Krisztyon panasza Marvinra [#North]

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Xiao Chao >

Panaszolt fél admin neve:
< Marvin >

Panasz pontos megfogalmazása:
< Admin dutyban való fun, Admin dutyn kívülin fun, Saját ügy intézése, Játékosokkal szembeni stílus, Jogtalan ban, Szerver szabályzat nem ismerete. >

Bizonyítékok:

<
[2020-01-03 11:31:40] [Output] : [Ban]: Cseng Hu ki lett tiltva a szerverről Marvin által. (véglegesen)
[2020-01-03 11:31:40] [Output] : [Ban]: Indok: Adminugy alatti DM

[2020-01-03 11:33:34] [Output] : [AdminJail]: Marvin bebörtönözte Xiao Chao-t 500 percre.

[2020-01-03 11:33:34] [Output] : [AdminJail]: Indok: Admin hülyének nézése

A jogtalan ban és saját ügy intézése ezekre térjünk ki először, szóval a yakuzások mentek AP fele azzal a cím szóval hátha találnak valakit, akit kilehet rabolni. Találkoztak útközbe egy yakuzással akit éppen igazoltatott a PD. Közelebb mentek és a Cseng Hu aki 4.-s szintű játékos megölte Marvin-t és mivel jelenleg Marvin nem csak TEK leader hanem PD-be őrmester is így fent áll a saját ügy intézése. Már előtte is volt vele egy afférja amikor is egy TEK-s koccant Cseng Hu-val mert laggolt egy pillanatra. Ezután üldözés lett belőle, amit nem is értettünk. Persze megfogták és a yakuzások közbe rádiózták a helyszínt. Eközben Cseng Hu lelett sokkolva és amikor vége lett az animnak akkor Cseng Hu elkezdte verni egy bottal. Ezért meg is kapta a szankciót, amivel annyira nem értettünk egyet, mert inkább betanítás kellet volna neki, mint egy jail.
Most csatolok pár képet: https://imgur.com/a/Ez8SbBY ahol is az admin duty-ban való funra és admin duty kívüli funra találhatóak a bizonyítékok, emellett van egy SF gyáros kép: Egy armys meglőtte Marvin kezét amitől muszáj eltörnie, ezután megnyomta az F8-at(konzol) és agyógyítózta magát, meg lett kérdezve egy admintól, de vissza is lehet nézni logból [2019.12.29. 15:35 körül], és még 2 kép található ahol Marvin a Raptorjával egyfolytában tk-ra derbyzte az f10-t és folyamatosan fixelte.
A játékosokkal szembeni stílus:
a bíráló admin elég ha meghallgatja az első 10 percet már elég.

A legutolsó pedig a szerverszabályzat nem ismerete: https://pastebin.com/TY6JWtbb Razziát tartottak a Triádnál és Marvin szépen fellőtte a zárakat, majd kinyittatta az egyik járművet majd a garázs-t is.
>


Megjegyzés:

< A panaszhoz hozzászólhat a Bíráló Admin, @Zsiga . Ugyanúgy szeretném ha North intézné az ügyet. >

Soyer válasza:
 
Moderátor által szerkesztve, ekkor:

Marvin

Aktív fórumozó
2019. 01. 10.
230
196
21
Eger
V4 karakter
Roberto Pellegrini
LV karakter
Marvin Pellegrini
V2 karakter
Robert Pellegrini
Sziasztok! Ide sem tudok többet le írni mint az előző Pk-hoz. Tettél rám egy bosszú pk-t mivel kaptál tőlem egy nagyobb jailt. Nos hát végignézve a dolgokat.... Admin dutyban, admin dutyn kívüli fun. Szóval nem értem mi a problémád neked azzal ha éppen nincs ügyem vagy esetleg ha nem vagyok szolgálatba néha a közelebbi barátokkal vagy FK társaimmal jól érzem magamat... igen igen tisztában vagyok vele hogy a szerverszabályzat előírja hogy nem fun szerver de ha én ezzel nem ártok a másik adott játékosnak nem nyilvánosság előtt szándékosan csinálom hanem vagy egy másik player aki erre vevő és ugyanúgy "vissza" funol nekem de ezáltal nem hátráltatom és rontom el a játék élményét akkor nem hiszem hogy olyan nagy gondot okoztam, nem hiszem hogy hallottál volna rólam olyat hogy nyilvánosan , adminügy alatt, vagy úgy funoltam volna esetleg hogy másiknak ezzel ártok. A funról ennyit. Másodsorban saját ügy intézése..... nos tehát a pd-be kb 72 órával ezelőtt kerültem szintén vissza... nem tudom/hiszem hogy ez akkora nagy saját ügy intézés lett volna hogy egy "non" ból kifolyólag egy rp-t megállítottam (az admin offdutyban is admin) és tudod az ügy intézés akkor minősül saját ügynek ha bírálatot/szankciót hozok... nos ez nem történt meg, 2 dolgot tettem fel az adott játékosnak 1: Folytatja-e normálisan az rp-t? 2: Szükséges egy másik admin aki bírálatot hoz. Ez 2 eldöntendő kérdés nem bírálat. Erről ennyit tudok hozzáfűzni.... Harmadrészt stílus.... ez ügyben nem sok mindent tudnék hozzáfűzni szóval van egy mondás "amilyen a mosdó olyan a törölköző" ha te velem flegma lekezelő vagy tőlem sem várj mást..... és nem hiszem hogy ezzel a "stílusommal" annyira megsértettem volna a résztvevő embereket. De ha mégis akkor elnézést kérek :D. Negyedrészt jogtalan ban.... nos tehát a jailedet alapból amiatt kaptad hogy te hülyének próbáltál nézni, amivel saját fk társad videójával buktattad le magad... ugyanis te azt írtad hogy nem voltam adminszoliba mikor meg lettem őlve a videón tisztán látszik hogy már amikor oda értek rég adminszoliban állok ez egy elég súlyos ügy és szabálysértés amiért kijárt neki a ban az előző jailje és húzása miatt.... illetve ha már itt tartunk inkább örülj neki hogy nem kaptál az MG miatt egy plusz 200 percet ugyanis azt nem tudom hogy hogy keveredtetek ide hisz elég sablon hogy pont akkor amikor ott történik az igazoltatás akkor mentek rabolni. :D nincs több hozzáfűzni valóm várom North válaszát.
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Mivel meg is vagyok említve és jelen voltam az egyik esetnél így hozzászólok.
Napokat! Akkor Marvin szerinted ha egy játékos feléd undorító, lekezelő stílussal beszél akkor ezt te is megteheted felé? Mert nekem ez jön le ebből. Szerintem az adminok nem engedhetik meg maguknak ezt a stílust így se úgy se, de ha nincs igazam akkor valaki javítson ki. Neked példát kéne mutatnod a játékosok felé. Nem ezzel a hozzáállással intézni az ügyeket. Ahogy rám is rám szóltál, hogy vegyek vissza a stílusomból moderátor létemre ami igazából nem is volt stílus, csak egyszerűen egyszer felemeltem a hangom egy kicsit. Amit te már az elején megtettél ok nélkül. Nincs több hozzáfűzni valóm...
 

