Fizetés kiegyenlítés

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
480
1 217
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
Az én ötletem alapja az hogy mindig azt a munkát csinálják az emberek ami éppen a legtöbbet fizeti, és ez által fölöslegesé válik az összes többi.
Jó lenne úgy beállítani a fizetéseket hogy nagyjából (5%-ra pontosan) ugyan annyi legyen az óradíj.

A szerveren megtalálható munkák és munkabér (saját tapasztalat alapján)
Nagy.ker: 20-25e$/óra
Busz vidék: 13e$/óra
Busz város: 11e$/óra
Postás (550/csomag) 12e$/óra (nem tudom hogy mikor olvasod melyik csomagár van bent a szerveren, de a topik írása előtt lett visszavéve 1050-ről 550-re)
Postás (1050/csomag) 25-30e/$
pizza futár: 6000$/óra
Gyár: 20e$/óra

Szerintem jól látszódnak a különbségek.
Az lenne a legjobb, ha minden munka be lenne úgy állítva, hogy kb 20e$/óra és így mindenki azt tudná csinálni amit éppen szeret.

Tudom...Tudom...most is csinálhatja amit szeret, de nyilván inkább azt a melót csinálja amivel 2-szer annyi pénzt keresni egy óra alatt.


(bővítés) Esetleg bekerülhetne egy kamionos munka is.

U.I: A pizza futáros robogóval csináljatok valamit, mert idegesítően lassú és a hangja is idegölő 10 perc után ?
 
Utoljára szerkesztve:

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
480
1 217
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
igen, kedves magyar ragadozó majd azért fognak egy külön hangmodot rakni rá mert téged idegesít, nem mintha nem tudnád lehalkítani a játékot

Éljen a magyar mentalitás egy fikázni kell a másikat. ;)
Amúgy meg nem csak engem zavar, és nem azt mondom hogy rakjanak be egy külön hang módot, inkább azt hogy cseréljék le valami másra.
Pl egy AMC Gremlingre.
 

Lukász

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
262
216
V4 karakter
Tyler Bush
LV karakter
Matthew Sanders
V2 karakter
Fernando Marshall
Hasonlo otletre en is gondoltam.
Szemely szerint arra gondoltam hogy kene egy balanceot csinalni munkak kozt. Lenyegeben arra gondoltam hogy minel tobben Csinaljak az, adott munkat annal kevesebbet fizessen. Es forditva, tehat ha kevesen Csinaljak az adott munkat menjen fel a fizetes.
Velemenyem szerint ezzel ki lehet egyensulyozni a munkak hasznalatat es nem minden fel evben az lenne hogy valtsunk munkat mert Mar unalmas.
 

Dominik511

Újonc
2019. 01. 10.
42
76
V4 karakter
Dacquan Burns
LV karakter
Kentrell Lowe
V2 karakter
--
Ilyen dolgokba már teljesen felesleges belenyúlni, mert az utóbbi "áremelés" is felborította a szerver gazdaságát. Nem akarom hogy egy m5 20milliót érjen. Az ilyen áremelések felviszik az árát mindennek, és akinek vannak felhalmozott dolgai, az szépen eladja, és 100 millióra kerül.
Nem támogatom
 

Dorsym

Barangoló
2019. 12. 13.
82
181
LV karakter
Nicostrato Baresi
Ilyen dolgokba már teljesen felesleges belenyúlni, mert az utóbbi "áremelés" is felborította a szerver gazdaságát. Nem akarom hogy egy m5 20milliót érjen. Az ilyen áremelések felviszik az árát mindennek, és akinek vannak felhalmozott dolgai, az szépen eladja, és 100 millióra kerül.
Nem támogatom
Mondjuk a keresetek csökkentését jobban adnám ilyen szempontból, hátha az segít, hogy legyen azért kocsi 1 milliónál olcsóbban
 

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
480
1 217
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
Ilyen dolgokba már teljesen felesleges belenyúlni, mert az utóbbi "áremelés" is felborította a szerver gazdaságát. Nem akarom hogy egy m5 20milliót érjen. Az ilyen áremelések felviszik az árát mindennek, és akinek vannak felhalmozott dolgai, az szépen eladja, és 100 millióra kerül.
Nem támogatom
Mondjuk a keresetek csökkentését jobban adnám ilyen szempontból, hátha az segít, hogy legyen azért kocsi 1 milliónál olcsóbban

Én nem azt írtam hogy növeljék meg a fizetéseket. Én se szeretném ha elszabadulnának az árak. Csak annyit írtam hogy legyen egységes fizetés a munkák között, hogy mindenki azt a munkát csinálja amit szeret.

( Az ötletet kibővítettem egy kis plusszal 2020.10.12)
 
  • Tetszik
Reactions: Pinokio22

Dave

Klaviatúra gyilkos
Veterán Globális Moderátor
LV
2019. 01. 10.
789
402
23
V4 karakter
Roland Harless
LV karakter
David Westwood
V2 karakter
Roland Harless
Igazából vegyesek a gondolatok..Ha most minden munka kb egyenlőre lenne állítva az jó is lehet meg nem is, mivel ha mind ugyanannyit keresne, akkor is megvan az esély arra, hogy csak 1-2 melót csinálnának.
 

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
480
1 217
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
Kis matekozással normalizálni lehetne az árakat és a fizetéseket. De egyszerűen felesleges ameddig az emberek szemében mondjuk releváns, hogy az autónak mekkora az ID-je, meg kis alvázszám, meg 'A'-s rendszám.
Sajnos ebben teljes mértékben igazad van, még az a szerencse hogy ez a probléma még csak V3-mon van jelen.

Igazából vegyesek a gondolatok..Ha most minden munka kb egyenlőre lenne állítva az jó is lehet meg nem is, mivel ha mind ugyanannyit keresne, akkor is megvan az esély arra, hogy csak 1-2 melót csinálnának.
Tény és való hogy meg van rá az esély, de még mindig jobb mint ami most van. Mindenki a nagy ker melót csinálja a szerveren.

Tök mindegy, hogy melyik munkát csinálod, mert mindegyik monoton. Most lényegtelen, hogy a motorral kell elmenned x cp-be, vagy egy furgonnal.
Ebben is nagy igazság van. Gyári melón kívül (ami nagyon unalmas), csak olyan melók vannak ahol el kell menni A-ból B-be.
Jó lenne ha behoznának valami új melót ahol nem vezetni kell.
Szerintem Bayside-on meg lehetni csinálni a fa vágós melót.
Ha nagyon szeretnék akkor egy bányát is ki lehet alakítani valahol a sivatag közepén.
Van még egy nagy olaj mező is a mappon, amit szintén ki lehetne használni valahogy.
 

Ryo

Pötyögtető
Támogató
2019. 09. 20.
480
1 217
26
Tolna Country
LV karakter
Ryo Kigo
V2 karakter
Erdosi Ella
Lehet hogy hirdeti, de amíg senki nem veszi meg addig cseszheti?
 

keWovsdawrld

Újonc
2019. 03. 13.
31
15
20
V4 karakter
Udo Schwarz
LV karakter
Dwyer Oakwood
Egy egyenlítés valóban jól jönne...mert a szervert ellepték fogalmazzunk úgy a grinderek...és ez megöli az rp-t (szerintem). És ha kb ugyanannyi lenne mindennek..és nem lenne kifejezetten jó meló (mint pl amikor bejött a buszos frissítés) akkor nem lennének hatalmas tömegek CSAK ANNÁL AZ EGY MUNKÁNÁL.


egy szó mint száz...támogatom..



u.i. Pizzás robogó helyett valami egyszerű szállító kocsi is jó lenne. (pizza planéta jeep xdd)
 
  • Tetszik
Reactions: Morozno

notkrisz

Írnok deák
2019. 04. 16.
558
1 575
V4 karakter
Wang Jin
LV karakter
Omar Cortes
V2 karakter
nincs
Én amúgy szabályba íratnám, hülyeségnek hangzik de legalább az árak a földön maradnának.
Ez kéne először, hogy az ilyen "a rencamos a auto?" kaliberű playereket valahogyan megfékezni, azután jöhetnének a fizetéssel kapcsolatos ötletek. De egyébként nagyon nehéz lenne kiszűrni az ilyent, mert 1. Szabályzatba biztosan nem kerülne be, rengeteg adminjail lenne belőle. 2. Ha esetleg valami féle "rendszám váltás" lenne, akkor újabb problémák merülnek fel, mert az MDC-be a körözött járművekről lekerülne hirtelen a körözés, mert a régi rendszámok lennének benne, és ha mittom' én, átmegy egy olyan jármű a trafin, ami a váltás előtt körözött volt, akkor nem jelezné be, például. Igazábol, egyetlen egy ötletet tudtam megfogalmazni magamban, ami talán működne. Amikor egy adott player megveszi az autókereskedésből a járművet, akkor ő maga kell rakjon egy rendszámot rá. Ez alatt azt értem, hogy mielőtt kihozhatná a kocsit, lenne egy ugyan olyan felület, mint tuningolóba, annyi különbséggel, hogy nem rakhatna rá akármilyen rendszámot, pl. REM-RUM stb, hanem a rendszám három betűből, és két számból kéne álljon. Bár, ezt szerintem soha nem fogják behozni, még is, véleményem szerint ez senkinek nem okozna gondot, és így nem lenne az "A" rendszám úgymond "ritkaság".
 
  • Tetszik
Reactions: makszi