Eurovision Song Contest

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Sziasztok!

Mint sokan tudjátok hogy én nagy Eurovision rajongó vagyok.

Mi is ez?

Ez egy nemzetközi dalverseny amit mind a mai napig 1956 óta évente tartanak meg és különféle országok mutatják meg zenei stílusukat.

A verseny minden évben Májusban van és két elődöntőből és egy döntőből áll.

Összesen 38-41 ország versenyez és ez van szét osztva.

Magyarország 1994-től (Friderika Kinek mondjam el vétkeimet) 2019-ig küldött versenyzőt a versenyre. A közmédia attól az évtől kezdve nem küldött versenyzőt a versenyre.

De ez engem nem izgat mert azóta is követem a versenyt.

Nem régiben @Alan volt aki megemlítette hogy érdekesnek tart evvel az Eurovíziós rajongással. 2011 óta követtem ezt a versenyt ( 7 éves voltam akkor) és azóta nézem. Aktívan 2018 óta az egész versenyt nézem. Ez azt jelenti hogy onnantól a egész showt követem.

Innen nagyon sok sláger dal kikerült mit például amit biztosan hallotatok már és evvel a topiccal szeretném veletek megismertetni ezt a vonalat.

Kezdem a sort a 2012-es győztessel aki tavaly 2023 is nyert Lorren:


Ez biztos ismerni fogjátok. Remélem fogunk tudni erről a témáról beszélgetni. Szívesen válaszolok kérdésekre és a topicot bővíteni fogom még dalokkal.
 

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
A tiktokon ismert számot küldök ma este be. Nekem érdekes módon nem igazán volt a kedvencem Tiktokon nagyon népszerű lett viszont.

 

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
A ma esti dal amit hoztam nektek az 2024-es izrael dala. Sajnos Izrael miatt kizárták Hollandiát ( hosszú lenne elmagyarázni) ezért az egész dalt kifújolták.

A dal viszont nagyon szép de politikai okok miatt drukkoltunk hogy ne nyerje meg a versenyt. 5. Lett.


Mindennek ellenére érdemes meghallgatni. :)
 

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
A versenynek van egy Junior része is és 2021-ben Kazahsztán volt az, (két srác), abból az egyik mozgáskorlátozott akik bár nem a verseny legjobbai voltak, de legszívesebben én kiszáltam volna a székemből őket ujongva megtapsolni.

 
  • Tetszik
Reactions: phillip

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Még nem tettem az említést a magyarokról... Hát... Nem a legjobb ország vagyunk de most politikába nem megyek bele. Két kedvencem volt mióta követtem a versenyt 2012 ( Baku) compact disco és 2014 Kállay Saunders András amikor is a 2. legjobb eredményt értük el magyarként a versenyen. 5. Helyen végeztünk.

Kíváncsi vagyok tudjátok mikor értük el magyarként a legjobb helyezést? Közbe halgassátok a két dalt.

Várom a tippeket!

 

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
Minden országnak van egy nemzeti válogatója, ahonnan kikerül az adott énekes az Eurovízióra, és ő képviseli az adott országot. Svédországban ez a Melodifestiválen. A tavalyi évben volt egy versenyző aki második lett a versenyen, de én szerintem őket simán fel kérhette volna az UEFA is hogy az idei foci EB-én énekeljenek. 😄

2. helyezett: Medina


1. helyezett- Marcus&Martinus ( Testvérek)

 
  • Imádom
Reactions: Boldi88

DriftV2

Klaviatúra gyilkos
Támogató
2022. 01. 07.
779
392
21
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
2013-ban Izland egy gyönyörű szép dallal került nap világra, nem titok a régmúltból ez a kedvencem!🤩🤩

Magyar felirattal rakom be nektek!