Híresség név szabálypont átformálása

aloevera

ngz
2019. 04. 22.
614
3 821
Budapest
V4 karakter
Kyle Hoover
LV karakter
Sebastian Arnal
Hello, sziasztok.
Sokszor volt már gondunk azzal, hogy találtunk egy jó nevet (fantasynamegenerators.com-on), névváltást is írtunk de az nem lett elfogadva "híresség név" indokkal.
Alapjáraton megérteném, hogy a "Michael Jackson" vagy az "Adam Sandler" név nem lenne elfogadott, mert ők híres közszereplők. Viszont egy D kategóriás Baseball játékos neve nem hinném, hogy szembetűnő lenne egy magyar játékszerveren lévő játékos számára.
Sok névrokon létezik akár Magyarországon, akár Amerikában. Ki lehetne küszöbölni ezeket a félreértéseket.

EDIT: Érkezett ezen témában is hozzászólás. Az elmúlt pár évben elterjedtek a 6 betűs (Efe Sec, Kar Ome stb.) nevek a szervereken. Általában ezen nevek full nonszenszek és egyáltalán nem reálisak. Aláírom, talán 1-2 kivétel van, viszont azt is figyelembe vettem, hogy az ilyen nevű karakterek általában csak a lövöldözést helyezik előtérbe. A hasonló nevekre lehetne zéró tolerancia a szerveren.
 
Utoljára szerkesztve:

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Szia. Én LV-n olyan problémába is ütköztem már, hogy 2017-ben elkezdtem használni egy nevet, olyan névvel nem létezett híresség. Időközben leváltottam a nevet, majd 2021-ben szerettem volna újra felvenni és akkor már létezett olyan nevű híresség. A korábban használt nevemet nem vehetem fel újra emiatt. Szerintem is változtatni kéne rajta.
 

Vakus

Lelkes fórumhasználó
2019. 01. 10.
317
496
20
Disneyland
V4 karakter
lanzo taube
LV karakter
chip cannworthy
Én is többször találkoztam ilyen nevekkel az évek során. Többször megtörtént, hogy nem lett elfogadva mert "híresség név". Egy alkalommal az adott néven futott egy úszó instagram profilja ahol kb 3-4 ezer követője volt.. Az USA-ban fellelendő nevek 3/4-ede elveszik mert vannak vagy 300 millióan és elég gyakori, hogy egy embernek van egy párezer követője ott. Mindenképp rá lehetne nézni erre a szabálypontra.
 

Galvez

Pletykafészek
Támogató
2019. 04. 05.
832
1 240
V4 karakter
Lydia Hailstorm
LV karakter
Stacy Redwood
V2 karakter
Sarah Blake👩‍🌾
Szia. Én LV-n olyan problémába is ütköztem már, hogy 2017-ben elkezdtem használni egy nevet, olyan névvel nem létezett híresség. Időközben leváltottam a nevet, majd 2021-ben szerettem volna újra felvenni és akkor már létezett olyan nevű híresség. A korábban használt nevemet nem vehetem fel újra emiatt. Szerintem is változtatni kéne rajta.
Hasonló volt velem is pár éve.. nem egyszeri eset

Plusz olyanok is volt, hogy full hétköznapi névre kértem névváltást, elutasították a fenti indokkal, aztán a “híresség” az 1900-as években élt író, akiről addig nem is hallottam.
Edit: v4-en pl egy ismert sorozat főszereplő nek a nevével engedték játszani az illetőt🤷‍♂️
 
  • Tetszik
Reactions: Bugeye

Termi

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 20.
339
484
18
LV karakter
Javier Bonachera
Na ezt át tudom érezni! Anno egy sokat játszott karakterem ezért vesztettem el.
 

