Mayur Lee felülvizsgálati kérelme Shawn Claybrooks felé [helyette]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Loci báttya

Újonc
Támogató
2022. 12. 04.
19
43
V4 karakter
Theodora Stavrou
LV karakter
Herzen Piero
image.png

Felülvizsgálati kérelem

Panasszal élő adatai


Teljes név:
Mayur Lee
Telefonszám:
+38-76-777-7709
Személyazonosító igazolványról készült másolat:

image.png


Amennyiben a panasztevő járművel érintett az ügyben

Vezetői engedélyről készült másolat:

image.png

Forgalmi engedélyről készült másolat:
-

Amennyiben a panasztevő fegyverrel vagy fegyverviseléssel érintett az ügyben

Fegyverengedélyről készült másolat:
MELLÉKLET

Amennyiben a panasztevő horgászat végett érintett az ügyben

Horgászengedélyről készült másolat:
MELLÉKLET



Jogi képviselő adatai
Jogi képviselő tölti ki amennyiben megbízás alapján küldi be a nyomtatványt a panasztevő nevében.


Teljes név:
VÁLASZ
Telefonszám:
VÁLASZ
Ügyvédi iroda neve:
VÁLASZ
Ügyvédi iroda működési engedélye:
(Vállalkozói igazolvány / számlatömbbről készített másolat)
MELLÉKLET



Panaszra tett fél adatai


Megbízott szervezete:
Rendőrség - Motoros Alosztály
Megbízott neve:
Shawn Claybrooks
Megbízott jelvényszáma:
Nem ismert
Megbízott kiosztott gépjárművének adatai:
Típus: Motor
Rendszám: RB-06-09
Szín: Fehér
Egyéb ismertető jelek: Rendőrség festés



Panasz kifejtése


A panasz leírása, indoka, előzményei:
Mai napon a Dilimore-Blueberry összekötő útszakaszon jártam ahol van egy bizonyos STOP tábla amit Shawn Claybrooks hadnagy kimondottan kedvel, sajnos siettem műszaki vizsgáztatni a járművemet mivel átfestésen esett át, amikor is nem jött senki egyik irányból sem ezért áthajtottam azon a STOP-on amikoris rögvest elindult utánam Shawn Claybrooks és motoros konvoja, a Hadnagy bemutatkozott miszerint ő Hadnagy és Shawn Claybrooks a neve, ennél többet sajnos nem közölt, hogy mi a jelvényszáma, vagy hasonlók. Megkért, hogy adjam át az irataimat aminek eleget tettem, amikor közölte, hogy érvénytelen a forgalmi a színezés csere miatt, amit nagyon sajnáltam, és ekkor közölte a hadnagy úr, hogy a fél BTK-t a nyakamba varrja és az alábbi indokokkal csekket fog kiosztani: STOP táblánál való nem megállás, Gondatlan vezetés, Forgalmi engedély hiánya, Kresz megszegése. Nem értek egyet az indokok egy részével, való igaz, hogy áthajtottam azonban körültekintően tettem ezt, nem állt fent gondatlanság veszélye, valamint más rendvédelmi szervezet tagjai sem büntettek pluszban ezek miatt. Megkérdeztem mégis miért gondatlan vezetés, amire azt felelte nagyobb forgalom esetén balesetet okozhattam volna. Ezért kaptam 1 büntetési tétel helyett 3-at. Ennél jobban nem szerette volna kifejteni a kedves Hadnagy úr, hogy mégis ez miért ér ennyi büntetési indokot meg és kapok 65.000$ bírságot, azzal dobálózott hogy tegyek panaszt a honlapjukon, ha nem értek egyet a munkájával. Valamint nem engedélyezte, hogy tovább menjek és leműszaki vizsgáztassam a járművemet, amiért egyetlen egy tétel érvénytelen volt benne ami a kocsi alapszíne volt. Megkérdeztem akkor miképp jutassam el a járművet telepre, ha 988$ dollár van nálam, azt mondta oldjam meg, nem érdekli, ezután befenyített Mr. Claybrooks hogy ha tovább megyek vele az nagyon nagy baj és megbánom. Itt még párszor elmondta, mintha elsőre se értettem volna, hogy panaszt hol kell benyújtani, ekkor megkérdeztem mi teszi gondatlan vezetéssé a STOP-on való áthajtást? Erre az volt a válasza hogy "További szép napot kívánok" ezután megkértem, ha már felteszek egy kérdést ne köszönjön az arcomba és menjen el, ekkor megkaptam megint, hogy hát a honlapon kell panaszt tenni ha kifogásolom a munkáját ami abból áll, hogy kiköltözött a STOP tábla mellé és kukkerrel figyeli. Igazságtalannak vélem, hogy jelvényszámát sem közölte, valamint 1 közlekedési szabálysértés miatt rám sóz még többet is. Ennyi erővel rám lehetne tenni az összes BTK indokot egy ilyen miatt.

Szenvedett el sérülést a panasz okán? Amennyiben igen, fejtse ki:
Nem
Érte önt kár a panasz okán? Amennyiben igen, fejtse ki:
Érte. 65.000$



Mellékletek


Helyszíni bírságról készült másolat:
image.png

Letartóztatásról készült jegyzőkönyv:
-
Traffipax által kiállított fénykép:
-
Rögzített videó és/vagy hanganyag:
Hanganyag
Fényképek:
-
Orvosi látlelet:
-
Egyéb:
-

Kártérítési igény esetén kitöltendő
Kitöltés hiányában a hatóság nem fog megállapítani kártérítést az itt szereplő három kérdésben.

Elkobzott tárgyak listája, azok állapota, ismertetőjele (pl. sorozatszám, telefonszám):
MELLÉKLET
Szervíz számla:
MELLÉKLET
Egészségügyi számla:
MELLÉKLET

((OOC Melléklet a panaszhoz))
(( log ))




Ezen kérelem aláírásával és beküldésével kijelenti, hogy elolvasta a felülvizsgálati kérelemhez szükséges információkat valamint követelményeket és elfogadta őket, valamint a formanyomtatványba leírt adatok és állítások teljes mértékben a valóságot tükrözik, abban megkérdőjelezhető vagy kétes állítások nincsenek és minden az ön számára az ügyből eredő iratot, bizonyítékot mellékelt. Elfogadja amennyiben a kérelem nem megfelelően került kitöltésre az akár válasz nélkül lezárható és archíválható.

Panasszal élő aláírása:
Mayur Lee

KELTEZÉS HELYE, 2024.08.23.​
 

sunyem

SzerverAdmin
v4
2021. 02. 09.
401
3 020
V4 karakter
Maise Burns
image-1.png

Tisztelt Mayur Lee!

Tájékoztatom, hogy benyújtott felülvizsgálati kérelmét a Rendőrség Belső Ellenőrzési osztálya kézhez kapta, a továbbiakban vizsgálatot indított azzal kapcsolatban.

Az érintett rendőr testkamerás felvételén tisztán látható, hogy a két motoros egység mellett Ön megállt gépjárművével, hangjelzést adott az úttest szélén lévő rendőröknek, ezt követően pedig az úttest közepén, majd a STOP táblának eleget nem téve hajtott tovább.

A KRESZ Szabálypont megsértése végett kiszabott helyszíni bírság a helytelen hangjelzés miatt került kiállításra, hiszen abban a pillanatban nem balesetveszély, balesetveszély megelőzése vagy előzés céljából használta. A helyszíni bírságban szereplő Gondatlan vezetés büntetés pedig az intézkedés megkezdése előtt elkövetett balesetveszélyes vezetési stílus eredményeképp került a további pontok közé. Az érvénytelen forgalmi engedéllyel kapcsolatban adott utasítás helytálló volt, hiszen érvénytelen, vagy forgalmi engedély hiányában nem vehet részt forgalomban gépjárművével.
Továbbá az intézkedő rendőr nem köteles közölnie nevét és jelvényszámát, erre külön kérés pedig nem érkezett felé.

A panaszolt rendőr részéről nem fedeztem fel jogtalan intézkedést.
Kérelmét a Belső Ellenőrzés lezártnak tekinti.


Los Santos, 2024/08/24

Maise Burns
r. hadnagy
Belső Ellenőr​
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.