Francisco Furstenbarger -> Pexy

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
v2-adminpk-logo.png


Játékos (IG) neved:
Francisco Furstenbarger

Panaszolt fél admin neve:
Pexy

Panasz pontos megfogalmazása:
Jogtalan kitiltás, nem létező szabálypontra való hivatkozás, megbeszélés esélyének nem megadása (ahogy előző admin PK-jában is látható)
Sziasztok! Sajnálom, hogy megint itt kell tartanunk. Idáig jutottunk el újfent... Aki tudja az tudja, aki nem az nem. 11 nappal ezelőtt lettem UB-zva egy TS megbeszélés körülményei közt Bence, DREFT, boroczi (?), valamint Tamási társaságában. Akkor kaptam egy utolsó esélyt. Nos, így a kis bevezető/ismertető után rá is térnék a tárgyra. Pár nappal ezelőttig az LCN frakció tagságát élveztem, ahol Pexy, valamint Balage egyszer csak TS-en elhúzták Phoenix LCN főleadert, ahonnan pár perces beszélgetés után visszajött. Azt az üzenetet kaptam (bizonyíték krsztn), hogy a skin ami rajtam van (28) nem illik egy maffiáshoz, ezt az RP után váltsam is le. Le is váltottam akkor, felvettem egy FK skint. Az első kérdés itt merül fel (ami Pexy szerint lényegtelen milyen formában jutott el hozzám az információ): miért kellett egy közvetítő az üzenet átadására, ha egy szobában voltunk TS-en? Minden további nélkül lehetett volna nekem is szólni, ha ekkora probléma. Kikerültem frakcióból, majd felvettem újra a szerveren lévő egyik kedvenc skinem (28), amivel kb 3-4 napig játszottam, amikor is ma Pexy egy RP után hozzám teleportált, amikor is éledés után nagykaliberrel, mentünk volna kocsimhoz. Elgetelt háztetőre és kezdődött az ügyintézés. Természetesen mindenbe ment a probléma keresés, hogy mivel lehetne engem újfent eltávolítani a szerverről. Tisztáztuk, hogy miért van nálam fegyver, ez meg is oldódott. A skines dolgot perceken keresztül taglaltuk, amikor is írtam még, de rámadta a bant, majd TS-en nem volt igazán vevő a probléma megbeszélésére. Leírtam a skinnel kapcsolatos véleményem az ügy alatt is. Nem tudok olyan dolgot nem figyelembe venni, ami nem úgy jutott el hozzám. Ami eljutott hozzám, azt figyelembe is vettem, meg is tettem. (Bent voltam a frakcióban-levettem a skint, míg bent voltam. Amint kikerültem valamivel rá visszavettem, mivel civil voltam.) Ebben a szituációban sem voltam megfelelően meghallgatva, csak kaptam a bant, miközben írtam volna még, le sem zártuk a beszélgetést (elköszönés, "osztom a szankciót", vagy bármi más amit pld. egy aj esetében szokás). A kipécézésről szeretnék szólni pár szót. Azért gondolom, hogy ez fent áll, mert, mint köztudott és TS logokban olvasható Balage-Pexy elég jó kapcsolatban állhatnak egymással, majdnem napi szinten látható volt csatlakoztak azonos szobába. Az áprilisi kitiltásomkor a névváltás Pexy által lett elutasítva, majd Balage bannolt ki. A fentebb említett TS Phoenix elhúzás szituációban is Balage és Pexy volt jelen. Kaptam a napokban egy 70 perces PG 3-as típusú jailt (ezt az egyet nem vitatom, a jail kiadása jogos volt, viszont a rendvédelem is hibázott, nem került le a körözés, nem derült ki, hogy ki adta ki a kocsimra), Pexytől. Az ügy alatt Carter és Balage közös IC céges domain-en futó log feltöltő oldalát kaptam meg, miközben eddig mindig mindenki a pastebin-t javasolta. A mostani kitiltást Pexytől kaptam. Szerintem ezek az egybeesések nem véletlenek. Véleményem szerint ez nyugodtan nevezethető kipécézésnek, köztudottabb nevén "rászállásnak". Tamási kérése volt a TS megbeszélés utolsó perceiben Bence felé, hogy ne a rászállás menjen. Ez Bence részéről nem történt sem akkor, sem később (ezúton is köszönöm a korrektségét, akár a 11 nap alatt a segítségemre állását!).

Most személy szerint Pexyhez szólnék. - Neked ártottam valamit bármikor, bármivel? Mi az oka annak, hogy ennyire a kipécézés megy, melyet privát üzenetben (TS-en) elutasítasz, mint vádat? Miért nem érkezett válasz azóta sem a TS privátra (majd még rám is zárod a chatablakot)? Egyszerűen - bárhogyan próbálom - nem tudom megérteni, hogy mi a jó abban ennyire rászállunk valakire.

