"még menthető"

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
Helló! Az lenne az ötletem egész egyszerűen, hogy szabály szinten legyen az lefixálva, hogy körülményekhez képest legyen már olyan szint, amikor már egy ember úgymond "menthetetlen", és nem csesztetik még a szanitécek is egy illegál RP után, hogy még utána plusz 300 percet kaphasson.
Példa.: Rádzuhant egy komplett helikopter, kilőttek rád 100+ golyót, akkor hadd ne lehessen már felszedni az adott embert mert egy ilyen esetet IRL se hoz vissza senki. Ugyan ez, hogy nincs rajtad mellény, be se vagy drogozva meg semmi, szintén 100+ töltény a testbe, és innen is felszed.


Erre kaptam az ominózus kérdést válaszul egy ilyen ügy kapcsán, hogy "hát akkor minek legyen mentős meg szani?". Ugyan azért, amiért eddig, csak kicsit kötni kéne a helyzet realítását hogy amikor 20 mp-je van valakinek, vagy a fent említett szitukhoz hasonló történik akkor hadd ne szedjék már fel még jól meg is büntetni mellé.
 

Nil

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
165
73
V4 karakter
Floyd Dequinn
LV karakter
Mason Osbourne
V2 karakter
Yoshikawa Gesshin
Kedves Zoli, azért írtam ezt a választ, mert kínomban nem tudtam már mit írni, eddig 3x kaptalak el mind a háromszor 15x többet sikerült ooc írnod értetlenkedésből mint IC rp-re. Amikor 2 tárat kell lőni azokba akik drogot fogyasztanak arról is ejts pár szót hogy mennyire reális. Bármit fogyasztasz bármikor egy-kettő találat után az emberek már a földön fekszenek. Ha ezt nézzük akkor senkit sem lehetne felszedni, mert egy full hpval rendelkezőbe is több golyó kell(3-4),az armorosról meg a drogosról ne is beszéljünk, ezesetben akkor ne lehessen felszedni senkit?
 
Utoljára szerkesztve:

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
Pont erről szól az egész ötletem, hogy húzzunk meg egy szintet, A KÖRÜLMÉNYEKET FIGYELEMBE VÉVE.
 
  • Tetszik
Reactions: Idej

Nil

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
165
73
V4 karakter
Floyd Dequinn
LV karakter
Mason Osbourne
V2 karakter
Yoshikawa Gesshin
Zoltán, akkor miután ma meglőttelek 1x az alagútban miert nem irtál be egy /fallt, futkároztál tovább amerre láttál?! Sokan erre játszanának ahogy te is tetted, hogy jól szétlőjjék, akkor ez minősüljön öngyilkos rp nek? 🇭🇺
 
Utoljára szerkesztve:

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
Szia. Amennyiben ez megvalósulna, úgy meg kéne valósulnia minden másnak is amit Nil írt feljebb.
Ha szerencsétlenségedre téged animba lőnek és felszednek, ez van.
Amikor valaki elmegy illegálba, két dolgot kell szem előtt tartania a rendvédelemmel vagy úgy összességében a szerverrel kapcsolatban.

Az egyik: Mindenképpen azt akarják, hogy te börtönbe kerülj mivel technikailag az elkapás a cél. (A mögöttes tartalom most mindegy)
A másik: Sokkal több figyelmet vagy fegyelmet kell produkálj mint egy rendvédelmis személynek, mert duplán annyira figyelve vagy. (Értsd ahogy szeretnéd)

Szóval amint te kezedbe kapod a stukkert, felszívod a drogot, elmész ATMre vagy bankra, onnantól (jön a szokásos) vállalnod kell a felelősséget az IC tetteidért.
Az IC jailről most inkább semmit, nyilván nem jó hogy ooc szankciót kapsz érte, de úgy tudom ezen már dolgozva van. (Azt lehet csak hülye vagyok és nem figyeltem)
Ha meg lenne ez az ötlet valósítva amit te leírtál akkor túlságosan elmennénk a realitás felé, és akkor ténylegesen 1 eltalált golyó esetén is a földre kéne kerülj. (Mert persze ha az ötleted bekerül, akkor kell gondolni a másik oldalra is)

