Eugene Zuckerberg ---> North

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

Pepega

Újonc
2019. 01. 10.
13
3
V4 karakter
Arab Andy
LV karakter
Mike Weiner
V2 karakter
Bogg Dann
cJzgQLs.png


Játékos (IG) neved:
Eugene Zuckerberg

Panaszolt fél admin neve:
North

Panasz pontos megfogalmazása:
Jogtalan jail

Bizonyítékok:
[2019-04-02 20:42:20] [Output] : Edward Anderson ordítja: Itt
[2019-04-02 20:59:07] [Output] : [AdminJail]: North bebörtönözte Eugene Zuckerberg-t 420 percre.
[2019-04-02 20:59:07] [Output] : [AdminJail]: Indok: PG + DM


Megjegyzés:
Szerelőtelepre bevontattam a Q7-emet, Spas-12 a hátamon volt végig. Mivel a kocsim csomagtartója bugos, nem tudtam beletenni a fegyvert, amíg szereltettek. TK-s volt az Audi, így nem is tudtam előtte elmenni letenni a fegyveremet. Szerelőtelepen egy NNI-s mellé vontatták be az autómat. Ameddig a szerelő nekiállt a kocsimnak, addig körülötte bujkáltam, majd hirtelen arra lettem figyelmes, hogy három NAV-os kezd felém sétálni, egyikük pedig üvöltött, hogy "Itt" (Bizonyítékok sorban ott a log róla). Mivel sarokban voltam, és illegális dolog volt nálam, ezért 100%-ban biztos voltam benne, hogy le fognak csukni. Ezt én szerettem volna mindenképp elkerülni, ezért lőni kezdtem rájuk, egyiküket le is lőttem, majd engem lelőttek. Közben a barátom, aki velem volt végig, lelőtt pár rendvédelmist, majd ő is meghalt.

Ezután természetesen adminügy lett, North kezelte az egészet. TS3 -on beszéltük az ügyet, aki szerint én PG-ztem és DM-eltem. Egyrészt összesen három NAV-os jött felém, nem volt a kezükben fegyver. Másrészt, miért lenne az DM, ha próbálok az életemért küzdeni? Nem tudtam volna sehova se futni egy sarokból, vagy ha meg is próbálom, akkor először a NAV-osokon át kellett volna futnom a kijárat felé, ez pedig nekem nem volt opció, mert akkor tuti lesokkoltak volna és én mentem volna egyenesen a dutyiba. Nyilván tudtam IC és OOC is, hogy engem bevisznek illegális fegyverviselés miatt, ha tétlenül maradok, illetve a Q7-emen is körözés volt tudtommal.

Nekem igencsak fura ez az egész, mivel előzőleg volt hasonló RP szituációban részem, amikor ugyan úgy fegyver volt nálam, és a rendőrök jöttek felém, én pedig lőttem. Abból az ügyből nem lett semmi érdekes módon.
• Engedélyezett a forgalmashelyen való ölés, de kizárólag csak nyomós indokkal. (pl.: Veszélyben az életed)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Pami és pasa

North

Fórum Császár
2019. 01. 10.
1 697
1 539
V2 karakter
William Guerrini
Hello, végül is csak 2 admin és SzuperAdmin jelenlétében tárgyaltuk az ügyet, de nem gond számítottam a PK-ra.

• PG: PowerGaming – Hősködés, olyan dolog amit a valóságban nem mernél megtenni.
• DM: DeathMatch - Ok nélküli ölés.


Tudtad, hogy bugos a Q7 csomagtartója, SCCS-ben illegál fegyvert viseltél, bejelentettek, kiment Rád a rendvédelem.
DM, mert a 3 rendvédelmis csak feléd közeledett (nem volt náluk fegyver és nem is szólítottak le), mégis ok nélkül lelőtted.
PG, mert 3 vs 1 volt a szituáció.
Továbbá "de kizárólag csak nyomós indokkal. (pl.: Veszélyben az életed)" semmilyen RP-t nem tudtál arról felmutatni, hogy Te veszélyben érezted az életed, mert ez szerinted fejben dől el (lehet csúnyán néztek rád a rendvédelmisek, nem tudhatom). Továbbá nem volt egyértelmű, hogy mit kezd Veled a rendvédelem, mert esélyük nem volt megszólítani, már lőttél.

