Frakciók közötti govolások idejének szabályzása

szabogaborr

Újonc
Támogató
2020. 11. 18.
50
77
22
Fehérgyarmat
V4 karakter
Alberto Barbaro
LV karakter
Alisha Bryan
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget a frakciók közötti govolások rendbe tételével kapcsolatban, mert mostanában úgy látom, hogy ezek eléggé rossz irányba mentek el.

Probléma: Elég gyakran előfordul, hogy 5-10 percenként (néha még ennyi időt sem várva) egymásra nyomják a govot a frakciók, ami szerintem már elég zavaró. Ezen kívül azt is észrevettem, hogy a saját frakciók sem mindig tartják be azt az állítólagos szabályt, ami arról szól, hogy minimum 30 percnek kellene eltelnie az újabb govolás előtt.

Javaslat: Nagyon fontos lenne, hogy mindenki betartsa ezt a szabályt, kivétel nélkül, függetlenül attól, melyik frakcióról van szó. Ez segítene abban, hogy a govolások kiegyensúlyozottabbak legyenek, és senki ne érezze úgy, hogy igazságtalan helyzetbe kerül.

Dupla govolás: Beszéltem egy adminsegéddel a dupla govolás kérdéséről is. Ennek kapcsán annyit szeretnék megemlíteni, hogy amennyiben egymás után kettő gov történik, az még belefér, és nincs vele probléma – ez engedélyezett.

Logok: Többször is gyűjtöttem már ki logokból olyan sorokat, amikkel alátámaszthatnám ezt az egymásra történő govolást. Szeretném, ha ezek alapján is figyelembe vennétek a kérésemet, és segítséget nyújtanátok abban, hogy ez a helyzet javuljon.

Előre is köszönöm a megértést és a segítséget!
 

justcody

trónon a király, vígan dúl a lakoma
Globális Moderátor
v4
2021. 08. 19.
815
2 160
V4 karakter
Cody_Bishop 🦆 🇯🇲
Nem olyan egyszerű betartani ezt a minimum 30 perces szabályt mint elsőre gondolnád. Ha van mondjuk 4-5 frakció aki akar govolni, már órákról beszélünk mire valaki sorrakerül. Nincs megbeszélve hogy ki mikor és ki után következhet a govolással, lehet én kinyomok egy fegyverbejeletés és autókiváltást, majd 15 perc múlva feljön valaki a szerverre és nyom egy akadémiával kapcsolatosat ugyanabból a frakcióból. De legyen ez akár egy TEK TGF és Fix üres sor gov. Volt már arra is példa, hogy miután leketyegett a ~30 perc, véletlen egymásra govolt két frakció. Az utóbbi időben a TCM frakcióban lehet bérelni olyan jogot, hogy a saját bulidat/eseményedet hirdethessed, namármost aki kifizet 200k-t egy napra az valószínűleg nem 2x akarja kinyomni chatre, csak hogy tekintettel legyen másokra. Midezek ellenére támogatom, hogy elsőkörben a közösség próbáljon változtatni a helyzeten.

Pár ötlet

Opció 1:
Nézhetné egy script, hogy a frakciód govolt-e az elmúlt 1 órában, és hogy volt-e bármilyen gov az elmúlt 20 percben. Ha valamelyik megtörtént akkor nem engedi ki a govot.
[SeeMTA - Hiba] Nem sikerült kihirdetni a frakciód felhívását!
Oka: Már használta a frakciód a felhívás parancsot az elmúlt 1 órában! (Még 47 perc van vissza.)
Oka: Már volt felhívás az elmúlt 20 percben! (Még 3 perc van vissza.)

Opció 2:
/gov parancs használata után egy várólistára kerülne a szöveg, amit a rendszer majd X idő múlva kiír, mondjuk 20 percenként 1 gov, max 5 gov lehet egy várólistán
[SeeMTA - Felhívás] Sikeresen várólistára került a frakciód felhívása!
Pozíció: 2/5, 43 perc múlva kerül publikálásra.

/govimp parancs, azonnal kikerül a gov, 1 frakciónak 24 óránként 1-2 ilyen govja lehet, szintén script által limitálva. Akár külön jelezhetné a rendszer hogy ez egy fontosabb felhívás volt.

Egyéb:
/toggov parancs, kikapcsolja a govolások láthatóságát

Nem lett a legfazonírozottabb hozzászólásom, de még alvás előtt ki akartam írni magamból ezeket.
 
  • Tetszik
Reactions: kalobone