Hogyan lehetne újra rivaldafénybe helyezni a RolePlayt?

IDKLORENZO

Újonc
2023. 07. 19.
74
114
Salgótarján (igen Győzike)
V4 karakter
Hakan Brynjar 🇳🇴

Sziasztok!


Az utóbbi időben több emberrel is beszéltem hogyan lehetne a RolePlay iránti tiszteletet újra felerősíteni, vagy azon játékosok valamiféle támogatása akik próbálkoznak ezzel. Valamint vannak RP szituációk amiben egy jól megírt karaktertörténet akár szabályzat alóli mentességet is jelenthet, ez most elég szélsőségesen hangzott de hozok rá egy példát, tegyük fel van egy Illegálos/legálos aki hű a szervezetéhez és semmi áron nem akarja elárulni azt, ezért ő akár meg is halna ezért a szervezetért (Akár PG árán is) és ha van egy jól felépített karaktertörténete akkor ő ezt megtehetné a szerveren.


"Hogyan lehetne újra rivaldafénybe helyezni a RolePlayt?" - Nagyon egyszerű, támogatni ezeket a játékosokat úgy hogy például egy jól megírt és elfogadott karaktertörténettel "kimenthetik" magukat mondjuk PG alól, megfelelő körülmények között (erről az admin ítélkezik).

"Honnan tudnánk kik írtak ilyen storyt? Hogyan lehet kivitelezni a szerveren?" - Minden ember aki élni szeretne ezekkel az "előnyökkel" annak fórumon kellene egy karaktertörténetet írnia ezt minden esetben egy magasabb szintű adminnak kellene "elbírálnia" hogy mennyire reális a kitalált személy és az adminnak kellene megállapítania azt is hogy ez a személy csak kihasználni akarja az előnyöket vagy ténylegesen be szeretné építenie az RP szituba. Megkülönböztetni ezeket a játékosokat pedig a szerveren úgy tudnánk hogy egy csillag lenne a karakter neve előtt pl.: [*]Példa János (259) | Ez is egy amolyan "kiváltság" lenne hogy ki az aki ténylegesen komolyan veszi a RolePlayt.

"Oké, de ez nem radikális picit? Valamint mi van ha kijátszom a rendszert?" - De, ez valóban eléggé merész ötlet tudom. Valahogyan (szerintem) támogatni kellene azokat a játékosokat akik próbálnak a szerveren minőségi RolePlayt összerakni. Ezzel a lehetőséggel bárki élhetne a szerveren frakciótól függetlenül. Ha pedig valaki megpróbálná kijátszani a rendszert akkor az adminisztrátornak kellene megfelelő szankciót kiosztani (véleményem szerint kitiltás). Valamint mindenki egyszer játszhatná el az esélyét ezzel.

"Milyen előnyöket jelentene egy ilyen [*] a szerveren?" - Ha például van egy ilyen PG-s story amit az első sorokba leírtam akkor az adminisztrátor ügyön kívül a háttérbe átnézhetne hogy az illetőnek valóban van-e erre kiterjedő karaktertörténete. Akár lehetne a [*]-os játékosokat kamattal is támogatni, szóval RP-vel valamilyen segély érkezne a kamat mellé, ezzel is ösztönözné a játékosokat hogy legyen egy karaktertörténetük és próbáljanak kialakítani ebből valamit.




Bármilyen egyéb ötletet ezzel kapcsolatban meghallgatunk, egyébként ezek az ötletek tegnap este pattantak ki a fejünkből, szóval ha picit összekapkodott lett akkor sajnáljuk de a lényeget reméljük ki lehet venni, ami pedig az hogy akik próbálnak RolePlayezni azokat valamilyen módon támogassuk.

Az ötlet rengeteg "NONRP" -re titulált ügyet is megoldana és nem mondhatnánk rá mindenre hogy NONRP-s cselekedet ha a karakternek azelőtt meg volt rá az indoka vagy tapasztalata volt a történtekben.


Az ötleteket @xixoo -val találtuk ki.
 
