Esmond Schwartz Jelenkezése a Mentöség felé

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

sanyikaking33

Újonc
2024. 07. 01.
3
6
V4 karakter
Esmond Schwartz
LV karakter
az nincs
V2 karakter
az nincs
omszfhfejlec4.png



Jelentkezési lap

OOC rész

Sándor

Hány éves vagy?
15

Mellékeld a jelenlegi játszott percedet szinttel együtt!
3 079 perc
Szint LVL 8

Milyen frakciókban voltál eddig, miért távoztál?
eddig semilyenbe

Voltál-e már adminjailben?
nem

Voltál-e már bannolva?
nem

Mellékelj képet az UCP-d büntetés rovatáról!

Miért szeretnél ide csatlakozni? (Min. 5 teljes összefüggő mondat!)
Szeretnék csatlakozni a mentőszolgálathoz, mert mindig is vonzott a segítő szakma, és szeretném kamatoztatni a készségeimet mások támogatására. Hiszem, hogy a mentőszolgálatnál végzett munka nemcsak szakmai, hanem személyes fejlődést is jelent, hiszen rendkívül fontos, hogy az emberek életében kritikus pillanatokban ott legyünk és segítséget nyújtsunk. Emellett a kihívásokkal teli helyzetek kezelése nagy mértékben növelheti a stressztűrő képességemet és a problémamegoldó készségeimet. Továbbá, nagyon fontos számomra a csapatmunka, és úgy érzem, hogy a mentőszolgálatban igazi csapatban dolgozhatok, ahol közösen küzdünk egy nemes célért. Végül, szeretném megtapasztalni, hogy milyen érzés az, amikor valódi különbséget tudok tenni mások életében, és hozzájárulhatok a közösség biztonságához és jólétéhez.

Mutatkozz be pár mondatban! (Min. 10 teljes összefüggő mondat!
! Sándor vagyok, 15 éves, és nagy álmom, hogy mentős legyek. Már gyerekkorom óta érdekel, hogyan segíthetnek az embereken a mentők, ezért sokat olvastam róluk. Szeretném megérteni a sürgősségi helyzetek kezelését, és hozzájárulni mások életének megmentéséhez. Az iskolában aktívan részt veszek a biológia és a kémia órákon, mert úgy érzem, ezek az ismeretek alapvetőek a jövőbeli munkámhoz. Emellett önkéntesként is dolgozom egy helyi jótékonysági szervezetnél, ahol tapasztalatot szerzek a csapatmunkáról és az emberek segítéséről.
A mentőszolgálatnál végzett munka nemcsak izgalmas, hanem nagyon felelősségteljes is, és szeretném megtanulni, hogyan kell gyorsan döntéseket hozni válsághelyzetekben. Hetente több alkalommal edzek, hogy fizikailag is felkészüljek a megpróbáltatásokra, hiszen a mentősök munkája sokszor megterhelő. Célom, hogy olyan készségeket sajátítsak el, amelyek segítségével hatékonyan tudok segíteni másokon. Remélem, hogy a jövőben csatlakozhatok egy mentőcsapathoz, és valóra válthatom ezeket az álmokat.

Mennyi időt tudnál a frakcióra fordítani?
4-5órákat de mikor hogy valamikor töbet

