MekGrill jelentkezése a Globális moderátorok állományába

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

MekGrill

Írnok deák
Támogató
2019. 05. 07.
604
210
Kecskemét
V4 karakter
Tazwell McFroy
LV karakter
Cletus Sayre
V2 karakter
James McGill


James McGill

jelentkezése




Előző fórum nevemMióta játszom a szerverenMióta használom a fórumotNapi időtöltésem a fórumonIsmeretségem a teamen belül
Nem emlékszem, hogy lett volna másik.
2017-03-04-én regisztráltam, azóta félig meddig, kisebb-nagyobb kihagyásokkal tevékenykedtem.
A fórum profilom szerint 2019. 05. 07-én regisztráltam fórumra, de halvány emlékeim vannak róla, hogy még az eggyel régebbi fórumon is garázdálkodtam.
Változó, hogy őszinte legyek, van amikor aktívabb vagyok, van amikor kevésbé. Pontos időt emiatt nem tudok mondani, de többször át szoktam futni a fórumot naponta.
Operátorságunk és ismertségünk miatt @Pexy kollegával szoktam beszélni igen gyakorta, @Bazsi kollegával is beszéltem párszor, bár nem hinném, hogy azt tudnám ismertségnek mondani.




Miért válasszatok a csapatba?




Úgy gondolom, hogy itt is meg tudnám állni a helyem. A szerver életében minden ilyen moderátori/adminisztrátori szerepkörben volt szerencsém kipróbálni magam. Nem gondolom, hogy túlzottan nagy problémák övezték ezen munkásságaimat. A szókimondóságom mindvégig követett, ha valakivel vagy valamivel gondom volt, azt az esetek 95 százalékában el is mondtam annak a személynek, igaz volt olyan, amikor ezt nem feltétlen értette meg. Ezeken felül még az ilyen sablonos, mert terhelhető vagyok és társait tudnám idepötyögni, de nem akarok áltatni senkit ilyen féligazságokkal.



Miért szeretnék a csapathoz tartozni?


Mint fentebb említettem, volt szerencsém TeamSpeaken is moderátorkodni, amit a jelen pillanatig űzök, illetve volt szerencsém adminkodni is a szerveren, de a fórumon hasonló szerepeket nem töltöttem még be, ezért hoztam azt a döntést, hogy itt is kipróbálnám magam. Ez a fő motivációm, meg nagyjából az egyetlen, mert ugye nem vagyok hajlandó elismerni, hogy a lelkem mélyén elfertőződött sebként leírható sötét űrt, a minél több figyelemelterelő feladat elvállalásával próbálom begyógyítani☺️😊.



Hogyan tudnám segíteni a kezdő fórumozók dolgát és eligazodását?


Ez a kérdés gondolkodtatott el a lap megírása előtt a legjobban. Mivel TeamSpeaken elég sok időt moderátoroskodam, ha az összesített időt nézzük és tán emiatt lesz az átlagtól eltérő a válaszom. Igazából a rövid és tömör válasz annyi lenne, hogy 'megválaszolom a benne felmerülő kérdéseket a fórummal és használatával kapcsolatban', de ez lehet nem mond sokat. Én eddig azt tapasztaltam, hogy bárkinek, ha segítség kell specifikusan rákérdez az adott dologra és elég neki megválaszolni, illetve, ha szankcióval vagy ilyen jellegű dologgal kapcsolatban van kérdése/problémája, akkor úgy gondolom, hogy el kell neki mondani azokat a megoldásokat is, amivel legközelebb megakadályozhatja, hogy büntit kapjon. Szóval igen, én ilyen keretek között tudnám segíteni a kezdőket.



Bemutatkozás


Bort, búzát, békességet adjon Isten! MekGrillként ismernek a legtöbben, gőzerővel robogok a 22 felé, de még egyelőre csak az amerikai iszizési korhatáron toporgok. Egy igen nívós középiskolában végeztem Mechatronikusi Technikusként, amiről én is csak ennyit tudok elmondani, de megnyugtatok mindenkit, azóta nem foglalkoztam vele, hisz a napjaimat autószerelőként tengetem. Hobbijaim közé szerintem mindenki tudja hogy milyen átlag melós tevékyenségek tartoznak, igen, jól gondoljátok, kultúrált alkoholfogyasztás, dohányzás és elvétve, egyszer-kétszer sajnos a fránya káromkodás is becsusszan. Alapjában nyugodt embernek tartom magam, de néha-néha a szerb vérvonal feltámad, humorosnak is tartom magam, de ez szubjektív eléggé, sőt még részrehajló is vagyok ezen a téren. Érdeklődöm ezen felül a világgal kapcsolatos összes mindenség iránt, ezért szeretek kommunikálni és vitatkozni másokkal, így tágítva a tudásomat....is. Ennél sokkal többet nem tudok elmondani, bár úgy fair, hogy egy gyengeségemet is illik bemutatni és, ha szégyen, ha nem, egy jó szelet süteményre nem tudok nemet mondani.



