[LCN] - Hallatlan sorok a halasnál

tenki

Barangoló
2019. 01. 20.
113
673
V4 karakter
Lucio Cona
LNSA.png

Hallatlan sorok a halasnál
image.png

Dátum: 2023.09.26 | Közzétette: Joey Durden |

SeeCity Környezet és Állatvédelmi Hivatal intézkedése révén tegnapi nappal a városunk teljes területén újra érvénybe lépett a horgászat. A SCKÁH intézkedései a 2022-23-as időszakban fellépett halpopuláció pusztulás érdekében létrehozott intézkedési csomag egyik alapvető pontja volt a teljes regionális horgászat és bármi nemű halászat betiltása. Az évek során a Hivatal tudósai megállapították, hogy egyes halfajok egyedlétszáma közel 1000db-ra csökkent amely hatalmas kockázatot vonhat maga után a teljes ökoszisztémára. Az ilyen szintű halpopuláció csökkenés, nem csak a vizeink tisztaságára hanem a szárazföldi életre is kihatással van, hívta fel figyelmünket dr. Lowan Armbuster 2022-ben a Környezetvédelmi Kongresszuson
e098a98ca5ea73eb8d4e84e0b5f72666.png



Az intézkedési terv többek számára is elérhető volt, már akkoriban mikor ezeket meghatározták így a szemfülesek tudtak készülni a hirtelen változásokra.. Mivel regionális szinten tiltott volt az ilyen tevékenység, így boltok és nagy áruházak polcairól teljesen lekerültek azok az alapvető horgászfelszerelések amik az efféle tevékenységhez kellenek. Viszont 2023 szeptember délelőtti óráikban a SeeCity pláza elkezdte feltölteni készletüket különböző horgászbottal és egyéb felszerelésekkel. Mivel a lakók úgymond hirtelen lettek erről tájékoztatva, legtöbb ember mit sem tudott az efféle tiltásokról. A város lakói hétfő délelőtti óráiban özönlöttek saját horgászfelszerelés megvásárlására, és árasztották el a város élővizeit. A hétfői napon egyes jelentések szerint, voltak olan órák és helyszínek ahol egyszerre több mint 100 fő horgászott egyszerre. Ezt kihasználva, több halfeldogozó is átvételi pontokat állított fel a városban. Tierra Robada és a híresebb Angel Pineban található átvevőhely frekventáltá vált. A halak felvásárlása, mérettől, hosszúságtól és a halak ritkaságától függ. A nagyvállalatok kupecei is igyekeznek a lehető legmegtérülőbb áron felvásárolni az élő halakat.

Keddi napon a kisboltok és magánvállalkozók részére is elérhetővé vált a horgászfelszerelés árusítása, a horgászat mint hobby, sport vagy megélhetés több embernek is már élete részéve vált, így nekem is ki kellett próbálnom! Egy helyi kisboltból vásároltam meg a felszerelésemet, és Angel Pine partszakaszán, közel a felvásárlóponthoz. Nem voltam sose horgász de még én is megbírküztam vele, egy és pár kilós tonhalat tudtam kifogni az első órámban, ezt persze három elszakított damil, és pár elhagyott úszó után. Nem is töltöttem sok időt a parton, hiszen mint mindekit csak a jutalom érdekel amit a felvásárló ponton kaphatok. A helyszínen 40 ember várakozott előttem, hordókkal, hűtőtáskákkal, és minden féle tárolóval, hogy értékesíteni tudják a halakat. Itt döntöttem úgy, hogy a halamat eladtam a sorban várakozó személynek, aki valószínűleg profitot termelt rajtam és inkább a helyszínen lévőket faggattam a jelenlegi helyzetről.

155a685503e462230fcfd80891c18899.png


Robert Warfield aki éppen a átvevőponttól sietett vissza terepjárójához a következőt nyilatkozta:

Alig vártam már, hogy újból a kedvenc hobbimmal tölthessem szabadidőmet. Két nap alatt nagyjából 50 halat fogtam, ki és nem fogom ezt befejezni, mert majdnem megkerestem a fél havi fizetésemet.

Anna L Storm állítása szerint még soha nem horgászott még is egy hatalmas hallal mutatkozott a sorban, megvártam míg sorra kerül és együtt beszéltük meg az eredményeit
Igen, ez egy cápa volt. Igaz alig volt 30 kiló, és segítség kellett ahoz, hogy idehozzam mégis majdnem 20.000$ adtak érte. Lehet ha jobban üzletelek még többet is ki tudok szedni abból a zsémbes halastól

Kovács Tivadar, aki sajnálattal közölte velünk hogy, hala elpusztult ezért nem vásárolták fel.
Hihetetlen! Itt állok lassan egy órája, és nem kerültem sorra. A halaim megdöglöttek, ezzel nem tudok mit csinálni, órákon keresztül ültem a mólón, itt órákat várok! Ha ezt olvassák a halfelvásárlók, azt kérem hozzanak létre több átvevőpontot! Most!!

A felvásárlópont, publikus nyilatkozata szerint jelenleg nem terveznek átvevőhelyeket tervezni ezért kérik a halászokat, hogy fegyelmezetten, sorban várják ki a sorjukat. Javasolják, hogy a halakat vödrökben hozzák, ezzel is kompenzálva a sor hosszúságát, így a halaik tovább életben maradhatnak. Javasolják, hogy a horgot a lehető legóvatosabban távolítsák el a halak szájából, mert az is tovább életben tudja tartani a halakat, elkerülve a sérüléseket.

A SCKÁH intézkedési terve továbbra kitér a többi viziélőlény helyzetére is, így feltételezhetően ebben a negyedévben vagy a következő évebn újra engedélyezik a rákhalászatot. A statisztikák szerint a békében élt populáció száma növekedett.





Kód:
[FONT=courier][COLOR=#cfb35b][B][SIZE=5]Felhasználónév
[SIZE=4][/color]Üzeneted
((Hozzászólás minta))
 
Utoljára szerkesztve:

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
529
1 901
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Hohohohorgász2000
Hihetetlen! Én aki évek óta horgászok és korábban halőr is voltam felháborító hogy így minden szabályozás nélkül pecázik minden amatőr. Persze az állatvédelmi előírásokat egyik sem tartja be.. csak a kurva profitra mennek. A felvásárló multik is tehetnek erről hogy minden jött ment halát felvásárolják. Undorító kérem, undorító..és mi becsülete horgászok meg nem tudunk érvényesülni.
 
  • Menő
  • Hűha
Reactions: Néma és tenki
2021. 12. 04.
101
1 264
V4 karakter
Tikus Jebakan
LV karakter
Lou Diddy
Pecalkesz11
Nekem kitépte a kezemből a kibaszott amúr az egész pecát! Hát vehettem is újra egy 4000es botot, vettem hozzá egy shimano orsót egy kényelmetességet egy kemping szék tekintetében kuponpontért egy szatyrot és két pofa sört! indulhat a pecázás betelefonáltam már a nagykeresekhez hogy nem tudok vezetni mer megszökött a véralkohol szintem az egekbe! na jo nem pofázok ennyit majd duma a parton pecások !
 

sajtos

Zöldfülű
2019. 01. 10.
222
289
24
V4 karakter
Szegedi Richard
Ricsike81
A cikkből értesültem, hogy újra engedélyezték a horgászatot a városban, így gyorsan kipróbáltam magamat én is eme gyönyörű hobbiban. Hihetetlen, hogy milyen körülmények uralkodnak az átvevő pontokon! Több rendvédelmi egység is kint állt, viszont a sorban állókat ez sem akadályozta meg a verekedésben. Képesek egymásnak ugrani csak azért, hogy minél gyorsabban pénzhez jussanak. Ez az állapot jelenleg hihetetlen, de igaz! Nagyon remélem, hogy a későbbiekben a felvásárlók terveznek több átvevő pontot létesíteni, mert ez tarthatatlan!
 
