Kötelező felszerelések: Elsősegély doboz, Kötszer

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

robeeZ

Zöldfülű
Támogató
2019. 02. 09.
207
950
22
Sóskút ?
V4 karakter
💰 Leo Longpré 💰
LV karakter
Sal_Bail
V2 karakter
❌
Hali!
Nem nagy cucc, de engem zavar. Nem tudom, hogy kik bővítik, készítik a BTK-t, de nemrégiben behoztatok egy olyat, hogy az egészségügyi dobozon kívül kötelező kötszert is a járgányban tartani.
Már akkor kérdezgettem IC a rendőröket, hogy miért, de nem kaptam meggyőző választ. Szinte senki sem értette a miértjét. Ma pedig láttam, hogy még mindig megy miatta a bírságolás, ezért nyitom ezt az ötletet. (Lehet, hogy én vagyok tudatlan. Ha van miértje, logikus magyarázat, akkor légyszíves hozzászólásban tájékoztass!)

A kérdéses szabálypont:



A kötszert szerintem teljesen felesleges és logikátlan külön kötelezővé tenni, hisz egy egészségügyi dobozban alapjáraton van jó pár darab.


Igazából ennyit szerettem volna, szerintem leírtam a lényeget.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 560
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Ez tény, viszont ugyan ezzel a megközelítéssel, IG a vérzést - tehát amire a kötszer IG való - egyedül fegyverrel lehet előidézni, amivel nem valószínű, hogy egy mezei járművezető találkozik, és egy ilyen durva sérülés szakszerű ellátása nem is várható el stresszhelyzetben egy közúti elsősegélynyújtótól. Oké, papíron el kell tudnia látni, de hát a gyakorlat megint más: kapkodni fog, ideges, remeg a keze a stressztől, stb.
 

robeeZ

Zöldfülű
Támogató
2019. 02. 09.
207
950
22
Sóskút ?
V4 karakter
💰 Leo Longpré 💰
LV karakter
Sal_Bail
V2 karakter
❌
Ha jól tudom akkor IG nem tudok kivérezni a karamboloktól, vagy ha elütnek.
...Ja, mire leírtam volna válaszolt Tommen. :D Nagyjábol ugyan ezt akartam.
 

Kispali

Pötyögtető
SzerverAdmin
v4
2019. 01. 10.
528
1 828
23
Sopron
V4 karakter
Scott Shelton
LV karakter
Scott Shelton
V2 karakter
Scott Shelton
Szia, valóban találsz IRL az elsősegély dobozban kötszert (sok más mellett) azonban a szerveren ez egy különálló itemként létezik, teljesen más hatással mint az EÜ doboz. Mivel mostmár elmondható, hogy egy régi itemről van szó és bizonyos esetekben nagyon is jól jön annak érdekében, hogy túlélj bizonyos szituációkat, megkövetelt lett a v4es BTKval.

Szerintem is teljesen abszurd, bár jó lenne, ha az ilyen IC közéleti dolgokat IC lehetne hatásosan befolyásolni és vitatni. 🙄
Szerintem az az abszurd, hogy minden utánajárás nélkül írsz ilyeneket az összes olyan topichoz ahol feljön a kormány, alkotmánybíróság vagy egyéb törvényhozással kapcsolatos téma (ami kissé kezd unalmas lenni, szerintem nem csak számomra). Nincs kormány a szerveren, tehát hasonló döntéseket az RSZSZ hoz meg. Minden rendvédelmi állománytagnak lehetősége van beszélni a saját leaderével (IC és OOC is beszélhetsz vele attól függően mihez kapcsolódik a problémád) kifejezve a panaszod / ötleted aki pedig közvetítheti a dolgokat és át vannak beszélve.