Ezt többször elmagyaráztam TS-en és ezúton is kérlek tanulmányozd át a szabályzatot. Várom a bírálást, nem fűzök hozzá több mondanivalót.
 

Pepega

Újonc
2019. 01. 10.
13
3
V4 karakter
Arab Andy
LV karakter
Mike Weiner
V2 karakter
Bogg Dann
Hiába mondogattam neked az én szemszögemből és az én meglátásom szerint az ügyet, de te szinte nulla empátiával kb. szóról szóra mindig ugyan ezt hajtogattad, amit most leírtál, mintha direkt elengedted volna a füled mellet, amit én mondok.

Igen is volt nyomós indokom, hogy lőjjek, mivel ebben a szituációban bőven veszélyben forgott a karakterem élete. Igaz, hogy nem volt náluk fegyver, és még csak sétáltak felém hárman, de mind IC, mind OOC elég egyértelmű volt, hogy nem azért jönnek oda hozzám, hogy meghívjanak egy délutáni tea partyra.
Pontosan a PG elkerülése végett kezdtem el én lőni először, mert akkor előnyhöz jutok, amivel meg lehet szüntetni egy esetleges PG-t (hozzáteszem, hogy full skilles Spas-12 -vel kezdtem el lőni feléjük). Akkor tényleg igazat adnék neked PG ügyileg, ha ők már fegyverrel a kezükben jöttek volna felém, talán még felszólítással megkörítve, plusz ha még fegyvert is fogtak volna rám, na az PG.

Érdekesnek tartom, hogy ilyen helyzetben azt várod el tőlem, hogy még mielőtt bármit is tennék, teljesen felesleges /me -t, vagy /do -kat kezdjek el irkálni. Ilyenkor minden egyes másodperc számít, nyilván tudja mindenki, és általánosságban elmondható, hogy a rendvédelmisek nem fogják megvárni, amíg én gyönyörűen, szépirodalmi módon leírom, hogy most a karakterem megijedt...

(Mellékesen hozzáteszem, hogy rengetegszer előfordult már velem, hogy amíg AFK voltam pár percre, addig a rendvédelem lazán belekezdett egy kisebb RP-be, ahol unfair módon előnyhöz juttatta magát azzal, hogy engem már körbeálltak fegyverekkel. Nyilván AFK nem mentesít RP alól, csak érzékeltetni szerettem volna, hogy ki mennyire tud unfair módon játszani, és miért is fontos az a pár másodperc nekem. )

Mindent, amit tettem akkor, látható cselekmény volt IC, ergó ahhoz, hogy én elkezdjek lőni, nem vagyok köteles /me -t, vagy /do -t írni. Gondolkodós RP-re pedig nincs szükség, IRL se tud senki se a gondolatomban olvasni.
Én is nagyon szeretem látni, ha esetleg egy beszélgetés, vagy baleset RP-zése közben sok színes /me -t, /do -t írnak, az valóban fel tudja dobni az RP hangulatot, de ez nem minden esetben kivitelezhető, és nem is elvárható.
További kérdésem lenne, hogy milyen /me, /do -t felejtettem el írni, amivel NON-RP -t követtem el? Többször is rákérdeztem, hogy mit kellett volna írnom szerinted, de érdemi választ nem igen kaptam, amivel te ki tudtad volna rendesen fejteni az álláspontodat.

Eléggé egyértelmű volt a helyzet, hogy a NAV-osok mit akarnak velem kezdeni, de ezt elmondtam.

A szabályzat tanulmányozását már többször is megtettem, még mielőtt ügyem volt veled.
 
Utoljára szerkesztve:

Zizi

Zöldfülű
Very Important Person
2019. 01. 09.
161
67
LV karakter
Ronan Schramm
V2 karakter
Aziz W Harison
North jogosan járt el ellened,legközelebb nem így fogod csinálni a dolgaidat,jogtalan.
Zárom és helyezhető.
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: North és Pepega
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.