Kentaro Sado ->R3HABS #Smoky

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Dezsi

Barangoló
2019. 06. 10.
115
134
19
V2 karakter
Tim Gojko
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
Kentaro Sado

Panaszolt fél admin neve:
R3HABS

Panasz pontos megfogalmazása:
Helytelen bírálat

Bizonyítékok:

Megjegyzés:
Nem értek egyet a bírálattal a jelöletlen autónak pont ez lenne a lényege,az ilyen szituációk elkerülése.Mellesleg lehetetlen ilyen messziről eldönteni,hogy mit visel a karakterem.
Látszik a panakösznyv alatti videón is,hogy már messziről lőtt rám.
Szóval akkor kérdezem én ilyen alapon lelőne egy random civilt is?
 

R3HABS

Game Admin 2
2019. 02. 02.
459
408
22
Debrecen
V4 karakter
Dave Newmann
LV karakter
Dave Newmann
V2 karakter
Lisa Beasley
Szia!

Örülök, hogy egy panasz alatt megtudjuk ezt vitatni!

Kezdeném is azzal a monológomat illetve az indoklásomat, hogy itt most néhány dolog a szerverren el van csúszva, de ezt le is írtam neked privátban amikor megkérdeztél erről. Jelenleg ha jól értelmezem azt sérelmezed, hogy te civil autóban ülve, miért is lettél kiszedve, "hiszen azért civil autó hogy oda lopakodj egy tűzpárbaj kellős közepére", legalábbis te ezt gondolod, de tegyük tisztába ezeket a dolgokat!

Jelöletlen rendőrautó tudomásom szerint azért van jelentős részben a szerveren használva jelenleg, hogy azzal kocsikázzunk, azzal jobban lehet üldözésekre menni meghát ahogy leirtad, "védve legyen a hátad", hogy te civil autóba vagy neked mindent lehet! (Már bocsánat a fogalmazásért, de amikor szó szerint majdnem leirom az egész véleményem erről és egy ilyet bemondasz, hogy azért van a civil autó, hogy teljesen ellegyél rejtve, másképpen megfogalmazni nem tudom).
Jelöletlen autó célja normális keretek között az lenne, hogy úgy tudj nyomozói feladatkörödben dolgozni, hogy a lehető legkisebb gyanúja se merüljön fel, hogy te egy rendőr vagy! Megfigyelések esetén, követéseknél esetlegesen felderítések esetén vagy rajtaütéskor. Erre a tapasztalat az, hogy kb mindenhová civil autóval mentek amiről már az ember rendszám alapján is lassan tudja MG nélkül, hogy NNI-s, hiszen annyiszor látja benne üllő kevlárt viselő rendőr nyomózókat!

Értem én, hogy nincs player és nagyon sokmindenben lazaság lett, köztük a rendvédelem helyzetében is, de hogyha inkognitóban szeretnél maradni, ne egy kevlárban fegyverrel a hátadon/oldaladon ülj egy olyan autóban, ami egy nap az összes ilyen akción ott van és netán életben maradó illegálosok simán kitudják informálni MG nélkül ezeket. De ne is merüljünk el a rendszám témában, hiszen jelen panaszban nem ez a mérvadó, csak egy vélemény kiegészítés volt.

Leírtam ott is, hogy az, hogy te rendőr vagy a kevlárod elárulja, hiszen senki nem mászkál az utcán csak úgy beöltözve vele, de hogyha nem is tudta/tudná hogy az vagy, egy olyan tűzpárbaj közepén vagy, ahol az élete/bűntársai élete forog kockán, hiszen mind a börtön hűs cellái mind az életének elvesztése ott van fent kockázati tényezők között!

Extra információ, hogyha már megkérdezted privátban leirom itt is, hogy azért nem kell itt felszólítani senkit sem és azért kell nektek (amit ott is leírtam jelen esetben nem értek teljesen vele egyet, de hát igy alakult a szerver élete), mivel IRL is ahhoz, hogy te éles lőfegyvert használj megelőző intézkedések szűkségesek és ennek elmulasztása súlyos jogi következményeket vonhat maga után. Egy illegális szerverzet tagja, vagy egy olyan személy aki nem rendvédelmi személy, legyen az civil, vagy bűnöző őt csak a BTK bünteti, neki nincs ilyen "előírása, hogy márpedig neki megkell várnia hogy rá lőjenek, vagy neki nem szabad civilt megölni stb stb, vagyis van de erre szolgál a BTK". Itt a szerveren is rendvédelmi részről igenis ha csak a közvetlen élet ellen történő támadás nem történik meg (legalábbis én úgy vélem), az előtt meg kell tenni ezeket a felszólitásokat, hiszen a rendőrség vagy bármely rendvédelmi szerv célja SOSEM az, hogy megölje a másik személyt, hanem az elfogás és az általa elkövetett cselekmények felelőségre vonatása a cél!

Sajnos a szerveren ezt nem tapasztalom és ezért is mondtam, nagyon sok minden nem úgy működik ahogy kellene, ahogy egy régebi panasznál fogalmaztam, lassan a rendvédelmet és az illegált az különbözteti meg, hogy egy dara után ki melyik autóba ül, de cél mindekét oldalon a likvidálás. De nem is akarom ezt tovább ragozni.

Röviden civil autó nem egyenlő azzal, hogy te "GOSTH" vagy. Érd el mind IC mind OOC, hogy fedettek legyetek és csak javasolni tudom, hogy ha ennyire baj, hogy nincs meg az inkognitósig nem kellene mindenhová civil autókkal mászkálni M4-el és olyan fegyverekkel, amik simán láthatóak a karakteren, vagy ha BBO szolgálatot láttok el akkor pedig annak megvan a módja tudommal, lásd NAV-nál müködik ez, csikossal járőröznek, azokkal az autókkal (amikor M4 is van náluk) pedig az erre kijelölt autókkal!

Úgy vélem kifejtettem a véleményem és továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ne akarjunk szellemek lenni úgy, hogy saját magunk sem tudunk azok lenni. Ahogy IRL is mondják, nem az egyenruha tesz rendőrré, ahogy a nyomozót sem az, hogy civilben van és civil kocsival mászkál, hanem az hogy eltudja érni azt, hogy ne gondoljanak rá, hogy nyomozó!
 

Smoky.

👻
FőAdmin
v2
2019. 12. 05.
276
457
V4 karakter
Matteo Capella
LV karakter
Dolivo Marlowe
V2 karakter
Dolivo Marlowe
Sziasztok!
Átolvastam a PK-t és jogosnak találtam.
Bírálat:
Max_El_Mirador MG-t követett el. Aktív tűzharc volt a helyszínen tehát ha egy civil ment volna el akkor nem szabadott volna egyből lelőni mivel nem jelent veszélyt az akcióra. (Már tudta a rendvédelem, hogy mi van gyárnál így nem ért volna semmit egy civil bejelentése.) Villogó nélkül közelítette meg a helyszínt a rendvédelmis és lehet, hogy volt rajta golyóálló mellény de olyan távolságból még nem lehettél megbizonyosodva arról, hogy rendvédelmis és ezáltal veszélyt jelent rád.

A szankciót osztottam a szerveren.

R3HABS legközelebb ez alapján bíráld a hasonló ügyeket.

Helyezhető.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.