Illegális frakciók számára "kereskedelmi" rendszer.

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Aleandro Guerrini >

Ötleted:
< Hajó rendszerhez kapcsolódó új rendszer. >


Megjegyzés:
< Mostanság szinte csak azt lehet hallani, hogy nincs lőszer a szerveren, előtte pedig, hogy a fegyverek árai lent vannak, drogokkal nem lehet kezdeni semmit, eladhatatlan, és ehhez hasonló dolgok vannak elég régóta. Ezt most úgy írom, hogy nincs közöm az illegális részhez, viszont legális frakció leaderként is úgy gondolom, hogy erre most már kellene valami olyan megoldás amely lehetőleg hosszú távon megoldaná az ilyen problémákat. Azért írtam így a címet, mert mindenki ötletbe azt írja, csak meg, hogy a mostani hajó javítása, vagy azt, hogy ammo NPC. Illetve a címben szereplő kereskedelmen azt értem, hogy az illegális frakciók tudjanak eladni/venni dolgokat egy rendszer segítségével, nem szimplán úgy mint, ahogy a sült krumplit veszik a játékosok. Előző nap folyamán egy hozzászólásban már leírtam igazából a lényegét, de úgy gondolom jobb ha egy külön témában lehet ezt elolvasni és reagálni rá. Jelenleg a szerveren érkezik bizonyos időközönként egy hajó, amely különböző illegális árucikkeket hoz az illegális szervezetek számára. Viszont amiből keveset ad, van amiből sokat, de haszontalan, ezt nyilván majd a fejlesztők tudják, növelik-e vagy alakítanak-e, hogy mit adjon illetve milyen mennyiségben. Ha megérkezik a hajó és lepakolják, akkor utána ez üresen távozik. Általában egy hajó amely árut hoz, az visszafelé szállít is más fajta árukat, gazdaságossági szempontból. Szerintem itt is lehetne az, hogy utána egy bizonyos ideig a hajó a kikötőbe állna, ahol azt várja egy NPC, hogy különböző tárgyak, eszközök érkezzenek, amelyeket szállíthat visszafelé. Ez alatt azt értem, hogy az illegális frakció tagjai tudnának vissza küldeni más tárgyakat bizonyos összegért, vagy tudna cserekereskedelmet folytatni az NPC-vel. Ez által a felesleges, felhalmazott illegális tárgyaktól a frakció tagjai megtudnának szabadulni olyan formában, hogy nekik is megérje. Az adott játékosnál található illegális tárgyat áthúzza az NPC-re akkor feladna egy panelt, ahol kiválaszthatná, hogy pénzösszeget szeretne érte vagy esetleg becserélné valamire. (Átadás mint kamionos munkánál a fuvarlevél) Ha pénzösszeget választ a játékos, akkor az adott tárgynak megfelelően, adott mennyiségnek megfelelően adna egy ár skálát az NPC, ahol a játékos egy minigame segítségével megköthetné az adott üzletet és ahol sikerül megállítani a skálán, annyi összeget kap érte a játékos az NPC-től,(Mint a blueprint-es NPC-nél a vásárlás) így változó árak lennének érte valamilyen szinten, minél rutinosabb annál egyszerűbb jó üzletet kötni. Ha a játékos a cserekereskedelmet választja, akkor az NPC felkínálna számára bizonyos dolgokat, amelyből választhatna, pl.: lőszerek, fegyverek, drogok, drog alapanyagok, magok, alkatrészek. (Akár mindig mást, egy alkalommal 10-15 lehetőséget adna fel amelyből válogathat. Nyilván itt is viszonylag olyan értékben és olyan számban, minél több vagy nagyobb értéket ad a játékos, annál nagyobb értékű más fegyvert, több lőszert kínálna fel az NPC. Ez a rendszer által meglehetne szabni fegyverek, lőszerek árait, ha az NPC egy bizonyos összeget megad értük, akkor annál olcsóbban úgy se fogják az illegális frakció tagjai eladni más játékosok számára. Meglehetne szabadulni olyan dolgoktól amelyek éppen nagy számban vannak jelen a szerveren, és betudnának olyan dolgokat szerezni amelyből pedig hiány van. Lenne értelme drogot termeszteni a frakcióknak amelyet 100%-hogy eltudnak adni, vagy eltudják cserélni. Jelen esetben bírnak lőszert szerezni. Úgy gondolom ezek után lenne előnye, ha a játékos nem civilként akciózgat meg csinál egy civil maffiát, hanem csatlakozik egy frakcióhoz, illetve a rendszer által mindig lenne lehetőség hiánycikkek beszerzésére, és az árak megtartására. >
 

