Nevek [Ötlet]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Maxos

Barangoló
Támogató
2021. 01. 02.
139
119
V4 karakter
Callaghan Max
LV karakter
Killian Peterson
V2 karakter
Callaghan Max
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Callaghan Max >

Ötleted:
< Új név rendszer, te szabhatod meg kinek mit írjon a karaktere felett a te szemszögedből. >


Megjegyzés:
< Te szabhatod meg kinek milyen nevet látsz a feje fölött. Alapból mindenkinek lenne egy saját hosszú számsora amit a feje fölött ír. Ez azért lenne jó, mert ha te kereskedési céllal (illegál) vagy kapcsolatban a személlyel, akkor nem fogod a valódi nevedet megadni, hanem egy becenév/álnevet, az adott illető pedig beállítja egy parancs segítségével ezt. (amit akár neked kell engedélyezned, hogy nem MG történt, pl. rabláson elhangzik a neved ő beírja de végül leütitek de úgyhagyja.) Rengeteg szituációban szerintem jó tudna lenni. Kocsikból hiába van "bemutatkozva" neked, hiába tudod az IC nevét, nem írná ki hanem szintén a számot írná ki ameddig le nem húzod az ablakot. Jobb lenne, ha szám sem lenne, de nyílván admin ügyeket megnehezítené, account ID pedig azért lenne rossz mert túl rövid, akkor már azt is meg lehetne jegyezni OOC és MGzni. Ha névváltásod van, ezek a nevek eltűnnének. Várom a véleményeket az ötletemről, szerintem kifejezetten jó lenne, talán még kevesebb MG is történne. +1 példa: Történt egy eset, ahol (amikor még illegális frakcióban voltam) egy tagot véglegesen megöltünk. Ez a tag megkeresett minket IC és olyan szövegeket mondott hogy "még meg foglak találni titeket" és hasonlóak mind ezt a kivégzése után, új névvel.. Na most, mivel névváltása volt, OOC sem ismert volna fel minket, ha bent lett volna ez a rendszer akkor már, és -1 adminjail. >
 

Maxos

Barangoló
Támogató
2021. 01. 02.
139
119
V4 karakter
Callaghan Max
LV karakter
Killian Peterson
V2 karakter
Callaghan Max
Szerintem erre is lehetne ötlet. Akár az rp végén írná a számsort, ha nincs "bemutatkozva", ha pedig be van akkor úgy mint most. Vagy, logoknál ha NonRP-t tapasztalsz, kiírná a számsort is, úgy ahogy az időt is pl.

Edit: A rendvédelem is kevesebb savazást kapna. Tegyük fel kapnak egy személyleírást, aki lőszereket adott el. Ők odamennek valakihez, akiről OOC tudják hogy illegális frakcióban van, hiába néz ki úgy mint akiről a leírást kapták, ha "lekapcsolnák", csak az lenne hogy MG történt.
 
Utoljára szerkesztve:

MrFlash

reálisabb, mint a valóság
Modeller
v2
2019. 04. 06.
154
1 833
Győr
LV karakter
Earl Gross
Nem tartom jó ötletnek, teljesen felesleges, eddig is nagyon jól mindenki megvolt nélküle, nem egy hiánypótló dolog. Pláne ez a számos dolog...
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
969
3 608
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Edit: A rendvédelem is kevesebb savazást kapna. Tegyük fel kapnak egy személyleírást, aki lőszereket adott el. Ők odamennek valakihez, akiről OOC tudják hogy illegális frakcióban van, hiába néz ki úgy mint akiről a leírást kapták, ha "lekapcsolnák", csak az lenne hogy MG történt.
Szerintem soha nem csinált ilyet a rendvédelem. Nem tartjuk számon, hogy ki milyen frakcióban van és kötjük össze egy illegális cselekedettel ezt. Ha van egy személyleírás, akkor az eljáró szervtől az a minimum, hogy akire illik azt leellenőrzi. Az meg, hogy minek véli vagy érzi az adott személy akit elkaptak az lényegtelen, mert nem tiszte megállapítani, hogy szabálysértés történt -e. Ellenben nyugodtan jelezheti gondját egy adminisztrátornak.
 
  • Tetszik
Reactions: PaTKa01 és MrFlash

Maxos

Barangoló
Támogató
2021. 01. 02.
139
119
V4 karakter
Callaghan Max
LV karakter
Killian Peterson
V2 karakter
Callaghan Max
Igen, de pont ez lenne a gond. Ismét admin ügy lett egy RP-ből. Ezek a dolgok lennének elkerülhetőek. Nyílván itt a számsor szerintem sem a legjobb ötlet, de biztosan megoldható valahogyan, ami elfogadható.
 

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
Szerintem semmi értelme nem lenne az egésznek. Jó így, ahogy van.
@TommenV2 feljebb kifejtette, hogy mi is lenne ezzel a gond. Nem támogatom!
 
  • Tetszik
Reactions: Suba és Maxos

K1NG

Zöldfülű
2019. 01. 15.
161
271
24
Veszprém/Budapest
V4 karakter
Ryan L Gibson
V2 karakter
Hugo de Goya Sigaryov
Hát valószínüleg csak FUN lenne ebből is.
Ráadásul ha valaki PK-t akar írni Lakatos Tippmixprora aki álnévvel nonozot mondjuk.
Kifogja vissza keresni hogy amúgy ő Nicholas La Royali volt?
Nulla indok az ötleted mellett, bocsi.
 
  • Tetszik
Reactions: Töki

Maxos

Barangoló
Támogató
2021. 01. 02.
139
119
V4 karakter
Callaghan Max
LV karakter
Killian Peterson
V2 karakter
Callaghan Max
Ez csak egy alap ötlet, ha valaki tovább gondolja, biztosan van rá megoldás.
 

MekGrill

Írnok deák
Támogató
2019. 05. 07.
605
214
Kecskemét
V4 karakter
Tazwell McFroy
LV karakter
Cletus Sayre
V2 karakter
James McGill
Tommen bőven leírt mindent, amihez annyit tennék hozzá, hogy hiába lenne bármivel is eltakarva a név, írásstílusból és társaiból egy kicsit figyelmesebb ember ugyan úgy leszűri hogy kivel beszélget. A számos megoldás nekem se tetszik, hisz egy hasonló dologgal az 1940-es években Németországban próbálkoztak, nem kell bemutatni mit eredményezett. Nem támogatom mivel csak bonyolítana a dolgokon és előnye nem sok lenne ezzel szemben.
 

DREFT

Lelkes fórumhasználó
Very Important Person
2019. 01. 10.
367
1 139
Jelenlegi állapotban nem látom értelmét. Talán ha valaha oda jutunk, hogy minden karakter egyedi, elgondolkozhatunk ezen.
 
  • Tetszik
Reactions: Maxos
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.