Niek Kruse - Dexter

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Doooominik

Zöldfülű
2019. 06. 25.
201
131
LV karakter
Niek Kruse
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png

Neved:
<
Niek Kruse >

Panaszra tett Admin neve:
<
Dexter >

Panasz oka:
<
Jogtalan kitiltás >

Bizonyíték (kép, videó, log):
<
https://armin.kim/seepaste/Hewh adminügyről a log. , a sétapálcás eset. >

Megjegyzés:
<
Először is történt egy eset, hogy egy szimpla félreeső úton történt egy baleset és ahogy a képen is látható visszamentem megkérdezni hogy jól van e a srác akit elütöttem. Erre fel a srác semmi válasz, semmi rp felpattan és sétapálcával nekem ugrik, és elkezdi püfölni a kocsim. Erre én kiszálltam még püfölte tovább, én pedig lelőttem.
Erről egy háttértörténet, én jelenleg a szerveren egy bandatagot rpzek egy frakcióban, egy uzi volt nálam elrejtve, kidolgozott karaktertörténettel rendelkezem, amit ha szükséges bíráló főadminnak továbbitok.
Ez az eset után Dexter magához teleportált, megkérdezte hogy miért lőttem le erre én leírtam mindent, logban látható,, srác sem tagadta, és Dexter szerint ez nem volt elég indok hogy lelőjem.
Kérdem én, ha az nem elég indok hogy egy bandatag lelőjön egy civilt, mert nekiesik sétapálcával, akkor mi?
Dexter elég hanyagul intézte az ügyet, sokszor saját magát hazudtolta meg, például megkérdeztem hogy szerinte mit kellett volna hogy csináljak, erre ezt a választ kaptam:

[2024-06-30 17:44:39] [Output] : Niek Kruse: (( most mit csináljak? ))
[2024-06-30 17:44:46] [Output] : Admin 5 Dexter: (( löd animba ))
Kérdem én, ez mégis micsoda?
Kérem a bíráló főadmint, olvassa végig az adminügyről szóló logot, ugyanis látható benne hogy Dexter többször is értelmetlen válaszokat adott, és maga dexter sem tudott normálisan érvelni, hogy mégis mi volt a probléma, vagy mit kellett volna tegyek.

[2024-06-30 17:52:12] [Output] : Niek Kruse: (( uzival hogyan lőjjem animba mr dexter? ))
[2024-06-30 17:52:19] [Output] : Admin 5 Dexter: (( ahogy akarod. ))

Szerintem ez egyáltalán nem helyes eljárás, végképp nem egy tapasztalt 5-ös adminhoz méltó bírálat.
Erre 2 hónap kitiltást kaptam.
Edit: a másik srác aki rám támadt semmiféle szankciót nem kapott.
Multkor egy hasonló ügyem volt Dexterrel, akkor kézzel támadt rám a srác, lelőttem. Semmi probléma nem volt vele.
>
 
Utoljára szerkesztve:

Dexter

Írnok deák
SzerverAdmin
LV
2019. 04. 07.
554
582
Veszprém
LV karakter
Dave Kennedy
Hello, sziasztok!

Csak, hogy tisztázzuk a kitiltásod pontos okát mert, hogy erről szó sem esik a panaszba és eléggé úgy van feltüntetve mintha csak ez az eset miatt kaptál volna 2 hónap kitiltást. Kitiltásod pontos oka: "DM + UCP előélet."
Nem gondolom azt, hogy ha egy látszólag 60-70 éves ember elkezdi ütni az autódat egy sétapálcával elég indok lenne arra, hogy kivégezd egy a bányászat miatt most már forgalmas útszakaszon. És az, hogy egy banda tagja vagy sem mentesít fel ez alól! Ekkora feltűnést, rizikót vállalni, kelteni azért mert egy 60-70 éves öregember rád támad számomra eléggé irreális.

