Mi a helyes döntés igazoltatásnál?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Weetch

Újonc
2021. 07. 15.
44
119
V4 karakter
Kevin Max
Sziasztok!
Többször előfordult már a szerveren az, hogy valaki azért kapott kitiltást, mert indok nélkül menekülőre fogta egy rendőrségi igazoltatásnál. Ebbe az is beletartozik, ha volt nála illegál, viszont nem bizonyosodott meg róla, hogy a rendvédelmi szervek valóban át akarják őt kutatni.

Legyen adott az alábbi RP szituáció: Tegyük fel, hogy van nálam valamilyen illegális tárgy. Lehet az szigeti láda, drog, lőszer, stb. Nincs tudomásom róla, hogy az autón lenne körözés, és egy egység igazoltatni akar. Így, mivel nem tudom előre a szándékát, együttműködőnek kell lennem, félreállok, leállítom a motort.

Ha ezek után felszólítanak, hogy szálljak ki, akkor már késő menekülni, mert mire eltudnék indulni az autóval bőven van idejük fegyvert fogni rám, így PG-t követek el. Ha viszont korábban kezdek menekülni, akkor az pedig indok nélküli menekülésnek számít.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi a teendő? Úgy érzem, hogy a fentebb említett szituációban a szerverszabályzat kedvez oly módon a rendvédelemnek, amiből nem igazán lehet jól kijönni.

Előre is köszi a válaszokat!
 

Serpa

Barangoló
Támogató
2024. 08. 25.
90
66
27
London
V4 karakter
Oliver Blackthorne
Sziasztok!
leállítom a motort.
Csáó,
Én speciel sosem állítom le a motort, -ha csak erre külön fel nem szólítanak-
De azt észrevettem, hogy az általad leírt loophole-al (mert hazugság lenne azt mondani, hogy nem az) a rendvédelem is tisztában van, és indok nélkül nem fognak rutinszerűen megmotozni.
Legalábbis csak az elmúlt héten legalább 30x voltam félrehúzva, és -bár tény, hogy nem volt nálam illegál cucc- soha még csak fel sem merült a motozás kérdése.

De TL;DR, amíg nincs IC ok a motozásra, nem fognak motozni. - Ez saját észrevétel tho, de szerintem biztos meg fogja válaszolni egy rendőr/admin/admin-rendőr.
 

Weetch

Újonc
2021. 07. 15.
44
119
V4 karakter
Kevin Max
Értem amit mondasz, és egyébként én is nagyjából ezt tapasztalom, de ez így eléggé úgy jön le nekem, hogy akkor konkrétan az igazoltató rendőr korrektségére van bízva a dolog, hiszen bármikor megtehetné, hogy rutinszerűen tart egy motozást is.
Illetve tegyük fel, hogy érkezik az autóra egy bejelentés, mondjuk valaki meglátott, üzletelés közben, vagy csak szimplán valaki tévesen bejelentett, és te erről nem tudsz. Ilyen esetben is valószínűleg át fognak kutatni, és akkor viszont ténylegesen meg vagy lőve, hiszen a fentebb említett RP szituáció következik be.

Illetve ezen felül még adódik a kérdés, hogyha illegál van nálam, és a rendőr arra utasít, hogy szálljak ki a gépjárműből, viszont még nem közli, hogy motozás miatt, akkor a karakterem feltételezheti, hogy lesz motozás, és menekülhet? Mert nekem nagyon furcsa lenne, ha nem így lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Icco
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.