  • Tetszik
Reactions: Néma

Ethan

Írnok deák
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 09.
570
622
V4 karakter
Ethan Walker
LV karakter
Kai Marsden
EthanW
A See City Pláza egyik alkalmazottjától tudtam meg, hogy újra érkeznek a boltba horgász felszerelések. Ekkor még csak híre járt a dolognak, de mikor kiérkeztem már legalább 10 ember horgászott. Vérre menő küzdelem volt a halakért, hogy ki fogja a legnagyobbat. Nekem csak pár kisebb halat sikerült kifognom, mikor elmentem a legközelebbi felvásárlóhoz, ahol ledöbbentem. A lakosság legalább 10%-a ott volt már a délutáni órákban. Senkit nem érdekelt semmi, csak a pénz hajtotta őket. Képesek voltak bárhol megállni az autóval, csak minél hamarabb beszéljenek a felvásárlóval, és egy kis kenyérrevalót kapjanak. Ezekben a napokban nagyobb készültség kellene a rendvédelem, és a parkolás felügyelet részéről is. Osztva San Fierro és környéke!!
 

tenki

Barangoló
2019. 01. 20.
113
673
V4 karakter
Lucio Cona
JoeyD23
Értesüléseim szerint jelenleg a tengeri horgászokat érintő "kalóz" támadások a halász társadalmunk alapvető problémja lett. Szerintem emellett a átvevőhelyek számai igen, kis problémának bizonyosulnak. Figyelem a rendrőségi beszámolókat eddig több kalóztevékenységet jelentettek be nekik, tudomásom szerint az érintett csónakok és személye körözés alatt álnak. Reménykedjünk és szurkoljunk városunk rendőreinek, hogy sikeresen rajta kapnak ezeken a gazfickókon és a lakók tovább folytathatják a tengeri tevékenységeket!
 

Néma

Zöldfülű
Támogató
2019. 01. 14.
179
1 655
30
Budapest
joga-oktatas.webnode.hu
V4 karakter
Chihiro Tatsumoto
Chihiro
profil-50x50.png

Mióta egyre könnyebben lehetni horgász felszerelésekhez jutni, azóta egy vendégem se lenni a Jóga óráimon. Már senki nem foglalkozni a saját egészségével, lelki állapotával. Minden unatkozó ember a pénz miatt a vízpartokon állni és lógatni a kukacát. Pedig a Jóga igenis segíteni nekik. Heti három óra jóga gyakorlat erősebbé tenni őket, így könnyebb lehet kifogni halakat, nem ficamodni ki a karjuk. Akár még a pénz problémákat is megoldani, mert ha egészségesebb az ember lelke, akkor jobb döntéseket hozni a hal eladásakor.
 

tenki

Barangoló
2019. 01. 20.
113
673
V4 karakter
Lucio Cona
JoeyD23
Kedves Chihiro, sajnálattal olvasom, hogy a város lakói szívesebben horgásznak mint jógáznak. Nem gondolt arra hogy vízparti órákat tartson? Lehet az emberek erre vágynak és a horgászattal próbálják, pótolni a természet lágy öleit.
Emellett kedves mindenki, hallottam pletykákat, hogy bizonyos személyek ládákat kezdtek el kifogni a vízből és pár személy nem éppen kincsnek tűnő //fegyver// alkatrészeket találtak benne! Amennyiben ilyet tapasztal értesítse az illetékes szervezetet és adja át az ilyen gyanúsnak bizonyuló tárgyakat. Ha horgásznék én is így tennék!
 
  • Menő
  • Vicces
Reactions: pogchamp és Néma

Macseek

Lelkes fórumhasználó
2019. 08. 29.
360
924
V4 karakter
Romeu Flores
LV karakter
Diotray Bolden
JhonChapman01
en bedoptam egy moltovkogélt és elsö letem a sorba
 
  • Vicces
Reactions: tenki