Ilyen esetben mit tehettél volna?
Az ügy során felhoztam egy példát, hogy esetleg animba lőheted. Ez számomra még belefér és elfogadható cselekedet lett volna de ha reálisan végig gondoljuk, hogy mit is lehetett volna tenni akkor elég sok lehetséges opció lenne. Mivel egy RP szerveren vagyunk így szinte bármi vagy elég sok dolog kivitelezhető lett volna RP-vel. Például kitéped a kezéből a sétapálcát és arrébb lököd, mivel továbbra is egy védtelen öregemberről van szó. De ha nagyon harcos kedvébe van a karaktered akkor verd meg.. Ezért kioltani egy emberi életet mert rá ütött az autóra 3-at elég nagy túlzás.

UCP előéleteddel kapcsolatba 2022 decemberében már kaptál egy 3 hónapos kitiltást. A bannod lejárta óta össze szedtél 8-9 jailt, nem igazán azt az irányt mutatod, hogy tanulnál a hibádból. Csak megjegyzés képen ha már valaki az UCP előélete miatt a 2. kitiltását kapja az általában nem 2 hónap hanem örök kitiltás szokott lenni de én kedvességből illetve mivel láttam frakcióba vagy kedveztem neked.
 
  • Tetszik
Reactions: jimre és LucasLV

Doooominik

Zöldfülű
2019. 06. 25.
201
131
LV karakter
Niek Kruse
Nem gondolom azt, hogy ha egy látszólag 60-70 éves ember elkezdi ütni az autódat egy sétapálcával elég indok lenne arra, hogy kivégezd egy a bányászat miatt most már forgalmas útszakaszon.
Szerintem meg az az irreális, hogy elütöm a látszólag 60-70 éves öregembert 150-el, majd ő felkel és fél percen keresztül darálja az autómat. Erre egyébként te nem is reflektáltál, hogy szerinted ez miért nem meríti ki a NonRP fogalmát.
Ha szeretnéd csatolom a másik ūgyrol is a logot amit megemlítettem.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: jimre és Jose

Dexter

Írnok deák
SzerverAdmin
LV
2019. 04. 07.
554
582
Veszprém
LV karakter
Dave Kennedy
Meg kérdeztem mind két felet, hogy van-e videó az esetről mert, hogy gondoltam én biztosan történt még valami. Ennyi indokkal nem öl meg senki egy embert, erre írtad a következőket: [2024-06-30 17:50:20] [Output] : Niek Kruse: (( elütöttem, erre jöttem vissza hogy rendben van e, erre nekemszaladt )) Nem igazán lett kiemelve, részletezve, hogy ez miként történt ezáltal nem szenteltem különösebb figyelmet erre.
 
  • Tetszik
Reactions: jimre

TuTu

Nem fütyül a rigó.
FőAdmin
LV
2019. 01. 10.
1 194
2 036
LV karakter
Bianca Corsetti
Amennyiben megvizsgáljuk az IC törvények, a Defense of Habitation Bill miatt, ez még lehetett volna jogos önvédelem is. Ugyan akkor sajnos ez egy Penal Code által 1(01.1) Szándékos emberölés, hiszen nem megfelelő mértékű erőt használt az önvédelemre.

A felvetés jogos, mit várunk akkor ha egy bűnözőnek az autójátnak nekiesünk, nyilván nem fogja annyiban hagyni a dolgot.
A szerveren ölni, csak indokoltan lehet, és normális indok kell hozzá, ez vonatkozik mindenkire, függetlenül attól, hogy milyen szerepet tölt be a szerveren.

Ahogy Dexter is leírta, lett volna más megoldása annak hogy "megbüntesd" a másikat amiért összetörte az autót. Megértem, hogy UZI és TEC9 fegyverekkel csak a rohangálni lehet a bankban, de akkor ha nem vagy képes ezekkel a fegyverekkel animba lőni, folyamodhattál volna nem fegyveres erőszakhoz is, ugyebár az se áll messze a ti szerepetektől
Az UCP-d pedig csúnya, rengeteg jail és látszik, hogy nem igazán érdekel ez téged. Ezen két hónapos pihenő alatt remélem átgondolod, hogy a jövőben miként játszol a szerveren.

Panasz jogtalan.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.