Lorenzo Justin Zászlós Jelentései [10.14-10.20]

Gery0022

Barangoló
2022. 01. 23.
78
12
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png


Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás




JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI

Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Zászlós
Egység főkódja és egységszáma:
A-211
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
Mike Dover Őrmester

ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI

Előállított személy teljes neve:
Leo Magnuson
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
---
Körözést elrendelő neve:
---
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
---
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.10.11.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
115§ - ATM rablás - (ATMR)​
133.2§ - Emberölési Kísérlet - Hivatalos Személlyel Szemben - (EKHSZSZ)​
80.2§ - Illegális Töltény Birtoklás - Egyéb - (ITBE)​
82.3§ - Illegális Fegyver Birtoklás - Egyéb - (IFBE)​
85.2§ - Illegális Kábítószer Birtoklás - Nagy Tételben - (IKBN)​

Az intézkedés részletes leírása:
A mai napon (2024.10.14) járőrszolgálatot folytattam Mike Dover Őrmesterrel az A-211-es egységben Blueberry térségben. A járőrszolgálat folytatása közben bejelezett a Palomino-i ATM-ek közül az egyik biztonsági rendszere. Az akkor elérhető egységek megkezdték a reagálást erre a riasztásra. Egy kisebb üldözés alakult ki a rabolók valamint a rendvételem között. A menekülés útja a Los Santos Gyárba vezetett. A gyár bejárata előtt kisebb tűzharc alakult ki a rablókkal, ahol közülük egy mozgásképtelenné vált, még mielőtt be tette volna a lábát a gyárba. A rendvédelem részéről is volt sérült, akinek az állapotát a gyárhoz való megérkezésem után a nálam található eszközök, valamint segédeszközök segítségével sikerült stabilizálnom. Szerencsére nem sérült súlyosan a kolléga, kis pihenéssel ki is heveri az eseményeket. Ezt követően ahogy a protokoll előírja én is beálltam a helyszínt biztosítók közé. Nekem jutott a gyár északi oldalán található sikátor, így ezt a területet biztosítottam. A művelet lefolyásának további szakaszában nem történt semmilyen külső támadás. A művelet végéhez közeledve rádión tudatták, hogy a gyárban az összes elkövető likvidálásra kerül, kivétel egy, mivel őt sikerrel mozgásképtelenné tették. Sürgősségi rádión szanitécet vételeztek kintről. Erre reagáltam, majd légi egység hiányában a lenti bejárton indultam meg. Nagyjából 2-3 perc futás után meg is érkeztem a sérülthöz, aki a legutolsó teremnél vár, pár honvéddel együtt. Itt megkezdtem a sérült stabilizálását, majd pedig a fegyver által okozott sérüléseit kezdtem el kezelni. Miután ezzel megvoltam a honvédek az úr állapotáról kezdtek el érdeklődni. Mivel sikerült annyira stabilizálni az állapotát, hogy óvatos mozgatással ugyan, de szállítható állapotba került. Végül közölték velem, hogy helikopterrel beszállítják a Los Santos-i kapitányságra. A gyár belső területét a tetőn lévő kijáraton hagytuk el. Mielőtt megkezdték volna a gyanúsított légi beszállítását, előtte levittek az egységemhez, majd földi úton folytattam tovább utamat a kapitányságra. Amint megérkeztem, át is vettem az előállított személyt, majd pedig a kihallgatók felé indultam vele.
Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Zászlós)
