Farm rendszer bővítése

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Arn

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
294
237
Győr-Moson-Sopron
V4 karakter
-
LV karakter
Jacky Musso
V2 karakter
Joanne Tremblay
v2-fejleszt_-logo.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek



Játékos neved:
< Imani Johnson >

Ötleted:
< méh farm behozatala >


Megjegyzés:
< - 10 kaptárt lehessen kezelni, egy újjonnan bérelt farm amit nem játékostól vesz meg a játékos akkor a rendszer 4 kaptárat helyezzen be a farmra. Viszont arra gondoltam hogy See Forintért lehessen venni még 4 darabot valamint ha valaki szeretne még több kaptárral foglalkozni akkor lehessen még 2 darabot prémium pontból vásárolni így egy farm 10 kaptárat tudna birtokolni. Ugyebár a méhek a növények álltal tudják termelni a méz alapanyagát, így leírom a következő pontban hogy milyen funkciók legyenek a farm rendszerbe és hogy milyen dolgok kellenek a méhészethez hogy egyben reális legyen. - Méhész ruha ( pl: farmon kívül bele állunk a cp-be egy parancs beírásával megváltozna a skinünk. Ez ahhoz kellene hogy ha bemegyünk a farmra akkor nem tudnak a méhek megszúrni, ha nem vesszük fel a ruhát akkor a rendszer írja ki hogy a méhek elkezdtek szúrkálni és a karakter életereje csökkenne. - Úgy gondolom egy parancs segítségével ki lehetne nyitni a fenti ablakot, persze nem kötelező tényleg kinyílnia, de ha megoldható akkor úgy legyen hogy csak bentről lehessen látni hogy nyitva van. ( Ez azért lenne fontos ne lehessen kintről beugrálni a farmba. Valamint maga a funkcióra azért lenne szükség mivel a méhek a valóságban is a szabadban szerzek össze azokat a dolgokat amik szükségesek kaptárba. Nem akarok nagyon részletezni, mivel ez csak egy játék. ) - Akkor a kaptárakat is külön parancsal lehessen nyitni. Netán nem csukja be a játékos a kaptárat akkor a méhek elvesznek és meg kell venni újra a családot és az egész folyamat kezdődhet újra. Az idő tartam a becsukás/nyitásra annyi legyen amennyi jelenleg megvan szabva az öntözésre. - A méz termelési ideje annyi legyen amennyi jelenleg a növényeknél van, szerintem ez így korrekt lenne. - A méz kilóra legyen mérve, a beárazást azt a fejlesztőkre bízom. "Ha valaki lemondja a farmot természetesen a bővített kaptár összegéből x összeget adjon vissza a játékosnak, de csak azokból a kaptárakból kapjon vissza összeget amelyek see forintba vásárolt a játékos." - A legfontosabb folyamat a pergetés, majd utána a kaptárok tisztítása, ezt paneles funkcióba tudom elképzelni. Viszont ha x ideig nem pergetünk, vagyis nem szüretelünk valakinek így érthetőbb akkor elkezd x idő után romlani a méz ( Tudom valóságba nem így megy, de ez mégis játék ) ahogy a növényeknél is van jelenleg, meg ha nem tisztítjuk ki a kaptár a betelepítés elött akkor a következő történjen pl: A méhek élet erejét valamint a méz állapotát is mutatná a rendszer ha egy adott kaptárhoz közel mennénk, így folyamatosan látnánk a méhek és a méz állapotát. - Leírom hogyan nézne ki ez gyakorlatban, hogy mégis tudjátok elképzelni amire én gondoltam, egyrészt a fejlető csoport munkáját is megkönnyítve ezzel. 