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini
Sziasztok!

Nos akkor, miután mindkét felet meghallgattam és átnéztem a PK-t mindkét fél szemszögéből, az alábbi észrevételeket szeretném megjegyezni:

1. BAN / Admin DM
A beillesztett videón is nagyon jól látszódik, hogy Marvin, már jóval Cseng kiérkezése előtt dutyban volt, így azaz indok nem fogadható el kifogásként, hogy nem látta, sem az hogy 4-es szintű. Attól, hogy valaki 4-es szinten van az nem azt jelenti, hogy kivételezünk az adott illetővel. Ettől függetlenül a kiosztott perma BAN erősen túlzó, ezt a PK zárása után 90 napos kitiltásra cserélem (Bencével egyeztetés szerint).

2. JAIL osztás / Saját ügy intézése
Nos ez egy kicsit komplex, Marvinnal már beszéltem erről. Bármilyen esetben, mikor egy adminisztrátor érintett egy adott ügyben, nem túl szerencsés és helyes eljárás bedutyzni (persze vannak kivételek). Ilyen esetekben azonnal egy független (FK és személyt érintőlegesen) admint kell a helyszínre kihívni és hagyni az adott adminisztrátort levezetni az ügyet, ugyan azzal a módszerrel, mint a játékosok esetében. Panasztevő elmondja az ő szemszögét, majd a panaszolt fél a sajátját és végül a bíráló adminisztrátor vonja le a következtetést és dönt. Marvin esetében (ami a videókon is jól kivehető) nem ez az első eset, hogy saját maga intézkedik és csak a döntéshozatalra hív adminisztrátort, kvázi a szájába adva a döntést, ebben mindenkép elmarasztalom. Továbbá érintett félként nem oszthat ki saját maga jail-t azt egy harmadik félnek kell, akár jogos akár nem (kiküszöbölve ezzel, ha jogtalan az indíték). Az 500 perces jail-el kapcsolatban nem kaptam senkitől semmilyen bizonyítékot, így ebben nem tudok döntést hozni, maximum annyit, hogy nem Marvinnak kellett volna kiosztania érintettként.

3. FUN
Azért itt szeretném megjegyezni, hogy a jövőben és most sem vagyunk hajlandóak "koncepciós ügyek" lefolytatására. Ha valami aktuálisan történik a szerveren, azt lehetőleg az adott napon vagy másnap kell panaszkönyvre tenni, nem hetek-hónapok elteltével az érintett feleken felül olyasvalakinek, aki jelen sem volt az adott ügynél. Ettől függetlenül a szerverszabályzat betartása/betartatása és a példamutatás minden esetben feladata az adminisztrátornak, ez alól senki sem kivétel, legfőképp akkor nem, ha az más játékos előtt történik, esetlegesen rögzítésre kerül. Hozzátenném, hogy azért ez ügyben nincs olyan vagy kevés az olyan játékos a szerveren aki, ne hibázott volna már ebben a témában.

4. Törött kéz / agyogyit
Itt ugyan csak kép állt rendelkezésre, de az illetékes felek ezzel kapcsolatban felkeresték Bencét. A log visszatekintés megtörtént, az adott időpontban Marvin (2019-12-29 15:35:03) valóban használta a /agyogyit parancsot.

5. SF Razzia
Az adott ügynél egy TS3 szobában voltam Marvinnal és miután elkezdték figyelmeztettem őket, hogy pl. autót nem lehet feltörniük. Lakást pedig faltörő kos RP-vel lehet és lehetett eddig is kinyittatni, így az RP ezen része nem helytálló.

Összeségében igyekeztem mindent tárgyilagosan összeszedni és mindkét fél állását meghallgatni és figyelembe venni, ha valami ennek ellenére kimaradt volna, az ügy komplexitása miatt történt.

A benyújtott panaszt jogosnak ítélem meg.
Marvin büntetése adminrangjának 4-es szintre való visszafokozása, emelett a - pontját is megkapta.
Valamint a következő jogos panasz esetén az adminrangja visszavonásra kerül.

Z/H
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.