Az egységünk a 2-es kihallgatóban folytatta le az intézkedése további részét. Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig az előállított személy személyazonosságának a felkutatása történt. Miután ezzel megvoltunk, a fegyveri itt került elvételre, majd az eljárás további ideje alatt a kihallgató szobában található asztalon volt tárolva, a tölténnyel, valamint a kábítószerrel együtt. Itt tudattam az úrral, hogy a kihallgatás során fel fogok tenni pár kérdést a vádakkal kapcsolatosan. Ezt az úr tudomásul vette, majd pedig fel is tettem az első kérdésemet: - Milyen céllal rabolták ki az ATM-et, mi volt a tervezet a továbbiakban ? - Az úr először sóhajtott egyet, majd a következő választ adta: - Sajnos legális munkával semmilyen módon nem tudott az eddigiekben pénzt keresni, így csak az illegális módon. Tudja, hogy ez nem a legjobb megoldása a dolognak, de már lassan ott tartott, hogy semmi veszteni valója nem maradt. - Kicsit éreztem az úr lelkiismeretét is a válasz mögött, így erről is érdeklődtem: - Nincs valami belső dolog, amit miatt egy kicsit is rosszul érezné magát ? Mivel még is csak egy olyan pénzkeresési módszert választott, amiben családokat tehet tönkre. - Itt újra az úrnak egy emberibb énjét véltem felfedezni: - Állítása szerint semmi ilyen szándék nem vezérelte akkor, amikor ezt az utat választotta.. sőt. Amikor már arra kényszerült. hogy minden féle képpen lőnie kell, akkor is csak mellényre próbált meg a legtöbb esetben célozni, mivel azért az mégis fáj kicsit, de kevés arra az esély, hogy valaki az ő keze által halljon meg. - Ezt követően már csak egyetlen dolog érdekelt a bűncselekményeivel kapcsolatosan: - Honnan, mikor, milyen célzattal szerezte be a fegyvereket ? - Erre a következő válasz érkezett: - Amennyiben esetleg az elkövetett bűncselekményei ellenére fel tudunk neki ajánlani enyhítést, akkor egyetlen nevet tud mondani. Valamint amennyiben van rá igény, akkor a SeeNion nevű illegális kereskedő platformon keresztül úgymond feldob valakit nekünk. - Mivel ezek közül egyik sem az én hatás körömbe tartozik, így elkértem a nevet, majd pedig utána néztem a rendszerben, hogy ez mennyire lehet valóságos információt. Ahogy megkaptam a nevet, megnézem, és a priuszok alaposabb megvizsgálása alapján valóságos lehet az információ. Ekkor vételeztem azt az alosztályt, akinek a hatáskörébe tartoznak ezek az információt, azaz a METRO-t. Ronen Főtörzszászlós reagált is a kérésemre, majd pedig a kapitányságra fáradtak. Miután megérkeztek, kértem az urat, hogy számoljon be minden olyan információról, amit tud. Az úr a METRO-s kollégákkal is közölte a fegyverkereskedő nevét, majd ők is utánajártak. Ezen felül azt is megtudtuk, hogy a fegyverárús saját maga készíti el a fegyvereket, majd azokat adja tovább nagy tételben. Ezen felül pár helyszínt, személyleírást, autótípust tudtunk még meg. Mivel abban a pillanatban a METRO-nak létszámhiány nem volt elég kapacitása arra, hogy a buktatás lehetőségével éljenek, így sajnos csak ezek alapján az információk alapján tudják elindítani a nyomozást, amennyiben ez bármihez is elég. Itt ki is tértem az enyhítés kérdésére, majd a Főtörzszászlós Úr javaslatára végül a börtön büntetés idejét 30%-kal csökkentettük. Így a tisztázás végett újra fel lettek sorolva a vádat, a pénz és börtönbüntetés mértéke. Megköszöntem a METRO-nak, hogy rendelkezésünkre álltak, akkor is, ha nem túl sok- és hasznos információt kaphattak meg. Végezetül a bizonyítékraktár felé indultunk meg. Itt átadásra kerültek az előállítás során lefoglalt lőszerek, fegyverek, valamint kábítószer. Egyetlen fegyver volt ez alól kivétel, amiről a "raktáros" kolléga állított ki egy kis dokumentumot, amin egy afféle figyelmeztetés szerepelt. Utolsó lépésként már csak az esemény fényképes dokumentálása maradt hátra. Az elkövető 2024.10.14-én megkezdte a büntetését, óvadékra nem kapott lehetőséget az elkövetett bűncselekményeinek súlyossága miatt.
A rabosítás előtt készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Zászlós)

KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI

Kiszabott pénzbírság összege:
300.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
210 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[O] - Kapott
[X] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[O] - Vezetői engedély
[X] - Fegyverviselési engedély

ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR

Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 1 darab Dragunov PSL - 12 darab 7.62x54mmR Töltény - 17 darab Kokain - 444 darab 9x19mm Töltény - 1 darab TEC-9 - 654 darab 5.7x25mm Töltény -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
102.99$
Aláírás:
Lorenzo Justin Zászlós
lablec.png
 

Gery0022

Barangoló
2022. 01. 23.
78
12
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png


Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás




JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI

Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Zászlós
Egység főkódja és egységszáma:
T-2
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
Hudson Woldenber és Emily Keenway Törzsőrmesterek

ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI

Előállított személy teljes neve:
William Raso
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
Típus: Volkswagen Passat B6 - Rendszáma: AE-EF-43
Körözést elrendelő neve:
Tio Canti
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
Rendőrség
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.10.11.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
99.4§ - Rablás - Fegyveresen - (RBF)​
80.1§ - Illegális Töltény Birtoklás - .45 ACP - (ITBK)​

Az intézkedés részletes leírása:
A mai napon (2024.10.19) járőrszolgálatot folytattam Hudson Woldenber és Emily Keenway Törzsőrmesterekkel a T-2-es egységben, Richman térségben. Járőrszolgálatunk teljesítése közben a szembe sávban közeledett felénk egy autó, aki többször is elkezdte rángatni a jármű kormányát, ezzel a saját sávját sávjáról hol jobbra, hol pedig balra tért le. Emiatt úgy gondoltunk, hogy igazoltatás alá szeretnénk vonni, mivel ez már kimerítette a Gondatlan Vezetés fogalmát. Így is tettünk utánafordultunk, majd felszólítottuk a félrehúzódásra. Ennek természetesen eleget is tett, majd megkezdődött az intézkedés. A rádiózásom megkezdését követően a rendszer bejelzett, miszerint az autóra aktív körözés van kiadva, bejelentett fegyveres rablás miatt. Amikor ezt az információt megtudtuk, az intézkedés további részénél már mind a hárman kívülről figyeltük az eseményeket. Eközben Cline Hadnagy is a helyszínre érkezett. Az iratok elkérése után a csomagtartó került átvizsgálásra, majd pedig felszólítottuk, hogy szálljon ki a gépjárművéből, mivel ruházatátvizsgálás. Itt azért egy kicsit elégedetlenkedett az úr, de a harmadik felszólítás után eléget tett a kérésnek, majd alá vetette magát a rendőri intézkedésnek. A helyszíni intézkedés során nem találunk semmilyen terhelő, a körözés hitelességét alátámasztó bizonyítékot. Már éppen el akartuk engedni az urat, mikor eszembe jutott, hogy megnézzem van e bármilyen ingatlan a tulajdonába. Mivel az úr tulajdonai között fel volt sorolva egy bér garázs Bluberry-ben, így a Hadnagy Úr engedélyével bilincset helyeztük az úrra, majd pedig a rendszerben megtalálható információk alapján a megadott címre mentünk ki. A garázs átkutatását, a T-2 egység akkori tagjai (Justin Zászlós, Hudson Woldenber és Emily Keenway Törzsőrmesterek valamint a H-292 egység akkor tagja: Rory Cline Hadnagy) hajtott végre. A garázsba való bejutás már fennakadással kezdődött, mivel az úr nem szerette volna nekünk kinyitni első kérésre. Másodjára megmagyaráztuk neki, hogy pontosan miért is kellene beengedni a garázsba, amit már sikeresen megértett, és ki is nyitotta nekünk az ajtót. Miután sikeresen bejutottuk a garázsba kettő darab autó találtunk bent. Felszólítottuk az urat, hogy nyissa ki a bent megtalálható autókat. Ezt megtagadta tőlünk. A Hadnagy Úr úgy döntött, hogy már elégszer próbálta meg a gyanúsított húzni az időt, így nem szólítjuk fel a továbbiakban. Hadnagy Úr saját kezűleg kutatta át a gyanúsítottat, majd meg is találta a kulcsokat. A bent megtalálható autók közül az egyik teljesen üres volt, viszont a másik autó csomagtartójában (Típusa: Ford Ecoline Rendszáma: AD-LI-26) kettő darab glock volt elrejtve egy ládában, és néhány lőszer még hozzá. Miután ezek a tárgyak megtalálásra kerültek, az úr hivatalosan is elő lett állítva Fegyveres Rablás miatt. Ezt követően az autók kulcsai visszaadásra kerültek, majd pedig a járőrautóhoz kísértük. Miután a garázs visszazárásra került, a férfi beszállítása megkezdődött a Los Santos-i kapitányságra.
Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Zászlós)
Az egységünk az 1-es kihallgatóban folytatta le az intézkedése további részét. Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig közöltem az úrra, hogy pontosan mi miatt is lettek elfoglalva a fegyverek valamint azt is, hogy néhány kérdéssel élnék felé a körzéssel kapcsolatosan: - Milyen célzattal rabolt ki embereket, fényes nappal, úgy hogy bárki láthatta ? - Az úr tagadta bűnösségét ebben a vádpontban, így közöltem vele, hogy a bizonyítékok amik lefoglalásra kerültek a "házkutatás" során nem ezt az állítást támasztják elő. Mivel a vádat továbbra is tagadta, ezért inkább egy mást kérdést tettem fel: - Honnan szerezte be a fegyvert, illetve a rabláson kívül volt e bármilyen más olyan dolog, amire szerette volna a későbbiekben használni ? - Itt az úr egy kicsit megtörve nyilatkozott az eseményekkel kapcsolatosan: - Az állítás szerint az a szomorú hír történt, hogy a nagyapja a halálos ágyán hagyta rá azt az információt, hogy hol tárolta eddig ezeket a fegyvereket. Amint ezt megtudta, megkereste ezeket a tárgyakat, majd pedig számára biztonságosnak tűnő helyre helyezte. Még azt is tudatta velünk, hogy semmilyen egyéb szándéka nem volt ezekkel a fegyverekkel, csak amit a nagyapa javasolt számára, hogy csakis önvédelmi célból használja, amennyiben nagyon nagy szüksége van rá. - Itt a kihallgató testület nevében részvétemet fejeztem ki az úr felé az elhunyt nagyapa miatt. Ezt követően újra a rablás felől érdeklődtem, hogy bármilyen módon alá tudja e támasztani bármilyen bizonyítékkal, hogy nem bűnös ebben a dologban, de sajnos semmit nem tudott felmutatni. Így közöltem vele, hogy akkor ha nincs egyéb kérdése, akkor ismertetem a pontos vádakat, a börtön valamint pénzbüntetés mértékét. Amint ezzel is megvoltunk, a bizonyíték raktár felé vettük az irányt. Itt kerültek végleges átadásra a házkutatás során lefoglalt fegyverek, valamint lőszer Végül nem maradt más hátra, mint az esemény dokumentálása, valamint a rabosítás megkezdése kezdődött meg. Az elkövető 2024.10.19-én megkezdte a büntetését, óvadékra nem kapott lehetőséget az elkövetett bűncselekményeinek súlyossága miatt.
A rabosítás előtt készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Zászlós)

KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI

Kiszabott pénzbírság összege:
130.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
125 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[O] - Kapott
[X] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[X] - Vezetői engedély
[O] - Fegyverviselési engedély

ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR

Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 2 darab Colt45 - - 79 darab .45 ACP -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
51.980$
Aláírás:
Lorenzo Justin Zászlós
lablec.png