Hogyan mutatnám be egy kezdő játékosnak a fórumot?


Ehhez a kérdéshez a kezdők segítésénél leírtakat tudnám felhozni ismételtem. Ha a fórumnak valamely részét nem érti elmagyarázom neki és utána mindenki mehet a dolgára. Nyílván ez így elég lelombozó válasz, de még mindig jobb, ha azt írtam volna, hogy 'sehogy'. De alapvetőleg a fórum lényegesebb részeit mutogatnám neki, egyéb galádságok mellett. Gondolok itt arra, hogy a profilját hol tudja szerkeszteni, a játékban használt nevét hol tudja állítani, a három szerver fórumjai közötti eligazodást, azokon belül a fő topicocat, pl.: panaszt hol tud nyitni, hol tud hírdetést feladni, hol tud FA vagy SA-tól segítséget kérni, különböző leírásokat hol talál.



Szerintem miért fontos a moderátorok havi értékelése?


Az értékelés egyfajta kötelezettséget ad a moderátoroknak, ami teljesítésre sarkallja őket. Enélkül nehéz is lenne összerakni egy jól funkcionáló csapatot. Valamint a moderátorok teljesítményéből lehet következtetni a fórumhasználattal kapcsolatos dolgokra, változásokat lehet észrevenni. Az ertékelés ezen felül egyfajta versenyt is tud teremteni, ami organikusan szűri ki, hogy ki alkalmas és ki nem ezen pozíció betöltésére.



A legjobb barátommal együtt kerültem be a csapatba, a barátom megszegte a moderátori szabályzatot, mivel régóta ismerjük egymást, ezért megkért, hogy ne mondjam el a vezetőségnek, mit cselekszem?


Na, ez volt a második kérdés ami elég sok gondolkodásra kényszerített. A három tömény küzdelemmel telt perc után viszont tudok mit nyilatkozni a dologról. Első körben az akasztott meg, hogy legjobb barát. Mivel ez a fogalom elég szubjektív és nem tudom, hogy a kérdés írójának és bírálójának mit jelent ez a szó; Ha azon a véleményen vannak, mint én, akkor nem fognak meglepődni, ha azt írom, hogy hallgatok mint a sír. Viszont, ha haverral együtt kerülök be, ami a kérdés szempontjából is realisztikusabb szerintem, akkor már más a tészta, nyílván, ha megszegi a szabályt akkor csesztetni fogom vele unos-untalan, amíg meg nem unja és bevallja vaaagy, ha erre nem látok rációt, akkor megeresztek egy privát üzenet és onnantól a vezetőség majd eldönti, hogy akarja kezelni a dolgot.



Mi a feladata szerintem egy Globális moderátornak?


Szerintem a Globális moderátor nem feltétlenül takarja azt, amit csinál. De egy kis utánajárás után nagyon egyszerű ezt megválaszolni. A Globális moderátorok felelnek a fórumért, amibe az adott nyitott topicok rendbentartásától, a tagok megnyilvánulásainak figyelésén át, az elavult, lezárható témák kezeléséig kell csinálniuk a dolgokat. Egyszóval mindent ők csinálnak amit a fórumon egy felhasználó láthat, elrontott címeket szerkesztenek, prefixeket állítanak adott témákhoz, ellenőrzik, hogy a fórumozók betartják-e a szabályokat.



Megjegyzés/Végszó


Köszönöm mindenkinek aki időt szentelt ennek az kis lapocskának az elolvasására, hiba volt komám, de hát most már mindegy ugye. Alapból ezt a lapot satu részegen akartam megírni, ehelyett maradt az enyhe és szolid másnaposság intézménye. Az esetleges elírásokat ha valaki észreveszi szégyelje magát, de azért legyen cuncimókus és szóljon, mert a végén még analfabétának fognak hinni :c
Az a lényeg, hogy ragadjon a bélyeg, de a viccet félre téve, ha ezt a sort darálja már valaki, akkor pacsi, jót mentünk.

 
Utoljára szerkesztve:

Max

Be careful of your thoughts; they may become words
Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 08.
1 343
820
21
Szeged
V4 karakter
Cave L Johnson
LV karakter
Archie Castro
V2 karakter
Cave L Johnson
Nem tudunk most lehetőséget adni.
Elutasítva.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.