Lézeres Glock fegyverengedéllyel való használata.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Krissz1

Barangoló
2023. 01. 02.
147
122
V4 karakter
Bruno Nash
Sziasztok, meglepő dolgot tudtam meg a fegyverengedélyem megvásárlása után, ami a lérez glockhoz kötődik. Számomra fura az, hogy bármilyen skines coltolt/glockot lehet használni engedéllyel, viszont ha egy lérez van a pisztolyon, az már elítélésre kerül. Szerintem egy ilyen kis kiegészítő a pisztolyra nem ad okot arra, hogy ne lehessen engedéllyel használni, ellenben szerintem az összhatáshoz sokat hozzá tud tenni.
 
  • Hűha
Reactions: dani930

Reina.

Tűrésem H7
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 18.
246
282
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Sziasztok, meglepő dolgot tudtam meg a fegyverengedélyem megvásárlása után, ami a lérez glockhoz kötődik. Számomra fura az, hogy bármilyen skines coltolt/glockot lehet használni engedéllyel, viszont ha egy lérez van a pisztolyon, az már elítélésre kerül. Szerintem egy ilyen kis kiegészítő a pisztolyra nem ad okot arra, hogy ne lehessen engedéllyel használni, ellenben szerintem az összhatáshoz sokat hozzá tud tenni.
Nem gondolnám ,hogy bármi szükséged lenne egy lézerre az engedéllyel tartott fegyvereden. Másrészt úgy gondolom ,hogy ez így reális ,olyan országokban ahol engedélyezett a fegyvertartás ,illetve annak az utcán hordása, ott sem engedik meg ,hogy lézert tegyél rá. Ezt inkább érzem szőrszálhasogatásnak ,mintsem valós problémának ,illetve hasznos ötletnek. Nem támogatom!
 

bencepalll

Aktív fórumozó
2019. 06. 22.
236
250
V4 karakter
Erik Dean 🇩🇪
LV karakter
Pavel Bosko 🇸🇰
Nem gondolom, hogy egy egyedi kinézetű / színű, de technikai adataiban teljesen a gyárival megegyező lőfegyvert egy kalap alatt lehet venni egy lézer irányzékkal szerelt lőfegyverrel. Főleg, hogy a szerveren megtalálható 'skin'-es Glockok és Coltok egyike sem túl kirívó, a valóságban is vásárolhat hasonló kinézető markolőfegyvert az ember, ellentétben mondjuk egy Hotline Miami MP5-el...
 

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
341
1 031
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Nem gondolnám ,hogy bármi szükséged lenne egy lézerre az engedéllyel tartott fegyvereden. Másrészt úgy gondolom ,hogy ez így reális ,olyan országokban ahol engedélyezett a fegyvertartás ,illetve annak az utcán hordása, ott sem engedik meg ,hogy lézert tegyél rá. Ezt inkább érzem szőrszálhasogatásnak ,mintsem valós problémának ,illetve hasznos ötletnek. Nem támogatom!

Ahol engedélyezett a fegyvertartás, kötve hiszem hogy tiltva van rá a lézer vagy a flashlight.
Azt is meg merem kockáztatni, hogy optikai irányzékot is lehet rá tenni nyugodtan. (pl red dot)
Miért válna ettől illegális fegyverré?
 

Reina.

Tűrésem H7
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 18.
246
282
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Ahol engedélyezett a fegyvertartás, kötve hiszem hogy tiltva van rá a lézer vagy a flashlight.
Azt is meg merem kockáztatni, hogy optikai irányzékot is lehet rá tenni nyugodtan. (pl red dot)
Miért válna ettől illegális fegyverré?
Lehet rosszul fogalmaztam. Nem mondom rá ,hogy illegális ,mert nem tudom. Viszont, szürreálisnak tartom azt ,hogy bármelyik országban ahol engedik az embereknek a fegyvertartást/hordozást, ott a civilek, random fel lézerezett , flashlightos , red dotos kispinyóval jàrkálnak az utcán. Erre a kalapom át rámerem tenni ,hogy nincs így sehol.
 
  • Tetszik
Reactions: dani930

Krissz1

Barangoló
2023. 01. 02.
147
122
V4 karakter
Bruno Nash
Lehet rosszul fogalmaztam. Nem mondom rá ,hogy illegális ,mert nem tudom. Viszont, szürreálisnak tartom azt ,hogy bármelyik országban ahol engedik az embereknek a fegyvertartást/hordozást, ott a civilek, random fel lézerezett , flashlightos , red dotos kispinyóval jàrkálnak az utcán. Erre a kalapom át rámerem tenni ,hogy nincs így sehol.
Azt sem hiszem, hogy ezekben az országokban, az emberek Mézeskalács skinű, vagy Halloween glockokkal járnak. Ha már van pisztolyod és engedélyed is rá, szerintem még egy lézer vagy hangtompító belefér, ha már a kinézetnél tartunk.
 
