Jhonny Evan jelentkezése.

Daancsai

Újonc
2024. 08. 19.
12
2
Erdély
V4 karakter
Jacub Antoni
LV karakter
Jacub Antoni
k-p-2024-07-11-191253859.png
doktorl11.png


Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Doktorszolgálat - jelentkezési lap
E-mail: okf@seemail.hu

Jelentkező neve:
Jhonny Evan

Jelentkező rendfokozata:
Őrmester

Miért szeretne csatlakozni a Doktorszolgálathoz:
Azért szeretnék csatlakozni a doktorszolgálathoz mert ki akarom próbálni magam ebbe is.

Mi a Doktorszolgálat feladata:
A doktorszolgálat feladata hogy egy műszaki mentésnél, tűzesetnél ha valaki sérüléseket szerez akkor elássa a helyszínen.

Épülettűz során égési sérülés történt, a sérült harmadfokú égési sérülést szenvedett, mit tenne ön ezesetben:

Ahogy észre venném oda sietnék a sérülthőz. Elöszőr is biztositanám a telepet hogy ne legyen veszély a közelbe. Amint ez megvan megkezdeném a seb körül a ruházatott eltávólitani. Ha ez megvan, tiszta vízzel a seb körül megtiszitanám. Majd értesíteném a mentőszolgálatott hogy sérült van. Be takarnám addig medig ki érne a mentőszolgálat.

Írja le a nyomókötés felhelyezésének menetét:
Elöszőr is megtisztittom a sebett, majd lefertőtlenitem. Majd egy steril gézlapot helyeznék a sebre hogy fedje. Ezek után rányomom a gézt enyhén a sebre, azután tekerek egy kötést a géz fölé, hogy szorosan rögzitse azt, de úgy hogy ne akadályozza a vérkeringést. Ezek után rögzitem a kötést ( ragtapasszal vagy mással). Majd ellenőrzőm hogy a vérzés megszünte.

Mi az CPR:
A CRP egy olyan újraélesztési technika amelyet, szívmegállás esetén alkalmaznak.

Irja le a Rautek féle műfogás menetét:
Helyezkedj a sérült mögé és csúsztasd a kezed a hóna alá. Fogd meg a sérült egyik alkarját majd mindkét kezeddel húzd a sérültet egy stabil helyzetbe, hogy a feje védett legyen. Ez a fogás lehetővé teszi a sérült gyors mozgatását veszélyes helyről anélkül hogy a gerincnél nyomás legyen.

Melyek az égési sérülések típusai:
Elsőfokú égés, másodfokú égés, harmadfokú égés.

Hogyan fertőtlenítünk egy sebet:
Elöszőr is a sebet le tisztitanám alaposan, majd egy fertőtlenitőszer segítségével lefertőtlenitem a sebet. Ahogy ezt megcsinálnám akkor sebtapaszt vagy gézlapot helyezünk a sebre.

A jelentkezés benyújtásakor kizárólag az igazságot közöltem. Semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe, és természetesen más jelentkező adatait sem próbáltam belefoglalni a saját jelentkezési lapomba.


Jelenetkező neve: Jhonny Evan

Dátum: 2024.10.28
 
Utoljára szerkesztve: