(KIZÁRVA) [HCO-4-008] Charlie Samson

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Cshupasz

Újonc
2019. 03. 04.
2
11
LV karakter
Charlie Samson
ird_kicsi.png

I. Szakasz: Személyes Információk​

Teljes neve: Charlie Samson
Születési ideje: 11/29/1984
Születési helye: NewYork-Presbyterian Morgan Stanley Children's Hospital
Neme:
[X] Férfi
[-] Nő

Telefonszáma:+38-76-334-9135
Bejelentett lakcíme: 9040 Sheep Ranch Ct, Las Venturas, SA 89143, Egyesült Államok
E-mail címe: sircharlie84@seemail.com

Állampolgársága: Amerikai
Beszélt nyelvek: Angol

II. Szakasz: Tanulmányok, munkatapasztalat​

Mi a legmagasabb iskolai végzettsége?
[-] High School Degree (Középiskolai végzettség)
[-] Vocational School Certificate (Szakiskolai végzettség)
[-] Associate's Degree (Közösségi főiskolai végzettség)
[X] Bachelor's Degree (Főiskolai végzettség)

Korábbi munkahelye: United States Drug Enforcement Administration: Rochester,NY Divison Office
Betöltött pozíciója: Junior Researcher
Munkakör leírása: Kutatómunkák végzése a különböző ügyek kapcsán
Távozásának oka: Toxikus munkahelyi légkör, illetve költözés

Dolgozott már nyomozó hatósági szervezetnél, vagy rendelkezik ehhez hasonló tapasztalattal?
[X] Igen*
[-] Nem

*Ha igen, hol, mikor és milyen pozícióban?
United States Drug Enforcement Administration: Rochester,NY Divison Office [2021-2023]
Junior Researcher

III. Szakasz: Általános kérdések​

Rendelkezik-e érvényes vezetői engedéllyel?
[X] Igen
[-] Nem

Rendelkezik-e érvényes fegyvertartási engedéllyel?
[-] Igen
[X] Nem

Használt-e valaha bármilyen illegális kábító- vagy tudatmódosító szert?
[-] Igen
[X] Nem

Volt-e valaha büntetőeljárásban érintett?
[-] Igen*
[X] Nem
*Ha igen, részletezze: -

Röviden fejtse ki saját szavaival, hogy Ön szerint mit jelent az igazságos adórendszer fogalma!
Az igazságos adórendszer az, amely minden társadalmi réteget méltányosan terhel, figyelembe véve az egyéni vagy csoportos jövedelmi viszonyokat. Egy ilyen rendszerben az adók progresszívek, azaz a magasabb jövedelműek nagyobb arányban járulnak hozzá az adóbevételekhez, miközben a kisebb jövedelműek kevésbé terheltek. Az igazságos adórendszer támogatja a társadalmi kohéziót és az egyenlő esélyeket, megkönnyítve a szociális és gazdasági egyenlőtlenségek csökkentését. Emellett figyelembe veszi az adófizetők adóterhekhez való hozzájárulásának társadalmi igazságosságát és elfogadhatóságát.



Röviden fejtse ki saját szavaival, hogy Ön szerint mi a különbség a tételes és a proporcionális módon történő (egykulcsos) adózás között, valamint melyiket miért érdemes alkalmazni!
A tételes adózás esetén minden adófizető ugyanazt az összeget fizeti, függetlenül jövedelmi helyzetétől. Ezzel szemben a proporcionális, vagyis egykulcsos adórendszerben mindenki azonos százalékos kulcs alapján fizet adót, tehát a magasabb jövedelműek abszolút értékben többet, de ugyanazt a százalékot fizetik. A tételes adó könnyen érthető és egyszerű, viszont lehet, hogy nem veszi figyelembe eléggé a jövedelmi különbségeket, és így igazságtalanságot eredményezhet. A proporcionális adózás viszont kiegyensúlyozottabb lehet, mivel mindenki azonos százalékos terhet visel. Ha az egyenlőség és az igazságosság kiemelten fontos, akkor a proporcionális adó lehet a jobb választás, mivel egyenlő arányban terheli az embereket. Azonban a gazdasági hatékonyság és a progresszivitás elérése érdekében egyes esetekben a különböző jövedelmi szintekre szabott adókulcsok alkalmazása lehet célszerűbb.

IV. Szakasz: Out of Character​

Hogyan szólíthatunk téged?
Csaba/Csabi

Mennyi idős vagy?
19

Mióta játszol a See Game System szerverein? Mióta játszol a Las Venturas szerverén?
Bonyolult történet vezet mindehhez vissza. Régebben még más számítógépem volt és azon játszottam V3 Lv-n viszonylag sokat, csak sajnos az az accountom eltűnt. Elfelejtettem a hozzá tartozó adatok mindegyikét, email, felhasználónév, illetve jelszó. Ez volt nagyjából 4 éve, most ezt pontosan én sem tudom megmondani, annyira régen volt. De az előtt is sokat játszottam, nagyjából így, ezt figyelembe véve összesen 6 éve. Egyébként a regisztrációm pontos dátuma: 2021. 09. 30. 23:25

Mennyi játszott perccel rendelkezel?
Nagyjából 2100 percem lehet egyelőre.