Nem változtatnék a jelenlegi rendszeren, bár nekem személy szerint a több rp kevesebb script szerinti V3-mas rendszer ilyen szempontból jobban átjött.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
@aDaw igazad van, elfogadta mindenki ezt amikor illegálba lépett
DE
Most ez pont fordított dolog, egy darán volt aki kapott tizen valamennyi golyót (haverom volt a mentős, script szerint is benne volt az a sok golyó - v3, de ez most mindegy), semmi realitást nem látok abba hogy a tizen akárhány golyót kikapd és megmented a rendőrt, vagy másik esetben az illegálost, teljesen mindegy.
 

bm29

Barangoló
2020. 05. 21.
128
798
V4 karakter
kjell björklund
LV karakter
nemeth tamas
V2 karakter
skonc david
a tizen akárhány golyót kikapd és megmented a rendőrt, vagy másik esetben az illegálost
Hat es meg az milyen kemeny mikor lovik az illegalos fejet aztan mint Neo a Matrixbol meghajlitja a ter-idot es az osszes golyo valahogy elmegy a feje mellett vagy egy lathatatlan vedoburok felfogja. Mindez ugye csak azert mert szivott egy kis kokaint a csavo
En ebbe nem latok realitast
 

Setaj

Újonc
2023. 08. 09.
19
79
V4 karakter
Kaiden Foley
Kedves Zoli, azért írtam ezt a választ, mert kínomban nem tudtam már mit írni, eddig 3x kaptalak el mind a háromszor 15x többet sikerült ooc írnod értetlenkedésből mint IC rp-re. Amikor 2 tárat kell lőni azokba akik drogot fogyasztanak arról is ejts pár szót hogy mennyire reális. Bármit fogyasztasz bármikor egy-kettő találat után az emberek már a földön fekszenek. Ha ezt nézzük akkor senkit sem lehetne felszedni, mert egy full hpval rendelkezőbe is több golyó kell(3-4),az armorosról meg a drogosról ne is beszéljünk, ezesetben akkor ne lehessen felszedni senkit?
V3-ban fordítva volt, legál része túrt mint az atom és halhatatlanok voltak, most fordult az egész kocka és az illegál lett így. Annyi különbséggel, hogy nektek van szanitéc a rablóknak/bankosoknak/illegálnak meg nincs. Ilyen téren szerintem nem rossz ez a drog rendszer, viszont illegálosként aláírom, hogy kegyetlen OP az egész. 4-5 Bankrabló kidarál legalább 15-20 embert, hát nem tudom... Funnak biztos Fun, csak az a mérleg egyensúly nincs meg. (v3ban az illegál volt behind, most a legál része van totálisan)

Az, hogy valaki meg arra érvel, hogy ILLEGÁLOS vagy és mikor belépsz ezzel jár, ja tök szuper. De kérdem én, ha téged beraknának amellé akit épp megbüntetsz(Teljesen mindegy, hogy 120percre vagy 300-ra) hogy na te most vele fogod itt leülni amíg nem végez, mennyire lenne élvezhető számodra ez?(1-2 alkalommal tök jó, de a sokadiknál borzasztóan monoton, nyomasztó, és az egész egy időhúzás, játszani jövök fel, nem AFK-zni.) S mi lenne ha azt mondanák neked is, hát bocs.."Rendvédelmi frakció ezzel jár", fixen örülnél neki nem? :) Ezért megy csak a lövöldözés és semmi más, mert bármit csinálsz IC az neked lesz OOC rossz.
 

Buntii

Barangoló
2020. 12. 21.
137
453
V4 karakter
Casey_Olson 🇨🇦
LV karakter
Reno_Dorsey 🇺🇸
Szia. Amennyiben ez megvalósulna, úgy meg kéne valósulnia minden másnak is amit Nil írt feljebb.
Ha szerencsétlenségedre téged animba lőnek és felszednek, ez van.
Amikor valaki elmegy illegálba, két dolgot kell szem előtt tartania a rendvédelemmel vagy úgy összességében a szerverrel kapcsolatban.