1. Választok egy számomra megfelelő helyet és kibérlek egy zöld cp-vel való jelző farmot. 2. Ilyenkor belépek akkor 4 kaptárat látok, ha a bővítés jut eszembe akkor az úgy lenne a legjobb ha nem a farmon bellül lehessen bővíteni hanem kívül a cp-be bele állunk akkor mondjuk a rendszer egy panelt hoz fel vagy chaten írja ezzel a parancsal és szám beütéssel tudod bővíteni a farmot, majd ha további kaptárat szeretnék akkor írd be ezt a parancsot és számot 1 vagy 2 ugyebár, ez lenne a prémiumos. Az aidőszak elég egyértelmű ugyan úgy lenne mint eddig is 1 hétre lehet bérelni farmot jelenleg és a prémiumos farmot is egy hétig lehet használni. ( Megjegyzés: Azért lenne opciónális a farmon bellül bővíteni a kaptár kapacitását mivel szinkronizáció miatt ne legyenek buggok. ) 3. Tegyük fel négy kaptárral dolgozok, első dolog hogy felveszem a ruhát kint a cp-be bele állva parancs beírásával felveszi a karakter a méhész ruhát, majd bemegyek és mint most is jobb oldalt van egy könvy, ugyan ez meg lenne és oda állva, nem csak a farm nevét és jogosultságot tudnánk kezelni hanem méh családot tudnánk venni, természetesen csak annyit amennyi kaptárt birtokol a farm. 4. Megvettem a 4 darab méh családot és ezzel bekerültek a kaptárba, ami jelenleg zárva van. Elsőnek ki kell nyítni a fenti ablakot, majd a kaptárat és kiírja a rendszer pirosan vagy tök mindegy milyen színnel hogy ennyi ideig hagyhatod nyítva a kaptárakat, ha nem zárod be akkor a méhek elhagyják a kaptárat és a méz-ből csak x kilót kapunk. De ha betartom az idő korlátot akkor 100%-os pergetésre számíthatok. 5. Tegyük fel eltelt az x idő és akkor bezártam a kaptárakat. ( Megjegyzés: Úgy gondolom hogy lenne akác méz, erdei méz, repce méz. Szerintem ez a három fajta legyen egyértelmű valóságban is az akác a drágább, de tulajdonképpen az árazást a fejlesztőkre bízom. ) Nos akkor oda lépek az egyik kaptárhoz rá kattolok és kidob egy ablakot, majd rá kattolok hogy pergetés, ezt kiírja a rendszer egy kicsit várni kell, és ha ezt a folyamatot elvégezte a rendszer x kilónyi/ szerveren darabként jelzi majd hogy bekerült az inventory-ba pl: erdei mézből. 6. Ezt elvisszük a piacra és ott megkeresem az erdei mézes árust és rá huzok x mennyiségű mézt, majd a jelenlegi mini game folyamatot elvégzem és akkor megkapom érte a pénzt. 7. Ha minden karámon elvégeztem a pergetést, akkor jön a tisztítás, de fontos hogy a kaptárat ki kell nyitni csak úgy lehessen tisztítani, majd ha minden karámon elvégeztem akkor be kell csukni a karámot és oda kell menni a könyvhöz és újra megvenni a méh családot, majd ki kell nyítni a kaptárat és az egész folyamat kezdődik előröl. Megjegyzés: Sziasztok! Tudom nem a legfontosabb dolog ez jelenleg, de szerintem ez a rendszer ki lenne használva, ha megfelelően lenne kidolgozva. Mindenki írja le hogy mi a véleménye erről az egészről, érdemes lenne bővíteni a farm rendszert? Ugye nem kell áthelyezni az állat rendszert ez az egyik előnye én úgy gondolom. A másik ez egy egyedi dolog lenne mint pl: kamionos munka, benzínszállító. >
 