1. Az üzenet közvetített volt, így másképpen jutott el hozzám. (Ezzel kapcsolatosan kérdés fentebb.)
2. Nekem az lett átadva frakcióhoz nem illik, főleg maffiához, ne viseljem. Elfogadtam, levettem még RP közben (!), nehogy elfelejtődjön, vagy valami. (Nekem nem az lett mondva ami Pexy részéről a logokban olvasható.)
3. Nincs leírva sehová, hogy köteles vagyok, amint pénzem engedi levenni a skint, amelyet szeretek további 1-2 skin mellett. Ha ennyire probléma viseli egy játékos a szerver egyik skinjét, akkor miért van bent a szerveren? Miért nincsen szerverszabályzatba foglalva, hogy "Amint van 28.000 Ft-od, köteles vagy váltani a kezdő skint."? Rengeteg más játékoson láttam, hogy ez a skin van. Nekik mégsem szólt senki semmit. Ahogyan amit OOC említésre került, ez sincs leírva sehova, hogy illegál tevékenység nem végezhető 28-as skinben. Mivel sehol nincs korlátozva a skin használat, így miért ne viselhetné bárki? Mi köze van ahhoz, hogy x személy hányas szinten van, mennyi pénze van? Ami olyan skin pld, hogy nem használhatják (pld. Tamási zöld pólós skinje) az nincs bent Bincoban.

Ahogy a TS logokban olvasható, többször próbáltam meg leírni OOC és TS-en is, hogy felém nem ez az üzenet lett átadva, de különösebben nem volt figyelembe véve. Még meg is kaptam rá, hogy irreleváns milyen formában jutott el hozzám az információ. Szerintem pedig nem, mert mint látjuk mi keletkezett belőle.
<17:19:07> "Pexy": És lényegtelen, hogy milyen formában lettél megkérve, ugyan úgy magadra raktad azt a skint amiért szóltunk.

Most felmerült bennem egy elmélet, de remélem ez csak a képzeletem szüleménye. A lehetőség megvolt, hogy én kerüljek TS-en áthúzásra Phoenix helyett, de nem ez történt. Lehetséges, hogy Phoenix szerepet vállalt a kitiltásomban azzal, hogy másképpen adta át a információt? Miért volt indokolt az üzenetet továbbítani? A 28-as skin miért más, mint bármelyik Bincoban megvásárolható skin? A kérdésem, amely április (7. hónapja) óta fent áll: miért vagyok differenciáltan szankcionálva a szerveren másokhoz képest, rendszeresen kipécézve?
Szeretném, ha ezekre a kérdésekre is választ kapnék. (Ha esetleg ez így ebben a formában nem áll fent akkor elnézést kérek érte, csak eszembe jutott és lehet kicsit túlgondolom ezt!)

Várom Pexy, valamint Bence/Fejlesztő/Tamási (bíráló személy) válaszát a panaszkönyvre. Természetesen - ahogy az elmúlt hónapokban is - a TS megbeszélés felajánlásom a továbbiakban is él. Még így zárásként kiemelném mégegyszer: nem tudom azt nem figyelembe venni amiről nem tudok, vagyis ami nem jutott el hozzám. Köszönöm a figyelmet!

edit: Elismerem, hogy voltak velem gondok korábban, de ahogy mindenki úgy én is változok és szerintem semmi olyan nem történt most az elmúlt alig 2 hétben, hogy megérdemeljem ezt a fajta viselkedést velem szemben.

edit(2022.11.20. 9:14): Az OOC beszélgetésem alatt Pexyvel említettem egy fórumos ötletet, ez volna az. Kitértem többek között erre a skines dologra is.


Bizonyítékok:
Kép az ügyről
Logok az ügyről
Kép a TS üzenetekről
Kép a kitiltásról
Mai kitiltás utáni szobából áthúzás (Pexyt Balage)
Kép az áprilisi elutasított névváltás bírálásáról
@krsztn, mint frakciótársam volt jelen a bankrabláskor (a szem és fültanú is bizonyítéknak tudható be).

Megjegyzés:
Amennyiben kép elérési hiba van, kérlek jelezzétek felém, hogy minél előbb javíthassam azokat! Bármilyen jellegű felmerült kérdésre nagyon szívesen válaszolok. Kérem szépen ne Balage bírálja a Pexy és közte lévő barátság miatt. Nagy tisztelettel kérem szépen ezt figyelembe venni! @Bence @Tamasi
 
Utoljára szerkesztve:

Pexy

Támogató
2019. 01. 13.
913
1 211
V2 karakter
Sophie Guerrini
Helló, nem kívánok semmit sem hozzáfűzni ehhez. Eljátszottad az esélyeid, örülhettél volna, hogy a múltkori PG-re csak adminjailt kaptál és nem egyből kitiltást. De még rátettél azzal, hogy visszaraktad magadra azt a skint.

