Login panellel kapcsolatos ötlet

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

floatin

Pötyögtető
2019. 08. 25.
525
4 043
Pécs
V4 karakter
Remy Moussaoui
LV karakter
Tommasso Ferri
Sziasztok, vmiért nekem login panel ~5percig tölt/fagy be mert spawnolnak le a járókelő npc-k, autók.

Arra gondoltam hogy launcherbe lehessen ezt kikapcsolni és vagy npc, autók nélkül vagy csak simán legyen valami más kép loginpanel háttere helyett.

(vagy mint lv-n legyen egy valós idejű háttér)
 

Rilot

Újonc
2019. 05. 11.
42
76
19
Székesfehérvár
V4 karakter
Sen Bao
LV karakter
Nina Nixon
V2 karakter
Beuville Jacob
Sziasztok, vmiért nekem login panel ~5percig tölt/fagy be mert spawnolnak le a járókelő npc-k, autók.

Arra gondoltam hogy launcherbe lehessen ezt kikapcsolni és vagy npc, autók nélkül vagy csak simán legyen valami más kép loginpanel háttere helyett.

(vagy mint lv-n legyen egy valós idejű háttér)
Altalaban a login panel lagghoz hasonlo laggokat a jarmu es egyeb modellek betoltese okozza, ha egyszerre sokat tolt be, bar lehet valamilyen szinten beleszamit a sok npc is
 

floatin

Pötyögtető
2019. 08. 25.
525
4 043
Pécs
V4 karakter
Remy Moussaoui
LV karakter
Tommasso Ferri
Altalaban a login panel lagghoz hasonlo laggokat a jarmu es egyeb modellek betoltese okozza, ha egyszerre sokat tolt be, bar lehet valamilyen szinten beleszamit a sok npc is
npc fix számit mert egyre többet tölt egyre több npc spawnol, van hogy egyszerre 50 indul el nálam :d
 
  • Tetszik
Reactions: Edu. és Kiko.

Rilot

Újonc
2019. 05. 11.
42
76
19
Székesfehérvár
V4 karakter
Sen Bao
LV karakter
Nina Nixon
V2 karakter
Beuville Jacob
npc fix számit mert egyre többet tölt egyre több npc spawnol, van hogy egyszerre 50 indul el nálam :d
Valamennyit lehet, de nagy része a modellek betöltése miatt van, más szervereken is laggol, ha sokat akar betölteni egyszerre, ilyen az mta.
 
  • Tetszik
Reactions: floatin

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Picit logikátlannak érzem az érvet. Modellek betöltése oké hogy közre játszik, viszont a legtöbb "modell" a szerveren az autókat teszi ki. Azon kívül nem lett egyáltalán több hozzáadva a szerverhez a kliens bejövetele óta, maximum pár adott hely javíta lett (akk átjáró, palo híd) - viszont ezzel egyetemben pedig pár darab ki is került, elég csak palonál a kerítéssorra gondolni, illetve a frakciók mappolásai is jóval kevesebb erőforrást hivatottak használni, ha azt nézzük hogy a leg minimalistább mappolások lettek berakva, plusz volt akiktől még vetettek is ki felesleges objecteket.

Ha pedig a kliensel együtt a protect rendszer is változott ami az autó modellek betöltését hivatott elősegíteni (amit meg is tett) akkor pont hogy kevésbé kellene leterhelve lennie most, mint eddig volt.

A sima hátteret LVhez hasonlóan én alapból jobban adom, szerintem szebb, illetve letisztultabb mint az hogy NPC-k sétálnak, meg kocsikáznak arra az 5 - max 10 másodpercre még nyomsz egy darab entert.
 

