Hogy mi is a MOB?

2019. 01. 10.
1 807
18 409
Eversong Woods
V4 karakter
Tacko Fall
LV karakter
Zal'in Bacuss
Előszó

Volt némi félreértésünk és nézeteltérésünk a szerveren, az RP-zett organizációnk terén... Ilyesmi leírás sajnos nincsen, így gondoltam, hogy nagyvonalakban kifejtem a MOB fogalmát, már amennyire ki lehet ezt, hisz itt a lényeg, hogy ki hogy fogja fel magát a fogalmat, de erről majd később.
LV-n jelenleg a MOB és ilyen fajta szervezetek dominálnak, hisz ott van az orosz Lyuberetskaya OPG (Organizovannaya Prestupnaya Gruppirovka - Organized Criminal Group), a szintén orosz Harvest Prestupnik Gang, az egyébként elég nyitott etnikumú Dam Brothers Crime Ring, az olasz Peccati di Sanremo és az ízig-vérig magyar MOB stílusú National Formation.

Fontos megemlíteni, hogy a fent említett összes frakcióban a tagok belépéskor automatikusan beleegyeznek, hogy karakterük szereptől, személyiségtől és betöltött poszttól függetlenül bármikor CK-t [Character kill, avagy a CK] kaphatnak... Az alvilágban senkinek sincs isteni ereje, senki sem halhatatlan. Akinek mennie kell, az menni is fog, néha pedig él a szabály, hogy vagy te ölsz, vagy téged ölnek.

Hogy mi is a MOB?

A MOB-ot, mint fogalmat nem lehet telibe trafálni jelentése terén, nem olyan egyszerű, hogy felmész a Wikipédiára és leolvasod a defincíciót...
Ez nem egy jómódú Lamborghini-s, keménykalapos maffia család, akik öltönyben tengetik a mindennapjaikat szigorúan a tudom is én milyen Jazz zenére, betartva a maffia tízparacsolatát.
A MOB mindenkinek mást jelent. Én leginkább egy jómódú banda és egy csóró maffia keverékeként tudnám megfogalmazni, pontosabban egy banda és maffia között álló bűnszervezetnek. Persze ezek között is vannak nagyok, kisebbek, mint az összes organizációnál, ami létezik a világon.

Itt nincs ilyen megnevezett rangsor, hierarchia, mint amit a nyolcvanas évekből ismerhetünk... Ebben a rendszerben nem létezik Capo, Consigliere, vagy egyebek...
Szimplán van egy fejes, annak emberei, akikben megbízik, ők amolyan segédek... Meg van a többi szimpla /mobster/, akik az alvilági figurák nyomós részét teszik ki.

Nem muszáj egyébként így nevezni, ha szervezetednek keresel nevet...
A MOB szó helyettesíthető, példa a Crime Group, Syndicate, Connection, Clan, Organization, Gang, Crew és még sok más ,,szinonima".

Tevékenységek

Ezeknek a kisebb maffiáknak a illegális és alvilági tevékenységei eszméletlen nyitottak lehetnek.
Példa lehet ebben az esetben a gyilkosság, fogadások és illegális szerencsejáték, prostitúció, bérgyilkosság, zsarolás, rablás illetve csalás, kábítószer és fegyverkereskedelem, részvény manipulálás, műkincs lopás, betörés, sikkasztás, szervkereskedelem, pénz és irathamisítás, csempészet, szellemi tulajdon hamisítása, egyéb visszaélések, ezeken felül még több sor zsarolási és hamisítási, pénzmosási tevékenység.
Kiemelném ezek közül zsarolást - csalást, ezek az én kedvenc területeim, szerepem terén, hisz végtelen mennyiségű lehetőségek vannak ezen az ágon.

Természetesen a mobsterek is emberek, ugyanúgy beleviheted az RP-dbe, hogy te ilyen meg olyan játékokkal játszol, hogy te ilyen meg olyan sorozatokat nézel a Netflix-en és még sorolhatnám a végtelenségig.

Néhány ötlet, egy példa sztori a karakterednek

Teszem azt, neked van egy ismerősöd, aki egy bordélyházi rossz életű hölgyike, akinek fülét üti, hogy egyik kuncsaftjának kölcsönre lenne szüksége. A csajszi szól neked, hisz tudja, hogy te ilyen tereken mozogsz. Összehozod a találkozót, egy egyeztetés után megadod neki kölcsönbe a jelképes összeget, mindenképpen kérsz kontaktot, hogy be tudd hajtani a pénzt, ha valamiféle átverésről lenne szó. Viszont arról sajnos elfelejtesz beszélni, hogy többet fogsz visszakérni, mint amennyit adtál, és egy minimális idő után elkezded kicsit szűkíteni a határidőt.

