- 2023. 02. 15.
- 171
- 1 098
- V4 karakter
- Tommy Cutty
- LV karakter
- Rontay Jacobs
A Cowboy Mafia vagy O'Neil Mob egy amerikai bűnszervezet, a marihuánacsempészek egy csoportjának a beceneve amely túlnyomórészt fehér nyugatiakból állt össze a régi Reinhart 'Rhino' O'Neill vezetésével. Székhelye a San Andreas állambeli Red Countyban van. Legalább az 1959-es évek vége óta elsősorban az Egyesült Államok dél-nyugati részén tevékenykedik. A banda arról vált ismertté, hogy bérgyilkosságokat követett el, különösen egykori tagjai ellen. Más mobokkal ellentétben a Cowboy Maffia tagjait a család vagy származási kötötte össze. Kevés nemzetiséghez tartozó, laza kapcsolatban álló egyének, akiknek közös célja – pénzt keresni, és bármilyen eszközzel irányítani az illegális pénzkereseti műveleteket, beleértve a befolyással való üzérkedést, a köztisztviselők megvesztegetését és a gyilkosságot is. A csúcs idején, az 1960-as évek elejétől az 1980-as évek végéig több tucat embert gyilkoltak meg tagjai. Az áldozatokat leggyakrabban azért gyilkolták meg, mert tagtársak ellen tanúskodtak, vagy tanúskodással fenyegetőztek. A csoport tevékenységei közé tartozik a lopott áruk, illegális alkohol és illegális kábítószerek mozgatása, betörések. 1977 és 1978 során a csoport több mint 106 tonna marihuánát importált. Az Agnes Pauline, a Monkey, a Jubilee és a Bayou Blues garnélahajókkal a csoport hat utat tett meg Tijuanaból Los Santosba. A marihuána szállításában részt vevő 6 garnélarákos hajó mindegyikén 15 000-20 000 font marihuána volt, amelyet aztán a Blueberry birtokában lévő tanyákra szállítottak szétszórva az egész államban. A csoportot 1978-ban tartóztatták le, miután a szövetségi kormány lefoglalta Agnes Pauline-t, amikor a rakományukat a Los Santosi kikötőkben kirakodták.
Trial and conviction
1979-ben a csempészhálózat 26 tagját ítélték el. 1981 szeptemberében a perek egyik neves bírója, Joe Fisher az ügyben elítélt 6 csempész közül 4-et hatályon kívül helyezett. Ez ellentmondásos lett, mivel ezután megpróbálta csökkenteni az ügy nyilvánosságát azzal, hogy nem engedte meg, hogy riporterek jelen legyenek a tárgyalás bizonyos szakaszaiban. 1982 januárjában később az egyik vádlott, akinek az ítéletét hatályon kívül helyezték, bűnösnek vallotta magát marihuána birtoklásával elkövetett terjesztési szándékban. A vádlottak egyike 1982 januárjában bűnösnek vallotta magát marihuána birtoklásával elkövetett terjesztési szándékban. Beleegyezett, hogy tanúskodik az ügy többi tárgyalásán, cserébe egy enyhébb vádpontért cserébe.A Cowboy Maffia utolsó ismert szökevényét Fort Lauderdale-ben találták meg egy motelben, miután kaptak egy fülest. A feltételezett Frank Bryant 1979. július 10. óta nem volt a radaron, amikor 21 gyanúsított ellen emeltek vádat az akcióval kapcsolatban. 1981 novemberében találták meg. Bryant ellen nem csak országos szövetségi körözés volt érvényben, de akkoriban Georgiában marihuána miatt is vádat emeltek ellene. Frank Bryant a Las Venturasban kiadott 26 vádpont közül 3-ban szerepelt, az egyik a marihuána Egyesült Államokba történő csempészésére irányuló műveletben való összeesküvés volt. Ez a vádpont önmagában legfeljebb 20 év börtönbüntetéssel és/vagy 25 000 dolláros pénzbírsággal járt.
Cowboy Mafia's locales
A Cowbow Mafia tagjai általában kicsi, legitimnek tűnő vállalkozásokat hoznak létre, például hulladékot vagy régiséget vásárolnak és adnak el. Ezek a vállalkozások lehetőséget biztosítanak az üzemeltetőknek a hálózaton belüli mások által biztosított lopott tárgyak vásárlására és eladására. A vállalkozások általában addig működnek, amíg gyanút nem keltenek, majd más helyre költöznek.A szervezet a legtöbb bűncselekményt olyan területeken követi el, ahol hiányzik az erős, összehangolt bűnüldözés, különösen a déli kis közösségekben például Fort Carson, Las Barrancas, El Quebrados, Montgomery, Blueberry, Angel Pine. Ennek során gyilkosságokra, megfélemlítésekre vagy más bűncselekményekre kerülhet sor, és kisebb a kockázata annak, hogy a helyi bűnüldöző szervek közvetlenül kapcsolatba tudják hozni a bűncselekményeket a szervezettel.
Utoljára szerkesztve: