Neva Catala -> Zoky

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

streakz

Zöldfülű
Támogató
2022. 05. 14.
166
367
V4 karakter
🕊 neva.castrejon 🕊
LV karakter
adele.coralie
f1faa379e7c9391044487a98d7aa4614.png

Neved:
<
Neva Catala >

Panaszra tett Admin neve:
<
Zoky >

Panasz oka:
<
Döntésképtelenség, szerver szabályzat nem ismerése. >

Bizonyíték (kép, videó, log):
<
Lent részletesen leírok és küldök mindent. >

Megjegyzés:
<
Helló. Történt egy eset, amikor egy körözött autóra mentünk rá. Én a megszokott szerint egy hatékonyabb módot választottam, és fegyverrel rá szálltam, majd tartottam rá hátulról. Eközben akire rá fogtam (Ida) előrre gurult, és rádiózott, úgy hogy mi azt ne lássuk. Aztán vissza jött, kiszállt vissza és bírta hogy ))-t, ezzel jelezve hogy véletlen volt. Ekkor Felony Stop kezdetét vettük, mikor megjelent pár társa kevesebb mint egy perc elteltével, és tüzet nyitottak ránk. Erre nyitottam egy reportot MG gyanújával, Zoky válaszolt is. Elkérte Ida napi logját ( ), ezen látszik hogy rádiózás történt részéről. Viszont ez mind aközben történt, miközben én rá fogtam. Ekkor gurult előrre, és rádiózott hogy mi azt ne lássuk. (
https://streamable.com/dhfxrk
) Na most. Ida napilogjában idő szerint 21:38-kor írta, hogy bayside segítség, háromszor egymás után nagyjából egy másodperc alatt. A videón amit fent csatoltam pedig pontosan látszik, hogy miközben fogom rá háromszor ír valamit, egy másodperc alatt nagyjából.
"[2024-08-16 21:38:23] [Output] : [R1] Ida Love mondja: Help bayside

[2024-08-16 21:38:24] [Output] : [R1] Ida Love mondja: Help bayside
[2024-08-16 21:38:24] [Output] : [R1] Ida Love mondja: Help bayside"
Ez kimeríti a PG fogalmát véleményem szerint, Zoky szerint mivel illegálos frakcióban van, ezért megteheti, és ha hátulról fogom rá ez így még elfogadható. Tekintve azt is, hogy egy éles, nagykalibert fogtam rá de ez lényegtelen. Én nem találtam a szerver szabályzatában ilyet, hogy ha hátulról fogok rá fegyvert, az illegálos rádiózhat és az úgy nem PG. Az adminügyről MDC miatt a teljes logot a bíráló FA-nak elküldöm, amennyiben szükséges. >
 

Zoky

Pötyögtető
SzerverAdmin
LV
2019. 08. 23.
492
398
Erdély
virtualvend.nhely.hu
LV karakter
Bob_Hensley
Szép estét. Szögezzük le az elején: az ügy alatt senki pártját nem fogtam. Jelenleg a rendvédelmi frakcióban vagyok, és Ida Love-val nem ez volt az első ügyem. Amikor az eset megkövetelte, szankciót is kapott. Remélem, ezzel mindent elmondtam erről a dologról, csak hogy félreértés ne legyen.

Az adminügy alatt is leírtam, miért nem volt ez az eset PG. Nézzük meg a tényeket. Ida Love egy illegális frakció tagja. Másik dolog, hogy egyedül tartóztattad fel, miközben rádiózott, és nem közvetlenül rá tartottad a fegyvert. Ebből következik, hogy az illegálos tudhatja, hogy a rendőr nem fogja azért lelőni, mert rádiózik. Háromszor elhangzott, hogy "[R1] Ida Love mondja: Help Bayside". Ennek kimondása maximum három másodperc. Nem sorokat rádiózott, és miután elmondta, többet nem is szólt bele a rádióba. Ezt követően felvetődött az a dolog, hogy ez Amerika, és rossz mozdulatért ott tényleg lelőhetnek, amikor nem látják, mit veszel a kezedbe. Továbbá, ez egy IC ügy, nem egy és nem két videóban lehet ilyeneket látni.

Döntésképtelenség
Utánajártam mindennek; én derítettem ki, hogy valóban rádiózott. Mindenkit meghallgattam, és minden bizonyítékot szemügyre vettem. Mire az összes bizonyíték és kép előkerült, idő telt el, és közben figyelembe vettem a ti véleményeteket is. Másik dolog, hogy az üggyel kapcsolatban más, nagyobb adminok véleményét is kikértem. Szóval a döntésem megalapozott és átgondolt volt.

Na most. Ida napilogjában idő szerint 21:38-kor írta, hogy bayside segítség, háromszor egymás után nagyjából egy másodperc alatt. A videón amit fent csatoltam pedig pontosan látszik, hogy miközben fogom rá háromszor ír valamit, egy másodperc alatt nagyjából.
Ezt mind én írtam le az adminügy alatt, a "döntésképtelenség" válaszomnál.

