Johnson Reeves főtörzsőrmester DSZ jelentkezési lapja

sarkozibence

Újonc
2024. 06. 27.
58
0
V4 karakter
Johnson Reeves
k-p-2024-07-11-191253859.png
doktorl11.png


Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Doktorszolgálat - jelentkezési lap
E-mail: okf@seemail.hu

Jelentkező neve:
Johnson Reeves

Jelentkező rendfokozata:
Főtörzsőrmester

Miért szeretne csatlakozni a Doktorszolgálathoz:
Szeretnék hasznosabb tagja lenni az OKF-nek, társaim ellátása végett, illetve mivel szeretem és van tapasztalatom az ilyesfajta ellátásokban.

Mi a Doktorszolgálat feladata:
Főként az OKF kolegák ellátása, felügyelete. Kárhelyszínen történt sérülések elsődleges ellátása illetve alapvető egészségügyi vizsgálatok elvégzése.

Épülettűz során égési sérülés történt, a sérült harmadfokú égési sérülést szenvedett, mit tenne ön ezesetben:
Első körben gumikesztyű felhúzása. Az égési sérülés hűtése folyó vízzel kb 15-20 percig ha lehetséges, közben nyugtatom illetve figyelem a sokk jeleit, infúzió illetve fájdalomcsillapító beadása. A szövetek elhaltak ami csak átültetéssel javtható ez miatt elszállítani a legközelebbi kórházba, vagy megvárni az OKF kolegákat.

Írja le a nyomókötés felhelyezésének menetét:
Az adott végtagot a szív fölé emeljuk majd vénás vérzés esetében a sebet fertőtlenítjük majd egy gézlapot a sebre helyezünk majd fáslival 3-4x körbetekerjük folyamatos nyomás alatt tartjuk közben a gézlapot. Artériás vérzés esetén is hasonló csak ott tamponálunk. Amennyiben átázik a kötés rákötünk, semmiképp nem szedjük le.

Mi az CPR:
Újraélesztés. Melkaskompresszió 30x befújás 2x

Irja le a Rautek féle műfogás menetét:
A fekvő beteg mogé lépünk majd felültetjük ha nem kocsiban van, majd behajlítom az alkarját a mellkashoz és 2 kézzel a hónalja alatt átnyúlok majd megfogom azt, ezzel biztosítva a mozgatást.

Melyek az égési sérülések típusai:
Elsőfokú - piros elszineződés, hamar gyógyul, a bőr felső rétege sérül.
Másodfokú - Itt már jelenhet hólyag illetve duzzanat is jelen van, a bőr középső rétege is sérülhet, a gyógyulás több hét. Nevezhető sújosnak.
Harmadfokú - A bőr feketedik, elhalnak a szövetek, a bőr alatti réteg is sérül, ez a legsújosabb és csak orvosi beavatkozás mentheti meg.


Hogyan fertőtlenítünk egy sebet:
Gumikesztyű felvétele után egy gézlapra öntünk fertőtlenítőszert, majd a seb környékét letöröljük vele ha esetleg a sebben idegen tárgy (kavics) található egy csipesz segítségével eltávolítható, majd fedőkötést alkalmazunk.

A jelentkezés benyújtásakor kizárólag az igazságot közöltem. Semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe, és természetesen más jelentkező adatait sem próbáltam belefoglalni a saját jelentkezési lapomba.


Jelenetkező neve: Johnson Reeves

Dátum: 2024.08.13
 
Utoljára szerkesztve: