Khalil Ahmed panasza

acsbeni

Barangoló
Támogató
2019. 01. 10.
79
63
28
Székesfehérvár
V4 karakter
Khalil Ahmed
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
belsoellenorzesiosztaly@nav.hu

Pénzügyőrre tett panaszbeadvány


Panasztevő neve:
<< Khalil Ahmed >>
Panasztevő születési helye, ideje:
<< Los Santos, 1990.05.23. >>
Panasztevő telefonszáma:
<< +38-76-965-6293 >>


Panaszra tett pénzügyőr neve:
<< Tokunaga Satoshi és a vele lévő további két kollégája. >>
Panaszra tett pénzügyőr jelvényszáma:
<< 1357 >>
Panaszra tett pénzügyőr gépjárművének adatai:
<< Nem ismert, de nem is szükséges >>
Intézkedés helyszíne,időpontja:
<< San Fierro, honvédségnél lévő benzinkút, 2024.07.12. 20:00 utáni időszak. >>


A panaszolt intézkedés, cselekmény leírása, indoka:
<< Járművemmel San Fierroban közlekedtem 2024.07.12-én este 20:00 környékén, a honvédség melletti útszakaszon. A benzinkút közelében egy előttem szándákosan lassan haladó másik járműre lettem figyelmes. A lassú járművet teljesen szabályos sebességgel, irányjelző használatával szerettem volna kikerülni, amikor is a járművet vezető férfi szándékosan nekem kormányozta a kocsiját. Az ütközés hatására az én kocsim szó szerint kirepült az útról, és a benzinkút közepén landolt. A közelben jártak a katasztrófavédelem egységei, akik azonnal megkezdték a járművek áramtalanítását, és a benzinkút esetleges veszélyes sérüléseinek ellenőrzését, mivel ők is látták, hogy itt egy komolyabb ütközés volt, nem egy sima koccanás. A járművem több tíz métert is repült, mindössze a jármű felszereltségének, és a sorsnak köszönhető, hogy nem történt tragédia velem, vagy bárki mással a benzinkúton a becsapódáskor.
A becsapódástól számított alig pár percen belül megérkezett egy NAV egység is a helyszínre, akik helyesen lezárták az említett útszakaszt, valamint a jelenlévők bevonásával elkezdték felderíteni a beleset körülményeit is. A teljes szituációt elmondtam én is a NAV-os kollégáknak, kiemeltem nekik már akkor, hogy itt nem egy sima baleset történt, hanem szinte gyilkosság, (mivel szándékos baleset okozás történt, aminek következtében akár meg is halhattam volna). A baleset okozóját is meghallgatták, aki azonban nem ismerte be az általa okozott bűncselekményt, végig csak büntetőfékezést ismert el az ő részéről, én egyből mondtam, hogy egy büntetőfékezéstől nem repül ekkorát a kocsim, ráadásul nem oldalsó irányba.

Ezen panasz lényege pedig pontosan itt kezdődik el:
A balesetet okozó férfit simán, minden további intézkedés vagy nyomozás nélkül, kihangsúlyozom ismét, hogy simán, minden további intézkedés vagy nyomozás nélkül elengedték a helyszínen jelenlévő NAV-os Urak.
Természetesen ezt már ott a helyszínen is jeleztem, hogy felháborító, hiszen nem egy sima baleset történt, hanem szándékos károkozásnak induló cselekmény, amiből majdnem gyilkosság lett, és nem az okozón múlott, hogy végül nem lett belőle halál eset.

Egy ilyen történés már alapból is egy alaposabb helyszínelést, és nyomozást kívánt volna meg, akár a társszervek bevonásával is, itt pedig nem hogy az alapos helyszínelés, és nyomozás nem történt, de nemes egyszerűséggel elengedték a férfit, minden további intézkedés nélkül.
Kértem, hogy legalább a benzinkút kameráinak felvételét nézzék vissza, ezzel már bizonyíték is lett volna a bűncselekményre, azonban ezt is figyelmen kívül hagyták, annyival lerendezve mindezt, hogy az hosszadalmas lenne. (Na itt bizony nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek... )

(Egyébként a helyszínen volt egy TEK-es egység is, akik közül az egyik TEK-es Úr véleményét is kikértem négyszemközt, és saját elmondása szerint ő maga sem értette a NAV-os kollégái intézkedését, pontosabban az elmaradt intézkedését, de ő teljesen érthető módon nem akart beleszólni a dologba, mivel neki nem ez a feladata, és nem is végig volt a helyszínen.)

Összességében tehát szeretném kérni a fent említett NAV-os kolléga, illetve a vele helyszínen tartózkodó további 2 kollégája felelősségre vonását a nem kicsi mulasztás miatt, valamint szeretném kérni a teljes állomány figyelmének a felhívását arról, hogy ilyen súlyos közlekedési vagy bármilyen más bűncselekménynél hogyan kell a társszervekkel közösen alaposan felderíteni és helyszínelni a történéseket. >>


Melléklet:
<< - >>


Aláírás:
<< Khalil Ahmed >>