flowww - Morthy (helyette)

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

smug audience

Újonc
2019. 01. 12.
18
90
V4 karakter
Curtis Vinyard
1cf152a23a6401c9124c4e3215a30327.png



Neved:
flowww


Panaszra tett moderátor neve:
Morthy


Panasz oka:
Helytelen eljárás


Bizonyítékok (kép, log, videó stb..):
https://i.gyazo.com/fdf76a616e4d5acc379ff56adf88fa35.png


Egyéb megjegyzés:
A kitiltást a következő módon kaptam: a Verona Beach White Boys NS topicba postoltam egy képet amin az emberek a nevezetes náci szalutálást végezték (https://thumbs.gfycat.com/CookedPlayfulKawala-mobile.jpg), efölé pedig a "Sieg Heil" kifejezést tettem, mely magyarra fordítva valahogy úgy hangzik, hogy "Győzelem, üdv!"

A kitiltásomban az áll, hogy tilos a politika parodizálása / fejtegetése, viszont nem látom, hogy a postom hol tartalmazott volna bármi ehhez hasonlót. A téma ígyis hemzseg a horogkeresztektől és egyéb más náci szimbólumoktól amikért nem szankcionáltak senkit, tehát a kép még kapcsolódott is ide (ráadásul azon nem szerepelt egy sem a "zavaró" szimbólumok közül).

Továbbá az is szerepel a tiltásomban, hogy "Júinus 27" (elírás) a holokauszt nemzetközi emléknapja. Ezt nem teljesen értem, hogyan kapcsolódik a témához hisz maga a náci / Hitler szalutálás ehhez nem köthető egyenesen. A szalutálás a Hitler és birodalma dicsőítésére szolgált, melyet az NSDAP vezetett be az 1930as években. A holokauszt 1941-ben kezdődött.

Mindezen felül a fórum szabályzat pontos megfogalmazásában az áll, hogy az ilyen féle tartalom megosztása mellé komoly viselkedés kell hogy társuljon. Ez részemről megvolt.

Az utolsó amit meg szeretnék említeni, hogy a szabályzat 25. pontjának megszegése 100 büntetőpontot von maga után, mely nem egy örök kitiltás, ami csak folyamatos panaszokat követhetően osztható ki (https://gyazo.com/04fd564dc92c55d86aa13d6c97ece842). Ha nem csal az emlékezetem nem igazán volt rám panasz a fórumon. Ugyan lightosabb módon szúrkálódtam másokkal, de nem voltam azon minden erőmmel hogy a rendszer ellen menjek és bántsam a felhasználókat.

Normális esetben nem tettem volna panaszt, viszont Morthy nem volt hajlandó TeamSpeak-en válaszolni, így ehhez kellett folyamodnom. Részemről a tiltás feloldásával is beérem, de itt úgy éreztem több figyelmet kaphatok.
 

drjuan

Zöldfülű
2019. 01. 10.
216
901
Hell
V4 karakter
Santiago Moya
Mint a non script frakció egyik tagja írok a panaszhoz, gondolom így akad némi közöm a dolgokhoz ha már felhoztad.
Egy dolgot szeretnék kiemelni az írásodból mégpedig a "A téma ígyis hemzseg a horogkeresztektől és egyéb más náci szimbólumoktól" részt.
Amiket a képeken látsz nálunk azok teljes mértékben "IC ügy" dolgok, amit pedig te töltöttél fel hozzánk már OOC témának számít ami büntetendő. Mi csak és kizárólag az élményképekhez használjuk fel a horogkereszteket, totenkopf(koponya), Hitlert ábrázoló portrét. Pont azért hogy még jobban élvezhetőek legyenek a feltöltött képeink. Úgy gondolom ennyi még belefér, mintha egy néger frakció tagjai a drogokról és fegyverekről posztolna, a szerepjátékunk része.
A te kommented túlzás volt, értékeljük hogyha valaki a támogatását vagy a tetszését nyilvánítja ki felénk de akkor azt tegye meg normálisan az illető, úgy ahogyan azt a fórum szabályzatába nem ütközik.

Még annyit hozzátennék hogy az örökös kitiltást túlzásnak tartom ennyi miatt, ez csak egy játék és annak is csak a fórum része. Ha tényleg nem ártott korábban a légynek se a srác akkor igazán megérdemelné az enyhítést, nem ártott a közösségnek semmivel azzal hogy olyan képet és szöveget posztolt hozzánk ami nem teljesen elfogadható a fórum szabályzata szerint. Ne vegyük el a játékosok kedvét a fórum használattól ilyen dolgok miatt. ✌️
 
Utoljára szerkesztve:

smug audience

Újonc
2019. 01. 12.
18
90
V4 karakter
Curtis Vinyard
Flowww felhatalmázásval én fogom képviselni őt a panaszkönyv alatt.

A kép amiért szankciót kapott a The man in the High Castle televíziós sorozatból kiragadt kép amely egyébként egy könyvfeldolgozás ami egy disztópikus jövőt mutat be. A sorozat megtekinthető az HBO GO kínálatában is és mégsem perlik őket ahogy az alkotókat sem.

2013. évi XLVIII. törvény egyébként kimondja, hogy akkor minősül egy tiltott szimbólum ábrázolása bűncselekménynek ha az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő módon teszi. Flowww egyébként is ellenzője az olyan eszméknek ahol bizonyos népek úgy hiszik felsőbbrendűbbek a többinél.

A képen egyébként nem látható semmilyen önkényuralmi jelkép még SS egyenruha formájában sem. Igaz ugyanakkor, hogy ez a fajta karlendítés köthető a nácizmushoz, de nem járnak kéz a kézben. Minden német lakos a Harmadik Birodalomban használta mivel kötelező volt és a jelentése semmilyen mértékben nem kapcsolódik a felsőbbrendűséghez. A német nép, illetve később a háborús erőfeszítések dicsőítésére használták. És itt a dícsőítés = nem egyenlő a felsőbbrendűség hirdetésével.

Egyébként csodálom, hogy Flowww hozzászólása túllépett egy határt az enyémmel ellentétben. A kép maga a felsőbbrendűség és az eszme hírdetése és ugyanúgy "OOC témának" számít.

Egy szó mint száz. Nem akart Ő ezzel ideológiát terjeszteni vagy az áldozatokat megsérteni (nem is tette egyébként), egyszerűen a topic témájához kapcsolódó képet rakott ki. Ahogy most is látható a másik ilyen jellegű projektnél horogkeresztet ábrázoló tetoválásról kép.
 

Morthy

see you in reality
2019. 01. 10.
1 413
1 205
22
V4 karakter
Pedro R Moore
LV karakter
Pedro R Moore
Sziasztok!

Reagálnék az általam kiosztott szankció miatt létrejött panaszkönyvre.

A hozzászólásodat jelentették, ami közvetlen a frakció egyik tagjától (@userjuan) érkezett. Az ő álláspontja és vélekedése az esetről feljebb olvasható.

A kitiltásra vonatkozóan nyitott voltam egy nyílt párbeszédre kettőnk között, ahol is a szankció miértjét tudtuk volna normál keretek között megbeszélni. Sajnos abban az időintervallumban, amikor felkerestél engem a TeamSpeak3-on szerveren, nem volt gépnél, hozzávetőlegesen már négy órája. Ennek köszönhetően nem tudtam válaszolni a megkeresésre idejében, továbbá mire visszatértem, te már leléptél.

Saját véleményem szerint a témához általad illesztett kép ebben az esetben nem helyénvaló. Tény, hogy a projekt számos olyan elemet, szimbólumot is tartalmaz, amely a nácikhoz köthető, viszont ezek felhasználása mind Roleplay szituációból, célból történik, illetőleg a szerveren történik.

A közzétett képen látható a náci karlendítés, amely a történelem egy sötét korszakát idézi elő, így ennek további boncolgatása teljesen felesleges. Rendben van, hogy szeretted volna kifejezni tetszésedet a létrejött topikkal kapcsolatban és sok sikert kívánni neki, azonban ez így, ebben a formában számomra túllépi azt a bizonyos “vörös” vonalat.

Mindenekelőtt köszönöm, hogy észrevetted és felhívtad a figyelmem a helyesírási hibára, továbbá pontosítanám magam azzal, hogy az általam megadott hónap is elírásra került. Január 27. a holokauszt nemzetközi emléknapja. Ezúton szeretnék elnézést kérni ezen pontatlanságok miatt.

A képhez csatolt “Sieg Heil” kifejezésről, továbbá az azon látható szalutálási módról szerintem az emberek többségének a holokauszt jut az elsők között eszébe, mint ahogy a témában fellelhető egyéb szimbólumokról is (hogy azok miért nem érnek megítélésem szerint szankciót, feljebb kifejtettem). Természetesen akadnak véletlen egybeesések, s gondolom magáról az emléknapról sem tudtál a kép posztolásakor. Szerencsétlen párhuzam alakult ki. Egyébként Adolf Hitler és a náci Harmadik Birodalom teljesen összefonódott a holokauszttal, így ehhez minden ilyesfajta dolog hozzákapcsolódik. Nem mindegy, hogy ez a szerveren kialakult Roleplayből adódóan jön létre, vagy csupán egy tetszés szerinti kép megválasztásával kerül terítékre.

A múltaddal összefüggésben szeretnék néhány szösszenet kiemelni, mivel az nem teljesen makulátlan. Kitiltásod előtt pár órával tértél vissza újfent a fórum területére, hisz korábban részesültél egy 100 büntetőpontot érő szankcióban. Ezt megelőzően néhány hónappal ezelőtt ismételten ekkora mértékű büntetést kaptál. Összesen kétszer kerültél kitiltásra ez idáig, ez volt a harmadik. Ezen információk tudatában döntöttem az örökös kitiltás kiosztása mellett, aminek fő célja a ban indok végén olvasható.

Továbbra is nyitott vagyok egy beszélgetés megejtésére a történtekkel kapcsolatban.
 

Jerry

A nép hangja
Very Important Person
2019. 01. 08.
3 909
4 513
31
Mulholland 🌆
V4 karakter
Quinto Montanez 🇲🇽
Sziasztok!

Végig olvastam a panaszkönyvet, a kommenteket, valamint az emített ns topicot is. Ameddig IC jönnek az ilyesfajta képek, úgy gondolom belefér, nem akarjuk megszabni az rp kereteit, de ilyen nem oda illő képeket nem szeretnénk látni, szerintem egyértelmű hogy miért. A kitiltásod szerintem abszolút jogos, pláne ha hozzávesszük az előéletedet. Beszéljétek át Morthyval a bant, hátha tud enyhteni, de kétlem hogy a moderátor itt hibázott volna.

Jogtalan, zárom és helyezem.
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.