Rendelkezel TS3-al és mikrofonnal?
Csak mikrofon-al de discordom van


IC rész

Jelentkező neve:
Esmond Schwartz

Születési helye, ideje:
Los Santos, 1994.02.25

Állandó bejelentett lakcíme:
Los Santos, IdleeWood ,South street 2/5.4

Legmagasabb iskolai végzettsége, szakképesítése:
Érettségi bizonyítvány

Önéletrajz: (Min. 10 teljes összefüggő mondat!)
Esmond Schwartz vagyok, 1994-ben születtem. Gyermekkorom óta érdeklődöm a tudományok iránt, különösen a biológia és a kémia területén. Középiskolai tanulmányaimat egy helyi gimnáziumban végeztem, ahol kitűnő eredménnyel érettségiztem. Az egyetemet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen kezdtem, ahol biotechnológiai szakirányon folytattam tanulmányaimat.
Az egyetemi évek alatt részt vettem több kutatási projektben, amelyek során gyakorlati tapasztalatot szereztem a laboratóriumi munkában. Ezen kívül aktívan részt vettem különböző diákszervezetekben, ahol fejlesztettem a vezetői készségeimet és csapatmunkában való együttműködésemet. Az önkéntesség is fontos szerepet töltött be életemben; több jótékonysági rendezvényen segítettem, amelyek célja a fiatalok tudományos érdeklődésének ösztönzése volt.
Mesterfokozatú tanulmányaim befejezése után úgy döntöttem, hogy a pályafutásomat a kutatás és fejlesztés területén folytatom. Célom, hogy hozzájáruljak a fenntartható bioenergiák fejlesztéséhez, mivel hiszek abban, hogy a tudomány kulcsszerepet játszik a jövőnk alakításában. Szabadidőmben szívesen olvasok és sportolok, hiszen ezek segítenek a kreativitásom fenntartásában és az inspirációk gyűjtésében.

Egészségügyi teszt

Írja le az ABCDE vizsgálat lépéseit:
  1. A - Airway (Légutak):
    • Ellenőrizni kell, hogy a légutak szabadok-e.
    • Ha a páciens eszméleténél van, megkérdezzük, hogy tud-e beszélni.
    • Ha nem tud, vagy ha légúti elzáródás gyanúja merül fel, azonnali intézkedés szükséges.
  2. B - Breathing (Légzés):
    • Ellenőrizni kell a légzés minőségét és gyakoriságát.
    • Figyelni kell a légzési nehézségekre, a szimmetria hiányára, vagy bármilyen rendellenességre.
    • Felmérni a légzési frekvenciát és a légzési segédizmok használatát.
  3. C - Circulation (Keringés):
    • Ellenőrizni kell a pulzust, a bőr színét és hőmérsékletét.
    • Figyelni a vérnyomást és a perifériás keringést.
    • Határozzuk meg a vérzés jelenlétét vagy a keringés egyéb rendellenességeit.
  4. D - Disability (Fogyatékosság):
    • Értékelni kell a páciens tudatállapotát az AVPU (Alert, Voice, Pain, Unresponsive) rendszer alapján.
    • Ellenőrizni kell a pupillák reakcióját és a mozgás válaszait.
    • Át kell tekinteni a beteg neurológiai állapotát, lehetőség szerint a Glasgow Coma Scale (GCS) alapján.
  5. E - Exposure (Expozíció):
    • A beteg teljes testét meg kell vizsgálni, hogy észleljük a sérüléseket vagy a környezeti tényezőket (pl. hőmérséklet).
    • Fontos a hőmérsékletfenntartás érdekében a megjelenítés és a megfelelő hőszigetelés, hogy megakadályozzuk a hipotermiát vagy a hipertermiát.

Sorolja fel milyen mentőegység típusokat ismer:
Mentőautók, Légimentők, Hegyimentő szolgálatok, Helyszíni orvosi csapatok



Nevezzen meg 10 eszközt ami a mentőgépkocsi alapfelszerelésének része:
Defibrillátor
Oxigénpalack és oxigénmaszkokFeszítő sín Állványos hordágy
Elsősegély csomag tartalmaz.
Aspirátor
IV infúziós készlet
Kardiológiai monitor
Szorító kötés
Közvetlen nyomás alkalmazására alkalmas eszközök