EDIT:
Nem magamtól mentem oda. Lásd: [Fogadott PM]: Yolkin Korney (9): Hali, 79-es id nagyszinten noki skinnel mászkál. Northék még ezért büntettek. Most is?
 
Utoljára szerkesztve:

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Helló, nem kívánok semmit sem hozzáfűzni ehhez. Eljátszottad az esélyeid, örülhettél volna, hogy a múltkori PG-re csak adminjailt kaptál és nem egyből kitiltást. De még rátettél azzal, hogy visszaraktad magadra azt a skint.
Szia. Köszönöm a gyors reflektálást. Idézem magam akkor, ahogy korábban is, illetve @krsztn is, az előző hozzászólásban.

A kitiltási indok a következő: Nem sikerult megtartani a megbeszelteket, utolso esely eljatszva

Nem tudom milyen megbeszéltek alapján tiltasz ki, amikor - hangsúlyozom - hozzám ez az információ nem jutott el. Mi azt kaptuk meg a frakció rp alatt ts-en, hogy nem maffiához illik, váltsam le. Kikerültem frakcióból, vagyis már nem vagyok maffiózó, így visszavettem a skint. Ebben én nem érzek semmi olyan "megbeszéltet", hogy akkor azt a skint nem vehetem fel. Mi alapján lenne ez szabályozva, hogy melyik skint hordhatom? Nekem senki olyat nem mondott, hogy nem vehetem fel, nem viselhetem. Úgy érzem ez egy újfent generált indok amivel ki lehet engem bannolni. Legfeljebb, hogy pld. férfi név-női skin az FUN, tehát nem lehet. (Balage lebegtette ezeket a mondatokat, hogy "eljátszottad az esélyeid", szerintem felesleges újra elővenni az ilyesmi kijelentéseket.) Összefoglalva az álláspontom: Úgy tiltottál ki, hogy meg sem hallgattál rendesen. Ergo olyan szabályponttal tiltasz ki, ami nincs. Egyszer azt mondod van pénzem váltsam le a skint, ugyanakkor meg azzal az indokkal tiltasz ki, hogy "Nem sikerült megtartani a megbeszélteket". Most akkor nem tartottam be azt amit meg sem beszéltünk, vagy van szabálypont, hogy, ha van 28k-m váltsam le a skint?

edit: Bencével való privát üzenetben való egyeztetés után: kisebb jailre nem vonatkozik az utolsó esély. Mind a ketten ismerjük annak a szituációnak a történéseit és eseményeit, nem legutolsó sorban, lezajlását. Kirakta a rendvédelem a körözést, majd meghaltunk, amit akkori logokból bizonyítani is tudtunk. Kiértem a házamból nagykaliberrel, megfordultam és egy tucat rendőr ott állt, gondoltam megpróbálok elmenekülni. Nagyon hirtelen zajlottak az események. Így ezeknek a tudatában kisebb jailnek gondolnám azt a PG-t, de a videóm TALÁN még mindig megvan róla, így, ha szükséges beküldöm.

A bant a továbbiakban is jogtalannak, valamint mondvacsináltnak tartom. Eddig sem bannoltunk senkit a skinje miatt...

Edit a berakott PM miatt: A PM küldőjével is láttalak titeket egy TS ügyfélben, mondjuk közvetlen a ban után. Nem tudom véletlen egybeesés-e, még kérés nélkül tett is rám valaki (talán az nni leader, Patrik) egy nem see játékost akkor. Itt is felmerül két kérdés. Minek ír PM-et, ha egy szobában vagytok? 🙂 Hol van szabályozva a skinhasználat?

Érdekes módon nem sérelmezel semmit amit fentebb írtam, inkább csak próbálod arra terelni ezzel is a PM-el a dolgot, hogy rosszat csináltam. Továbbra is tartom magam a leírt álláspontjaimhoz. (Egy skin miatt büntetsz ami nincs szabályozva, hogy amint van pénzem váltsam le meg ilyenek, nem tudok olyat nem figyelembe venni, amit nem beszéltünk meg és nem is jutott el hozzám…)
 
Utoljára szerkesztve:

Pexy

Támogató
2019. 01. 13.
913
1 211
V2 karakter
Sophie Guerrini
Hol van szabályozva a skinhasználat?
Ne akard már az egész egri csillagokat szerver szabályzatba foglalni. Világosan meglettél kérve, hogy vegyed le azt a skint közel 50-es szinten és továbbra is nem releváns az, hogy milyen formában lettél erre megkérve. FUNból vetted vissza magadra nem törődve azzal, hogy rád lett szólva ez miatt.
Érdekes módon nem sérelmezel semmit amit fentebb írtam, inkább csak próbálod arra terelni ezzel is a PM-el a dolgot, hogy rosszat csináltam. Továbbra is tartom magam a leírt álláspontjaimhoz.
Bő mondatokban leírtad már a problémádat és én is leírtam a magamét a szerveren.
Edit a berakott PM miatt: A PM küldőjével is láttalak titeket egy TS ügyfélben, mondjuk közvetlen a ban után. Nem tudom véletlen egybeesés-e, még kérés nélkül tett is rám valaki (talán az nni leader, Patrik) egy nem see játékost akkor. Itt is felmerül két kérdés. Minek ír PM-et, ha egy szobában vagytok? 🙂
Kitiltásod kiosztása után mentem fel ügyfélbe, de ennyire nem kell már szőrszálhasogatónak lenned. Olyan dolgokon akadsz fenn aminek semmi köze ehhez a panaszhoz. Lásd: Nem a pastebin-t küldtem el neked hanem egy sokkalta egyszerűbb logfeltöltőt (amit mellesleg Bence jóváhagyott).
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: patrxk és DaveV4

krsztn

"Nincs lehetetlen, csak tehetetlen"
SzerverAdmin
v2
2019. 07. 05.
314
348
Törökbálint
V2 karakter
Elena P Pawlowski
Szia. Szeretnék akkor újból reflektálni az irományodra. És ezzel is csak ismételni fogom magamat és bargert. Nekünk senki nem mondta hogy CIVIL nem hordhatja a mindenki által "noki", kezdő skinként ismert skint. Ha meg problemát jelentett akkor miert nem lehetett közvetlenül szólni, miért kellett közvetetten átadni az üzenetet, és akkor biztos úgy jut el hozzánk ahogy azt te jónak látod. Valahogy így képzelném el:"Szia Peti. Beszélnünk kéne." És akkor elmondod mi a problemád a skinnel stb. stb. Ráadásul csak TE voltál az akinek probléma volt a skin hordása és aki "szólt" ezért. Plusz. Ha meg nem lehet hordani bárkinek a skint akkor miért van bincoba? És miért kéne lecserélni ha van 18 ezer forintod? Miért nem lehet olyan skint hordani ami neked tetszik? Számomra ezek ütöttek ki a biztosítékot.
 

aPeti

edes otthon ❤️
Támogató
2020. 04. 09.
780
1 324
LV karakter
francisco.trefoloni
V2 karakter
francisco.furstenbarger
Szia!
Köszönöm reagálásodat és kitért véleményezésed a hozzászólásomra. Szeretnék én is pont szerűen válaszolni ezekre, kezdeném is.
Ne akard már az egész egri csillagokat szerver szabályzatba foglalni. Világosan meglettél kérve, hogy vegyed le azt a skint közel 50-es szinten és továbbra is nem releváns az, hogy milyen formában lettél erre megkérve. FUNból vetted vissza magadra nem törődve azzal, hogy rád lett szólva ez miatt.
Nem FUN-ból került visszavételre. Mint már említettem, kedvelt skinjeim egyike. Továbbiakban sem gondolom irrelevánsnak, hogy milyen formában kértél meg akkor. Mint látod, egy félreértés keletkezett belőle, mint most. Ha el lettem volna húzva és megkérve szemtől szemben (nem közvetítővel), akkor tudnám milyen elmélet alapján szankcionáltál. (Ami a továbbiakban sincs leírva sehová és nem gondolom, hogy ez egy olyan dolog amire rá lehet húzni "Nem lehet mindent beleírni a szabályzatba" címszót.)
Bő mondatokban leírtad már a problémádat és én is leírtam a magamét a szerveren.
Itt igazából konkrétan nem tudom mire gondolsz. Feltételezem láttad a fejem felett a billentyűzet ikont és úgy adtad rám a bant, majd a chatablakot rámzárod pár órával a leírt mondataim után.
Kitiltásod kiosztása után mentem fel ügyfélbe, de ennyire nem kell már szőrszálhasogatónak lenned. Olyan dolgokon akadsz fenn aminek semmi köze ehhez a panaszhoz. Lásd: Nem a pastebin-t küldtem el neked hanem egy sokkalta egyszerűbb logfeltöltőt (amit mellesleg Bence jóváhagyott).
Csak megjegyeztem ezt, nem szőrszálhasogatás. Azt már nem tudom, hogy pontosan mikor mentél fel. Amikor kiraktál nem sokkal később kerestem a TS identityd, akkor bent voltál már ügyfélben.
Oldal - Ez egy tipikus példa arra, hogyha nem tudok róla, akkor információ hiányában vagyok, vagyis adódhatnak ebből is félreértések. Akárcsak abból, hogy nem húztatok el, hanem közvetítőt alkalmaztatok indokolatlanul.

Szerintem megválaszoltam minden általad felvetett pontot.
Szép napot kívánok.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.