Hirdetés átdolgozás és közösségi média applikáció

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Byker

[SraMc Royal]
2019. 10. 06.
306
318
21
Mór
V4 karakter
Archibald D Lewis
Szevasztok, kettő felé szedném az egész topicot, elsőrészében a hirdetés átdolgozásáról beszélnék, második részében pedig egy közösségi média platform applikáció létrehozásáról.



1. Hirdetés átdolgozás


Elsősorban ez az ötlet az egyik GTA V RP szerverről jött (nem tudom hogy milyen rendszer van más szervereken), ahol maga a "hirdetőfal" egy applikáción belül, a telefonon (ingame) található meg és nem a "Chat"-en belül jelenek meg a hirdetések. Ötletem pedig az lenne hogy ezt mint egy hirdetőplatformot használni lehetne a telefon előhozatalával (mostani rendszer se rossz, de személy szerint zavarónak tartom azt hogy, elkell hogy pörögjön a Chatem ahhoz hogy láthassam a hirdetéseket vagy egy külön böngészőt kell megnyitnom ahhoz hogy láthassam az eladó kocsikat), ennek a segítségével nem kellene külső platformokat használni a hirdetéshez (mint a fórum pl.), hanem IG jelenidőben tudod feltölteni a hirdetést (akár képekkel) és nem kell "letálcázni" ahhoz hogy a fórumot nézegesd.
Az applikációba belépve a főmenün találjuk magunkat ahol választhatunk "Ingatlan", "Gépjármű" vagy "Háziállat" keresési opciók közül a platformon. Kiválasztott opcióra rákattintva, átdob minket a következő menübe ahol már a meglévő eladó "tárgyak" közül választhatunk (ez a menü pont legtetején lehetne egy "Keresés" funkció amivel kocsik, házak, állatok nevére kereshetünk rá).


Illusztráció a főmenüről




Illusztráció a "következő menü"-ről




Így tudnám elképzelni a menüket, persze ezen lehetne változtatni bőven (pl. a kocsi képére kattintva, tovább visz még egy oldalt és ott található meg a pontos leírás a kocsiról, mit tud stbstb...). Úgy gondolom pofás kis megoldás lenne a szerverre nézve, így hogyha én csak például ezen a héten délelőtt tudok fent lenni akkor is feltudom rakni a kocsit ide és nagy eséllyel találok érdeklődőket akár a délutáni/esti órákban (hisz a legtöbb player délután/este szokott lenni, persze időt egyeztetni a kettő félnek már egy más fajta probléma lenne, akár offline SMS-ek/Email-ek segítségével, de ez már egy másik topic). Hirdetés számokat akár lehetne limitálni is, hogy ne tegyen fel mindenki 10-15 hirdetést egyszerre (ezzel nagy eséllyel nagyon leterhelve a szervergépet), hanem mondjuk heti limitet lehetne bevezetni kategóriaként (pl. 1 hirdetést engedélyezni naponta a megadott kategóriában), persze egy autó hirdetésen belül fellehetne tölteni akár 3-4 külön fajtájú kocsi képet is (ha a képek egy megoldható dolog lesz/lenne) és ezeket a kocsikat az-az egy hirdetés alatt eladni, szóval nem kellene 3-4 hirdetés pluszba nyitni.



2. Közösségi média platform


Szerintem egy pofás ötlet lenne a közösségi platform behozatala a szerverre, ez alatt azt értem hogy úgy funkcionálná mint egy Facebook vagy Instagram vagy hasonló "Social Media" platform. Miket lehetne ezen csinálni, jön a kérdés. Elsősorban az ingame telefonunkkal készített képeket tudnánk feltölteni a létrehozott közösségi oldalunkra, posztolni meglévő eseményekről (akár koordinátát is megadni, ami kijelöli a térképen a pontos helyet) és ezekről akár ugyan úgy értesítést kapni a telefonodra. Barátainkkal megörökített pillanatokat vagy akár egy új fajta RP-t létrehozni mint egy "Social Media Celeb", sok követőt összegyűjteni és egyfajta "Celebnek" lenni a platformon. Emberek tudnának másokat bekövetni, írogatni velük, képeket megosztani velük és egymás oldalára írogatni (ezeket persze törölni is tudja az oldal illetője). Több millió profil létrehozásának megakadályozására, lehetne az elkészített közösségi platform profilokat accounthoz kötni (Platformon lévő neved az IG neveddel együtt változna névváltáskor és ugyan úgy lehetne egy parancs, a közösségi platform ismerőseid törlésére (MG elkerülése végett), pl. /SM delete Daniel_Stein). Egy új fajta élményt és arculatot tudna hozni a közösségi platform IG, személyem szerint.

Meglehetne adni egy becenevet (pl. nekem Byker), de a beceneved mellett mindig fellenne tüntetve az IG neved (közösségi fórumokra való jelentkezéskor, a valóságban is megkell adni az IRL neved, normálisabb esetben). Értesítéseket kaphatnál mikor a telefon nálad van és akár több fajta előre konfigurált csengőhangot is használhatnál mint értesítőhang. Mikor nálad van a telefon alaphelyzetben mindig "Online" lennél, ezt persze az applikációba belépve megtudnád változtatni "Offline", "Busy" vagy "Online"-ra.


Illusztráció a közösségi fórumról




A képek a posztban leginkább egy fajta ábrát mutatnak, hogy milyennek képzelném el ezeket a dolgokat (persze ennél jobban lennének kidolgozva, remélhetőleg 😉).

Megköszönöm ha vetted a fáradságot hogy végig olvasd (és értelmezd :ROFLMAO:) amit leírtam.
Ötleteket/Kritikákat szívesen várok a hozzászólásban (persze ezt kulturáltan tegyétek, különben dá-dá).

U.I.: Paintes skilleimet nem illik kritizálni :ROFLMAO:
 

Taliannoo

Újonc
Támogató
2021. 03. 01.
51
55
V4 karakter
🇩🇪 Aiden Bierbauer
Hali! Az első részét kifejezetten támogatom. Nyílván ezt egy kicsit igényesebb stílusban és koncepcióval mint a feltüntetett képen. A második dolog, valóban egy két rp ügyben nem lenne rossz, viszont kicsit feleslegesnek tartom, hiszen nem hinném, hogy eléggé ki lenne használva. Egyébként jó meggondolások.
 
  • Tetszik
  • Fire
Reactions: Kamii és Byker

Zane

General Cortez ™
Fő Globális Moderátor
v4
2019. 01. 10.
1 053
5 786
Budapest
V4 karakter
Zane Cortez
V4-ben új hirdetési rendszer lesz, hasonló az ötletedhez, így a témát zárom!
 
  • Tetszik
Reactions: Byker
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.