Krisztyon ötlete --> Új szabálypont behozatala

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Stella La Royali >

Ötleted:
< Animba ne lehessen fegyvert elvenni. >


Megjegyzés:
< Amíg animba van az illető, akinél fegyver található, legyen az a hátán, legyen az kiskaliber, NE lehessen elvenni(Lőszert se), erre egy szabálypontot írni.. Ezzel együtt több játékos fog menni mondjuk OMSZ-be.. Számomra egy kicsit fura, hogy ha valakit animbalőnek, egyből megy a rendvédelmis tag elvenni tőle a fegyvert, MAJD azután, hogy elvette a fegyvert, hívja az OMSZ-t, várnak 1 percet, majd mindenki elmegy az animba lévő embertől... Illegálnak alapból nincs esélye a szerveren jelen pillantban, főleg ha egy M4-ről van szó... VAGY Az illegális szervezetben lévő tagok is elvehessék a rendvédelem fegyverét(Sokkoló,gumibot stb kivétel, viszont az MP5-öt ugyanúgy el lehessen venni, mert jelen pillanatban nem lehet, mivel dutys item... >
 
Utoljára szerkesztve:

crose

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 03. 26.
233
642
V2 karakter
yannis.catteau
Cső, ne haragudj, de szerintem ez nevetséges, illetve nem gondoltad komolyan.
Egy EKHSZ - Emberölési Kísérlet Hivatalos Személlyel Szemben, vagy akár GYHSZ - Gyilkosság Hivatalos Személlyel szemben. Legyen az bankrablás, túszejtés, ATM rablás, akár egy sima, szerveren már átlagos lövöldözés.
Most áttérünk IRL-re, (később még szóba jön) mivel arra alapul, elveszik, legalábbis eltávolítják a sebzett személytől az olyan eszközöket, mellyel sérülést tud okozni rendvédelmi, akár a mentősben. A lefegyverzést követően megvárják az OMSZ-t. (amennyiben van elérhető) Ebben az esetben reális.
Azonban abban igazat adok, hogy az "elveszem a fegyvereket, majd egy perc múltával lelépek a helyről, aztán az animos ott rohadjon meg." Vannak ilyen emberek, és ezt tapasztalatból mondom, sokan meg sem kérdezik az OMSZ-t, hogy van szabad esetkocsi, rögtön lépnek lefele.
Ebben az esetben lehetne NONRP jailt osztani, viszont sok esetben van olyan, hogy nincs elérhető mentős, ebből következtethetően mennek el. Ez az OMSZ munka kereslet hiánya, ha lehet így fogalmazni miatt van.
Áttérek a lényegre, hogy miért lehessen elvenni a fegyvereket animból.
Egyeltalán nem tartom azt reálisnak, hogy nálad marad a fegyver, ( Akár egy kés is. ) egy lövöldözés, akár gyilkosság után, legyen ez akár anim, akár nem.
Mint fentebb leírtam IRL (Erre alapul a szerver, ezért jövök az IRL-lel.) is rögtön rúgják arrébb, foglalják le a fegyvereket, utána tájékoztatja a mentősöket, továbbá próbálja stabilizálni a sérült állapotát.
Ennek megszüntetésére lehetne összehozni egy úgynevezett "szanitéc" rendőr orvost, ki a helyszínen tudná stabilizálni a sérült személyt, természetesen normális RP keretein belül, majd elszállít kórház épületébe, ahol további kezelések során lennél teljesen ellátva, kezdődhetne a kihallgatás, ezt követően a rabosítás. ( Ez a sokszori mentős hiány végett lenne megoldás, azonban ennek nem sok esélyt adok. )


Szeretném letisztázni, hogy ez a saját meglátásom, továbbá szubjektív véleményem.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: CarlV2 és Esli

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
Szanitéc az teljesen más téma, az nem is engedélyezett, ha minden igaz. A NONRP jail osztás az jó lenne, viszont továbbra is csak a fegyverre menne a rendvédelem sajnos((!!!!!Tisztelet a kivételnek!!!!) Az a baj, hogy a rendvédelem elveszi a fegyvert + lőszer, ami az illegálnak alapból nincs, és látom nem igen akarnak ellene tenni semmit..
 

