Lorenzo Justin Főtörzsőrmester Jelentései [07.15-07-21]

Gery0022

Újonc
2022. 01. 23.
47
2
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png



Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás






JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI


Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Főtörzsőrmester
Egység főkódja és egységszáma:
A-230
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
Inan Doherty és Isabella North Őrmesterek



ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI


Előállított személy teljes neve:
Peyton Osbert
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
---
Körözést elrendelő neve:
---
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
---
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.07.16.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
62.2§ - Testisértés - Súlyos - (TSS)


Az intézkedés részletes leírása:
A tegnapi este folyamán (2024.07.16) járőrszolgálatot folytattam Doherty valamint North Őrmesterekkel az A-230-as egységszám alatt, amikor jött egy bejelentés (22 óra 30 perc körül, 129-es számmal), miszerint egy férfit súlyosan bántalmaztak. Erre a "segélykérésre" reagált is az egységünk, majd pedig a helyszínre is sietett. A hívás elfogadását követő 3-5 percben a helyszínre is értünk, ahol a sérült férfit véltük felfedezni, valamint kettő személyt, akik fölött a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai repültek helikopterük segítségével, valamint megvilágítás alá helyezték őket a légi járművükön megtalálható "reflektor" segítségével is. Ezt követően odaléptünk a sérültnek látszó úrhoz, majd közölte, hogy az éppen kezeiket magasba emelő kettő úr bántalmazta, súlyosan. Amint ezt az információt megkaptuk, oda is léptem melléjük, majd közöltem, hogy Súlyos Testisértés alapos gyanújával őrizetbe veszem őket. Ekkora már a Terrorelhárítási Központ szanitéci képesítéssel rendelkező kollégáik, majd pedig arról érdeklődtek, hogy a sérülteket elláthatják e, mivel szükségük lenne rá. Mivel csak én voltam jelen szanitéc abban a pillanatban a helyszínen, és már teljesítettem a "kötelezettségeimet" a rendőrségi szanitéc osztály felé, így átadtam nekik a lehetőséget. Amint a bántalmazott férfi, valamint az egyik előállított személy ellátása megtörtént, be is ültettük őket a szolgálati autónkba, majd jómagam és Doherty Őrmester megkezdte a beszállítást a Dillimore-i Kirendeltségre. A Terrorelhárítási Központ jelenlévő munkatársai felajánlottak a segítségüket, miszerint North Őrmestert elhozzák a kirendeltségre, amivel éltük is.
Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)
Az egységünk a Dillomore-i Kirendeltség kihallgató szobájában folytatta le az intézkedés további részét.
Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig az előállított személy ruházatának átvizsgálása történt. Mivel semmi illegális tárgyat nem találtunk nála, így első körben a "beidézett" sértettet kértük meg, hogy mesélje el az ő szemszögéből megtapasztalt eseményeket. Egy szép, és hosszas "leírást" kaptunk az eseményekről az ő szemszögéből: - Békésen a Blueberryben találtható Zálogház fel tartott régi kerékpárjával, amikor be szeretett volna kanyarodni a célállomáshoz vezető utcára, amikor egy autó (amiben a később elállított személyek ültek, valamint vezették) figyelmen kívül hagyta az út szélén található STOP jelzést, és eléggé nagy sebességgel nekicsapódott, aminek következtében megközelítőleg 10-15 métert repült. Ezt követően melléhajtottak, majd bármiféle empátia kimutatása nélkül a vezető kiszállít, majd pedig kérdőre vonta, hogy mit csinál, hogy képzeli, hogy eléjük vág ? Itt egy kisebb szóváltás alakult ki, majd pedig a balesetet okozó gépjármű vezetője egy "golf ütő" segítségével elkezdte durván ütlegelni, bántalmazni, mire ő puszta kézzel egyetlen pofont adott "vissza". Erre a társa kiszállt az autóból, majd pedig ő is beszállt a dologba, folytatta a bántalmazást egy másik "golf ütő"-vel. Valamilyen módon ki tudott szabadulni a bántalmazó "karjai" közül, majd pedig egy bejelentést tenni, az eseményről. A bántalmatás során a kiérkezett szanitécek a láb eltörését, valamint a kéz súlyos megzúzódását állapították meg. - A történet meghallgatása után fel is jegyeztük az esemény leírást, mint terhelő vallomás az előállított személy(ekkel) szemben, majd pedig először a balesetet okozó gépjármű vezetőját hallgattuk meg az ügyben: - Megerősítette a vele szembe állított terhelő vallomást, miszerint mind verbálisa, a sérült korára súlyosan sértő megjegyzéseket tett, valamint testi erőszakot is elkövetett egy általa "golf ütő" megnevezéssel hivatkozott fegyverre. Elismerte bűnösségét, valamit sajnálta a történteket. Állítása szerint utólag már nem így cselekedne, ha most következne be a baleset. - . Mivel az úr szavai egy beismerő vallomásként értek fel, így nem is húztuk tovább az időt. Lefoglaltuk bántalmazó eszközt, majd azt a későbbiek folyamán meg is semmisítettük. Ezek után a pénz és a börtönbüntetése mértékét közöltük, valamint hogy, óvadékra nem lesz lehetősége a bűntette súlyossága miatt. Mivel nem volt egyéb kérdés, így az előállítás dokumentálása maradt csak hátra. Az elkövető 2024.07.16-án megkezdte a büntetését, óvadékra nem kapott lehetőséget az elkövetett bűncselekményei súlyossága miatt.
A rabosítás előtt készült kép: :
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)



KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI


Kiszabott pénzbírság összege:
78.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
60 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[O] - Kapott
[X] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[O] - Vezetői engedély
[O] - Fegyverviselési engedély



ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR


Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 1 (+1) darab golf ütő -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
---$

Aláírás:
Lorenzo Justin Főtörzsőrmester
lablec.png
 
Utoljára szerkesztve:

Gery0022

Újonc
2022. 01. 23.
47
2
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png


Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás




JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI

Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Főtörzsőrmester
Egység főkódja és egységszáma:
A-230
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
Inan Doherty és Isabella North Őrmesterek

ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI

Előállított személy teljes neve:
Lewis Lawson
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
---
Körözést elrendelő neve:
---
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
---
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.07.70.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
62.2§ - Testisértés - Súlyos - (TSS)
87.1§ - Illegális Kábítószer Alkotóelem - Birtoklás - (IKAB)​

Az intézkedés részletes leírása:
A tegnapi este folyamán (2024.07.16) járőrszolgálatot folytattam Doherty valamint North Őrmesterekkel az A-230-as egységszám alatt, amikor jött egy bejelentés (22 óra 30 perc körül, 129-es számmal), miszerint egy férfit súlyosan bántalmaztak. Erre a "segélykérésre" reagált is az egységünk, majd pedig a helyszínre is sietett. A hívás elfogadását követő 3-5 percben a helyszínre is értünk, ahol a sérült férfit véltük felfedezni, valamint kettő személyt, akik fölött a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai repültek helikopterük segítségével, valamint megvilágítás alá helyezték őket a légi járművükön megtalálható "reflektor" segítségével is. Ezt követően odaléptünk a sérültnek látszó úrhoz, majd közölte, hogy az éppen kezeiket magasba emelő kettő úr bántalmazta, súlyosan. Amint ezt az információt megkaptuk, oda is léptem melléjük, majd közöltem, hogy Súlyos Testisértés alapos gyanújával őrizetbe veszem őket. Ekkora már a Terrorelhárítási Központ szanitéci képesítéssel rendelkező kollégáik, majd pedig arról érdeklődtek, hogy a sérülteket elláthatják e, mivel szükségük lenne rá. Mivel csak én voltam jelen szanitéc abban a pillanatban a helyszínen, és már teljesítettem a "kötelezettségeimet" a rendőrségi szanitéc osztály felé, így átadtam nekik a lehetőséget. Amint a bántalmazott férfi, valamint az egyik előállított személy ellátása megtörtént, be is ültettük őket a szolgálati autónkba, majd jómagam és Doherty Őrmester megkezdte a beszállítást a Dillimore-i Kirendeltségre. A Terrorelhárítási Központ jelenlévő munkatársai felajánlottak a segítségüket, miszerint North Őrmestert elhozzák a kirendeltségre, amivel éltük is.
Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)
Az egységünk a Dillomore-i Kirendeltség kihallgató szobájában folytatta le az intézkedés további részét.
Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig az előállított személy ruházatának átvizsgálása történt. Az átvizsgálás során kifejezetten nagy figyelmet fordítottam a zsebekre, valami az egyéb "rejtekhelyekre". Amikor az előállított személy cipője került átvizsgálásra, az orr része benyomást követően kicsit fura érzetet keltett a dolog, így ezt külön vizsgáltam át. Leültettem az előállított személy a székre, majd pedig levettem azt a cipőt, aminek a benyomása közben furcsa érzés töltött el. Ezek után fejrefordítottam, majd pedig egy határozott mozdulattal megráztam azt. A "kirázás" során pár darab nagyobb méretű növényi eredetű levelek este ki a cipőből. Ezeket felvettem, majd pedig az asztalra helyeztem, és visszasegítettem az úr lábára a cipőjét. Ezt követően megkértük a sértettet, hogy számoljon be az eseményekről, amit meg is tett: - Békésen a Blueberryben találtható Zálogház fel tartott régi kerékpárjával, amikor be szeretett volna kanyarodni a célállomáshoz vezető utcára, amikor egy autó (amiben a később elállított személyek ültek, valamint vezették) figyelmen kívül hagyta az út szélén található STOP jelzést, és eléggé nagy sebességgel nekicsapódott, aminek következtében megközelítőleg 10-15 métert repült. Ezt követően melléhajtottak, majd bármiféle empátia kimutatása nélkül a vezető kiszállít, majd pedig kérdőre vonta, hogy mit csinál, hogy képzeli, hogy eléjük vág ? Itt egy kisebb szóváltás alakult ki, majd pedig a balesetet okozó gépjármű vezetője egy "golf ütő" segítségével elkezdte durván ütlegelni, bántalmazni, mire ő puszta kézzel egyetlen pofont adott "vissza". Erre a társa kiszállt az autóból, majd pedig ő is beszállt a dologba, folytatta a bántalmazást egy másik "golf ütő"-vel. Valamilyen módon ki tudott szabadulni a bántalmazó "karjai" közül, majd pedig egy bejelentést tenni, az eseményről. A bántalmatás során a kiérkezett szanitécek a láb eltörését, valamint a kéz súlyos megzúzódását állapították meg. - Ezt egy terhelő vallomásként fel is jegyeztük, majd pedig az előállított személyt kérdeztük meg első körben a bántalmazással kapcsolatban, amire készségesen válaszolt: - Meg tudja erősíteni a sértett vallomását, tényleg így történt a dolog. Azt viszont szerette volna tudatni velünk, hogy nem ő volt az első, aki ütött, ő már csak arra szállt ki a gépjárműből, mert az társát (állítása szerint testvérét) a sértett pofonvágta, emitt is "szállt be" a dologba, mivel nem szerette volna annyiban hagyni, hogy egy hozzá közelálló személyt csak így bántalmazzanak. - Ezt követően mivel ez egy beismerő vallomásnak elkönyvelhető, így a nála talált levelekről érdeklődtünk: - Hol, milyen módon, milyen célzattal, és kitől szerezte be (ekkor még átalunk ismertlen) növényleveleket. - Az úr erre egy eléggé semmitmondó választ adott: - Még nagyjából kettő hete kapta egy fekete kendőt viselő sötétebb bőrű úrtól Tierra Robdara környékén, és csak ennyit mondott, hogy csavar majd belőle valamit. Mivel ez egy elfogadható dolog volt, valamint a beismerővallomása is megvolt a testisértéssel kapcsolatosan, így lefoglaltuk tőle mint a leveleket, mint pedig a bántalmazó eszközt. Ezek után a vádak sorolása, pénz és börtönbüntetés mértéke került kiszabásra, valamint tudattuk, hogy óvadékra nem lesz lehetősége. Mivel nem volt további kérdés, így bele is kezdtünk az előállítás dokumentálásába, valamint a tárgyi bizonyítékok megsemmisítésébe. Az elkövető 2024.07.16-án megkezdte a büntetését, óvadékra nem kapott lehetőséget az általa elkövetett bűncselekmények súlyossága miatt.
A rabosítás előtt készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)

KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI

Kiszabott pénzbírság összege:
170.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
90 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[O] - Kapott
[X] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[O] - Vezetői engedély
[O] - Fegyverviselési engedély

ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR

Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 1 (+1) darab golf ütő - 7 darab bibe -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
28.000$
Aláírás:
Lorenzo Justin Főtörzsőrmester
lablec.png