Hogyan játszuk a pókert?

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Paddy

JUICER - DUD
2019. 01. 16.
207
728
V4 karakter
Paddy O Ryder
LV karakter
Lilith Ryder
Sziasztok.
Azt vettem észre a szerveren eltöltött időm alatt, hogy nagyon sok ember azt mondja, hogy nem tudom pókerezni, ezért úgy döntöttem, hogy elmagyarázom a Hold' em Póker szabályzatát.


Nézzük elsőnek a lapokat:
CFS0IxU.png


A fent látott kép mutatja meg a lapoknak az erősségét balról jobbra növekvő sorrendben.
Ezen felül a lap alatt látható szimbólum jelöli a "színét" a lapnak azaz:
32px-SuitClubs.svg.png
- Treff
35px-SuitHearts.svg.png
- Szív
32px-SuitSpades.svg.png
- Pikk
32px-SuitDiamonds.svg.png
- Káró
Leosztás
Minden játékos 2 lapot kap. Ezután elkezdődik a játék. Miután mindenki betette a tétjeit jön a Flop, Turn és a River
- Flop: 3 lapot oszt a Krupié az asztalra felfordítva.
- Turn valamint a River: 1-1 lap
Ezután ha már senki nem emel, a bent maradt játékosok megmutatják a lapjukat és a legerősebb* nyer, a többiek vesztettek ... új leosztás.

Legerősebb? Na de ki..
A kapott 2 lapból valamint az asztalon lévő 5 azaz összesen 7 lapból kell megalkotni a lehető legerősebb maximum 5 lapból álló kombinációt. Arra azonban figyelni kell, hogy a lent lévő 5 lapból más is megkapja a maga részét (azaz mindenkire vonatkozik).

Az erősségi sorrendet itt láthatjátok:
pokerlapok_erossege.jpg

A képen a legalsó a leggyengébb és értelem szerűen a legfelső a legerősebb leosztás számunkra Hogyan is kell ezeket megalkotni?
- 10 az a többi 9 lapnál a lefordított lapot jelöli. Abban az esetben ha valakinek ugyan az a kombinációja akkor az a lap dönt (általában a kézből)
- 9: 1 pár, ez csakis a betű valamint a számra vonatkozik, a színre nem.
- 8: a 9es szabálya alapján csak 2 párral.
- 7: 3 egyforma lap betű vagy szám alapján
- 6: sor azaz az első képen látott sorrend 5 egymást követő lapokból. Ennél az eshetőségnél az Ász (A) kerülhet a kettes elé azaz A-2-3-4-5 sorrenddel. Ez a leggyengébb sor. a sorban mindig a legmagasabb lap számít.
- 5: színsor azaz 1 szimbólumból 5 lap, itt az Ász (A) a legerősebb.
- 4: Full House azaz egy pár és egy drill
- 3: Póker azaz 4 egyforma lap
- 2: Színsor tehát sorunk és flushünk is van egyidejűleg de nem Ász a legmagasabb lap mivel az a 1: Royal Flush.


Hogyan van nekem ebből pénzem?
Maga a játékmenet alatt azaz amikor az osztó lapot ad nekünk a kör elején valamint az asztalra történő leosztások között lehet emelni. Aki nem adja meg azaz nem kockáztat az elveszíti a lapját és kiszállt a körből. Ezen felül pedig a kör végén történő mutatásnál tiéd a legerősebb kombináció.
Továbbá, hogy a játék ne csak Checkelésekből álljon és teljesen tét nélkül játszunk így megalkották a "vak" adót. Azaz ha már beszeretnél szállni a körbe így a Nagyvak értékét be kell dobd a Potba. A Kis és a Nagy egymás kétszerese azaz a Kicsi 500 a nagy 1000 általában.
 

PENCZ

dalolászó táncos mikulás
2019. 01. 09.
1 470
5 034
Tatabánya
V4 karakter
Tasnádi Raffael
Képek már nem láthatóak, illetve a póker kikerült a szerverről. Elavult.
 
  • Szomorú
Reactions: Paddy
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.