Ebből a szálból sok mindent ki tudnál hozni, mehet minden a rendjén, beszarhat az illető és kifizetheti neked a tartozását, viszont fel is nyomhat a rendőrségnek, netán megpróbálhat téged megölni a tartozások miatt... Ha megvan a pénzed már belevonhatsz karakterednek kicsit exklúzívabb dolgokat is az életébe, teszem azt például menőbb autók, jobb éjszakák, amiket pénzért cserébe nem egyedül töltesz és egyebek, szerintem ezt nem kell részleteznem.

Belevonhatod az ebből a pénzből vett szuperautótdat is komolyabban a történetedbe... A kocsi miatt mondjuk az adóhatóság rád nézhet, ebből is többféleképpen ugorhatsz ki.
Lehet egy haverod, akinek van egy tehetősebb legális vállalata és írathatsz vele egy hamis kölcsönadási szerződést, felmutathatod azt is az autóra való pénz bizonyítékaként, de viheted ezt tovább bármeddig, mert a lehetőségek végtelenek ennél az RP-nél.

Folyamatos bővítésre fog kerülni a téma, hisz biztosan lesznek még dolgok, amik majd idő közben jutnak eszembe, de jelenleg ennyit szedtem össze.
Jó RP-t minden mobsternek és egyéb játékosnak.
 
Utoljára szerkesztve:

makaveli

puma, ferrari kardigán
2019. 08. 17.
417
1 820
19
V4 karakter
brais sangüesa
V2 karakter
Birol_Ozkul
Sok mindent leirtál benne, amiről eddig fingom sem volt, köszi szépen, hasznos leírás.
 
  • Tetszik
Reactions: sippin on spotchka

greatcsabo

Fórum betyár
2019. 01. 12.
1 001
9 449
18
LV karakter
Johnny Rasgado
Olyan jó Bakuszosan:

IMG_20200727_213547.jpg
 

VIPERA

Pötyögtető
2019. 01. 10.
450
1 984
24
V4 karakter
Portik Tamás
LV karakter
Hüseyin Cantürk
V2 karakter
Robert Mcreary
Igazából szépen kitekerted a probléma nyakát az biztos!
Úgy elnyújtottad, mint a rétes tésztát.
Amikor a "néhány ötlet" rovatba írtad azt amit írtál., hát nem erőltetted meg magad.
Számos több érthetőbb történet létezik egy amatőr bűnöző szerepjátékában, de te valahogy kicsit bonyolultabban írtad le a dolgokat.
Építő jellegű kritikaként annyit, hogy próbálj meg rövid és lényegre hivatkozó dolgokat összerakni.
Annyi cifra volt a példa is, hogy hajjaj. Meg írtál egy olyan példát aminek körülbelül nagyon semmilyen életszerűsége nincs.
Gondolok itt arra, hogy mi az, hogy úgy adsz valakinek uzsorára pénzt, hogy nem mondod az embernek, hogy többet kérsz vissza?

Még ha Dél-Amerikába lennénk ahol embereket gyilkolnak meg piti összegekért. Feltételezem nem 500 ezer dollárt adtál volna kölcsön, mert te amatőr bűnözőt szerepjátékát hozod. Tehát sokkal egyszerűbben le lehet írni valamit. Igazából a "MOB" jelenséget le lehet írni két szóval is...
"Csöves gengszterek" kifejezéssel elintéztem a dolgot szerintem. Meg milyen luxuskocsiról beszélünk Bakusz? Nem hogy leírtad volna, hogy hogyan szerezzen luxuskocsit úgy, hogy ne keltsen feltűnést, de úgy látom írok én is erről egy topicot.
Összességébe értékelem a fáradozásod, csak ezekre szerintem figyelj oda. Nyilván úgy csinálod ahogy akarod, hisz ez a te topicod.
Nem bunkóskodni jöttem ide csak azért, hogy hátha tudok segíteni. De mint eddig is lesznek olyanok akik az álláspontjaimat nem ismerik el.
Köszönöm a figyelmet!