mko - PReDi

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

slide

test subject
2019. 03. 15.
413
561
LV karakter
Oliver_Cantrell
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
mko


Panaszra tett moderátor neve:
PReDi


Panasz oka:
Téves ban


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
A törölt hszek között (https://forum.see-game.com/threads/theo-keen-scrimi.93726/) található egy kép, illetve Theo Keen (Kali) is ott volt az esetnél.


Egyéb megjegyzés:
A bant azért kaptam mert "elméletileg" úgy szóltam hozzá a panaszkönyvhöz, hogy semmi közöm sincs, ami persze téves. Ott voltam a helyszínen. PreDi azt mondta keressem fel TS-en, de mivel közel egy vagy két héten keresztül nem találtam (kivéve egyetlen egyszer, öt percig tudtam vele beszélni, mivel nekem mennem kellett) ezért úgy gondoltam itt megtudjuk beszélni. A PK-hoz hozzászólhat természetesen slide aki helyettem fog kommunikálni, illetve kali és tomesz is, mivel ők ketten ott voltak az ominózus esetnél.
 
Utoljára szerkesztve:

tomesz

beat the odds
2019. 01. 10.
295
1 160
22
V4 karakter
Gustavo Montes
LV karakter
Phil Cozzi
Valóban jelen voltál IG is meg TS-en is egyaránt, ha jól emlékszem Kali utólag írta bele, hogy ott voltál mert először elfelejtette, de még az előtt, hogy bármilyen szankciót kaptál volna.
Viszont ettől függetlenül sem értem, hogy miért kell erre bant adni bármi utánanézés vagy kérdezés nélkül, esélyt sem adva arra, hogy mko megmagyarázza és tisztázza magát.
 

Predi

pártatlan békebíró és diplomata
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
2 622
5 196
Würzburg / Budapest
www.twitch.tv
V4 karakter
Roxy Trevisano
LV karakter
Bruno Fleming
V2 karakter
Bruno Seanetti
Szia, nem számítottam erre a PK-ra. Eléggé nagy kavar lett abban a topicban, miután a Topic létrehozása után az elsö pár ember megkapta egy másik moderátortól a 100 pontos figyelmeztetést kb. 20 percre módosítva lett megjegyzés része erre:

"Amúgy, minden PD tag nevében írom akik fentvoltak az incidensnél, szóval ők is ideírhatnak a panasz jogán."

Innentöl kezdve elkezdett mindenki írkálni mindent. Nem csak én, még kb ketten rajtam kívül osztotta a figyelmeztetést.
Felkerestél TS-en úgy voltam vele hogy meg tudjuk beszélni a dolgot, majd mikor behúztalak, pár szót váltottunk, majd mondtad hogy lehet neked menned kell, vártam egy kicsit mert elnémultál majd egyszer csak azt figyelem hogy szó nélkül leléptél TS-röl. Az azt követö napokban rengeteget voltam TS-en, nem kerestél. Szombat óta inaktivitáson vagyok mert 2 hét szabadságon vagyok és nem nagyon tudok TS-re felmenni valamint fórumon sem vagyok annyira aktív ebben az idöszakban.

TS-en szerintem ezt meg tudtuk volna beszélni, de várom a bírálást.
 

tomesz

beat the odds
2019. 01. 10.
295
1 160
22
V4 karakter
Gustavo Montes
LV karakter
Phil Cozzi
Én úgy gondolom, hogy erre nem igazán lehet támaszkodni, hogy "később lett beleírva, hogy hozzászólhatnak a tagok".
Mko nem csak, hogy tag, de bizonyítottan jelen volt az incidensnél, tehát szemtanú volt, ezért joga volt odaírni a panaszhoz, ahogy ez a fórum szabályzatában is tisztán le van írva.
 

slide

test subject
2019. 03. 15.
413
561
LV karakter
Oliver_Cantrell
,,Mivel amikor én voltam elérhető, akkor nagy valószínűséggel te éppen nem. A PK-t nem azért nyitottam, hogy szankciót kapj, hanem mert számomra és szerintem számodra is ez a legegyszerűbb mód, hogy megbeszéljük a dolgokat. Illetve jó pihenést."
 

slide

test subject
2019. 03. 15.
413
561
LV karakter
Oliver_Cantrell
Nem biztos, hogy megfelelő számára, de ha igen, akkor megy ma tsre.
 

slide

test subject
2019. 03. 15.
413
561
LV karakter
Oliver_Cantrell
Azt kéri, hogy inkább nézzetek utána a dolognak.
 

slide

test subject
2019. 03. 15.
413
561
LV karakter
Oliver_Cantrell
mivel mko nem tudott még beszélni PReDi-vel, ezért kérné, hogy akkor a PK legyen elbírálva vagy a ban levéve.
 

Kyle

</> 6 years </>
Fő Globális Moderátor
LV
2019. 01. 08.
2 378
6 440
Nagyszénászug
V4 karakter
Kyle Fleming
LV karakter
Kyle Fleming
Kettő hozzászólásból kiragadva, az alábbiakra reflektálnék elsőként:
utólag írta bele,
Én úgy gondolom, hogy erre nem igazán lehet támaszkodni, hogy "később lett beleírva, hogy hozzászólhatnak a tagok".
A panaszt a benyújtást követően 20 perccel lett módosítva. Ekkor már beszéltük, hogy az aki nincsen megemlítve a panaszban az igen is kapja meg a ráeső szankcióját a Fórum szabályzatnak megfelelően.
Ahogy a szabályzat kimondja, ha nem vagy megemlítve akkor nem szólhatsz hozzá. Ennek ellenére többen is hozzászóltatok. Igen is lehet támaszkodni, arra, hogy a panasz benyujtását követően módosítást lett. Hiszem, PReDi mind Globális Moderátor a fórum felületén keresztül látja a dolgokat, nem TeamSpeak3 szerveren kérdezgeti, hogy ki volt, hanem abból amit lát és olvas abból ítéli meg a szükséges szankciót ha arra szükség van.
A szankció mértékét szintén egy írásos szövegből, a Fórum szabályzat -ból határozza meg. Ahogyan ezt a saját kommentjéből is kiszűrhető:
miután a Topic létrehozása után az első pár ember megkapta egy másik moderátortól a 100 pontos figyelmeztetést kb. 20 percre módosítva lett megjegyzés része
Amikor be lett adva a panasz, nem szerepelt benne hogy ki írhat hozzá tehát a szabályzatnak megfelelően megkaptad a megfelelő szankciót érte.:
Fórum szabályzat válasza:
3.) A panaszhoz kizárólag a bíráló Szerver Adminisztrátor, panasz tevő, vádlott, szemtanúk írhatnak hozzá! Leader, haver, szomszéd, TS-en jelenlévők, IC család stb... nem tartozik bele a szemtanú fogalmába, kivéve ha jelen voltál és meg vagy említve a panaszban, illetve ha Admin kéri hogy írj hozzá. Felesleges hozzászólás mely nem közöl érdemi információt OFF-nak tekinthető, és az általános szabályzat 10-es pontja vonatkozik az adott hozzászólásra. Büntetés: 100 büntetőpont.
Így átnézve az egészet, a panasz PReDi felé jogtalan.
Warn-odat tekintve, mivel a szöveget nézve jogosan kaptad, ha PReDi úgy gondolja, hogy enyhíteni szeretne rajta akkor enyhíti.
Ezzel a panaszt zárom.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.