Lorenzo Justin Főtörzsőrmester Jelentése(i) [08.12-08.18]

Gery0022

Újonc
2022. 01. 23.
60
2
V4 karakter
Lorenzo Justin
LV karakter
Jackey Jackson
jelentesek.png


Los Santos Rendőrség
Jelentési formanyomtatvány: Előállítás




JELENTÉST BEKÜLDŐ ÉS EGYSÉGÉNEK ADATAI

Teljes név:
Lorenzo Justin
Rendfokozat:
Főtörzsőrmester
Egység főkódja és egységszáma:
ALPHA-03
Egység további tagjainak teljes nevei, rendfokozatai:
Benjamin Gilson és Jack Mikaelson Zászlósok - Rosalia Kennedy Törzsőrmester

ELŐÁLLÍTÁS RÉSZLETEI

Előállított személy teljes neve:
Crew Carmello
Előállított személy járművének típusa, rendszáma (Amennyiben van):
---
Körözést elrendelő neve:
---
Körözést elrendelő szervezetének teljes neve:
---
Előállítás pontos ideje (év,hó,nap):
2024.08.12.
Elkövetett bűncselekmények megnevezései:
82.2§ - Illegális Fegyver Birtoklás - Engedélyköteles - (IFBK)​

Az intézkedés részletes leírása:
A tegnapi nap folyamán (2024.08.12) készenléti járőrszolgálatot folytattam Gilson és Mikaelson Zászlóssal az ALPHA-03-as egységben, amikor Gilson Zászlós privát SMS formájában bejelentést kapott egy taxis férfitől, miszerint aki a szolgáltatását igénybe szerette volna venni annál fegyver van. Ezt a Zászlós közölte is velük, majd a bejelentés helyszínére is siettünk. A megérkezést követően Gilson Zászlós a fegyvert birtokló férfi mellé lépett, majd a helyszíni intézkedés idejéig bilincsbe helyezte, a biztonság megtartása érdekében. Ekkor közölte a taxis, hogy így hívta ki őket a helyszínre. Ezt tudomásul vettük, majd a kihívott taxist a további útjára engedtük. Ezt követően a fegyvert birtokló férfi ruházatának átvizsgálása történt, valamint a fegyver sorozatszámának leellenőrzése. Mivel nem találtuk meg a fegyveren észlelt sorozatszámot, így az urat az autónkba ültettük, majd pedig a Los Santos-i kapitányságra indultunk vele. A beszállítást követően Kennedy Törzsőrmester csatlakozott az egységünkhöz.

Az előállítás során készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)
Az egységünk az 1-es kihallgatóban folytatta le az intézkedése további részét.
Itt elsőként a jogok tisztázása folyt le, majd pedig az előállított személytől a fegyvere lefoglalására került sor. Ezt követően mivel nem volt az előállított személy részéről semmilyen kérdés, így ami bennem felmerült kérdés a fegyvere kapcsán azt tettem fel: - Honnan, milyen módon, mikor és kitől vásárolta / szerezte a fegyvert ? - Ezen az úr hosszasan elgondolkodott, majd a következő választ adta: - Mivel tudomására jutott, hogy a taxis férfi rendelkezik fegyverengedéllyel, így megkérte, hogy vásároljon számára a fegyverboltból egy fegyvert, majd azt adja tovább neki. - Mivel eléggé sokat gondolkozott ezen a válaszon az úr, és eléggé kifogásolható részletek voltak a dologban, amit az úr tudtára is adtam, mint például, hogy a taxis munkaidőben biztosan nem fog fegyvereket árusítani, ezzel kockáztatva a fegyverengedélyének a bevonását, valamint biztosan nem hívott volna rendvédelmi segítséget, ha ő is benne lenne a dologban, ráadásul ilyen szinten. Ezután még egy kérdéssel bepróbálkoztam, ami a következő képpen hangzott: - Mi céllal tartotta magánál jelenleg a fegyver, és milyen célja voltak vele a jövőbeli távlatot nézve ? - Erre megint egy kisebb gondolkozás után sikerült csak választ kapnunk: - Semmilyen illegális tevékenység végzésének a szándéka nem merült fel benne, csupán csak nagyon tetszett neki a fegyver kinézete, és díszből szerette volna tartani, valamint a barátok előtt "felvágás", hogy neki milyen dísztárgya van. - Mivel számomra ez sem volt valami túl meggyőző válasz a hosszasabb gondolkodási idő után, így nem tettem fel több kérdés, hanem átadtam a terepet Gilson Zászlósnak, aki közölte az úrra, a pénz és börtönbüntetés mértékét, valamint az óvadékra való lehetőségét. Zászlós "komtetenciája" miatt pedig 40%-os enyhítésben részesítette az urat. Ezt követően az esemény dokumentálása következett, amit első sorban a fegyver bizonyítékraktárba való behelyezésével, majd pedig az előállított személyről fotó készítésével folytattunk. Az elkövető 2024.08.12-én megkezdte a büntetését, óvadékra kapott lehetőséget, amivel a rabosítás megkezdését követő néhány percben élt is.
A rabosítás előtt készült kép:
(A képet készítette: Lorenzo Justin r. Főtörzsőrmester)

KISZABOTT BÍRSÁGOK RÉSZLETEI

Kiszabott pénzbírság összege:
78.000$
Letöltendő börtönbüntetés hossza:
36 nap
Óvadékra lehetőséget (X-el megjelölendő):
[X] - Kapott
[O] - Nem kapott
Bevont okmányok (X-el megjelölendő):
[O] - Vezetői engedély
[O] - Fegyverviselési engedély

ELKOBZOTT TÁRGYAKRÓL KÉSZÜLT LELTÁR

Elkobzott tárgyak és azok darabszámai:
- 1 darab Colt-45 -
Megsemmisítésről bizonyíték ((NPCnek átadásról kép / Rádióról, iratokról kukába rakás)):
Leadott tárgyak után kapott pénzösszeg:
40.000$
Aláírás:
Lorenzo Justin Főtörzsőrmester
lablec.png