Padawan180

Aktív fórumozó
2019. 01. 23.
231
525
V4 karakter
Nsubuga Nelson Obata
LV karakter
Mubarak Gyasi
V2 karakter
-
Én két random afrikai nevet (egy ghanait és egy cameroonit) olloztam volna össze, de a vezetéknév és a keresztnév is egy egy focista neve volt. Ertsd kis Józsi akartam lenni, de volt kis Sanyi meg Szabó jozsi focista, és ezért a kis jozsit is visszadobták. Inkább szaladgaljon előttem Michael Jackson mint Ikoe Heke meg Vec Taz és hasonló hat hét betűs (nem akarok minősíteni) csodanevek…
 

Bugeye

Lelkes fórumhasználó
Támogató
2019. 01. 11.
377
1 765
22
Los Santos
V4 karakter
Niko Sheffield
Én két random afrikai nevet (egy ghanait és egy cameroonit) olloztam volna össze, de a vezetéknév és a keresztnév is egy egy focista neve volt. Ertsd kis Józsi akartam lenni, de volt kis Sanyi meg Szabó jozsi focista, és ezért a kis jozsit is visszadobták. Inkább szaladgaljon előttem Michael Jackson mint Ikoe Heke meg Vec Taz és hasonló hat hét betűs (nem akarok minősíteni) csodanevek…
Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni én is, hogy a direkt, fun szándékból túl rövid neveket nem kéne engedélyezni
 
  • Tetszik
Reactions: Padawan180

aloevera

ngz
2019. 04. 22.
614
3 821
Budapest
V4 karakter
Kyle Hoover
LV karakter
Sebastian Arnal
Én két random afrikai nevet (egy ghanait és egy cameroonit) olloztam volna össze, de a vezetéknév és a keresztnév is egy egy focista neve volt. Ertsd kis Józsi akartam lenni, de volt kis Sanyi meg Szabó jozsi focista, és ezért a kis jozsit is visszadobták. Inkább szaladgaljon előttem Michael Jackson mint Ikoe Heke meg Vec Taz és hasonló hat hét betűs (nem akarok minősíteni) csodanevek…

Már mink is észre vettük, hogy elterjedtek az ilyesféle nevek a szerveren. Egyáltalán nem reálisak. Az ilyen névvel ellátott karakterek 90%-a csak lövöldözik és rabolgat. Nonszensz.
 

asmoky

fallen angel
2019. 01. 10.
3 404
7 909
21
V4 karakter
Patrick Steele
LV karakter
Patrick Mendoza
Hello,

Egyetértek a topic indítójával mivel velem is előfordult nem egyszer, hogy nevet váltottam volna viszont kiderült, hogy valami zs kategóriás celeb az illető akit senki sem ismert soha, csupán van róla egy három soros wikipédia oldal. Szerény véleményem szerint, a napjaink hírességeinek a nevét ne lehessen viselni. Értsd úgy, hogy akik a mai napig aktívak azon a területen, ahol híressé váltak vagy a közelmúltban vonultak vissza. Viszont szerintem nonszensz, hogy egy 1900-as évek elején élt amerikai vagy legyen norvég író nevét nem vehetem fel akiről nem is hallottunk még soha.
 
Utoljára szerkesztve:
  • Tetszik
Reactions: Galvez és aloevera
2021. 10. 30.
170
809
V4 karakter
Clinton Cromwell
LV karakter
Robert Bowman
Támogatom a zéró toleranciát a rövid nevekre, annak ellenére, hogy szélsőséges. Hasonló a meglátásom azzal kapcsolatosan, hogy azok használnak ilyennekel egybevágó neveket, akik sorozatosan lövöldözések végett kerülnek górcső alá.

Nekem a személyes esetem egy teljesen ártalmatlan spanyol névvel volt, amire nemleges visszajelzést kaptam névváltás során, mivel egy mexikói kosárlabdázónak szintén ugyanez volt a neve (megjegyzés: a bíráló adminisztrátor teljesen indokolatlanul több névváltási kérelmemet dobta vissza előtte, és utána is). Meglepődtem, de végül beletörődtem, és emiatt is futom át többször az általam összeválogatott nevek eredetét.

Illetve amikor egy zenész nevével, így például Eric Wright játékosnévvel meglátok valakit bármelyik szerveren, elgondolkoztat. Az pedig inkább dühvel önt el, ha jelzem az adminnak ezt, és nem tesz semmit. Figyelmen kívül hagyja (megtörtént eset).

Emellett a bírálások folyamán valószínűsíthetően csak bemásolásra kerülnek a nevek a keresőbe, és amennyiben egy Wikipedia oldal megjelenik róluk az adminisztrátor előtt, visszaküldik.