Lorenzo Justin Főtörzsőrmester Jelentései [09.30-10.06]

Gery0022

Újonc
2022. 01. 23.
72
12
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png


Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás




JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI

Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Főtörzsőrmester
Egység főkódja és egységszáma:
L-131
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
---

ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI

Előállított személy teljes neve:
Soren Ronninger
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
Rendszám: APUCI-69 Típus: Corvette C8
Körözést elrendelő neve:
---
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
---
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.10.03.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
55.1§ - Rendőr Elöli Menekülés - Járművel - (REMJ)​
56§ - Rendőri Utasítás Megszegése - (RUM)​
82.3§ - Illegális Fegyverbirtoklás - Egyéb - (IFBE)​
80.2§ - Illegális Töltény Birtoklás - Egyéb - (ITBE)​
85.3§ - Illegális Kábítószer Birtoklás - Kereskedői Tétel - (IKBT)​
115§ - ATM Rablás - (ATMR)​

Az intézkedés részletes leírása:
A mai napon (2024.10.03) 15 óra 30 perc környékén megkezdtem a napi szolgálatomat. Éppen járőrözni indultam volna, amikor hatalmas ATM rablás sorozat vette kezdetét különböző helyszíneken. Többségük Los Santos-ban kezdődött elterelés gyanánt, csak beriasztották az ATM biztonsági rendszerét, hogy minden egységet "odacsaljanak", majd ezt követően a tervek szerint San Fierroban folytatni a rablást, viszont ott már kifosztva az ATM-et a pénztartalmától. Az egyik Los Santosi elterelő riasztás helyszínén a Terrorelhárítás kollégái kiszúrtak egy autót, amiben utasok- valamint a sofőr állig fel volt fegyverkezve. Claybrooks Hadnagy SIERRA egységgel a helyszínre is sietett, majd amint megpillantotta az említett autót, üldözőbe is vette. Itt egy kisebb "kergetőzés" után odáig fajult a helyzet, hogy az autó megállt, majd abból kipattant az anyósülésen utazó fegyvere, és tüzet nyitott az üldöző egységekre. Ő sajnos a helyszínen likvidálásra került, a sofőr viszont fegyveres megfélemlítés hatására megadta magát, semmilyen lövést nem adva le. Itt a Terrorelhárítás egyik munkatársa meg is bilincselte, majd pedig egy szállító egységre vártak. Claybrooks Hadnagy Úr közben rádión egy olyan kérdést tett fel, hogy valakinek van e szüksége jelentésre. Mivel nekem még egy sem volt erre a hétre, így erre reagáltam is. Ezt a Hadnagy Úr nyugtázta, majd pedig egy légi beszállító egységet vételezett. Wexler Százados asszony érkezett a helyszínre, majd pedig segített a beszállításban. Szerencsére még a Los Santos-i kapitányságon volta, így ide történt meg a beszállítása. A Százados asszony út közben arra kért, hogy már a tetőréti feljárat előtt fogadjam őket, és vegyem át az előállított személyt. Ez így is történt, a kérés / parancsnak megfelelően cselekedtem. A feljárat előtt sikeresen át is vettem az urat, majd megkaptam a helyszínen elkövetett vádakat. Ezt követően az úrral a kihallgatók felé indultam meg.
Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)
Az egységem az 1-es kihallgatóban folytatta le az intézkedése további részét. Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig az előállított személy ruházatának átvizsgálása, valamint a személyazonosságának a beazonosítás történt, mivel semmilyen személyes irat nem került elő az átvizsgálás során. Ezt követően a lefoglalt illegális fegyverek, tárgyak sorban kipakolásra kerültek a kihallgató asztalára, majd pedig közösen szemügyre vételeztük őket. Ezután el is kezdtem kérdéseket feltenni az úrnak: - Milyen céllal kezdték el egyszerre több ATM biztonsági rendszerét beriasztani, mi volt a pontos tervezet ? - Itt az úrral egy hosszasabb beszélgetés vette kezdetét, aminek a lényege a következő lenne: - Ő teljes mértékben hamisnak érzi az ellene felhozott vádat az ATM rablás kapcsán. A szabadulását követően panasszal fog élni az őt előállító Hadnaggyal szemben, mivel szerinte semmilyen bizonyíték nem szól amellett, hogy ő ténylegesen részt vett volna bármiféle rablásban. - Ezt követően az illegális tárgyai felől érdeklődtem: - Honnan , milyen módon, milyen céllal szerezte be a fegyvereket, valamint mikor ? - Erről is elbeszélgettünk egy kisebb időt az úrra, aminek a lényege a következő volt: - A fegyverek még régebbi időkről maradtak meg, boltból vásárolta őket. Azért tartott magánál ennyi- és ilyen kaliberű fegyvereket, mivel meg szerette volna védeni magát, valamint megfélemlíteni a vele szemben erőszakosan fellépő embereket. Bennem felmerült az a kérdés, hogy miért nem egy sima pisztollyal teszi azt, amit azzal magyarázott, hogy sajnos manapság már nem nagyon riadnak vissza az emberek egy sima kis pisztolytól. Valamint már minden második ember azzal járkál, és elvesztette a komolyságát. Többször is kihangsúlyozta, hogy bár amikor fegyveres összetűzésre került a sor, akkor Ő nem lőtt, és nem is szeretett volna lőni, mivel nem tudna azzal a tudattal létezni, hogy megöl egy olyan személyt, aki este vár haza a családja, főleg ha ez egy hivatalos személy. - Ezt követően már nem volt több kérdés a részemről. Itt még párszor átbeszélésre került az általa hamisnak gondolt vád. Miután ezt is többször átrágtuk, az elkövetett bűncselekmények felsorolása történt, valamint a börtön és pénzbüntetés meghatározásra. Bár annak ellenére, hogy panasszal "fenyegetőzött" (nem feltétlenül mondanám fenyegetőzésnek, de valahol mégis) elég hosszasan beszélgettem az úrra, és úgy éreztem, hogy minden amint mond, az teljes mértékben igaz, és így is gondolja, ezért 20%-os enyhítésben részesítettem a börtönbüntetésének mértékét. Ezt követően az illegális tárgyak összeszedésre kerültek, majd pedig a bizonyíték raktár felé indultunk meg. Itt az úr saját kezűleg adta le a fegyvereket, lőszereket valamint kábítószereket, majd a leadási bizonylatot én írtam alá. Ezt követően a jogosítvány megsemmisítése következett volna, de semmilyen személyes iratot nem találtam a ruházata átvizsgálása során, így az most kimaradt. Végezetül a kihallgatás fényképes dokumentációjával zártunk. Az elkövető 2024.10.03-án megkezdte a büntetését, óvadékra nem kapott lehetőséget az elkövetett bűncselekményének súlyosságai miatt.
A rabosítás előtt készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)

KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI

Kiszabott pénzbírság összege:
300.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
240 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[O] - Kapott
[X] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[O] - Vezetői engedély
[O] - Fegyverviselési engedély

ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR

Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 1 darab Dragunov PLS - 181 darab 5.56.45 mm lőszer - 94 darab 7.62x54 mmR lőszer - 7 darab Magich Mushroom - 1 darab M4 - 20 darab Kokain -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
286.169$
Aláírás:
Lorenzo Justin Főtörzsőrmester
lablec.png