loue ötlete -> ammo npc

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

loue

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
251
76
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Xian Gus >

Ötleted:
< Ammo NPC >


Megjegyzés:
< Sziasztok, a jelenlegi hajó okául írom ezt az ötletet, mivel nem nagyon előnyös az illegális frakciók számára az, hogy alig kapnak lőszert a hajóról. Ha ez bekerülne, civil játékosok nem tudnának lőszereket venni az NPC-től. Úgy működne, hogy ha valakinek van fegyverengedélye, és illegális frakció tag, akkor az tudna venni korlátlan mennyiségben lőszert reális árért a fegyverboltban. >
 
Utoljára szerkesztve:

Gaku

Újonc
2019. 08. 07.
57
71
Paks
V4 karakter
Gaku Scala
LV karakter
❌
V2 karakter
Gaku Keegan
Hali!
Úgy működne, hogy ha valakinek van fegyverengedélye, akkor az tudna venni korlátlan mennyiségben lőszert reális árért a fegyverboltban.
Ez így elég érdekes lenne és semmit nem oldana meg. A fegyverengedély csak kiskaliberre vonatkozik, azaz így csak 5X9-es lőszert lehetne venni az NPC-től amivel kb semmire nem jutnánk a lőszerhiány tekintetében, ugyanis ez az a típusú lőszer amiből a legkevésbé szenvednek hiányt a játékosok a szerveren.
A korlátlan mennyiség sem okés szerintem. Maximum úgy lenne működőképes, hogy legfeljebb 35db-ot tudjanak venni a fegyverengedéllyel, ha már ez a legális mennyiség amit magadnál tarthatsz.

Összességében ez egyáltalán nem lenne megoldás az illegál lőszerhiányára én úgy gondolom. Sokkal inkább magán a hajón kéne változtatni.
 
  • Tetszik
Reactions: loue

loue

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
251
76
Felvetésképp gondoltam az ötletet, eddig nem nagyon láttam ilyesfélét. Nyílvánvaló, hogy nem 5ezer, meg 20ezer darabáron lenne, hanem mondjuk bicósabb áron, amiből nem lesznek 10ezres vásárlások. Ha bekerülne, akkor biztos, hogy nem csak azért, hogy 5x9-es töltényt vegyünk az npc-től.
 

IamR1ckk

Barangoló
Támogató
2020. 12. 20.
115
118
V2 karakter
Bianca El Mirador
Nem kell, hogy mindenki tele legyen lőszerrel, főleg nem civilként. Ha civilnek lőszer kell, arra ott van a fegyverbolt ahol tud venni engedéllyel. Illegálnak a hajó bőven elég lőszer ügyileg, az meg hogy egyes emberek túlárazzák az egyéni probléma.
Nem tudom támogatni
 

deemoN

prove them wrong.
Very Important Person
2019. 05. 23.
777
2 099
20
V4 karakter
robert.celeketic
V2 karakter
robson.kuznetsov
Teljes mértékben átérzem, hiszen saját bőrömön tapasztalom mennyire kilátástalan helyzetben vannak az illegális frakciók a lőszerhiány miatt de nem az NPC a megoldás. Azt pedig, hogy ezzel segítenéd a civilek számára az "illegális tevékenységeket" végképpen nem támogatom, ha lőszerre van szükségük ott a fegyverbolt.

Mint ahogyan már előttem is írták, a megoldás erre az lenne, hogy a hajót újra gondolják valami olyasmire mint ami régebben volt, először frakció kérelmekben már kérték is ezt az illegál leaderek, viszont az akkori update szinte semmit nem segített a hajón.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Mostanság folyamatosan a lőszerproblémákról van szó, szerintem egy olyan hajós rendszert kellene összehozni, amely által az illegális frakciók tudnának kereskedni úgy mond a rendszer segítségével. NPC gondolat nem rossz szerintem csak nem ilyen formában.
Néha érkezne hajó mint jelenleg is, amely hozna tárgyakat, viszont általában egy hajó amely árut szállít, az nem üresen indul vissza.
Amikor érkezik egy hajó utána rá nem sokkal egy bizonyos mennyiségig vihetne is el árut. Például az illegálos frakció tagjai tudnának a hajóra pakolni mondjuk drogot, drog alapanyagot, fegyver alkatrészt, fegyvereket. Ezen a hajón egy NPC-vel kellene az üzletet megkötni ahol először a játékos kiválaszthatná, hogy pénzösszeget vagy más illegális tárgyat szeretne érte kapni. Rá húzná az adott dolgot az NPC-re mint kamionos munkánál a fuvarlevelet akkor kérdezné ezt meg az NPC, ha pénzösszeget választ a játékos, akkor egy minigame segítségével megegyezhetne, hogy mennyiért adja el a tárgyakat, mint ahogy a blueprintes NPC-nél történik a vétel. Ha jól sikerült neki nagyobb összeget kap érte, ha nem akkor kevesebbet, néha vannak jó és rossz üzletek, nyilván minél rutinosabb annál egyszerűbb.
Ha tárgyat szeretne érte, akkor feldobna az NPC egy listát, hogy milyen tárgyak közül választhat éppen, amely minden alkalommal más lenne. Ha kiválasztotta mit szeretne akkor minigame segítségével megegyezhetnek a darabszámról és utána azt kapja a tárgy helyett az illető.
Ezáltal lehetne a fegyver, drog, alkatrész árakat szabályozni, gyakran lenne lehetőség üzletet kötni, pénzt szerezni, hiányban levő illegális tárgyakhoz, kellékekhez jutni.

Holnapi napon lehetséges, hogy egy külön ötletben megírom, viszont most még kollégiumban vagyok.
 

dr3X

ca?h
Támogató
2019. 01. 10.
945
1 800
21
ʟᴏs ᴀɴɢᴇʟᴇs, ᴄʟᴀʏᴛᴏɴ ᴀᴠᴇ??
LV karakter
ʏᴀᴢᴇɴ_ɢʀᴀɴᴛ
V2 karakter
ʙᴀɴɴᴇᴅ
Nem kell, hogy mindenki tele legyen lőszerrel, főleg nem civilként. Ha civilnek lőszer kell, arra ott van a fegyverbolt ahol tud venni engedéllyel. Illegálnak a hajó bőven elég lőszer ügyileg, az meg hogy egyes emberek túlárazzák az egyéni probléma.
Nem tudom támogatni
Igen? Gondolom te meg lennél elégedve heti 20 darab lőszerrel amit lehozol a hajóról. Mert oké, hogy meg lett emelve, hogy többet kapj, de annál ritkább is az esélye hogy te bármilyen lőszert kapj. A lőszer a szerveren fogyóba van, hála ennek a mostani hajó rendszernek meg annak is hogy valakit animba lőnek egy akció során és elveszik a lőszert meg a fegyver, de gondolom úgy írtad, hogy illegális szerepet töltesz be. Az NPC teljesen elférne, LV-n sincs belőle baj, hogy bent van és nem megy arról a panaszkodás, hogy nincs lőszer így meg úgy. Szerintem simán be lehetne hozni, mert ebbe a mostani fegyverbolt rendszerbe is van lőszer vagy nincs lőszer, szóval így elég necces.
 

IamR1ckk

Barangoló
Támogató
2020. 12. 20.
115
118
V2 karakter
Bianca El Mirador
Igen? Gondolom te meg lennél elégedve heti 20 darab lőszerrel amit lehozol a hajóról. Mert oké, hogy meg lett emelve, hogy többet kapj, de annál ritkább is az esélye hogy te bármilyen lőszert kapj. A lőszer a szerveren fogyóba van, hála ennek a mostani hajó rendszernek meg annak is hogy valakit animba lőnek egy akció során és elveszik a lőszert meg a fegyver, de gondolom úgy írtad, hogy illegális szerepet töltesz be. Az NPC teljesen elférne, LV-n sincs belőle baj, hogy bent van és nem megy arról a panaszkodás, hogy nincs lőszer így meg úgy. Szerintem simán be lehetne hozni, mert ebbe a mostani fegyverbolt rendszerbe is van lőszer vagy nincs lőszer, szóval így elég necc

Igen? Gondolom te meg lennél elégedve heti 20 darab lőszerrel amit lehozol a hajóról. Mert oké, hogy meg lett emelve, hogy többet kapj, de annál ritkább is az esélye hogy te bármilyen lőszert kapj. A lőszer a szerveren fogyóba van, hála ennek a mostani hajó rendszernek meg annak is hogy valakit animba lőnek egy akció során és elveszik a lőszert meg a fegyver, de gondolom úgy írtad, hogy illegális szerepet töltesz be. Az NPC teljesen elférne, LV-n sincs belőle baj, hogy bent van és nem megy arról a panaszkodás, hogy nincs lőszer így meg úgy. Szerintem simán be lehetne hozni, mert ebbe a mostani fegyverbolt rendszerbe is van lőszer vagy nincs lőszer, szóval így elég necces.
Kedves dr3x. Nem tartozom illegálhoz se rendvédelemhez. Civil vagyok én is, és nem vagyok tele 5-10 ezer lőszerekkel, mégsem érzem jó döntésnek az NPC-t, nincs erre szükség, hogy a civilek 95%-a járja a várost tele lőszerrel és esetleg még kínálgassák is másoknak.
A fegyverhajó sem azért van bent hogy tele verd a széfeket tölténnyel, ne gondold, hogy 300-400 töliket kéne le pakolni körönként.
Ez egy plusz az illegálnak, szerintem örülni kellene neki hogy vissza kaptátok és hogy nem 4-5 darabokat ad csak.
 
  • Hűha
  • Szomorú
Reactions: loue és deemoN
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.