Johnatan Kiss - OKF-be való jelentkezési lapja

2023. 11. 03.
11
52
Pocsmegyer
V4 karakter
Jonathan_Kiss
okflogod7spt.png
tuzoltosag.png


Olvassa el az instrukciókat a jelentkezési formanyomtatvány kitöltése előtt.
Formanyomtatványt a helyesírás szabályainak megfelelően kell kitölteni.
Ügyeljen, hogy válaszait bő mondatokban fejezze ki, ahol szükséges
részletekbe menően fejtse ki gondolatait.


- IC (In Character) -

Jelentkező neve: Johnatan Kiss
Születési helye, ideje: 90001 Los Santos, 1996.07.16
Bejelentett lakcíme: 90001 Los Santos, Fifth Avenue 157.
Elérhetőségek (e-mail cím, telefonszám): johnatankiss@seemail.com, +38-77-299-9189
Legmagasabb iskolai végzettsége: egyetemi diploma
Megszerzett szakmák, képzettségek: katasztrófavédelmi szervező, tűzvédelmi és mentésirányító
Nyelvismeret: magyar, angol, német, olasz
Gépjármű vezetői engedély kategóriája: A, B és C kategória

Miért szeretne csatlakozni a katasztrófavédelemhez?
Számomra a hazám védelme mindennél fontosabb. Már kisgyermek korom óta körvonalazódik előttem egy sikeres karrier a katasztrófavédelem berkein belül, amelyet úgy érzem, el kell kezdenem a felnőtt életben.


Mi a tűz égéséhez szükséges három feltétel?

Gyulladási/égési hőmérséklet, éghető anyag, oxigén.

Ön egy számítógépes teremben tartózkodik, ahol tűz keletkezik. Mi a teendő?
Első sorban - ha többedmagammal tartózkodom az objektumban - mindenkit megkérek, hogy amilyen gyorsan csak tudja, lehetőleg pánikmentesen hagyja el az épületet, majd bezárom az ablakokat. Ezután - ha a tűzjelzőrendszer magától nem jelzett volna - manuálisan működésbe hozom a tűzjelző berendezést. A következő lépésként áramtalanítom a teljes számítógépes termet, majd a kihelyezett porraloltó készülékkel megkezdem a tűz oltását.


Milyen szakfelszerelések találhatóak meg egy gépjárműfecskendő málhaterében?
Egy gépjárműfecskendőben mindenféleképpen megtalálható egy viztartály, a hozzátartozó kompresszor- és szivattyúrendszer, az oltáshoz szükséges tömlők, sugárfejek, szórócsöveg, tűzoltóhab. Ezeken felül megtalálhatóak még védőfelszerelések - például hővédő pajzs - és munkát elősegítő használati tárgyak, mint például gázmaszk, erővágó, faltörő kos, hőkamera, illetve különféle porraloltó készülékek.


Ön és a társa éppen egy lángoló lakóházban végeznek felderítést. A társára rászakad a mennyezet. Mi a teendő?
Ebben az esetben haladéktalanul értesíteném rádión a felettesemet, illetve a többi egységet a helyzet fennállásáról, veszélyességéről. Ha úgy ítélem meg, hogy a mentés megkezdhető, akkor haladéktalanul megkezdem a törmelék eltávolítását társamról, majd kiviszem őt az épületből. Úton kifelé folyamatos kommunikációval fenntartom az eszmélet megtartását. Odakint azonnali segítséget kérek a társszervektől az ellátásban. Amennyiben nincsen lehetőségem a mentést megkezdeni, körbetekerném társamat egy hővédő pajzzsal, hogy az megvédje a lángok pusztító forróságától, folyamatos kommunikációval fenntartom az eszmélet megtartását, és várnám a segítség kiérkezését.


Los Santosban egy lakás tűzhöz riasztják a tűzoltókat. A helyszínen a lakás tulajdonosa állítása szerint az égő épületbe rekedt a 7 éves kisfia, illetve egy gázpalack is van a gáztűzhelyre rákötve, a tűzfészekhez közel. Mi a szakszerű eljárásmenet?
Első sorban a gázpalack, a kisgyermek, illetve - ha van - más, bent tartózkodó emberek, állatok pontos pozíciójának a hollétét kell megállapítani. Mivel az emberi élet mindennél fontosabb, így első sorban a kisgyeremeket kell kimentenünk, akit ezután átadunk a helyszínre érkezett szervek megfelelőjének - jelen esetben például Országos Mentőszolgálat. Az emberek után jöhet a gázpalack, illetve az állatok - ha vannak - mentése, ha megoldható ugyanabban az idősíkban, egymással párhuzamosan. Miután meggyőződtünk az oltás biztonságosságáról, azt a ház áramtalanítása után meg lehet kezdeni.


