Magyar Posta. Adózás.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.
D

DxPain

v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Derek Pain >

Ötleted:
<
Magyar Posta. Az utcákon kint lehetne pár postaláda ugyanúgy mint az ATM-ek . Ezeket megnyitva mindenki a saját leveleit láthatja ,csekkeket ,és más játékos üzeneteit persze levélben ezt is . Egy Magyar posta interior. LS-be és SF-be. Itt a két város között csomagküldést lehetne megoldani.És a levélfeladást ,vagy csekkbefizetést. Ha pl. Traffipax elkap akkor nem egyből vonaja le az összeget hanem csekket küldenek a postaládádba. A cseten ugyanúgy mutatná hogy elkapott a traffi és figyelmeztetne ,hogy nézd meg leveleid ,ha meg többször ,vagy nagyon nagy sebességgel léped át értesíti autómatikusan a szabad egységeket PD-nél. Ha nem fizeti be adott időn belül körözés kerül az illetőre. Így a NAV-nak NNI-nek ORFK-nak is több rp lehetne
Pl NAV ellenőrzi a csomagokat időnként. NNI meg az illegális csomagokat leköveti kinek megy és lekapcsolják az illetőt. , a közlekedés pedig javulna. Mert már nem csak bírságot kaphat ,hanem egyből körözést is kiadhatják rá. Az adózás. Ha személy személynek ad pénzt akkor ne vonjon le pénzt , mert ha kézbe adok valakinek 500 forintot akkor ki és hogy von le adót mikor kézből kézbe adok pénzt? Számláról számlára is lehessen utalni ATM-eknél. Amit az illető a bankszámlájára kap nem kézbe.
>


Megjegyzés:
< Postarendszer nem az illegálnak van konkrétan ,hogy tudják a csomagot küldeni, de ők is használhatják erre a célra több kevesebb sikerrel. >
 
  • Imádom
Reactions: cikmar

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Hát szerintem ez nem teljesen átgondolt dolog , hiszen akinek nincs háza az hova kapja a "levelet" ?
Annak akkor valamelyik póstafiókon kellene felvenni? Esetleg a chat-be ki írhatná , hogy ..
"SeeMTA: Magyar pósta fiókodba x_y ajánlott leveled / küldeményed érkezett."
Így még nem is lenne rossz.
 
D

DxPain

Carl, a tiéd továbbgondolás teljesen jogos és csak dobna rajta, jó ötlet! A levelezés háztól független épp azért mert nem mindenkinek van háza. Nem a házba kapja a levelet ,hanem városszerte ugyanúgy mint az ATM-ek kivannak ,helyezve a postaládák . Oda jön a levél. A csomagért persze be kell fáradni a városi postára vagy LS vagy SF be. Bár ezt is tovább gondolva csomagpont átvevő helyek is lehetnének, de az már nem olyan túl fontos mivel ott a posta.
 

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
Szerintem ez teljesen felesleges. Jó ez így, ahogy van. Tartózkodom!
 

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Posta szerintem teljesen felesleges, nem v2-re való dolog.
Az ötlet maga nem lenne rossz, de nekem is kicsit zavaros, nem minden esetben értem, mire gondolhatott a költő.
A kézből átadós, adózós dologhoz pedig már el lett mondva, hogy ez így fog maradni.
Sajnálom, NEM TÁMOGATOM.
 

Kamii

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 17.
390
762
V4 karakter
Deverina Ina Kaamil
LV karakter
Deverina Ina Kaamil
V2 karakter
Kamilla McCarthy
ennyierővel ne is írja ki , hogy meghúzott a trafi hisz irl is csak várod a szerencsét , hogy most lekapott multkor vagy nem.

NEM támogatom.
 

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Emberek, mi az hogy felesleges? A kamatszorzó már nem felesleges mert abból jön a pénz ugye... Az rp felé kéne hajlanunk, ha már ez egy rp szerver. Egyértelműen javítaná az rp színvonalat, rp-sebb lenne az egész rendszer. Teljesen reális, és jó ötlet.
Támogatom!
 
  • Vicces
Reactions: Malloy

Esli

spanom ugyanez
2019. 01. 10.
493
677
19
Lacháza
V4 karakter
luna.kuznetsov
Teljesen felesleges az ötlet, a nem kigasznált scriptek tárházát bővítené csak. Semmit nem dobna az rpn. Nem támogatom
 

Malloy

? ?
Támogató
2019. 01. 18.
275
112
Szlovákia
LV karakter
Nico Fuentes
V2 karakter
Kyle Ariza😼
Sok értelme nem lenne,mivel a legtöbb player el is felejtené az egész témát.Szóval full felesleges.NEM TÁMOGATOM.
 
  • Vicces
Reactions: Huskys

MaxiV2

Pötyögtető
SModerátor
v2
2019. 01. 10.
512
196
22
Arad
V4 karakter
Max Guerrini
V2 karakter
Max Cortez
Ez szerintem felesleges.Nem támogatom
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Nos kicsit elemezve ezt az ötletet. Elsőre kicsit érdekesnek és kacifántosnak tűnik ez a leírás. Ami teljesen jogosan leírt dolog az a kézből kézbe történő pénz átadás , ha átadunk valakinek 500ft értékű papírpénzt nem szalad oda senki aki kiveszi a kezemből majd átad belőle a másiknak 400ft-ot például és az "adó" 100ft-ot pedig megkapja a nav. Ezt teljes mértékben támogatom , hogy ha kézből kézbe történik a pénz átadás akkor ne vonjon le belőle adót. Könnyítene a playereken , ha lehetne utalni a szerveren egyik játékos számlájáról a másikra amely során kevesebb lenne az adó , de viszont itt lenne valamennyi adó , viszont kevesebb mert nem kell kivennie a játékosnak majd a másiknak vissza tenni a bankszámlára.
Az is jobb lenne ha az illető úgy kapna csekket és nem rögtön vonná le az adott illetőtől a pénzt... lehet valaki akkora mínuszt kapna , hogy nem tud határon átmenni és hasonlók... ebből pedig azok adódnak , hogy határon szöknek át munka kocsival , vagy ott várnak határon hátha valaki segít nekik... ha pedig egy csekket kapnának , elmennének dolgozni és ha megvan az összeg befizetik , nyilván ha az időből kicsúsznak akkor nagyobb összeget kellene befizetni , ezek eddig szerintem teljesen jó ötletek.
A postás csomagküldéses dolgot is eltudnám valamilyen szinten képzelni a szerveren de még nem most... , sokkal fontosabb dolgok is vannak amelyek szükségesek lennének a szerverre és azok jobban is segítenék valószínűleg az rpt. Ezt a részét nem tudom támogatni valamint nem hinném , hogy megvalósításra kerülne.
@Huskys most kicsit feléd szólva, valamint reagálnék arra amit írtál. Az ötlet kétség kívül reális valamint jó ötletnek is mondható de ahogy látod a véleményeket nem valószínű , hogy ki lenne használva ez. Az tény , hogy rp felé kell hajlani de vannak olyan dolgok amelyek jobban javítanák az rp színvonalat valamint hasznos is lenne. Ehhez hozzáfűzve , hogy ne csak egy semmit érő mondat legyen , írnék is példát . ez pedig az OMSZ-hez köthető ( nem a frakcióval van a gond és azzal ahogyan rpznek , nem erre kell gondolni) , sokkal hasznosabb lenne egy újabb ellátási rendszer , akár egy műtő rendszer kórházban amellyel szerintem nőne az rp színvonal valamint hasznos is lenne és alkalmanként minden playert érintene.
 

MiniYoda

Zöldfülű
2019. 03. 22.
186
182
V2 karakter
Elizabeth Dawidson
Heo , szerintem jók az ötletek viszont szerintem nem a V2 szerverére valók. Szerintem ahol bent van a postás munka LV/V3 mégis RP-k lennének. Itt a csekkes dolog nagyon megnehezítené a mindennapokat. Meg szerintem a traffipax is nagy butaság mert egy üldözés közben elég sokszor elkapja az embert . Akkor KB 30 csekked lesz amit bekell fizetned minuszba?
 

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Hali Buba! Értékelem azt, hogy normálisan véleményt formáztál, mert nem mindenkinek megy ez itt. Igazából ha bekerülne, ki lenne használva mivel ha pl kapsz egy csekket, akkor a postaládából kell kivedd, és muszáj lesz befizetni. Ergo ki lenne használva, ez egy teljesen jó rendszer lenne. Viszont abban igazat adok neked hogy vannak fontosabb dolgok is. Nem egyről a kettőre fognak elkészülni a fontosabb dolgok, így nem hinném hogy be fog kerülni, bár ki tudja. A lényeg, hogy meggyőztél, így a Magy Posta ötletnél Tartózkodom! Az adózást és a számláról-számlára utalást viszont Támogatom!
 

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
hát ezzel a körözés kerülnek a kocsira cuccal, csak kihasználás lenne. Mert pl aki üldöztetni akarja magát, direkt gyorsan hajt addig ameddig nem kap körözést.
 
  • Tetszik
Reactions: MiniYoda
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.