Voltál már Adminjail-ben? Csatolj képet az UCP felületedről!
Habár a képen nem látszik, de én mikor a V4 Lv-re felléptem, 60 perces adminjailben ültem FUN miatt, de gondolom az UCP azért nem írja, mert még V3-on történhetett.

Voltál már kitiltva a szerverről? Csatolj képet az UCP felületedről!

Voltál már frakcióban? Ha igen, hol, meddig és miért léptél ki?
Nem

Szerinted mi a feladata az Internal Revenue Service frakciónak a szerveren?
Mivel jelenleg nem vagyok tagja a frakciónak és nem is voltam soha, így pontos információt nem tudok adni ezzel kapcsolatban. Azonban ha egy elméletet szeretnének hallani tőlem, akkor megpróbálkozom. Tehát ugye ez a szervezet hasonló működéssel bír, mint Magyarország a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Ez alapján azt a feltételezést nyújtom, hogy ugyan azokat a feladatokat látja el. De mit csinál a NAV? Hogyan működik? Elsősorban segíti az állampolgárok adózását. Ez által az a következtetésem, hogy a szerveren a szervezet mind IC, illetve OOC segítséget nyújt az adózási szokásoknak. Természetesen be is szedi az adót, ahogy ezt el tudom képzelni a szerveren az az, hogy a cégektől tud, illetve lehet ezt beszedni, ha nem fizetik megszűnik a cég jogi viszonya, onnantól nem legális az a tevékenység, amit folytat, így pénzbüntetés, egyéb helyzetekben akár börtönt is jelenthet (IC jail). Nyilvánvalóan ezeket a cégeket ellenőrizni is kell azzal, hogy számlát állítanak-e ki, kvázi az adójogi normáknak meg-e felel. Legegyszerűbb ellenőrzése a civil ruhás megjelenés, ezt tudom elképzelni a szerveren, hogy ez így meg van csinálva. Mindezek mellett a NAV-nak feladatai közé esik a VÁM ellenőrzése, tehát az import és export termékek felügyelete, ellenőrzése. Ezt a szerveren nem tudom elképzelni, hogy működőképesen meg lehessen oldani, azonban ha igen, akkor ugye a határokon felügyelik a veszélyes tevékenységek folytatását.

Miért szeretnél hozzánk jelentkezni? Mi a célod a frakcióban?
Szeretnék kitűnő RP szituációkban részt venni. Úgy vélem, hogy ennél a frakciónál a mindenféle ellenőrzések, egyéb dolgokban megvalósítható mindez. A célom a frakcióval az pedig a különböző történések/pillanatok megélése és élvezése a szerveren és azon túl töltött időmben.

Milyen karaktert alkotnál a frakción belül? Kérlek mutasd be nekünk!
Ugyan nem tudom, hogy milyen pozíciókat tudnék betölteni, de véleményem alapján az IC karakterem terve lenne, hogy az egyik legsikeresebb és legügyesebb ellenőrzési szakértő legyen. Nem lennék egy vaskalapos diktátor, ugyan minden részletet alaposan átvizsgálnék egyéb cégekkel kapcsolatos ellenőrzés során, azonban nem lennék az a fajta aki a kákán is csomót keresne, sokkal inkább bánnék emberien a potenciális adósértőkkel szemben.

TANUSÍTVÁNY

A jelentkezésem beküldésével igazolom, hogy az általam megadott válaszaim igazak, legjobb tudásom és képességeim alapján lettek kitöltve. Általam megtévesztő és hamis válasz elegendő indoknak bizonyul a jelentkezési ciklusból való kizáráshoz. A jelentkezési lapom beküldésével elfogadom, hogy a Recruitment and Staffing Office munkatársai az adataimat bizalmasan kezelheti és esetenként ellenőrízheti azokat.


Aláírás: Charlie Samson
Kelt: 18/01/2024

 
Utoljára szerkesztve:

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
647
1 431
LV karakter
Prince Bennett
ird_kicsi.png


Internal Revenue ServiceHuman Capital Office


Tisztelt Mr. Charlie Samson!

Az Internal Revenue Service - Human Capital Office megkapta és megkezdte a [HCO-4-008] számmal ellátott jelentkezési lap feldolgozását, mely 72 órát is igénybe vehet!


Üdvözlettel,
Callum Wells
Recruiter
Human Capital Office, Internal Revenue Service
 
  • Tetszik
Reactions: olbaP

Sense

Sententiam fert
Támogató
2019. 05. 31.
647
1 431
LV karakter
Prince Bennett
ird_kicsi.png


Internal Revenue ServiceHuman Capital Office


Tisztelt Mr. Charlie Samson!

Az Internal Revenue Service - Human Capital Office sikeresen feldolgozta a [HCO-4-008] számmal ellátott pályázatot.

Értesítjük, hogy a jelentkezési lapját a HCO osztálya
ELFOGADTA!

Megjegyzés: Internal Revenue Service - Academy & Training Office hamarosan megkeresi Önt elektronikus levél formájában.

((Keress meg privátban és egyeztess egy időpontot egy TS3 meghallgatásra!))



Üdvözlettel,
Callum Wells
Recruiter
Human Capital Office, Internal Revenue Service
 
  • Tetszik
Reactions: olbaP
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.