  • Tetszik
Reactions: dani930

dani930

Írnok deák
Támogató
2022. 08. 02.
546
659
17
Romania
V4 karakter
Archie Nash
Annyira nem vágom, hogyan működik a “való-világban a fegyver tartás”, viszont én sem gondolnám azt, hogy egy flashlightol vagy akár egy lézertől illegálisnak minősülne egy pisztoly, szerintem csupán csak +költségekkel jár ezek kiegészítők használata. Szerintem egy “átlag” embernek a való világban nem hiszem hogy kellene hangtompító vagy akár lézer, viszont aki illegálisan hozzá akar férni, az hozzá is tud elég könnyen.
Viszont ha ez egy IRL-re alapuló játék, akkor szerintem simán elképzelhető lenne engedéllyel civilek számára is a lézeres glock használata, hamár meglehet venni a prémium shop-ban, és a rendvédelem is használhatja, akkor akár egy kicsit több see dollárba kerülne a bejelentése, mint egy sima kiegészítő nélküli fegyver.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Jenci és Krissz1

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
804
3 965
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Vicces kommentemet félretéve kicsit válaszolnék a dolgokra normálisan, mert igen érdekesen fogalmaz a magyar jogszabály a fegyvertartásról
viszont én sem gondolnám azt, hogy egy flashlightol vagy akár egy lézertől illegálisnak minősülne egy pisztoly
De igen, illegális kiegészítő ezek, legalábbis a lézer biztosan Magyarországon.
Szerintem egy “átlag” embernek a való világban nem hiszem hogy kellene hangtompító
Hangtompító viszont legálisan lehet vásárolni a fegyverekhez Magyarországon és vadászok példáúl vásárolják is, ugyanis nem durrog akkorát a fegyver, ami miatt a vadak sem riadnak meg egyből egy eltévesztett lövés után, valamint a sport lövészek szintén arra, hogy ne legyen rohadt hangos a fegyver. De mivel egyik sincs a szerveren és itt a fegyver kizárólag gyilkosságokra és rablásokra vannak használva, ezért vannak ezek a kiegészítők betiltva.

elképzelhető lenne engedéllyel civilek számára is a lézeres glock használata, hamár meglehet venni a prémium shop-ban,
Nem, nem lehet mert illegális kiegészítő
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Reina. és dani930

Reina.

Tűrésem H7
SzerverAdmin
v4
2023. 07. 18.
246
282
22
V4 karakter
Aiden Reina
LV karakter
~
V2 karakter
~
Annyira nem vágom, hogyan működik a “való-világban a fegyver tartás”, viszont én sem gondolnám azt, hogy egy flashlightol vagy akár egy lézertől illegálisnak minősülne egy pisztoly, szerintem csupán csak +költségekkel jár ezek kiegészítők használata. Szerintem egy “átlag” embernek a való világban nem hiszem hogy kellene hangtompító vagy akár lézer, viszont aki illegálisan hozzá akar férni, az hozzá is tud elég könnyen.
Viszont ha ez egy IRL-re alapuló játék, akkor szerintem simán elképzelhető lenne engedéllyel civilek számára is a lézeres glock használata, hamár meglehet venni a prémium shop-ban, és a rendvédelem is használhatja, akkor akár egy kicsit több see dollárba kerülne a bejelentése, mint egy sima kiegészítő nélküli fegyver.
Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni ,hogy ne keverjük a renvédelmet ,illetve a civileket. Nem véletlen vannak olyan dolgai ,amik a civileknek/illegálnak nincsenek. Másrészről ők legálisan használhatnak ilyen gadgeteket.
 

santagal

Pötyögtető
2023. 09. 11.
424
574
V4 karakter
Gabriel Rodriguez
LV karakter
Marius Filipescu
Azt sem hiszem, hogy ezekben az országokban, az emberek Mézeskalács skinű, vagy Halloween glockokkal járnak. Ha már van pisztolyod és engedélyed is rá, szerintem még egy lézer vagy hangtompító belefér, ha már a kinézetnél tartunk.
Nyilván nem azzal járkálnak mert ezek csak itt vannak a játékba, de ezt fölösleges is volt felhozni. De amúgy mire akarsz lézert használni civilként?
 
  • Menő
  • Tetszik
Reactions: Reina. és dani930

Krissz1

Barangoló
2023. 01. 02.
147
122
V4 karakter
Bruno Nash
Nyilván nem azzal járkálnak mert ezek csak itt vannak a játékba, de ezt fölösleges is volt felhozni. De amúgy mire akarsz lézert használni civilként?
Először is a kinézete miatt, másodsorban pedig ha kellemetlen szituba kerülsz, ahol önvédelem a cél, akkor biztosan látható, hogy kire tartod a fegyvert, így elkerülve a kellemetlen admin ügyeket PG miatt pl. mert a másik játékos nem látta/későn vette észre, hogy rá tartod (lézerrel ez megszűnne a véleményem szerint). Ha a skines fegyvernek van értelme, szerintem ennek is legalább akkora van, mindkettőt a kinézet miatt veszik a játékosok. A skinre nemcsak civilként hanem rendvédelemis ként sincs szükség, viszont az mégis van és engedéllyel használható. A lézer is, ahogyan a skin, a kinézetre szolgál.
 
  • Menő
Reactions: dani930

santagal

Pötyögtető
2023. 09. 11.
424
574
V4 karakter
Gabriel Rodriguez
LV karakter
Marius Filipescu
Skines fegyvereket főleg eventekkor (Karácsony, Húsvét stb.) lehet szerezni, ezekhez a fegyverekhez pedig jár is ez bizonylat, csak figyelmeztetések után vehetik el tőled, ha jól tudom a 3.-nál, szóval nem a kinézet a fő tényező.
A lézer is, ahogyan a skin, a kinézetre szolgál.
Az egyiknek IC, a másiknak meg OOC (bevisznek vagy kirabolnak de mégsem veszik el mert bizonylatos) funkciója van, nem ugyanaz.

Civilként meg nem hiszem hogy naponta fegyvert kell fogj a kezedbe mert ilyen szituációkba keveredsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Reina.

Krissz1

Barangoló
2023. 01. 02.
147
122
V4 karakter
Bruno Nash
Skines fegyvereket főleg eventekkor (Karácsony, Húsvét stb.) lehet szerezni, ezekhez a fegyverekhez pedig jár is ez bizonylat, csak figyelmeztetések után vehetik el tőled, ha jól tudom a 3.-nál, szóval nem a kinézet a fő tényező.

Az egyiknek IC, a másiknak meg OOC (bevisznek vagy kirabolnak de mégsem veszik el mert bizonylatos) funkciója van, nem ugyanaz.

Civilként meg nem hiszem hogy naponta fegyvert kell fogj a kezedbe mert ilyen szituációkba keveredsz.
A skines fegyvereket a prémium shopban is megvásárolhatod, nem csak eventes alkalmakkor kaphatod meg. Nem látom a hátrányát a Lézer/Hangtompító premium shopban való megvásárlásában sem. A bizonylaton ne múljon a dolog, ha a fegyvert elveszik, elveszik a lézert is, ebben megint nem látok hátrányt. Egyébként meg az, hogy nem fog minden nap a kezedben fegyvert, ez így szerintem nem igaz, mivel ha engedélyed van, mindig nálad lehet. Nem kell minden nap ilyen ügyekbe keveredni, viszont ha csak 1alkalommal kerülsz, és ez segít ki a jail alól, már megérte.
 
  • Tetszik
Reactions: dani930

Seelöwe

Barangoló
Támogató
2021. 11. 14.
137
167
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Ahol engedélyezett a fegyvertartás, kötve hiszem hogy tiltva van rá a lézer vagy a flashlight.
Azt is meg merem kockáztatni, hogy optikai irányzékot is lehet rá tenni nyugodtan. (pl red dot)
Itthon, Magyarországon illegálisnak számit még fegyvertartási engedéllyel is, akármilyen lézeres irányzék, vagy flashlight. Az okát nem tudom, de majd utánajárok. Nyilván a rendvédelmi szervek kivételt képezhetnek különböző pontok alól.
Ráadásul idehaza annyira baromi nehéz megszerezni a fegyverengedélyt, hogyha elbuksz rajta, akkor ha jól emlékszem, talán 1-2 évet kell várnod a következő lehetőségig és ennek tetejében elég magasak is a követelmények. A lőszer összetételétől elkezdve mindent is részletpontosan tudnod kell ahhoz, ha át akarsz menni rajta.

Ha pedig ez egy "valóságot tükröző", "valóságra alapuló" szerver, mint ahogy mindig mindenki hajtogatja az összes rp szerverről, akkor ezt az ötletet nem fogják megvalósitani. Összességében nem támogatom az ötleted!
 