Utoljára szerkesztve:

dr3X

ca?h
Támogató
2019. 01. 10.
945
1 800
22
ʟᴏs ᴀɴɢᴇʟᴇs, ᴄʟᴀʏᴛᴏɴ ᴀᴠᴇ??
LV karakter
ʏᴀᴢᴇɴ_ɢʀᴀɴᴛ
V2 karakter
ʙᴀɴɴᴇᴅ
Nem rossz ötlet, nekem kifejezetten tetszik és az elképzeléssel sincsenek gondok, csak lehet, hogy a megvalósítása már egy kicsit bajos.
De amúgy tényleg nem rossz ötlet, simán elférne a szerveren, fasza pénz szerzési lehetőség lenne belőle és még talán egy kicsi RP lehetőség, de arra kb ha a játékosok 5%-a ha használni fogja. Szóval ja, be vele.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: pasa és abrisx

Pitee

Újonc
Támogató
2020. 02. 01.
30
22
V2 karakter
Livio Bianchi
Érdekes, mindenesetre támogatom de ezzel nem kis munka lesz az biztos.
 

CarlV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2019. 01. 11.
788
387
30
Szeged
V4 karakter
Carl P Pawlowski
Ötletnek nem rossz, és elég egyedi valóban csak nem hiszem ,hogy be fogják tenni de hajrá! :)
 

Gaku

Újonc
2019. 08. 07.
57
71
Paks
V4 karakter
Gaku Scala
LV karakter
❌
V2 karakter
Gaku Keegan
Eredeti ötlet, szerintem jól beleillene a szerverbe. Az már más kérdés, hogy ez mégis mennyire lenne kihasználva.
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
23
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet, ha megfelelő fizetést társítanának hozzá akkor biztosan sokan használnák. Viszont v2-n még az állatfarm sincs bent így nem hinném, hogy ez itt megvalósításra kerülne, vagy először inkább a már elkészült állatfarmot hoznák be. Nagyon jól össze szedted, szerintem v3 és lv részlegbe is rakd ki ugyan így, hátha valamelyik szerveren megvalósul!
 
  • Tetszik
Reactions: CarlV2

Arn

Aktív fórumozó
Támogató
2019. 01. 10.
294
237
Győr-Moson-Sopron
V4 karakter
-
LV karakter
Jacky Musso
V2 karakter
Joanne Tremblay
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet, ha megfelelő fizetést társítanának hozzá akkor biztosan sokan használnák. Viszont v2-n még az állatfarm sincs bent így nem hinném, hogy ez itt megvalósításra kerülne, vagy először inkább a már elkészült állatfarmot hoznák be. Nagyon jól össze szedted, szerintem v3 és lv részlegbe is rakd ki ugyan így, hátha valamelyik szerveren megvalósul!
Szia, üdvözöllök!

Egy gond van hogy a másik két szerveren nem játszok évek óta már. De ezt a projektet itt szeretném látni és nem a másik két szerveren. Ide pont valami ilyesmi kell ami egyedi, az hogy most a másik szerveren levő fejlesztők besegítenek az nem a mi dolgunk mint játékosoknak, de van már egyedi dolog a szerveren a benzínszállító, kamionos munka és milyen jó lenne ha a farmozáson bellül is lenne egy ilyen egyedi dolog.
 

Ruddancsq

Újonc
2020. 01. 20.
42
6
V4 karakter
Bryan Clinton
LV karakter
-
V2 karakter
Bryan Mendelson
Ezek nagyon jó ötletek. :) Támogatom !
 

Pongo

Klaviatúra gyilkos
2020. 09. 20.
698
2 640
V2 karakter
ʟᴏʟᴀ.ʜɪᴄᴋꜱ
Találós és hasznos ötlet! Reméljük bekerül majd, de sok munka lesz vele szerintem, bár megvalósítható. Támogatom!
 

Fetenc16

Barangoló
2020. 09. 06.
88
34
V4 karakter
Otavio Almiro
LV karakter
Giuseppe Genco Russo
V2 karakter
Sempronio Lico
Egyedi ötlet lenne ,eltudnám képzelni a szeron ,bár egy kicsit sok munka lenne vele ,remélem a vezetőségnek is fog tetszeni és bekerül .Támogatom
 

BigRudi

Újonc
Támogató
2021. 02. 17.
39
36
Kazincbarcika
V4 karakter
Tailor D Costa
LV karakter
Tailor B Costa
V2 karakter
Tailor B Costa
Támogatom!
Esli válasza:
11.) Kötelező az egy szónál hosszabb hozzászólás!
Büntetés: 40 büntetőpont.
 
Moderátor által szerkesztve, ekkor:
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.