Az egyik: Mindenképpen azt akarják, hogy te börtönbe kerülj mivel technikailag az elkapás a cél. (A mögöttes tartalom most mindegy)
A másik: Sokkal több figyelmet vagy fegyelmet kell produkálj mint egy rendvédelmis személynek, mert duplán annyira figyelve vagy. (Értsd ahogy szeretnéd)

Szóval amint te kezedbe kapod a stukkert, felszívod a drogot, elmész ATMre vagy bankra, onnantól (jön a szokásos) vállalnod kell a felelősséget az IC tetteidért.
Az IC jailről most inkább semmit, nyilván nem jó hogy ooc szankciót kapsz érte, de úgy tudom ezen már dolgozva van. (Azt lehet csak hülye vagyok és nem figyeltem)
Ha meg lenne ez az ötlet valósítva amit te leírtál akkor túlságosan elmennénk a realitás felé, és akkor ténylegesen 1 eltalált golyó esetén is a földre kéne kerülj. (Mert persze ha az ötleted bekerül, akkor kell gondolni a másik oldalra is)

Nem változtatnék a jelenlegi rendszeren, bár nekem személy szerint a több rp kevesebb script szerinti V3-mas rendszer ilyen szempontból jobban átjött.
Nyilván, ezzel együtt a Rampage rendszeren is dolgozni kell egy huzamban ez nem is kérdés.
Az sem vita tárgya, hogy benne van az hogy el leszel kapva és le leszel csukva mert ez is a játék része, tetszik vagy sem. A fókusz itt azon van, hogy igazából ha a fejed a helyén van, akkor fel leszel szedve kész pont. Kapsz két szurit aztán mész a dutyiba. Az egész ötlet lényege az, hogy a legextrémebb szituációkból, amikor már tényleg nincs mit tenni legalább szabály szinten kötve legyen a legál, hogy ha már szerencsétlenségedre túléltél KB mindent is, akkor a mentős ne b*sztasson még, hogy ülj 5 órát is utána.

Tehát, ha golyót kapsz csak, mellényed van meg be vagy drogozva, ez van megszívtad és pont. De amikor legurulsz egy hegy oldaláról, kb nyílt törés van a tested minden pontján, a tüdődet kiszúrja a bordád, ezfelett még kaptál isten tudja hány AR töltényt, akkor legalább had nyugodjál békébe.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
illegálban vagyok, nem is érdekel a jail. én spec leülöm...

viszont az tény és való, akárki akármit fog mondani hogy nem normális dolog az amikor odamegy melléd bármelyik szanitéc, vagy éppen mentős tök mindegy nyom egy ,,megvizsgálja a sérüléseket xy testén" aztán aimlabsozik egyet és durr mész a dutyiba.
alapból az ellátás rpt visszahoznám kötelező jelleggel, mivel ha már most ,,15 perc" van, vagy legalábbis 5 plusz percet rád rakhatnak, konkrétan esélytelen hogy meghalj ha van egy apró kézügyessége és tudja követni azt a bizonyos kis helyet a felsegítés alatt.

de ja, amúgy az való igaz hogy furcsa az ,,egész" most hogy így vagy úgy, de túlélsz mondhatni mindent. de mondjuk itt maga az egyéni gondolkodást kéne ,,megszólni" mert aki ,,normálisan áll hozzá" és nem arra megy hogy te mindenáron le legyél csukva, az felfogja ha rád esett egy helikopter és hagyja hogy békében nyugodjál szépen
szóval, egyéni gondolkodás > szabályozás kéne és minden okés lenne.
 

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Hat es meg az milyen kemeny mikor lovik az illegalos fejet aztan mint Neo a Matrixbol meghajlitja a ter-idot es az osszes golyo valahogy elmegy a feje mellett vagy egy lathatatlan vedoburok felfogja. Mindez ugye csak azert mert szivott egy kis kokaint a csavo
En ebbe nem latok realitast
Nem realis a rampage, de kellett, hogy legyen balance...
 

aDaw

Klaviatúra gyilkos
2019. 11. 20.
778
2 366
21
Szigetszentmiklós
V4 karakter
sven.sparre ✌️
LV karakter
molnar.adam
V2 karakter
bernau.marcell
De kérdem én, ha téged beraknának amellé akit épp megbüntetsz(Teljesen mindegy, hogy 120percre vagy 300-ra) hogy na te most vele fogod itt leülni amíg nem végez, mennyire lenne élvezhető számodra ez?(1-2 alkalommal tök jó, de a sokadiknál borzasztóan monoton, nyomasztó, és az egész egy időhúzás, játszani jövök fel, nem AFK-zni.) S mi lenne ha azt mondanák neked is, hát bocs.."Rendvédelmi frakció ezzel jár", fixen örülnél neki nem? :) Ezért megy csak a lövöldözés és semmi más, mert bármit csinálsz IC az neked lesz OOC rossz.
Nekünk is megvannak a magunk dolgai amit teljesíteni kell, vagy épp "megbűnhödni" érte.
Felesleges ezt az illegál - legál ellentétet boncolgatni, ha feszültséget okoztam neked sajnálom.
Nyilván, ezzel együtt a Rampage rendszeren is dolgozni kell egy huzamban ez nem is kérdés.
Az sem vita tárgya, hogy benne van az hogy el leszel kapva és le leszel csukva mert ez is a játék része, tetszik vagy sem. A fókusz itt azon van, hogy igazából ha a fejed a helyén van, akkor fel leszel szedve kész pont. Kapsz két szurit aztán mész a dutyiba. Az egész ötlet lényege az, hogy a legextrémebb szituációkból, amikor már tényleg nincs mit tenni legalább szabály szinten kötve legyen a legál, hogy ha már szerencsétlenségedre túléltél KB mindent is, akkor a mentős ne b*sztasson még, hogy ülj 5 órát is utána.