crose

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 03. 26.
233
642
V2 karakter
yannis.catteau
Értelek, csak jelenleg az OMSZ majdnem, hogy kihaló félben van, mivel nem sokakat érdekel az a féle RolePlay. Én általában végig vezetem felszedéstől egészen a rabosításig. ( Amennyiben a mentős sikeresen eltudja látni. ) Erre lenne jó a szanitéc, de az tiltva van a V2 szerverén, ennek pontos indoklását nem tudom, viszont az sem lenne jó megoldás, hogy nem lehet elvenni a fegyvereket. Nem voltam soha életemben illegális frakcióban, maximum egy hétre, ezért nem is tudom, hogy régen, továbbá most hogy, s mint állnak a fegyverhajók. Jelenleg csak a NONRP jailek osztogatását tudom az ilyen szituációk elkerülése végett.
 
Utoljára szerkesztve:

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
Erre a fegyverhajós kérdésre van már ötlet, ha jól láttam, valaki írta, hogy 1 - másfél hónapig 20+ töltény jött maximum, ami szerintem kicsit siralmas, ahhoz képest, hogy egy akción, vagy a 10x lőjük el, mivel buggos pár skin csontozata, ami elvileg """LAG""", hát nem tudom.. Szanitécből sajnos nagyon sok visszaélés lenne, ami rontja a játékélményt..

EDIT: M4 lőszerből jött 20 darab.
 
  • Tetszik
Reactions: crose

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Egyik társasághoz sem tartozom viszont teljesen jogos ami miatt megírtad az ötletet. IRL-t ha annyira nézzük akkor miért nem tudja elvenni a maffiás/bandás a rendvédelmi tag fegyverét és lőszerét? Mert szerintem ha egy akción úgy van lazán felvehetnék az ő fegyverüket/lőszereiket. Erre lehetne egy rendszert is megoldani, hogy ha duty fegyver is akkor egy minigame segítségével megtudná szerezni a fegyverét. A kihasználás végett azt is belehetne vezetni, hogy ilyenkor a rendvédelmi tagtól bizonyos összeget levon a szolgálati fegyver elvesztése miatt. Kicsit elkanyarodtam de szerintem az IRL-el kapcsolatos dolgokat kár ez esetben felhozni.
Szanitéc nem véletlenül nincs a szerveren, ha rendőrként orvost akar valaki rpz-ni akkor megteheti azt is, hogy csatlakozzon az OMSZ-hez. Csak kihasználás lenne a felsegítés miatt, hanyag rp-vel.

Ez a szabályzati pont behozatal nem igazán segítené az RP szituációkat, maximum olyan formában kellene behozni, hogy amíg nem szednek fel addig rp-vel rúgják el a fegyvered messzebbre, hogy azt ne tudd használni, és ha felsegítenek akkor vehetnék csak el, az OMSZ-es kifogásokra pedig az OMSZ frakciót kellene fejleszteni akár azzal amit kértek, hogy egy infúzió bekötésével növelni tudja a mentős a játékos anim idejét, több időt biztosít a megmentésére. Ezáltal az illegálos is megúszhatná néha a fegyverelvételt valamint a rendvédelem is tudna ilyen téren nyerni.
 

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Én szerintem vagy senki se vehesse el, vagy mindenki.

Ha jól tudom csak rendvédelmis vehet el akármit illegálostól, de ha illegálos lő animba egy rendvédelmist, vagy bárki mást, attól nem vehet el semmit se.

Szóval ha a rendvédelmisek elkezdik írkálni az ötlet alá hogy IRL így meg úgy, azzal nincsen baj, de akkor kérvényezzék hogy a duty-s fegyverüket és lőszerüket el lehessen venni.

Erre sosem térnek ki, sőt, a nem duty-s itemeket is folyamatosan névcédulázzák, így megoldották azt is, hogy még a nem dutys itemeket se tudja elvenni senki sem.

Lehet nevetősőzni az ötletet, de ez messze nem IRL-alapú rendszer ami van jelenleg.

Szóval az a vélemény, hogy ami most van az IRL-re alapul, és ez az ötlet meg unfair, vagy felborítaná az RP kereteit, annak egyszerűen elfogult a véleménye. Vagy midnenki vehesse el a fegyvereket, lőszereket, vagy senki se.
 