Utoljára szerkesztve:

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
307
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Szerintem nem véletlen hogy nincs és nem is volt ilyen, főleg nem PG-vel. Azt azért elég nehéz indokolni bármilyen sztorival hogy te miért menekülsz vagy rántasz fegyvert olyan szituban ahol az életed a tét és nagy esély van rá hogy meg is halsz

DM esetében viszont szerintem sokszor indokot adna az ölésnek egy karakter történet
 
  • Tetszik
Reactions: DreeN

IDKLORENZO

Újonc
2023. 07. 19.
74
114
Salgótarján (igen Győzike)
V4 karakter
Hakan Brynjar 🇳🇴
Szerintem nem véletlen hogy nincs és nem is volt ilyen, főleg nem PG-vel. Azt azért elég nehéz indokolni bármilyen sztorival hogy te miért menekülsz vagy rántasz fegyvert olyan szituban ahol az életed a tét és nagy esély van rá hogy meg is halsz

DM esetében viszont szerintem sokszor indokot adna az ölésnek egy karakter történet

Hali! A PG csak egy volt a sok példa közül, a DM-et is jó felhozni akár, a hangsúly azon van hogy legyen előélete a karakternek és lényege hogy mit miért csinál.
 
  • Tetszik
Reactions: Benz

leviiiii

Welcome to the final act
2020. 05. 24.
720
3 807
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
liliana xiang
LV karakter
seres "felvidéki" zoltán
V2 karakter
krisztián lovász
Az RP-t a szerverre gyakorlatilag csak akkor lehetne aránylag kis mértékben, de mégis jelentősen visszahozni ha jutalmaznak érte a vezetőség vagy az adminok pénzbeli vagy tárgyi dolgokkal (fegyverekkel, lőszerekkel, drogokkal stb).
Sajnos vagy nem sajnos, de a játékosok többsége lusta ahhoz és demotivalt, hogy érdemlegesen szerepjátékozzon a szerveren, hiszen nincs jutalmazva sehogy, ellenben a kereskedéssel, ATM rablással és horgászattal rengeteg pénzt tud keresni szinte nulla RP-vel.
Idáig jutottunk el és az meg különösen nem segít a dolgon, hogy nagyon sok RP-t az írt/iratlan szabályzatok megnehezítik vagy egyenesen gátolják annak megvalósulását.
 
Utoljára szerkesztve:

weloveyoudagi

Barangoló
2023. 06. 12.
138
639
Madarász
V4 karakter
joey.pisani
LV karakter
tencutius.christian
Egy néven nem emlegetett szerveren régen volt ilyen, nem volt semmi kiváltság, ugyanúgy szegtek szabályt, csak előre vetítette, hogy az illető szerepjátékozni jár fel.

Sajnos így 2024-ben a szerepjátékot nem lehet már rivaldafénybe helyezni, a szerver nem is erre fókuszál már, hiszen nem erre van igénye a játékosoknak.
Az RP-t a szerverre gyakorlatilag csak akkor lehetne aránylag kis mértékben, de mégis jelentősen visszahozni ha jutalmaznak érte a vezetőség vagy az adminok pénzbeli vagy tárgyi dolgokkal (fegyverekkel, lőszerekkel, drogokkal stb).
Volt rá egy nagyon jó ötlete talán korsinak vagy szabiggernek azt hiszem LV-n, de nem lett belőle semmi és a vezetőség nem is támogatná ezt teljesen érthető okokból.
 

rhymes

Pötyögtető
2019. 10. 17.
416
4 995
Miskolc
V4 karakter
rufus.larkyn
LV karakter
adelina.greek
Bocs a kérdésért, de miért is kellene bárkit egy alap roleplay szisztémára alapuló szerveren honorálni, ha a szerveren azt teszi amire való? Abba kell hagyni a semmitmondó, unalmas, sablon karakterek alakítását és máris vevőek lesznek az emberek a roleplay szituációkra, ha látnak benne kellő értelmet és nem a 82. "csá tesó, mizu?" karakterrel találkoznak.

Volt egy Flora Bourin nevű NÉMA csaj karakterem, akivel bementem APMS szerelőtelepre, totál nem tudtak hovátenni hogy a telefonomat töltögettem ki a /me parancs segítségével és mutattam feléjük. A végén elkezdtek ők is írkálni nekem, amire reagáltam, hogy néma vagyok nem pedig süket tehát ők beszélhetnek nyugodtan. De volt egy darab ember aki kellően nyitott volt arra a roleplay szituációra amit én elindítottam, elkérte a telefonszámomat hogy NEKEM egyszerűbb legyen és ne kelljen külön odaírkálnom minden /me parancsba, hogy mi van a telefonomra írva. Az addig ment el, hogy minden sort skippeltem, mivel ráírtam hogy jönnék és mondta hogy kiugrik értem, bevisz soron kívül mert ne játszam el a karakter némaságából adódóan azt, hogy szenvedjek 30 percig, mire felfogják.