Tehát, ha golyót kapsz csak, mellényed van meg be vagy drogozva, ez van megszívtad és pont. De amikor legurulsz egy hegy oldaláról, kb nyílt törés van a tested minden pontján, a tüdődet kiszúrja a bordád, ezfelett még kaptál isten tudja hány AR töltényt, akkor legalább had nyugodjál békébe.
V3-ban a mottó az volt, hogy: Ha a script engedi, akkor hajrá. A script engedett 12 golyót a testbe pl, akkor ha a mentős le tudta rpzni a 12 golyót akkor felszedett. Sosem volt ilyen, hogy valaki most 30 métert zuhant és csak eltört a lába a script szerint akkor hagyjuk meghalni mert hát "úgyis meghalt volna".

viszont az tény és való, akárki akármit fog mondani hogy nem normális dolog az amikor odamegy melléd bármelyik szanitéc, vagy éppen mentős tök mindegy nyom egy ,,megvizsgálja a sérüléseket xy testén" aztán aimlabsozik egyet és durr mész a dutyiba.
alapból az ellátás rpt visszahoznám kötelező jelleggel, mivel ha már most ,,15 perc" van, vagy legalábbis 5 plusz percet rád rakhatnak, konkrétan esélytelen hogy meghalj ha van egy apró kézügyessége és tudja követni azt a bizonyos kis helyet a felsegítés alatt.

de ja, amúgy az való igaz hogy furcsa az ,,egész" most hogy így vagy úgy, de túlélsz mondhatni mindent. de mondjuk itt maga az egyéni gondolkodást kéne ,,megszólni" mert aki ,,normálisan áll hozzá" és nem arra megy hogy te mindenáron le legyél csukva, az felfogja ha rád esett egy helikopter és hagyja hogy békében nyugodjál szépen
szóval, egyéni gondolkodás > szabályozás kéne és minden okés lenne.
Ezzel egyetértek egyébként, az első részre annyit tudok mondani, hogy szerintem is fényévekkel jobb volt mikor volt némi interakció az illegálos és a mentős/szani között, illetve mindkét félnek kellett némi felszíni tudás ahhoz, hogy létrejöjjön az RP. Szerintem ez az egész azért vált ilyenné, mert (tapasztalatból mondom) az OMSZ hívásainak ami nem sürgősségi, nagy része az volt hogy a kis szintű játékos kihívta, és képtelen volt szerepjátékozni.

Másik rész meg tudod, hogy a lehetetlennel van egy szinten, mert az egyéni gondolkozás nem sok embernél van jelen, vagy csak nem mutatja meg magából.
Nyilván nem írhatok ennél többet mert rajtam van ez a szín, de szerintem tudod mit akarok ebből kihozni.
 