  • Tetszik
Reactions: dani930 és Reina.

Eric

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 10.
341
1 031
24
Beacon Hill🌄
V4 karakter
Eric Zawadzki
Itthon, Magyarországon illegálisnak számit még fegyvertartási engedéllyel is, akármilyen lézeres irányzék, vagy flashlight. Az okát nem tudom, de majd utánajárok. Nyilván a rendvédelmi szervek kivételt képezhetnek különböző pontok alól.
Ráadásul idehaza annyira baromi nehéz megszerezni a fegyverengedélyt, hogyha elbuksz rajta, akkor ha jól emlékszem, talán 1-2 évet kell várnod a következő lehetőségig és ennek tetejében elég magasak is a követelmények. A lőszer összetételétől elkezdve mindent is részletpontosan tudnod kell ahhoz, ha át akarsz menni rajta.

Ha pedig ez egy "valóságot tükröző", "valóságra alapuló" szerver, mint ahogy mindig mindenki hajtogatja az összes rp szerverről, akkor ezt az ötletet nem fogják megvalósitani. Összességében nem támogatom az ötleted!

Én itt nem Magyarországra céloztam. Erre a mondatra reagáltam leginkább: “Olyan országokban ahol engedélyezett a fegyvertartás ,illetve annak az utcán hordása, ott sem engedik meg ,hogy lézert tegyél rá.”

A V4 egy hibrid szerver. Magyar rendőrség, honvédés, NAV, NNI a rendvédelem, de mégis van mexikói cartell, afro-amerikai banda, mexikói banda. Szóval szerintem nem a hazai jogszabályokat kellene 100%-ban alapul venni.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: dani930 és Krissz1

Krissz1

Barangoló
2023. 01. 02.
147
122
V4 karakter
Bruno Nash
Én itt nem Magyarországra céloztam. Erre a mondatra reagáltam leginkább: “Olyan országokban ahol engedélyezett a fegyvertartás ,illetve annak az utcán hordása, ott sem engedik meg ,hogy lézert tegyél rá.”

A V4 egy hibrid szerver. Magyar rendőrség, honvédés, NAV, NNI a rendvédelem, de mégis van mexikói cartell, afro-amerikai banda, mexikói banda. Szóval szerintem nem a hazai jogszabályokat kellene 100%-ban alapul venni.
Hasonlóan vélekedem én is. A szerveren perpillanat a dollár üzemel pénznemként is. Ebből is látszik, hogy nem minden alapul magyar jogszabályokra.
 
  • Tetszik
Reactions: dani930

Seelöwe

Barangoló
Támogató
2021. 11. 14.
137
167
19
Dunaújváros
guns.lol
V4 karakter
🇩🇪 Mario Gantzmann
Én itt nem Magyarországra céloztam. Erre a mondatra reagáltam leginkább: “Olyan országokban ahol engedélyezett a fegyvertartás ,illetve annak az utcán hordása, ott sem engedik meg ,hogy lézert tegyél rá.”
Akkor bocsesz, átrágtam csak a kommenteket és nem olvastam el mindet részletesen.

A V4 egy hibrid szerver. Magyar rendőrség, honvédés, NAV, NNI a rendvédelem, de mégis van mexikói cartell, afro-amerikai banda, mexikói banda. Szóval szerintem nem a hazai jogszabályokat kellene 100%-ban alapul venni.
Nemrég fogtak a csepeli kikötőben 155 kilogrammnyi, ecuadori eredetű kokaint, amit amúgy a mexikói kartell juttathatott Európába. A kartellek befolyását nem becsülném alá, főleg, hogy mostanság Európa lett a terjeszkedésük célpontja, Hollandiában már csoportjaik is kialakultak az utóbbi időben, amivel nem képesek felvenni a harcot az ottani rendvédelmisek, hisz a kartellek konkrét katonai felszerelésekkel vannak ellátva és odahaza olyan kiképzést is kapnak a katonáik.

Különben szerintem sem kéne mindent teljesen a valóságra alapozni egy játékszerver kapcsán, viszont ha már magyar stilusú RP szerverről van szó, akkor szerintem illene ahhoz tartani magunkat, de nyilván nem én döntök erről és nem is akarok megmondóembert játszani senkinek sem, hogy mégis mi és hogyan a jó.
 

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 807
22 315
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
Nem lesz ilyen.
egy csomó lehetőség van arra, hogy milyen fegyver legyen nálad - skin ügyileg.
Egy taktikai felszereltségű fegyvert nem fogunk csak úgy civileknek kiadni, még akkor sem, ha gyakorlati haszna nincs.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.