Ugyan ezzel a karakterrel, több lecsukás közeli állapotban voltam, de már ez megmentett, hogy hát ő biztosan nem lehet az az ember, aki azokat elkövette, lehet hogy csak ATM / Aranybank közelében járt és pont olyan színű a kocsija, ami rádiózva lett, tehát fake a körözés. Szóval, volt hogy csak az egyediség, illetve a kreatív karakter alakítása generálja az roleplay szitukat
Többször beszéltem úgy a kihallgatóba, hogy írkáltam lapra amit odafordítgattam nekik, többször kértem engedélyt arra, hogy a telefonomba írkálhassak hogy a Google Translate robottal felolvastassam, hogy nekik és nekem is feldobja a játékát.
Sok emberke mondta azt is például hogy Claybrooks mindenkit csekkel, akit csak lehet. Nálam, amikor meg tudtam indokolni, akár kamuzni a néma karakteremmel azt, hogy miért húztam át szembesávba azzal, hogy bepánikoltam mert gyorsan hajtott el mellettem az, aki ténylegesen skippelte a STOP táblát és azt hittem belém fog csapódni ha nem teszem, és megannyi más apró, de mégis lényeges kamuk.
CSak a hátrányos helyzetűséget kihasználva, hogy nehezebben tudtam kommunikálni az emberekkel.

Annyiban változott a helyzet, hogy neked kell indítani, kezdeményezni a roleplay kialakulását, nem pedig mindenki ilyen. Mutassátok magatokról hogy ti vevők vagytok arra, hogy roleplayezzetek. Ennyi a dolog.

Semmilyen honorálás nem kell hozzá.

Karaktertörténet vezetéssel csak eldobod magadtól azt a lehetőséget, hogy mindenki a valós oldalával viszonyuljon feléd.
Agresszív a karaktered? -> Beléd kötök, legalább lesz egy jó kis verekedés.
Gyáva a karaktered? -> Leszarom, ezzel nincs értelme semmit csinálni, mivel unalmas hogy mindig menekül.
Rendőr és élményképezi hogy lecsuk embereket? -> Grindolja a játékot, azért játszik csak hogy velem kibasszon, nem kezdeményezek vele semmit, felesleges.
Illegálos aki azt élményképezi hogy pancsolt szesszel üzletel? -> Unalmas, minden 3. ember megcsinálta már, semmi kreativitása nincs.

Lényegében: Nem mindig a kifogást kell keresni, hogy ki miért nem roleplayezik. Ha sablon a karaktered, nulla egyediséggel mögötte, nem lesz rád vevő senki. Még a roleplayező réteg sem. (Nyilván, akinek nem inge az ne vegye magára.)
Én megtaláltam mindig a roleplayező réteget a karakterem által, vagy ha nem.. akkor kihoztam a karakterrel, hogy hozzanak olyat aki szeretne.
 

IDKLORENZO

Újonc
2023. 07. 19.
74
114
Salgótarján (igen Győzike)
V4 karakter
Hakan Brynjar 🇳🇴
Semmilyen honorálás nem kell hozzá.
Véleményem szerint, kell. Pont azért mert az RP éppen kihalóban van egy RolePlay szerveren... Ha horgásznak és kereskednek az emberek mert csak ebből lehet pénzt keresni akkor változtassunk ezen, ez a cél.

A néma karakter pedig egy nagyon fasza ötlet volt.
 

weloveyoudagi

Barangoló
2023. 06. 12.
138
639
Madarász
V4 karakter
joey.pisani
LV karakter
tencutius.christian
Egyetértek Rhymessel, főként a karakter részével.

Igaz én LV-n vagyok és voltam aktívabb játékos, viszont ott is fenn áll valamilyen szinten ez a probléma, bár ott jóval több KARAKTER jön velem szemben mintsem egy átlagos játékos. Mint mondottam volt már ötlet erre, el lett vetve, semmi értelme nincsen ennek a honorálásos dolognak, mert akkor mindenki azért RP-zne, hogy kapjon valamit, nem pedig azért mert élvezi.

Ha bevezetésre kerülne ez a honorálási rendszer még több sablon karakter lenne és még kevesebb esély lenne arra, hogy a tényleges karaktert alakítóak összetalálkozzanak.
 

Benz

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 05. 04.
307
845
Győr ⭐ Stuttgard
V4 karakter
⭐ Mason Benz
LV karakter
⭐ Mason Benz
V2 karakter
⭐ Mason Benz
Véleményem szerint, kell. Pont azért mert az RP éppen kihalóban van egy RolePlay szerveren... Ha horgásznak és kereskednek az emberek mert csak ebből lehet pénzt keresni akkor változtassunk ezen, ez a cél.
Hát csak tudod ezzel pont elveszed az értelmét

Nem azért horgásznak mert az annyira nagy poén napi 8 órában hanem mert pénzt hoz, ergo nem azért fognak RP-zni mert annyira szórakoztató hanem mert pénzt hoz

Ha nem akaratból meg szórakozásból csinálod akkor meg semmi értelme
 

IDKLORENZO

Újonc
2023. 07. 19.
74
114
Salgótarján (igen Győzike)
V4 karakter
Hakan Brynjar 🇳🇴
Hát csak tudod ezzel pont elveszed az értelmét

Nem azért horgásznak mert az annyira nagy poén napi 8 órában hanem mert pénzt hoz, ergo nem azért fognak RP-zni mert annyira szórakoztató hanem mert pénzt hoz

Ha nem akaratból meg szórakozásból csinálod akkor meg semmi értelme
Erre találtam ki azt hogy magasabb adminnak kell elfogadnia az ilyen történeteket, pont azért hogy ne legyen 40 ugyan olyan karakter, valamint az adminnak fel kell ismernie hogy valaki ezt ki szeretné használni vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Benz

deepzy

Újonc
2020. 07. 14.
35
21
Miskolc
V4 karakter
Liam Tremblay
Én abszolút TÁMOGATOM ötletet. Színesebbé tenné a szerver mindennapjait, nem mellesleg ráutalná az embert arra, hogy ne csak passzív szereplője legyen a szervernek/fórumnak, hanem igenis szánjon időt arra, hogy kreativitását bemutassa, ne csak a szerveren, hanem itt is.
 
  • Fire
Reactions: IDKLORENZO

tionej

Újonc
2024. 04. 07.
16
97
20
V4 karakter
Muhsin Khaliq
Ezt a karaktertortenetet a sajat otletemben en is felszinesen szoba hoztam de korbe lettem nevetve a v4 kemenymagja illetve par jatekos altal, hogy ekkora hulyeseget meg nem hallottak. btw tamogatom
 
  • Tetszik
Reactions: IDKLORENZO

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Ezzel a dologgal nekem 2 problémám lenne.

Az egyik, hogy ha valamit köteleznek rád, az onnantól kezdve már nem lesz jó. Márpedig ha többszörös előnyben lenne egy karaktertörténetes, akkor nyilván kötelező lenne mindenkinek, hogy ne legyen lenézve.

A másik pedig, hogy elég megnézni a mostani történeteket, szinte az összes arról szól, hogy az adott ember hatalmas nagy illegálos. Lényegében az összes ugyanaz.
 

IDKLORENZO

Újonc
2023. 07. 19.
74
114
Salgótarján (igen Győzike)
V4 karakter
Hakan Brynjar 🇳🇴
Ezzel a dologgal nekem 2 problémám lenne.

Az egyik, hogy ha valamit köteleznek rád, az onnantól kezdve már nem lesz jó. Márpedig ha többszörös előnyben lenne egy karaktertörténetes, akkor nyilván kötelező lenne mindenkinek, hogy ne legyen lenézve.

A másik pedig, hogy elég megnézni a mostani történeteket, szinte az összes arról szól, hogy az adott ember hatalmas nagy illegálos. Lényegében az összes ugyanaz.

Szia,
senki se kötelezne arra hogy írj egy ilyen történetet, ez azoknak lenne hasznos akik sokszor kerülnek RP szitukba és keresik is ezeket (magyarul akik próbálnak a szerveren RP-zni), többszörös előnyben nem mondanám hogy lenne, valamint ha előny is akkor úgymond "megdolgozott" azért, hisz írt egy nem 2 soros egyedi történetet ami a karakterét jellemzi és úgy cselekszik a játékban ahogy az karakterméltó.

A második részére amit írtál pedig, háát.. igen. Erre lennének az adminisztrátorok (akiket többször is kihangsúlyoztam) akik elfogadják ezeket a fórumon, így nem lehetne olyan hogy 2 karaktertörténet ugyan az lenne, valamint Terminátort nem lehetne RP-zni, mint most se.
 
  • Tetszik
Reactions: Rékus és Bugeye