Jessica M Mirzayev panasztétele

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Just_Do_It

Zöldfülű
Támogató
2019. 12. 03.
166
70
24
V4 karakter
Jessica M Mirzayev
logo3-2.png




Panasztétel: Gépjármű jogszerűtlen elszállításáról

Teljes neve: Jessica M Mirzyev
Lakcíme: Angel Pine , San Fiero road 19
Telefonos elérhetősége: +38-76-185-3863
Gépjármű rendszáma: EQOLE-69
Gépjármű alvázszáma ((ID)): 331796
Gépjármű típusa: Maverick
Gépjármű elszállításának dátuma: 2024.10.01.
A panasz részletes kifejtése: Szép napot/estét kívánok. Ezennel panaszt szeretnék tenni mivel a fentebb említett járművemet jogtalanul kobozták el, a fent említett EQOLE-69 helikopterem a saját birtokomon belül parkolt a háznak a tetején több hónapon át figyelmeztetés/lefoglalás nélkül! Jogtalanak tartom mivel nem más területén parkoltam, vagy olyan publikus helyen ahol nem kéne, hanem egy olyan területen ami általam birtokolt.
Megjegyzés: Válaszukat előre is köszönöm!
 

freakzakiraj

Fórum Mester
2022. 07. 20.
1 545
49
Los Santos
V4 karakter
Prajo Vasic
LV karakter
-
V2 karakter
-
Tisztelt Jessica M Mirzyev!
A légijárművet én foglaltam le 2024.10.01. 20:14-kor.
Szabálytalanságról készült kép: A légijárműve a következő miatt lett lefoglalva:

Parkolás Felügyelet légijárművek tárolására vonatkozó szabályzata
18. §
(1)
Helikopter felügyelet nélküli tárolása See City teljes területén közterületnek minősülő helyen alapvetően tilos. Kizárólag arra alkalmas magánterületen vagy konkrétan erre a célra kijelölt helyen lehet helikoptert tárolni a 19. §-ban foglaltak szerint.
(2) Helikopterrel közterületen leszállni és azt ott felügyelet nélkül hagyni maximum 5 perces időtartamra engedélyezett, kizárólag olyan helyen, ahol más szabályba ez nem ütközik, ahol a megközelítéshez és leszálláshoz elegendő szabad hely áll rendelkezésre és a légi jármű a forgalmat nem zavarja/akadályozza.
(3) A belvárosi környezetben magántulajdonú épületek környezetében lévő el nem kerített területeken helikopter tárolása tilos.

19. § Helikopter tárolására szabályos helyek:
(1) egyes épületek tetején lévő helipadok;
(2) lapostetős (betonfödémes) magánépületek teteje (amennyiben a megközelítéshez és leszálláshoz elegendő szabad hely áll rendelkezésre).
(3) magánkertek, birtokok (amennyiben a megközelítéshez és leszálláshoz elegendő szabad hely áll rendelkezésre);

Helikopterét a terasz tetőn tárolta melynek szerkezete nem erre a célra van megtervezve, nem kihelyezett helipadon, magánterületű lapostetőn (betonfödémes) és magánkerten/birtokon.

Én a lefoglalást szabályosnak vélem, amennyiben a vezetőség nem tartja szabályosnak akkor abban az esetben magam térítem meg a kiváltási díj 3x-sát.

Várom valamelyik felettesem bírálatát, addig is szíves türelmét kérném!

Tisztelettel:
Prajo Vasic

Közterület Felügyelő
 
  • Tetszik
Reactions: Bari

fazo83

Pötyögtető
Támogató
2020. 06. 07.
479
442
41
V4 karakter
Dr Dante Colleoni
Szép estét!

A Parkolási Szabályzat nem teszi lehetővé olyan helyen a helikopterek tárolását, ahol Ön helyezte el, akkor sem, ha az magánterület. Ez balesetveszélyes.
Tehát a lefoglalást végző kolléga a hatályos szabályoknak megfelelően járt el, amikor a lefoglalás mellett döntött.

Segítségére szerettem volna lenni, hogy javaslatot tegyek a helikopter szabályos tárolására, így ellátogattam az ingatlanához. A helyszíni szemle során azonban azt állapítottam meg, hogy az ingatlan korlátozottan alkalmas csak helikopterrel történő biztonságos megközelítésre, kivételesen jó pilótát igényel a környezetben lévő elektromos légvezetékek miatt. Továbbá az ingatlan területén lévő fák miatt nincs a kertben kellő hely a helikopter elhelyezésére. Így alapvetően az ingatlanát helikopter tárolására alkalmatlannak tartom. Egyedül a garázs előtti kocsifelhajtó lehetne megfelelő hely, amennyiben a felette áthaladó elektromos vezeték és a mellette lévő fa lombkoronája alá biztonsággal be tudja manőverezni a gépet. Azonban ez esteben a helikopter a garázsa használhatóságát korlátozza.

A panasza jogtalan, zárom.

Tisztelettel:
Dr Dante Colleoni
operatív igazgató
Parkolás Felügyelet

((Az IC jogszabály alapján történő indoklás mellett továbbá nonrp-s parkolásnak is minősül, ahogyan a helit leraktad, ami pedig tiltott a szerveren. Egyrészt rp-sen nem tudsz oda leszállni, nem csak a tető reális teherbírása miatt, hanem mivel a tető felett közvetlenül egy vezeték halad el (amibe a helit telibe beleraktad, keresztülment rajta a kábel). A telked körül sok vezeték van, ezek eleve rp-s módon nem teszik lehetővé, hogy a területre bárhová is leszállj. Az egyetlen hely ahol elfér a heli a földön, úgy hogy a rotor semmibe nem lóg bele, és a járdára sem lóg rá, az a kocsibejáró a garázshoz. Annyit tudok engedni, hogy ha ott hagyod ezentúl, úgy, hogy nem lóg ki a járdára, akkor onnan nem fogjuk elvinni, akkor sem, ha a felette lévő vezeték és faágak miatt még valójában az is nonrp-s. Persze tudom, hogy akkor meg a garázs CP-t nem tudod rendesen használni... De jobb ötletem nincs azon a telken, mert az helikopter számára rp-s módon teljesen alkalmatlan. Egy személyes megjegyzés: nekem is van helim, de csak azután vettem meg, hogy már rendelkeztem olyan ingatlannal, ahol rp-sen tudom tárolni.))
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.