Mellékelje a szakmai önéletrajzát!


- OOC (Out Of Character) -

Mesélj magadról, mit kell tudnunk rólad? (neved, korod, egyéb információk)
Engem Bálintnak hívnak, kevesebb, mint egy hét múlva 18 éves leszek. Pest megyében élek, de Egerben tanulok, nyáron dolgozom, egy helyi COOP áruházban vagyok árufeltöltő és bolti eladó, emiatt a szerveren töltött perceim nem túl sokak, de legalább tartalmasan teltek. Hetente egyébként 2 szabadnapom van, ezeken kifejezetten sokat szoktam játszani. Körülbelül 5 éve MTA-zok, korábban több szerveren is töltöttem be adminisztrátori pozíciót, illetve különféle frakciók oszlopos tagja is sokat voltam.

Mennyi játszott perccel rendelkezel?
9.700

Voltál-e már AdminJailben, illetve kitiltva a szerverről? Mellékelj képet az UCP-ről.
A napokban kaptam egy egy hónapos kitiltást gyakorlatilag a semmi miatt, amit később dxminik a panaszkönyvem okán fel is oldott.

Miért szeretnél a frakció tagja lenni?
Megúntam azt, hogy csak úgy tengek-lengek a szerveren. Szeretnék elköteleződni egy csapatban, még ha nem is tudok naponta 10-12 órát játszani.

Voltál-e már korábban más frakcióban? Ha igen, miért léptél ki?
Nem voltam még korábban egy frakció tagja sem a szerveren.

Rendelkezel mikrofonnal, továbbá TeamSpeak 3 klienssel?
Rendelkezem mindkettővel.

Kijelentem, hogy a jelentkezés során az igazat írtam, semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe és természetesen más jelentkező sorait sem próbáltam meg a sajátomba belecsempészni.

Kelt: 2024.07.11

Aláírás: Johnatan Kiss





 
Utoljára szerkesztve:
2021. 12. 05.
37
6
V4 karakter
James E Wilshere
LV karakter
James Edinson
Nem lett rossz lap, a 4. kérdéshez kérlek írj konkrét szakfelszereléseket. Az 5. kérdésre a válaszodat kicsit fogalmazd át, gondold át, hogy egy tűzoltó mit fogad meg az eskütételébe.

okflogod7spt.png




Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Tanuló- 2024.05.18.-2024.05.25.

Őrmester - 2024.05.25. - 2024.06.03

Törzsőrmester - 2024.06.03 - 2024.06.03

Főtörzsőrmester - 2024.06.03 - 2024.06.24

Zászlós - 2024.06.24 -
 
2023. 11. 03.
11
52
Pocsmegyer
V4 karakter
Jonathan_Kiss
Nem lett rossz lap, a 4. kérdéshez kérlek írj konkrét szakfelszereléseket. Az 5. kérdésre a válaszodat kicsit fogalmazd át, gondold át, hogy egy tűzoltó mit fogad meg az eskütételébe.

okflogod7spt.png




Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Tanuló- 2024.05.18.-2024.05.25.


Őrmester - 2024.05.25. - 2024.06.03

Törzsőrmester - 2024.06.03 - 2024.06.03

Főtörzsőrmester - 2024.06.03 - 2024.06.24

Zászlós - 2024.06.24 -
Szervusz! Nagyon köszönöm az észrevételt! A jelenlegi legjobb tudásom szerint frissítettem a kért két pontot! :)
 

Puree

Még nem veszíthetek..
2022. 02. 13.
429
113
V4 karakter
Adam D Lewis
LV karakter
-
V2 karakter
-
OKF-sz-nes.png

Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Tisztelt jelentkező!

A jelentkezési lapja elbírálásra került. Örömmel értesítem, hogy a vezetőség döntése alapján a jelentkezése elfogadásra került!
Várjuk a San Fierroi Tűzoltó parancsnokságon szóbeli meghallgatásra ((TS)) 2024.07.15-én 18:00 és 20:30 között! Ha ennek nem tesz eleget a jelentkezése automatikusan elutasításra kerül! A meghallgatáson szakmai kérdések is felmerülhetnek, felkészülésében az oktató anyagaink segítenek!
Jó felkészülést!

((Amennyiben nem felel meg a kiírt időpont privát üzenetben keress fel))

Tisztelettel: Adam D Lewis, Százados
Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

 
Utoljára szerkesztve:
  • Imádom
Reactions: QuantumOfficial