Kerékpár bérlő ötlet

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Pongo

Klaviatúra gyilkos
2020. 09. 20.
676
2 561
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Lily Price >

Ötleted:
< A lényege az egésznek annyi lenne, hogy a MAP-on bizonyos helyeken, amik forgalmasak, lennének lerakva bickli bérlők. Ez annyiban segítené meg a mindennapjainkat, hogy ha éppen gyalog vagyunk és sem taxis sem bármely haverunk nem tud értünk jönni akkor egy egyszerű bicikli bérléssel meg lehetne ezt oldani. Ezt úgy tudom elképzelni, hogy egyszerűen csak egy tábla lenne kitéve amire ki lenne írva a "bicikli bérlés" szöveg, előtte egy BLIP és ha bele lépünk, akkor megkérdezné tölünk, hogy biztosan szeretnél-e bérelni, amit aztán be lehetne állítani 25.000FT-os értékre, így segítve pénzügyileg akár a kormány-t is. Hasonló elven működne ez a dolog, mint a kocsilebontós BLIP, csak nem leadjuk a járművet, hanem éppen "felveszünk" egy újat. Szintén meglehetne szabni az időkorlátot, ami tegyük fel 15 perc lenne, mivel 15 perc bőven elég bármelyik pontról eljutni a másik pontra az egész MAP-on, az idő leteltével pedig eltűnne a bicikli (Itt szintén hasonló elven működne, mint a Jeremy féle küldetések). Az első legfontosabb hely a kórház lehetne, ugyanis mikor újraéledünk egyből mehetnék biciklit bérelni és nem kellene várni senkire sem. Ez alól nyilván kivétel az, ha tudnak érted jönni, de ez kedvfüggő is lehet, akinek éppen biciklizhetni való kedve van akkor bérelhetne is egyet. Úgyis eltudom képzelni, hogy csakis a kórház előtt lenne egy ilyen bérlős hely, bár szerintem akad még pár olyan hely, ahol elkelne. >


Megjegyzés:
< Elfogadok bármilyen fajta kritikát. >
 
Utoljára szerkesztve:

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Így is olyan jó mikor az út közepén van szét hagyva egy-egy kerékpár és a gépjárművet dobja meg.... Így sincs taxisoknak mit csinálni, ezért van kevés taxis is, mert mindenki először hívja a haverját, mert egyszerűbb ts-en odaszólni mint beírni, hogy /call 333-333.
Ezen a szemléleten és hozzáálláson kellene változtatni a közösségnek és megoldódnának az ilyen gondok.
Személy szerint szívesebben látnám, ha a taxisok nem egy telephelyen várnák a hívást, hanem bizonyos helyeken lennének. (Városháza, kórház, kaszinó, északi benzinkút, bánya stb.. ) és ha valaki újra éled például akkor látja, hogy ott a taxis és akkor talán nem a haverját hívná. De jelen esetben az a véleményem valamint személyes tapasztalatom, hogy mindenki úgy van vele, hogy jaj úgy sincs taxis, 20 perc mire ide ér és társai, inkább futok vagy hívom haverom, nem baj ha az még most adja le bányába a követ úgy is gyorsabb... Ha pedig ott lenne a taxis az ilyen helyeken akkor látnák a játékosok jobban az aktivitásukat és biztosan többen vennék igénybe a szolgáltatást.

Ötleted nem leszólni szeretném, viszont merem állítani, hogy csak a szétdobált kerékpárok lennének.
 

Pongo

Klaviatúra gyilkos
2020. 09. 20.
676
2 561
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
Igen, ez teljesen igaz. Viszont az ötletemben leírtam a Jeremy küldetés módot. Amint kibéreljük a biciklit, onnantól számítva 15 percünk van elmenni A pontból B-be, ami szerintem biciklivel bőven elég. Az idő leteltével pedig eltűnne a bérelt bickli, mint a Jeremy küldetésben a kocsimosás küldetés. Ez nekem is eszembe jutott, hogy szét lennének dobálva, ezért is lenne időkorlátozva. A taxisokkal kapcsolatban pedig annyi, hogy szerintem is lehetne egy kisebb parkoló kórház előtt, tegyük fel 5 férőhelyes és ott várnák fixen a taxisok az embereket.
 

BEPÁL

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 14.
292
198
V2 karakter
Bepal Simon
Mol Bubi feeling keringett bennem miközben olvastam. Hajrá
Támogatom
 
  • Imádom
Reactions: Maradics

Hosi

Klaviatúra gyilkos
2019. 01. 10.
703
722
Budapest
V4 karakter
Hosi Yeager
V2 karakter
Hosi Yeager
Szerintem egyáltalán nem lenne használva, előttem már írták hogy elősször mindenki havert hív vagy a frakción belül rádióba kérdezik hogy nem e tud valaki elugrani. Plusz elvenné a taxisok feladatát is. A kormánynak nem hiszem hogx hozna számottevően plusz pénzt, max napi 500.000-et amikor még frissen kerül be és kipróbálják az emberek aztán jóformán senki se használná.
 
  • Tetszik
Reactions: Erdős
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.