Én nem találtam a szerver szabályzatában ilyet, hogy ha hátulról fogok rá fegyvert, az illegálos rádiózhat és az úgy nem PG.
Minden egyes dolgot nem lehet részletesen beleírni a szabálypontokba, de az alábbi esetben ennél azért több van.
Ekkor Felony Stop kezdetét vettük, mikor megjelent pár társa kevesebb mint egy perc elteltével
Ida logjában is jól kivehető, hogy először bankot, majd ATM-et akartatok összehozni. De ez még nem került megbeszélésre, az RP félbemaradt.( [2024-08-16 21:30:12] [Output]: Quantavious Luttrell mondja: Goatm , [2024-08-16 21:33:49] [Output] : Roland Whitfield mondja: Na, majd mondom tovább. Itt van ez a két log, ami miatt a következtetésemet meghoztam). Ebből kiindulva nem lehettetek olyan messze egymástól. Továbbá, amikor elkezdődött a Felony, abban a percben került sor a rádiózásra is. Szóval, ha valamelyik platformon beszéltetek is, akkor sem jutottatok volna nagyobb előnyhöz.

Illegális frakció tagjainak több dolog is megengedett egy civillel szemben. Civil részéről ez az eset nem lett volna elfogadható. Ő illegális tevékenységet végez nap mint nap, tisztában van azzal, hogy ha elkapják, akár halálbüntetéssel vagy életfogytiglani börtönnel nézhet szembe, és ezzel saját illegális szervezetét is bajba sodorhatja. Szóval bárhogy nézve, megéri számára, hogy beleszóljon a rádióba, vállalva a következményeket, és reménykedett abban, hogy te ezt nem fogod észrevenni. Pont így is történt, csak a ... miatt vetted észre a dolgot, de eleinte még az is kérdéses volt számodra, hogy rádiózás miatt jöttek, vagy MG miatt. Corvette C8-ról beszélünk, egy alacsony sportkocsiról, amibe elég nehéz belátni. Főleg mivel a karakterednek sem volt annyi ideje, hogy pont a rádiózást észrevegye. De az utóbbi már a képzelet szüleménye. Kell hagyni, hogy az illegális frakciók is érvényesüljenek egyes szituációkban, nem köthetjük meg ennyire a kezüket.

Lehet, hogy ebben az esetben Ida a legjobban döntött a karakteréhez méltóan. Női karaktert RP-zik, kiszállhatott volna és lelőhetett volna téged, de ő inkább a rádiózást kockáztatta meg, hogy hívja a "felmentő sereget." Utószóként, véleményem szerint Ida a legjobb döntést hozta meg a karaktere számára.
 
Utoljára szerkesztve:

streakz

Zöldfülű
Támogató
2022. 05. 14.
166
367
V4 karakter
🕊 neva.castrejon 🕊
LV karakter
adele.coralie
Csáó! Nem egészen értem továbbra sem, ha én lelőttem volna ezért, az nem lett volna IC ügy, azért én kaptam volna szankciót. Illetve a szabályzat szerint sokkolóra nincsen PG. Éles fegyvert tartottam rá, hiába egyedül, rá volt fogva. Azt sem értem, hogy ha illegális frakció tagja, miben különbözik, miért jogosítja fel. Nekem ezek nagyon kiskapúnak tűnnek, az hogy ki mellett pártoltál vagy sem, erről semmit nem írtam, és nem is tudom.
 

Zoky

Pötyögtető
SzerverAdmin
LV
2019. 08. 23.
492
398
Erdély
virtualvend.nhely.hu
LV karakter
Bob_Hensley
Fentebb mindent leírtam az esettel kapcsolatban, és itt is, valamint az adminügy alatt is részleteztem, miért nem volt PG a részéről.

Nincs több hozzáfűznivalóm. Várom a bírálatot.
 
  • Hűha
Reactions: Davee_

Parker

Pötyögtető
FőAdmin
LV
2019. 01. 18.
527
1 002
22
V4 karakter
Jimmy Hyland
LV karakter
Cash Artmenson
Én nem találtam a szerver szabályzatában ilyet, hogy ha hátulról fogok rá fegyvert, az illegálos rádiózhat és az úgy nem PG.
Ahogyan az sincs benne szóról szóra, hogy ez PG. Minden eset más és más. Nincs két ugyanolyan szituáció, így szinte lehetetlen mindegyiket kifejteni a szabályzatban. Legtöbb esetben a körülmények döntenek a cselekvés helyességéről.

Azt sem értem, hogy ha illegális frakció tagja, miben különbözik, miért jogosítja fel.
Egy illegális szervezet tagja teljesen más körökben mozog mint egy sima civil állampolgár. Így vannak azok a helyzetek ahol eltekintőbbek vagyunk velük kapcsolatban.


Mindezen túl, te hátulról fogtad a fegyvert, az ülés takarása miatt bármit tudott volna csinálni a valóságban is. Zoky egyébként kifejtette neked az álláspontját ezzel kapcsolatban.

A panasz jogtalan.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.