John B Bonelli>>Abu-ra. #Balage

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

laufer74

Újonc
2022. 11. 03.
72
130
V4 karakter
John B Bonelli
V2 karakter
John B Bonelli
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
John B Bonelli

Panaszolt fél admin neve:
Abu

Panasz pontos megfogalmazása:
OOC stilus elnézése, játékos/ismerőssel való kivételezés.

Bizonyítékok:

Megjegyzés:
Sziasztok. Előre leszögezem, semmi veszekedést nem szeretnék, csak nem tetszett a helyzet. A story röviden és tömören annyi, hogy mentünk Niko D Cartalozzival sf-bb határhoz, ott egy srác animba volt, majd Abu oda jött, és felszedte. Ott OOC olyan stilusa volt Abuval szembe, hogy lehidaltam. (Úgy tudom ismeri Abu, de nekem akkor sem volt helyén való.) Utána IC neki állt velünk veszekedni a srác, hivott verekedni, animba raktam. Utána felszedte magát instanttal, utána találkoztunk vele sf alagút után, megállt elöttünk kocsival, kiszállt, majd fejbe lőtte nikot csak úgy. Persze az elötti dologra nem emlékezhetett volna. Utána Abu-t oda hivtam, és intézte az ügyet. Semmiért nem szólt rá, adminügy alatt elfutkosott, kinyitogatni a másik kocsi ajtaját, amibe a Navosok ültek. 300 perc DM-et megkapta, ez ellen semmi ellenvetésem nincs. De az, ahogyan viselkedett, és el lett nézve, az ellen igen. A logból a lényegeket kiszürtem. UI: Abu-t nem felelősségre vontam, mikor szóvá tettem, hogy az OOC stilust elnézte, hanem kicsit furáltam, hogy ilyen stilust bármelyik admin megenged egy játékosnak. De játékos a játékos felé is szerintem túlzás. Illetve azt, hogy olyan dolog miatt szedte fel, hogy "szerveren belüli bugg" nem értettem, de ez nem is az én dolgom.
 

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
Sziasztok, várom Abu válaszát. Milyen bugból kifolyólag lett felszedve Richter?
 
  • Tetszik
Reactions: laufer74

Abu

Újonc
2019. 02. 24.
29
35
V4 karakter
Omar Habib Hasssaid
LV karakter
Chris Shaffter
V2 karakter
Patrik De Bracco
Sziasztok buszban. Kifagyott mire vissza ért animba esett,
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Antoon és laufer74

laufer74

Újonc
2022. 11. 03.
72
130
V4 karakter
John B Bonelli
V2 karakter
John B Bonelli
Észrevétel szerüen irom, én buszt nem láttam még a közelben sem.
 

Abu

Újonc
2019. 02. 24.
29
35
V4 karakter
Omar Habib Hasssaid
LV karakter
Chris Shaffter
V2 karakter
Patrik De Bracco
kerestem. Én is de tudomásom szerint nem egyből lépet vissza hanem később.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Antoon és laufer74

laufer74

Újonc
2022. 11. 03.
72
130
V4 karakter
John B Bonelli
V2 karakter
John B Bonelli
Értem, de gondolom erről videós bizonyiték, vagy bármit küldött, amivel alátámasztja. (Érdeklődéskép.)
 
Utoljára szerkesztve:

Balage.

Az év Adminisztrátora | 2022
2020. 05. 25.
1 519
3 614
Pécs
V2 karakter
Balage Guerrini
@RichterV3 Akkor sem beszélhetsz ilyen módon a szerveren egy adminisztrátorral vagy játékossal, ha az a legközelebbi haverod. Lehetőség szerint beszéljetek egymással normálisan, főleg ha azt rajtatok kívül mások is látják. Abu, ez visszafele is igaz. Neked sem szabadott volna hagyd, hogy ilyen hangnemet vegyen fel függetlenül attól, hogy neked mondja és te mit szoktál elengedni. Az ilyen dolgokkal minden esetben foglalkozni kell.

Vannak dolgok, amiket eléggé hiányolok az ügyintézésből. Ha egy olyan ügyre megy ki egy admin, ahol tényszerűen szabályszegés történik, akkor azt nem tudhatjuk le annyival, hogy meghallgatjuk a feleket majd azonnal rá is adjuk a megfelelő büntetést. Akkor lenne kifogástalan a dolog, ha az ügy végén, mielőtt kiosztásra kerülnek az X perc büntetések, Abu világosan közölte volna, hogy a következő hasonló szituációban mit vár el az érintett játékosoktól és hogy milyen módon kerülhető el a büntetés legközelebb. Nem lehet elég világosan kihangsúlyozni, hogy az adminoknak nem az az elsődleges feladata, hogy AJ-t adjanak a játékosokra, mert attól nekünk nem lesz semmivel sem jobb. Ellenben, ha elmagyarázzuk érthetően a probléma forrását és azt a játékos meg is érti, azzal már nagyságrendekkel előrébb tartunk, hiszen biztosan tudni fogja az illető, hogy ha XY dolgot megcsinál a szerveren a szabályzat tiltása ellenére, akkor biztos vagyok benne, hogy újra nem fogja megtenni (hacsak nem direkt akar szívózni másokkal).

Ahhoz viszont továbbra is tartjuk magunkat, hogy haveri körökben nem intézünk adminügyeket. Itt vagy panaszkönyv, vagy egy másik admin lett volna a lehetőségek között akkor is, ha éppen nem volt fent más admin. (Kivétel ez alól pár rendkívüli eset)

Köszi a jelzést, bízok benne, hogy a fent leírtak elérik majd a hatásukat. Tekintve, hogy a panaszon felül kiderült, hogy Richter felsegítését semmi sem indokolta, Abu előléptetése csúszik egy hónappal.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.