milcsu

virtuális karosszérialakatos
Very Important Person
2019. 01. 10.
475
2 225
Yashio, Saitama Preferecture, Japan
V4 karakter
Inaba_Togai
LV karakter
Uchima_Kenichi
V2 karakter
Yoshioka_Tsutomu
Ezt én se tudtam volna jobban kitalálni, így lenne értelme az alkatrészeknek is, mivel a kraftolt fegyvereket(glock stb.) amiket nem keresnek a playerek mert leginkább a skinesek mozognak, azokat egy összegért el lehet adni és nem kell a szemetesbe dobálniuk.

A reefer láda keresővel is össze lehetne körni így a rendvédelemben sem csak arra lennének használva a hajók, hogy a vízbe menekülő REM,RUM után menjenek.
 

YAMI

Barangoló
2019. 06. 10.
132
172
22
Gödöllő
www.youtube.com
V4 karakter
Reyak
V2 karakter
Yami Sukehiro
Ezt én se tudtam volna jobban kitalálni, így lenne értelme az alkatrészeknek is, mivel a kraftolt fegyvereket(glock stb.) amiket nem keresnek a playerek mert leginkább a skinesek mozognak, azokat egy összegért el lehet adni és nem kell a szemetesbe dobálniuk.

A reefer láda keresővel is össze lehetne körni így a rendvédelemben sem csak arra lennének használva a hajók, hogy a vízbe menekülő REM,RUM után menjenek.
Adom amit mondasz a hajóval kapcsolatban,viszont elvileg a lagg miatt lett kivéve az egész rendszer szóval nem hiszem hogy visszahozzák.Pedig én örülnék neki, legalább a reefer hajó is ki lenne használva és nem 1 forintba menne. :)
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: milcsu

pasa

Exitus acta probat.
2019. 01. 09.
1 290
2 389
30
Pécs
Ha más szerveren is meg lett oldva az hogy ne legyenek akkora laggok a hajóktól akkor valószínüleg itt is meglehet oldani. Nem hiszem hogy Dreft nek ez akadály lenne.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: milcsu és YAMI

milcsu

virtuális karosszérialakatos
Very Important Person
2019. 01. 10.
475
2 225
Yashio, Saitama Preferecture, Japan
V4 karakter
Inaba_Togai
LV karakter
Uchima_Kenichi
V2 karakter
Yoshioka_Tsutomu
Adom amit mondasz a hajóval kapcsolatban,viszont elvileg a lagg miatt lett kivéve az egész rendszer szóval nem hiszem hogy visszahozzák.Pedig én örülnék neki, legalább a reefer hajó is ki lenne használva és nem 1 forintba menne. :)
Valami alternatívát is ki lehet rá találni, nem egy az egyben a régi rendszert kell visszahozni.
Még talán a nagyiramú frakciofejlesztésekkel kap valami sokkal jobban az illegál. Legalábbis bízok benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Bessenyei és YAMI

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Egy kis ideig azt is megoldották, hogy a rákászat nem volt bent de ládázni lehetett, csak szerintem ez egy szerver resi miatt állt le.
De akár egy új megoldással is megvalósítható lenne, hogy lagg mentesen lehessen fegyver ládázni.
 

Darko.

"All the time you have to leave a space"
2019. 01. 10.
885
781
17
V4 karakter
Ben Sauer
LV karakter
West Thomas
V2 karakter
Dough Thommas
Jobban nem is tudnám elképzelni, nagyon jól kitaláltad és összeraktad márcsak megkéne valósítani :D
 

AndrewRyan

Zöldfülű
2019. 02. 20.
205
884
22
Monor
V4 karakter
✘ ✘ ✘
LV karakter
✘ ✘ ✘
V2 karakter
Andrew H. Ryan 🇰🇵
Nagyon tetszenek az ötletek, kéne egy ilyen az illegálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: milcsu
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.