Utoljára szerkesztve:

Gaku

Újonc
2019. 08. 07.
57
71
Paks
V4 karakter
Gaku Scala
LV karakter
❌
V2 karakter
Gaku Keegan
Ez a szabályzati pont behozatal nem igazán segítené az RP szituációkat, maximum olyan formában kellene behozni, hogy amíg nem szednek fel addig rp-vel rúgják el a fegyvered messzebbre, hogy azt ne tudd használni, és ha felsegítenek akkor vehetnék csak el, az OMSZ-es kifogásokra pedig az OMSZ frakciót kellene fejleszteni akár azzal amit kértek, hogy egy infúzió bekötésével növelni tudja a mentős a játékos anim idejét, több időt biztosít a megmentésére. Ezáltal az illegálos is megúszhatná néha a fegyverelvételt valamint a rendvédelem is tudna ilyen téren nyerni.
Én ezzel az ötlettel/véleménnyel nagyon szimpatizálok.

Na meg hamár emlegetjük azt, hogy IRL hogyan zajlik le egy sérült fegyvertelenítése, akkor erősen kétlem azt, hogy a rendvédelmis egyből a hátára vágja a fegyvert olyan alapon, hogy ez majd jó lesz leadandónak.
Amit Buba is írt, hogy RP-vel rúgják el a fegyvert aztán felszedés után vehessék el az egy tök jó megoldás lenne erre szerintem.

A szanitéces dolog pedig szerintem elég nevetséges lenne. Nincs az a szanitéc a világon aki stabilizálni tudna egy szitává lőtt személyt terepen, egymagában. Még egy baleseti sebész team-nek sem egyszerű a műtőben.

Persze megértem én azt is, hogy az OMSZ sajnos eléggé inaktív a hiányos tagállománya miatt, de miután megkapja a frakció fejlesztését ez drasztikusan megfog változni úgy érzem.
 

Antoon

thank you for joy
Globális Moderátor
v2
2020. 06. 08.
628
2 009
21
V2 karakter
Antoon Kuznetsov
Már az elején leszögezném, hogy nem akarok okoskodónak, mindent jobban tudónak tűnni, eleve baromi ritkán szoktam ötletekhez írni, (egyrészt, mert nem is játszok) de mivel viszonylag huzamosabb ideig voltam mindkét oldalon aktívan tag és leader, így azt hiszem van minimális belátásom ezekbe, és szeretnék leírni pár sort.

Krisztyon nem akarlak kioktatni, ettől nagyon messze állok, tudod, de szeretnék rávilágítani pár sorodra. Szerintem te is voltál rendvédelemben, ezért úgy gondolom te is tudod azt, hogy egy rendőrnek miért és mennyire fontos az illegálos fegyvere. Alapjáraton erre nem térnék ki, de egyes szerveknél az elkobzott fegyverek leadásán van a főbb hangsúly, mert pluszpont, rangup, meg kutya füle jár érte, ez bizonyos okokból motiválja az embereket (bár erre vannak ennél határozottan jobb módszerek is), és valamilyen mértékben a korrupciót is csökkenti. (chugyik ;-))

Igen, lehet, nem normális dolog az, hogy /me leakasztja xy hátáról az m4-et és megy a dolgára, mert valóban irreális, aláírom, viszont addig ne hivatkozzatok a realitásra, míg néhány ember 250-el nekimegy a falnak és /do beveri a fejét de nem esik komolyabb baja, mert az öve megfogja, majd megy tovább, mert ennyi erővel őt meg hanyag rp miatt lehetne jailezni.​
Az sem reális, hogyha 10-20-30 golyókat kap valaki egy 5.56-os golyóból (tehát egy m4ből), ami expanziót eredményez, ebből alapvetően néhány találat elég, hogy egy ember kifeküdjön pl lyukas tüdővel, és elvérezzen.​
Reflektálnék arra a sorodra is, ahol a lőszer mennyisége a probléma. Spórolni kell vele, nem kell annyit kiadni, elvinni egy akcióra, meg kell tanulni spórolni vele, nem pedig eszetlenül kitúrni.​
Ezeket összefoglalva: ha ennyire elvesztek a részletekben akkor radikális változtatásokat kellene hozni az egész lövöldözés, anim, sebzés, meg minden ilyen rendszerben, azért elgondolkodtató.​

Végezetül, szerintem az sem jó, hogy mindenki ennyire rá van feszülve erre a "fegyver és lőszer RP"-re, holott megannyi más lehetőség van, ami adott, nem kell mindenhez fegyverezés, mert cops'n'robbers lesz a szerverből mire visszajövök :D
 

deemoN

prove them wrong.
Very Important Person
2019. 05. 23.
777
2 099
21
V4 karakter
robert.celeketic
V2 karakter
robson.kuznetsov
Az ötleted elméletben jól hangzik, de gyakorlatban úgy érzem ez semmi képpen sem tudna megfelelően működni.