Rilot

Újonc
2019. 05. 11.
42
76
19
Székesfehérvár
V4 karakter
Sen Bao
LV karakter
Nina Nixon
V2 karakter
Beuville Jacob
Azon kívül nem lett egyáltalán több hozzáadva a szerverhez a kliens bejövetele óta
A kliens bejövetele előtt is laggolt a login panel.
Hiába jött új protect, én nem az autók létrehozását, hanem a modellek betöltését mondtam.
Ha megnézel más szervereket, ott is laggol az elején, amikor fellépsz, mert cseréli ki a modelleket.
Ettől függetlenül nem vagyok az ötlet ellen, nem sok értelmét látom a sok npc-nek a háttérben.
 
  • Tetszik
Reactions: floatin

floatin

Pötyögtető
2019. 08. 25.
525
4 043
Pécs
V4 karakter
Remy Moussaoui
LV karakter
Tommasso Ferri
5 - max 10 másodpercre még nyomsz egy darab entert.
pont ez a bajom, hogy nekem nem 5-10mp hanem tobb perc a npc, auto spawn miatt.

amugy ha a kliens bejovetelerol beszelunk eddig kliens elott 5p volt mire felleptem, most 15perc...
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
503
5 519
Miskolc
V4 karakter
kwamie.burch
LV karakter
adelina.greek
Ja, én a "rendes" verzióra céloztam az 5-10 másodperc alatt, amikor már tényleg csak annyi a teendő hogy nyomj egy entert hogy haladj tovább. De most nekem is bedobja a logint, aztán elsötétül mintha tovább töltene és végezetül feldobja a logint újra, network trouble aztán szépen lassan elindulnak az npck - mikor csak 20, mikor 50 aztán beenged végül.
 
  • Tetszik
Reactions: Macseek

Rog2022

Újonc
2022. 10. 15.
10
15
V4 karakter
Samira Luanesha 🪖
Nem hiszem hogy ez közre játszana abban hogy a loginpanel ilyen sokáig töltődik, de amúgy igen fasza ötlet.
 

iambarnee

jobb láb a gázon, bal láb a jobbon
2022. 10. 06.
120
312
transylvania
www.bmw.com
V4 karakter
Yannick de Vries
teljes mértékben támogatom! felesleges az a sok NPC, sok időt is felvesz és nem néz annyira szépen se ki. egy lv-hez hasonló/letisztult loginpanel sokkal jobb lenne szerintem úgy kinézetileg, mint gyorsaságot nézve.
 

Rilot

Újonc
2019. 05. 11.
42
76
19
Székesfehérvár
V4 karakter
Sen Bao
LV karakter
Nina Nixon
V2 karakter
Beuville Jacob
aki azt mondja nem az npctől meg a kocsiktól laggolok akkor miért indul meg egyszerre 20npc a nagy fagyás után?

Mert ameddig laggolsz, nem tudnak elindulni rendesen. Felmentem direkt letesztelni saját szerverre, 1000 pedet és 1000 járművet egyszerre 35ms alatt létrehoz, ott meg nincs 100 se, ráadásul időnként spawnolja, nem egyszerre az összeset. Nem értem mit nem lehet ezen elhinni. Ha leteszteled, beraksz saját szeróra csak fele annyi jármű modot, mint see-n van, ugyanúgy laggolni fogsz betöltésnél.
 
  • Tetszik
Reactions: LucasLV

floatin

Pötyögtető
2019. 08. 25.
525
4 043
Pécs
V4 karakter
Remy Moussaoui
LV karakter
Tommasso Ferri
@Rilot akkor mitől laggolok v3 töltőképernyőn, és lv töltőképernyőn miért nem?
 

aBalazs

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 10.
723
783
19
Majosháza
V4 karakter
Sophie La Royali
V2 karakter
Nicolas La Royali
Ez szerintem tök jó ötlet. Ugyanezzel a problémával küzdök.
 
  • Tetszik
Reactions: floatin

Comet

No one else
2020. 12. 26.
105
208
V4 karakter
Sacha Bain
LV karakter
Hayden Pellegrini
V2 karakter
-
Szintén ugyan ilyen problémával küzdök, legalább 5 percig le van fagyva a login panel. Szóval jó lenne!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.