Jelentkezés

Monacoooo

Újonc
2024. 08. 11.
15
8
V4 karakter
Axel Powrll
LV karakter
Axel Powell
V2 karakter
nincsen
k-p-2024-07-11-191253859.png
doktorl11.png


Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Doktorszolgálat - jelentkezési lap
E-mail: axel.powell@seemail.hu

Jelentkező neve:
Axel Powell

Jelentkező rendfokozata:

tanuló

Miért szeretne csatlakozni a Doktorszolgálathoz:
be szeretnék segíteni, és kipróbálni magam

Mi a Doktorszolgálat feladata:
Sérültek ellátása egy adott mentésen. Pl műszaki baleset vagy Tűz esettnél kollegákat megmenteni/gyógyítani

Épülettűz során égési sérülés történt, a sérült harmadfokú égési sérülést szenvedett, mit tenne ön ezesetben:
első sorban meg vizsgálnám a sérültet, utána pedig le vágom a ruhát a égés területén majd egy gumi kesztyű segítségével meg vizsgálom az égési serülés fajtáját. utána pedig el kezdem a szakszerű beavatkozást.

Írja le a nyomókötés felhelyezésének menetét:
sajnos nem tudom hogyan kell nem csináltam ezt még még.

Mi az CPR:
Újra élesztés

Irja le a Rautek féle műfogás menetét:
Észlelés: észleljük a fulladást.
beavatkozás: a sérült háta felé igyekszünk majd át kulcsoljuk a kezünket a derekán és át karoljuk majd egy hirtelen lőkésell fel emeljük egy kicsit a sérültet igy ki köppi a ételt/származó dolgot.

Melyek az égési sérülések típusai:
nem súlyos égés (1fókú égés): Bőr mentén látszik de nem hólyagosodik fel.
Másodfokú égés: Bőr mentén át hattolt égés.
harmadfokú égés: bőr-t teljesen le égett égési sérülés

Hogyan fertőtlenítünk egy sebet:
első sorba meg nézzük mekkora a felület majd egy vatta pamaccsal le tisztítjuk a felületet (vért stb.) majd utána még egy pamacsot elő veszünk és fertőtlenítőt teszünk a pamacsba. Utána szépen meg törölgetjük a seb menti részeket utána rá kenjük a fertőtlenítés pamacsot a sebre. utána rá teszünk a sebre egy sebtapaszt. (sebbtőlfügg)


A jelentkezés benyújtásakor kizárólag az igazságot közöltem. Semmilyen külső segítséget nem vettem igénybe, és természetesen más jelentkező adatait sem próbáltam belefoglalni a saját jelentkezési lapomba.

Jelenetkező neve: Axel Powell

Dátum: 2024.10.18