Fémdeketerozás

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

ZeusDawey01

Újonc
2023. 05. 02.
2
0
V4 karakter
Vigh_Frodo
Hellósztok nem lehetne valami szabályzatot ara hozni mekora értékbe vagy legaláb hogy kocsibol ne vehesék el a játékosoktol amit fém deketerozás közben talál.
 

leviiiii

fumo friday
2020. 05. 24.
758
3 881
Mosonmagyaróvár
V4 karakter
selita vidini
LV karakter
cino tani
V2 karakter
krisztián lovász
Hali. Az első dologra nem lehet és nem is fognak semmi szabályt behozni, mivel itt tárgyakról van szó, nem pedig pénzről, így ha ezt limitálnank, akkor mindent is limitálni kéne, ami tárgy rablással kapcsolatos.

A másik dologra nem tudom, hogy terveznek-e valamit behozni, ez egy kiskapu, amit a detektorozokat rablo felek kihasználnak.

Megoldás: Tedd le valami biztonságos helyre a kocsid, távol és rejtve attol a helytől ahol detektorozol és nem fogjak a cuccaidat a kocsiból elrabolni.
 

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 534
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Hellósztok nem lehetne valami szabályzatot ara hozni mekora értékbe vagy legaláb hogy kocsibol ne vehesék el a játékosoktol amit fém deketerozás közben talál.
Szia!

Teljesen felesleges erre szabály. Ha rászánsz egy kis extra időt arra, hogy forgalmas főút mellé (pl. ha Angel Pine tengerpartján detektorozol, akkor az autópálya szélén) parkolod le a kocsidat, valamint minden/minden második antik után odaszaladsz és lerakod, minimalizálni tudod annak a kockázatát, hogy megfosztanak az értékeidtől. Emellett a kocsidban legyen egy tartalék telefon is (rabláskor elveszik), hogy bejelentést tehess a rablókra.
 

Warlord22

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
528
1 899
28
V4 karakter
Fabio Luchese
LV karakter
Brandon Artmenson
V2 karakter
Táplis Béla
Egy sráctól hallottam egy jó taktikát ami még be is válhat. Quad bérlőnél szokta le parkolni a kocsiját és bérelt quaddal szokott járni. Ha talál egy antikot elmegy a kocsihoz, lerakja és visszamegy folytatja tovább. Ha esetleg nem akarsz a quaddal vesződni akkor pedig két kocsi kell, egyik amivel mész másik amibe lerakod. Ha az a kocsi van a közeledben amivel "mászkálsz" akkor azt nyittatják ki úgyis abba megy nem lesz semmi. Így ha veszítesz akkor is maximum 1 antikot. A kocsi kinyitásra szerintem is kellene szabály, LV-n alapból tilos ez szóval szerintem itt is elférne. De sajnos nem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: ZSABI és LucasLV

Miss Lacky

Írnok deák
2020. 06. 19.
626
2 534
V4 karakter
🇦🇲 Liana Shakaryan
LV karakter
🇺🇸 Anna Lawrence
V2 karakter
🇺🇸 Andrews Charlotte
Ha már itt tartunk, őszintén szólva, nem igazán értem, LV-n miért volt szükség ennek szabályozására.

Jelenleg a szerveren a civilek számára elérhető tevékenységek közül detektorozással lehet időarányosan a legtöbb pénzt keresni (ha jókor mész el és megúszod a rablást, 5-6 óra alatt összejön nagyjából annyi pénz, mint egy hét farmozással).

Amennyiben a fémkeresőket védő szabálypont jönne be (antikok rablásának/autó kinyittatásának tilalma), a detektorozás egy olyan profittermelő tevékenységgé változna, melyben gyakorlatilag nincsen rizikó, de ehhez képest hatalmas bevétellel kecsegtet.
Gondoljunk csak bele. A fémkeresést végző játékosoknak nem kellene reális kockázattal szembenézniük, hiszen kirabolni nem érdemes őket. Egész nap csak járkálnának detektorral a kezükben és farmolnák a pénzt. Ezalatt a zsákmány eladásán kívül (plusz a zálogház előtti esetleges tömegverekedések) semmilyen RolePlay interakcióba nem kerülnének. Az infláció várható elszabadulásáról nem is beszélve.

Ezzel nem azt mondom természetesen, hogy a rablás a szerepjáték csúcsa, de valahol megteremti az egyensúlyt, mivel a fémkeresés a nagy profitindex mellett magas kockázattal rendelkező tevékenységgé válik, ezáltal a játékosokat elővigyázatosságra, gondolkodásra sarkallva, a profit farmolását pedig valamilyen módon kontroll alatt tartva.
 

SuitDasHun

Pötyögtető
2021. 02. 05.
409
654
V4 karakter
Grou Smith
Hellósztok nem lehetne valami szabályzatot ara hozni mekora értékbe vagy legaláb hogy kocsibol ne vehesék el a játékosoktol amit fém deketerozás közben talál.

Csao! Autóból lopni nem tudom mennyire ütközik szabályba de legkozelebb mond,hogy nem a tied ha nem kérdeznek rá do-val,hogy van-e nálad a kocsihoz kulcs (ott mudzaj beirnid hogy do van) akkor nem vagy köteles kinyitni. meg a kocsit tedd le forgalmasabb helyre pl beton út szélére
 
  • Vicces
Reactions: Macseek
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.