Különböző mapolások, esetleg panelházak létrehozása

pogchampus

Aktív fórumozó
2019. 10. 04.
227
1 311
V4 karakter
théo banks
LV karakter
théo banks
Hello,

húszadikáig lehetett bejelenteni az ingatlanokat, ami egy tök jó rendszernek tűnik, viszont legyünk őszinték, annyira mégse jó. A szerveren nagyon kevés ház van, ergo vannak emberek, akik szeretnének nem csövest rp-zni, és maguknak tudni egy lakást, házat, viszont jelenleg, mint látható, nagyon kevés ház tűnt el.

Vannak olyan emberek, akiknek 4-5 garázsos ház is a nevükön van, úgy, hogy igazából nem is játszanak. Amivel alapvetően nem lenne probléma, legyen felőlem akár 10 ház is a nevükön, de akkor játszanak. Vannak emberek, akik majd' egy éve csak a házat meghosszabbítani járnak fel a szerverre, viszont érdemleges dolgot nem tesznek a szerveren.

Ezzel kapcsolatban lenne egy pár ötletem:

1. az ingatlanbejelentés legyen lerövidítve 2 hónapról, 1 hónapra, vagy még kevesebb időre: az embereknek legyen kötelező feljárni ne csak 2 havonta egyszer, hanem többször, ha már van a nevükön 4-5 ház;

2. maximum neveden lehető házak száma legyen kettő: ha a maximum neveden lehető házaknak a száma 2 lenne, akkor nem lennének olyanok, akik 4-5 házat is megvesznek, mert van / volt rá pénzük, majd az egészre úgy tesznek, ahogy van. Legyünk őszinték, a multimilliomosokon kívül IRL sincs senkinek több háza (nyaraló, stb nem számít - ha valaki szeretne nyaralót is, ott van a második slot);

3. mapolások: rengeteg kihasználatlan hely van, és láttunk már hasonlóra példát a főszerveren, hogy raktak be mapolásokat, házakkal, hogy azokat is lehessen igényelni. Sőt, vannak frakciók, akik egy egész belvárosi részt tudtak lecserélni mapolással, hogy kilógjanak a sorból (ami tök jó dolog), így nem gondolom azt, hogy ez megoldhatatlan lehetne. Ezzel bekerülhetne jópár ház, akinek van rá igénye, tudna vásárolni. Garázsos ház pl. kb max 30-40 van, ami IG pénzért megvásárolható, mivel a gazdagnegyedben ugye mostmár csak rendes pénzért lehet vásárolni (amit nem igazán értek, de lehet, hogy én vagyok a hülye) - ezzel ellentétben rengeteg, kívülálló helyen is látható, hogy van millió meg egy farm, viszont az ÖSSZES bérelhető (1-2 kivételével): pl. Redline környékén a farmoknak túlnyomó része nincs kibérelve, oda lehetne pár házat berakni, de rengeteg farm van, ami kihasználatlanul áll, és semmi értelmük nincsen mostmár;

4. átmeneti megoldás gyanánt pedig lehetne például "panelkomplexumokat" is létrehozni: panelházak, bérházak vannak, ezeket például lehetne bérbeadáson kívül rendesen eladni is, én személy szerint szívesen vennék ilyet is, ha berendezhető lehetne, és nem bérelni kellene. Nyilván, ne az összes albérlet helyére, de a városon belül van rengeteg olyan hely, ahol lehetne lerakni nem bérelhető, hanem megvehető lakásokat, és pl. lehetne egy olyan kikötés, hogy ezek a házak maximum 4x2-es belső berendezéssel lehetnének megvásárolhatóak.

Remélem érthető az egészből, hogy mit szeretnék - például nem albérletet, hanem egy saját lakást, amit testre tudok szabni, vagy igazából egy-egy olyan házat, amihez nem kell külön garázst bérelnem. Több, mint valószínű, hogy az ötlet üres szavakra talál, de a 4. pontot nagyon remélem, hogy az illetékesek megfontolják, mivel ahhoz lényegében nem kellene semmit sem mókolni, csak megbeszélni, hogy ok, akkor legyen 2-3 blokk, ahol bérlés helyett eladni is lehet lakásokat.
 
Utoljára szerkesztve:

davegitics

Barangoló
2019. 01. 16.
105
132
20
LV karakter
Shane Booker
Szia! Nagyjából értem az ötleted.

#1 Ez teljesen rendben van hiszen valamilyen úton elérte azt az ingatlant/ingatlanokat . Nyilván már nincs kedve játszani de a vagyona még érdekli mivel sose tudni mikor kap kedvet újra játszani.

#2 Erre a pontra is az a véleményem mint az #1-re. irl milliárdos/milliomos vagy, megelégszel 1-2 ingatlannal? Nem hiszem.. A vagyonért megdolgozik mindenki a szerveren, megérdemel annyi házat amennyit csak akar.

#3 Ezzel teljesen egyet értek és támogatom. A játékosok számához képest eléggé sok farm van a szerveren. El tudok képzelni ahogy írtad pl.: Redline elé néhány garázsos házat az út mentén, de ez igaz más helyeken is.

#4 A paneleket el sem tudom képzelni a szerveren, így nem is támogatom!
 

pogchampus

Aktív fórumozó
2019. 10. 04.
227
1 311
V4 karakter
théo banks
LV karakter
théo banks
#1 Ez teljesen rendben van hiszen valamilyen úton elérte azt az ingatlant/ingatlanokat . Nyilván már nincs kedve játszani de a vagyona még érdekli mivel sose tudni mikor kap kedvet újra játszani.

#2 Erre a pontra is az a véleményem mint az #1-re. irl milliárdos/milliomos vagy, megelégszel 1-2 ingatlannal? Nem hiszem.. A vagyonért megdolgozik mindenki a szerveren, megérdemel annyi házat amennyit csak akar.
ahogy nekik, úgy nekünk is el kellett jutni oda, hogy legyen házunk. továbbra sem értem azt, hogy miért jó az, ha több házat lefoglalsz hónapokra, sőt, akár évekre - legyen elég egy, max kettő, ne az legyen, hogy te 2021-ben megigényeltél egy év alatt 10 házat, és azóta azokat magadnál tartod, mert ezzel az "újabb" játékosokkal cseszel ki.

#4 A paneleket el sem tudom képzelni a szerveren, így nem is támogatom!
nem magyar értelemben vett panellakásokra gondolj, hanem arra, hogy vannak 1-2-3 szintes exteriorok a szerveren, amik nagyrészt üresen állnak, és lehetne hozzájuk igényelni házat. lásd, redline előtt, farmokkal szemben lévő komplexum.