Niight jelentkezése Globális Moderátornak

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Niight

Barangoló
Támogató
2020. 05. 21.
84
105
18
Eger
V4 karakter
Navarro Norbert
LV karakter
Norbert Borislaw
V2 karakter
Norberto Cannavaro
Night252.png

Niight jelentkezése


IG neved:
Navarro Norbert

Előző fórum neveid
VGMpro

Mióta játszol a szerveren
2020 áprilisában a nagy karantén idején regisztráltam a SeeMTA v2 szerverére jó barátom tanácsára, mikor megnyílt számomra az RP világa, és ettől a dátumtól kezdve váltam rendszeres játékossá a szerveren.

Mióta használod a fórumot:
2020 május 21-én regisztráltam fórumra, mivel szerettem volna egy frakció közösségébe jelentkezni, amihez elengedhetetlen volt a fórum jelentkezési lap megírása.
Naponta mennyi időt töltesz a fórumon
Számomra ez változó. Minimum napi 4 órát el szoktam tölteni a fórum weboldalán.
Miért válasszunk be téged a csapatba:
Mivel többször is próbáltam bizonyítani a szerveren, és úgy gondolom hogy itt is meg tudnám állni a helyem.
Miért szeretnél a csapathoz tartozni:
Már egy jó ideje tervemben volt jelentkezni a fórum moderátorok közé, mindazonáltal eddig nem volt alkalmam rá. Elég sok időt töltök a weblapon, és úgy gondolom hogy elég sok alfórum van, amit nem feltétlen annyira könnyű átlátni, ellenőrízni és ebben is szeretnék a csapatnak segíteni.
Hogyan tudnád segíteni a kezdő fórumozók dolgát és eligazodását:
Elmondanám neki, hogy 3 kategóriát talál meg a fórumon. Egy úgynevezett "Általános" és minden szervernek 1-1 külön kategóriáját. Felhívnám figyelmét a fórum szabályzatra, amit a legelsőként megtalál a fórumok közt böngészve, majd a "Leírások" alfórumot is megmutatnám neki, melyben számtalan témában mindenre segítséget tud találni, amennyiben elakadna. Ezt követően pedig ami a legtöbb játékos számára fontos alfórum lehet, megmutatnám hol találja, és elmagyaráznám neki, hogy miket talál az adott oldalakon.
Ismeretség a teamen belül:
Kifejezett ismertségem a teamen belül nincsen.
Mutasd be magad egy 5-10 mondatban:
Sziasztok! Norbinak hívnak. Online térben és a szerveren is a Niight nevet használom. Ebben az évben töltöttem 17. életévemet. Én egri srác vagyok, így amikor nem utazom, időm nagy részét itt töltöm. Szabadidőmet, ha van rá mód a barátaimra fordítom. Hobbijaim közé mondanám például az olvasást, utazást, de még a munkámat is idesorolom. 2020 áprilisában kezdtem MTA-ni a SeeMTA v2 szerverén. Azóta is játszom a szerveren kissebb-nagyobb kihagyásokkal. A roleplay világát azért szerettem meg, mivel több készséget is fejleszt a játékosokban. 2020 májusában sikerült az első frakciómba bejutni. Azóta a SeeMTA szervereken több frakciót is kipróbáltam illegális, és legális téren egyaránt.




Kérdések:


Hogyan mutatnád be egy kezdő játékosnak a fórumot?
Először röviden elmondanám nekik a webhelyen kiszabott szabályokat, körbevezetem őket a fórumon, hogy mit hol tudnak megtalálni (főleg az adott leírások alfórumát, ahol nagyon sok segítséget meg tudnak lelni), továbbá segíteni nekik, hogyan tudnak minta szerint akár topicot nyitni, ha ügyintézésni, vagy jelentkezni szeretnének valahova. Ilyenkor még megkérdezem, hogy tudok-e még neki valamiben segíteni, ami egyedi kérdés felmerül nála, ezt követően még azokat megválaszolnam, segítséget nyújtanék neki benne.
Szerinted miért fontos a minden hónapban történő moderátor értékelés?
Azért fontos az értékelés, hogy az adott moderátor átláthassa a munkája minőségét az adott hónapban és az itt elmondottakat hasznosítsa a továbbiakban. Így amennyiben az adott moderátor esetleg valami hibát vétett, abból tudjon tanulni, és ha pedig jól végezte a feladatát, az esetben újabb szárnyra kapjon és a következő hónapban is jó munkát végezzen.
A legjobb barátoddal együtt kerültél be a csapatba, a barátod megszegte a moderátori szabályzatot, mivel régóta ismeritek egymást, ezért megkért, hogy ne mondd el a vezetőségnek, mit cselekszel?
Először is elmondanám neki az észrevételemet, ezt követően amennyiben nem kis dologról van szó, jelezném a vezetőség felé a problémát.
Mi a feladata szerinted egy Globális Moderátornak?
  • A fórum átláthatóvá tétele, témák zárása/áthelyezése.
  • A fórum és hirdetési szabályzat betartatása, szabályszegők szankcionálása.
  • A játékosok fórum gondjaiban segítségnyújtás.
  • Fórummal kapcsolatos kérdések megválaszolása.
  • Leírások frissen tartása.
  • Felhasználók ellenőrzése, moderálása.
  • Moderációs felületen érkezett jelentések kezelése.
  • Az esetleges angol szövegeket jelezni a vezetőség felé.
 
Utoljára szerkesztve:

Max

Be careful of your thoughts; they may become words
Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 08.
1 338
817
21
Szeged
V4 karakter
Cave L Johnson
LV karakter
Archie Castro
V2 karakter
Cave L Johnson
A lapod nem ütötte meg a kívánt mércét, illetve előzetes ismereteink alapján most nem tudunk helyet adni a csapatban.
Elutasítva.
 
  • Tetszik
  • Fájdalmas
Reactions: Niight és Browniee
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.