De ha a civil részét nézem a dolognak eltekintve attól, hogy NNIs vagy, akkor bárkinek van lehetősége hivatalos levelet írni egy RSZSZ tagnak kifejezve a problémáit. Ennél többet amúgy nagyon IRL se tudsz csinálni minthogy írsz vagy beszélsz az országgyűlési képviselőddel ahol ezt a lehetőség megadja. Azontúl ott van a sajtó, amire szintén reagálni szoktunk amennyiben olyan témáról van szó (lásd: Ndrangheta RPje a napokban).
 

robeeZ

Zöldfülű
Támogató
2019. 02. 09.
207
950
22
Sóskút ?
V4 karakter
💰 Leo Longpré 💰
LV karakter
Sal_Bail
V2 karakter
❌
A bizonyos szituációk igazából a késelés meg a lövés okozta sérülések. Mivel script szerint csak ezektől tudok vérezni. Szóval általánosságban felesleges nem reális dolgokat beépíteni az IC BTK-ba szerintem, mert 10000-ből egyszer lesz haszna, hogy ott van a kötszer a csomagtartómban az eü. doboz mellett. (Ami szintén tele van kötszerrel IC szerint. Csak a script miatt nincs benne.)

Lehetne akár kategorizálni a vérzéseket, és ha nem súlyos, akkor civil is eltudja látni eü. doboz segítségével. Vagy valahogy lehetne kombózni az eü. dobozt a már bent lévő kötszer itemmel.



Az a baj, hogy mint ki is derült, úgymond "hiányos" script miatt került behozatalra ez a szabály. Szóval ooc dolog miatt. Ezért IC nem is tudtam volna mivel érvelni, illetve ha IC küldök valakinek levelet ezzel kapcsolatban, ahogy írtad, inkább pont ti nem tudtatok volna a döntés mellett érvelni, hisz OOC dolog miatt született.
 

tommenxd

2+2=5
2019. 01. 10.
950
3 560
17
Győr
a.te.ervelesi.hibad.hu
V4 karakter
Maximilian Leitner
V2 karakter
Pintér Vince
Szerintem az az abszurd, hogy minden utánajárás nélkül írsz ilyeneket az összes olyan topichoz ahol feljön a kormány, alkotmánybíróság vagy egyéb törvényhozással kapcsolatos téma (ami kissé kezd unalmas lenni, szerintem nem csak számomra). Nincs kormány a szerveren, tehát hasonló döntéseket az RSZSZ hoz meg. Minden rendvédelmi állománytagnak lehetősége van beszélni a saját leaderével (IC és OOC is beszélhetsz vele attól függően mihez kapcsolódik a problémád) kifejezve a panaszod / ötleted aki pedig közvetítheti a dolgokat és át vannak beszélve.

Minek kéne pontosan utánajárnom? Remekül tisztában vagyok vele, hogy nincs kormány és azzal is, hogy mi van helyette. Arra akartam pusztán kilyukadni, hogy nincs semmilyen hivatalos, IC forrás, információ vagy elérhetőség, így ez sajnos nehezen kivitelezhető. Ha ennél többet láttál bele, az szerintem egy jel.

Edit: Szívesen fogadom felvilágosításod, ha továbbra is úgy érzed, valaminek nem jártam utána.
 
  • Tetszik
Reactions: Sporty és Browniee

Vito

ha eljön az idő, immunissá válunk 💁
SzuperAdmin
v4
2019. 01. 10.
9 525
21 998
Szombathely
V4 karakter
Vito_de_Martel
Fárasztó lehet +1 dolgot tartani a csomagtartóban, valóban, mert itt csak erről van szó avagy 6500 dollárról ha büntetés és valszeg kevesebb ha valaki emgveszi az itemet.
Volt idő leadni nemrégen az ötleteket a BTKval kapcsolatosan, most kicsit hanyagoljuk :)
Nem fórumon kell mindig okosnak lenni, csak mert a kommunikációra más platformon képtelen az ember és inkább válassza a 'nehezebb' útat, ahelyett hogy megkérdezne egy kompetens embert és onnan elindítaná a folyamatot. Abból pedig kisülhetett volna az-az ötlet, amit az utolsó kommentjével írt az ötletgazda, aminek valóban lett volna érdemi lényege. Mert a mostani ismét csak a szúrkálódásról szól érdemileg, ötlet értéke nem volt.

"Lehetne akár kategorizálni a vérzéseket, és ha nem súlyos, akkor civil is eltudja látni eü. doboz segítségével. Vagy valahogy lehetne kombózni az eü. dobozt a már bent lévő kötszer itemmel."
Mennyivel jobb, már az elején.
Többiek leírtak mindent, zárom a topicot.


Ha ennél többet láttál bele, az szerintem egy jel.
Jel sajnos pontosan ott van, hogy pont te vagy az egyik aki kérdezés nélkül ossza a levest, szóval inkább ezen gondolkozz el.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.