  • Tetszik
Reactions: sCoolby és bm29

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Ezzel egyetértek egyébként, az első részre annyit tudok mondani, hogy szerintem is fényévekkel jobb volt mikor volt némi interakció az illegálos és a mentős/szani között, illetve mindkét félnek kellett némi felszíni tudás ahhoz, hogy létrejöjjön az RP. Szerintem ez az egész azért vált ilyenné, mert (tapasztalatból mondom) az OMSZ hívásainak ami nem sürgősségi, nagy része az volt hogy a kis szintű játékos kihívta, és képtelen volt szerepjátékozni.
Na alljunk meg, mostmar nem kell rp felszedesnel? (Ki vagyok bannolva szoval nem jatszom)
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
444
5 224
Miskolc
V4 karakter
zaire.epps
LV karakter
adelina.greek
Másik rész meg tudod, hogy a lehetetlennel van egy szinten, mert az egyéni gondolkozás nem sok embernél van jelen, vagy csak nem mutatja meg magából.
Hát nem tudom, ha ez nincs meg az adott szanitécnél, akkor alapból érthetetlen hogy vették fel annak. legalábbis nekem érthetetlen... de valószínűleg én vagyok/lennék túl szigorú hogy nem rakok ilyen pozícióba valakit, aki fikarcnyit sem ért hozzá és mondhatni nulla reális gondolkodással van ellátva ezen szituk alatt.
De akkor ha neki nincs is, akkor legyen meg annak az adminnak, akit kihívnak az ügyhöz, ha valakire ráesik egy helikopter, azt ne engedjék már felszedni arra alapozva hogy ,,hát a script így működik, nem haltál meg" bla-bla.

Szerintem ennek alapból így kéne működnie, de szerencsémre nem esek ,,sokszor" animba hogy ennyire befolyásoljon engem.. meg logikusan elég kivételes esetek ezek, nem mindennapiak.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Macseek

Márk44

Írnok deák
2022. 09. 13.
574
157
18
V4 karakter
Aristo Hill
Amúgy lehetne olyasmi rendszer,hogy megpróbál kellene hozzá,és percenként egyet lehetne írni.
 

Nil

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 12.
165
73
V4 karakter
Floyd Dequinn
LV karakter
Mason Osbourne
V2 karakter
Yoshikawa Gesshin
Na alljunk meg, mostmar nem kell rp felszedesnel? (Ki vagyok bannolva szoval nem jatszom)
De kell rp csak ugye a script irja hogy mi serult, ezert egybol rpzheted es nem kell do ba kerdezni a serult feltol hogy hol a lott sebesules stb.. hanem a script mutatja hogy hol van ezert a ket fel kozott nem kell interakcio mert a szani/omsz egybol latja mit kell ellatni
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: aDaw

Csomi

𝙬𝙧𝙪𝙝𝙪𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙞𝙝𝙪𝙝𝙞
2022. 11. 14.
231
390
otthon
V4 karakter
ella sorrentini
LV karakter
lola ingemi
Ja jolvan ertem kosz
/telo/
 
  • Tetszik
Reactions: Nil

Doki

Modern Verne
FőAdmin
v4
2019. 01. 10.
1 317
4 061
V4 karakter
Dr Julian Rauschenberg
V4-el nem véletlen került be ez a felszedési rendszer és az hogy relatív egyoldalú legyen az RP, többek között ez azon illegális életet élő/civilmaffiás emberek miatt akik a legkisebb koccanás/lövöldözés esetén bármely mértékű is a sérülésük olyan szintű irreális sérülést RP-ztek maguknak ami esélytelenné tenné a felsegítést, továbbá felsegítésük közben az OOC chatet pörgették és minden egyes RP-t számon kértek az ellátón, igaz a legtöbbször arról se volt fogalmuk hogy 3 különöző értípus van... sajnos ez a típus volt többségben V3 végén, ezért lépni kellett ezzel szemben.

A mentősnek, szanitécnek továbbra is RP-zni kell a sérülésnek megfelelően, ugyan előre a script által megvan adva mi a sérülés, felszedés után azonban továbbra is be kell szállítani valamilyen kórházba a sérültet és megműteni, ezidő alatt számtalanszor van olyan hogy a sérült és az ellátók felügyelet nélkül maradnak akár szállítás akár kórházi ellátás közben, a szabadításhoz kreatívnak kellene lenni és erőfeszítést tenni, ami ahogy megfigyeltem a tetőről való csipáskodásban és a keresztbefordulunk és kidarálunk mindenkitben kimerül.

Hozzátéve hogy V4-el lényegesen vissza lett fogva a szanitécek jogköre, nem hordhatnak nagykalibert, megkülönböztetőt kell viselniük, csak jelölt autóval közlekedhetnek, valamint a létszámuk is erősen csökkentésre került.

Nincs tervben a sérülés rendszer változtatása, sem a szanitécek/mentősök további gyengítése, sem az hogy most "határt" húzzunk ki felszedhető és ki nem.

Az első kommentet figyelembe véve pedig lehet az ötletírónak el kéne gondolkoznia a szövegem első bekezdésén.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.