Gondoljunk csak bele, ha szerinted nem fér el a szerepjátékban az, hogy valaki kivegye a kezedből a fegyvert, majd ezt követően tovább megy "darálni" téged pedig ott hagy meghalni, akkor ha nem lehetne el venni mi történne? Ott vérzel egy fegyveres ütközet kellős közepén, az emberek pedig úgy szaladnak el melletted, mint ha ott sem lennél mivel számukra nem éri meg veled RP-zni...

Előttem már említették páran, hogy a legnagyobb gondot az ilyen esetekben az jelenti, hogy haldoklik az OMSZ és túlságosan kevesen vannak, viszont ez csak egy hiba a sok közül....
Pontosan át érzem, miért fájhat annyira számodra, ha el veszik a lőszereid. Elképesztően nagy lőszer hiány van az illegál részére, ami már hónapok óta áll fent de hiszek abban, hogy erre találnak egy megoldást, addig is abból kell gazdálkodni amink van, nem kell kimondottan azt kérni, hogy ne vehessenek el tőlünk mindent.

Szerintem ezt az ötleted át kellene rágni egy frakció leader meetingen, úgy hogy mind a két félnek megfelelő legyen és ez alapján létre hozni egy esetleges új szabálypontot.
 

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
Értem, hogy nincs OMSZ-es, az OMSZ leaderek alapból csinálnak hetente TGF-et, de senki nem megy, nem igen érdekli már az embereket a hosszabb, ugyan az azt ismétlő RP + nem igen akar tenni a vezetőség a lőszeres témával semmit, hiába lett megírva Frakció Fejlesztésbe sem, megértem, hogy jelen pillanatban a PD fejlesztés van folyamatban, viszont az illegál az már fél lábbal a halálba van, míg a rendvédelem elmegyeget..
Valamilyen formában meg lehetne ezt oldani.. Megértem azt is, hogy az motiválja az embereket, hogy rangot lépnek, viszont megint csak azt tudom felhozni, hogy fél lábbal a halálban az illegál..
kb. 3 hónapja ez a hajó van/kicsi lett állítva rajta/, viszont még mindig kevés, főleg, hogy már nem buggol a lőszer sem..
 

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Valahogy az illegál mindig is valamilyen formában el volt nyomva, mikor én vittem az Oroszt kb 4 évvel ez előtt akkor kompletten nulla lehetősége volt alkalmazkodni az illegálnak. Jelenleg is göröngyös az út nekik. De bízok benne hogy a vezetőség talál egy olyan megoldást ami “felvillanyozza” az illegált.
 

exito

🙂
2020. 08. 13.
339
1 990
London
V4 karakter
Bruno Costanzo
Ezzel az illegál sose veszítené a fegyvereit/lőszereit, és csak megölné az illegál feelinget. Aki illegálba megy, az tisztában van vele, hogy van veszíteni valója, és ez adja az egész lényegét.
Ettől nem menne egy emberrel sem több az OMSZ-be, meg szerintem illegálba sem. Inkább a drog update kellene, ami tényleg nagyot dobna az illegál értékén. Addig meg ne menjen lövöldözni az, akinek nincs mivel, vagy nincs tartaléka.
 
  • Tetszik
Reactions: crose és Antoon

Smooky

"Legends Never Die"
Támogató
2019. 01. 10.
309
478
V4 karakter
Pedro La Royali
LV karakter
Pedro Horan
V2 karakter
Stella La Royali
Itt a gond azzal van, hogy gyakorlatilag lőszer nincs a szerveren az illegálosoknak, míg a rendvédelmis odamegy a CP-hez, nyom egy 'E' betűt, és ott van neki MP-5 hozzá lőszer, M4 hozzá lőszer(bizonyos FK-knál) stb-stb..
Azt én értem, hogy 1-1 embernek nincs lőszere, viszont AZ, hogy pénze van egy FK-nak, de nem tud lőszert venni, mert gyakorlatilag nincs honnan, ha mindig igaz még a fegyverboltnak se.. Esélytelen az illegálnak..
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.