Szomszédja a kertben kaszával füvet vág. Hatalmas ordításra figyel fel, a szomszédba átnézve látja hogy a kasza a földön van, a szomszéd pedig a nyakát két kézzel fogja, a szomszéd nyakából dől a vér, mit tesz?
a legfontosabb lépés, hogy azonnal hívja a mentőket vagy a sürgősségi szolgálatokat. Miközben várja a segítséget, fontos, hogy próbálja meg megnyugtatni a szomszédot, lehetőség szerint megállítsa a vérzést, például azzal, hogy egy tiszta rongyot vagy ruhadarabot nyom a sebre. Ha a szomszéd eszméletén van, próbálja meg vele beszélni, hogy ne veszítse el a tudatát. Ha ő eszméletlen, ellenőrizze a légzését, és szükség esetén kezdjen el újraélesztést, amennyiben tudja, hogy hogyan kell ezt tenni. Fontos megjegyezni, hogy a saját biztonságunk is fontos, ezért ha a helyzet veszélyes, akkor körültekintően kell eljárni.

Utcán közlekedve hajléktalan kinézetű hölgyet vesz észre a földön arccal a föld felé feküdve, mit tesz?
Gondoskodj a saját biztonságodról
Ellenőrizd a hölgy állapotát
Hívj segítséget
Maradj mellette
Ne próbálj meg segíteni, ha nem vagy képzett
Tarts távolságot

Munkahelyén a főnöke arcán eltérést vél felfedezni, főnöke szédülésre panaszkodik, mosolyogni nem tud. Jobb oldalát zsibbadtnak panaszolja, jobb karját megemelni nem tudja, beszéde érthetetlenné kezd vállni, mit tesz?
  1. Hívjon segítséget! Azonnal hívja a mentőket a 112-es telefonszámon vagy a helyi segélyhívón.
  2. Figyelje a főnök állapotát! Maradjon mellette, és figyelje meg, hogy a tünetek romlanak-e vagy változnak-e.
  3. Nyugtassa meg! Beszéljen hozzá, nyugtassa meg, és próbálja elérni, hogy ne essen pánikba.
  4. Ne próbálja meg mozgatni! Ne próbálja meg megemelni vagy mozgatni, hacsak nem szükséges a biztonság érdekében.
  5. Készüljön fel a mentősök érkezésére! Ha lehetséges, adja meg a mentősöknek a szükséges információkat az állapotáról és a tünetek változásáról.

Karácsonyi ebédnél a szomszéd gyereke rohán át önhöz mert az édesanyja félrenyelt és fulldoklik. A szomszédba érve az édesanyát már a földön fekve találja, látszólag nincsen légzése, mit tesz?
  1. Hívjon segítséget: Azonnal hívja a mentőszolgálatot (ha Magyarországon van, akkor a 112-t), és tájékoztassa őket a helyzetről. Adja meg a pontos címet és mondja el, hogy egy nő fuldoklik, és nem lélegzik.
  2. Ellenőrizze a légzést: Ha van rá lehetőség, nézzen a nő szájába, és próbálja megmegnézni, hogy van-e benne idegen tárgy. Ha van, próbálja meg eltávolítani azt, de csak akkor, ha az könnyen hozzáférhető.
  3. Kezdje el a CPR-t (szívleállás elleni újraélesztés): Ha a nő nem lélegzik, és nem található idegen tárgy, kezdje el a CPR-t:
    • Helyezze a kezeit a nő mellkasára, és végezzen 30 nyomást (mellkas kompressziókat), sebesség 100-120 nyomás/perc.
    • Ezt követően adjon 2 légzést, ha megfelelően tudja. Lélegezzen be, majd a nő szájára helyezve zárja le orrát, és adjon két lassú lélegzetet (mindkét lélegzet 1 másodpercig tartson).
    • Folytassa a ciklust: 30 nyomás, 2 lélegzet.
  4. Ne hagyja abba a CPR-t: Folytassa a CPRt addig, amíg meg nem érkezik a segítség, vagy amíg a nő nem kezd el lélegezni.
  5. Maradjon nyugodt és figyelje a környezetét: Fontos, hogy nyugodt maradjon, és a gyermekre is figyeljen, hogy segítsen neki kezelni a helyzetet.


omszzarlec.png


hivatas2.png
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.