⊳ ElőRP Segédlet ⊲ Mennyi ElőRP szükséges egy rabláshoz?

Dini

no mercy
SzerverAdmin
v4
2021. 09. 04.
677
1 594
V4 karakter
finley.horton
Mennyi ElőRP szükséges egy rabláshoz,
illetve hogyan állítsd össze azt? ⊲





Bevezető:
Adminisztrátori pályafutásom alatt számtalan olyan esetbe futottam bele, amikor a játékosok hanyagul kivitelezett ElőRP-vel indultak meg rabolni, és mint gondolhatjátok, az esetek többségében szankció lett a vége. Még mai napig számtalanszor szükséges elmagyarázni némely játékosoknak a rablás menetét, útmutatást adni az ElőRP elkészítéséhez. A topic fő célja, hogy a kezdő avagy olyan játékosok számára akikben kérdések merülnek fel a rabláshoz szükséges ElőRPvel kapcsolatosan elérhető legyen egy leírás ami bármikor a segítségükre lehet, választ adhat a kérdéses dolgokra. Ahol esetleg hibáztam, avagy elírás történt nyugodtan jelezzétek.


Első lépések:
A rabolgatás nem egy mindennapi, vagy szabadidős tevékenység ezt fontos figyelembe venni, illetve mielőtt bármibe is belekezdenétek a szabályzat rablásra vonatkozó pontjait mindenképp tanulmányozzátok át, értelmezzétek azt. Ide kattintva megtehetitek. Ha az eddig leírtakkal rendben vagytok, következik maga a terv kialakítása, másnéven ElőRP.


Alap koncepció:
Ahhoz, hogy el tudjátok kezdeni maga a tervet, szükséges egy alap koncepció, amire fogjátok építeni az egészet, egy fő elképzelés. Az elején le kell szögeznetek a rablás indokát, hogy mégis mi okból indultok ti embereket fosztogatni. Átbeszélitek, hogy nagyjából melyik környéken fogtok fosztogatni, milyen járművel fogtok menni, a rablás során használt fegyvereket is megemlíthetitek az ElőRPben, ki milyen fegyverrel fog jönni az akcióra, illetve a további felszerelésekről is szó eshet ha visztek magatokkal. (kevlár, drogok, bilincs stb.) Azt sem árt leszögezni, hogy az értékek kifosztásánál mi a fő célpont, leginkább antik/tárgyakra vadásztok, esetlegesen csak KP. Emellett átbeszélni szükséges azt is, hogy ott helyben raboljátok ki az illetőt, avagy beültetitek az autótokba, és valami eldugodtabb, kevésbé forgalmas helyre viszitek el, és ott végzitek el a kifosztást.


Csapat felosztása:
A precíz és problémamentes akció érdekében fel kell osztanotok a csapatban ki mit fog csinálni a rablás során. Három tagú csapatot fogunk venni most példaképpen, nyilván amennyiben többen, vagy kevesebben indultok rabolni, úgy alakítsátok a szerepfelosztást, hogy a lehető legjobban tudjátok véghezvinni a rablást. Egyértelműen kelleni fog egy sofőr, aki végig vezetni fogja az autót amivel közlekedtek. A második ember fogja a kirabolt személyre szegezni fegyverét, míg a harmadik pakolja az értékeit.


Eshetőségek, avagy A, B, C tervek:
Egy rablást alaposan meg kell tervezni, a lehető legtöbb eshetőségre fel kell készülni, mivel egy ilyen akció során számtalan váratlan dolog is közbejöhet. Alapvetően a fő tervhez fogjátok tartani magatokat, viszont számításba kell venni a hirtelen közbejöhető számotokra balszerencsés dolgokat, eseményeket. Nehány példát fogok felsorolni a továbbiakban, amelyeket ha átbeszélitek egy ElőRP során, egyszerűbb dolgotok lesz.

⊳ Mi történik akkor, ha épp rablás közben rátok talál egy egység?

⊳ Amennyiben sikeresen véghezvittétek a rablást, és nem talált rátok egy egység sem, hova fogtok visszavonulni, hol lesz a "rejtekhely"?

⊳Ha üldözőbe vesz titeket a rendvédelem, viszont sikerül lerázni őket mi az elsődleges uticél, lerázás utáni teendők? (autócsere, fegyverek letétele, átöltözés és társaira kell gondolni ezesetben)

⊳ Ha üldözőbe vesznek titeket, és semmiféle képpen nem sikerül lerázni őket, nyilvánvalóan a rejtekhelyetekre nem szeretnétek elvezetni a rendvédelmet, így szükséges egy másodlagos, ámbár ideiglenes "menedéket" találni. (Az esetek nagyrészében ez a bizonyos ideiglenes menedék Gyár szokott lenni, SF-ben illetve LS-ben is megtalálható úgyszint)

⊳ Mi a történés akkor, ha esetlegesen egy lövöldözés során megsérül egy társatok?

⊳ Mi a teendő akkor, ha valami ismeretlen oknál fogva a járművetek megadja magát, hogyan tovább?





Végszó:
Reménykedem benne, hogy hasznotokra lesz a leírás. Amennyiben bármiféle felmerülő kérdés akad vele kapcsolatban, ne habozzatok feltenni azt. Kritikát meg egyéb hasonlót szívesen fogadok.


Fontos:
Minden rabláshoz új ElőRP szükséges, az semmiképp sem játszik, hogy hétfőn megírtok egy ElőRP-t, majd szerdán amikor rabolni készültök arra hivatkoztok, hogy hétfőn minden át lett beszélve. Ilyen esetben nem vehető figyelembe az ElőRP.





Utoljára szerkesztve - 2024.01.04
 

nokyy

Újonc
2021. 12. 31.
45
46
V4 karakter
hassan bakir
LV karakter
yves verlaine
V2 karakter
-
jo topic koszi hogy megirtad kellett mar 🥰
 
  • Vicces
Reactions: aRoDzser

GT

Barangoló
2019. 09. 07.
114
529
V4 karakter
Gregorio Taranto
LV karakter
Greg Tomkins
V2 karakter
Glukhar Tarasov
Alapvetően ez egy jó előrp, ha valaki a karakterével criminal mastermindot rpzik, és valóban minden részletre és eshetőségre gondol. Viszont két telepi utolsó buta drogos bűnözőtől ne várjuk már el, hogy az utolsó részletig átbeszélik és megtervezik előre A-tól Z-ig az egészet, mert egyszerűen már nem reális az egész az adott karakterre nézve. (Aztán lehet csak én gondolom így.)
 

DriftV2

Írnok deák
Támogató
2022. 01. 07.
655
341
20
Nagyegyháza
www.youtube.com
V4 karakter
Ivan Kolobzeg
LV karakter
Marco Posey
V2 karakter
Marco Posey
A Seemta történetében se a V2-n sem pedig a V4-gyen még nem voltam illegál frakcióban. Nem vagyok kezdő játékos, de a játékmenet ezen része az RP-nek nekem nagyon új! Köszönöm szépen az ízelítőt ebből!
 

jaki

banga
2019. 01. 10.
495
4 600
V4 karakter
kione moran
LV karakter
jesus escareno
nagy része a frakcióknak afkol előrp közben, az "író" pedig másolja be az "rpt" (ez nem beszólás)
ez az egész amit leírtál inkább tsen történik meg szervezéssel kapcsolatosan(ki vág atmet, vagy ki üt bankon), az akció alatti infó-átadással együtt

de legalább van aki szánt erre időt
Szerintem inkább nem kéne nevenincs szabályokat alkotni a semmiből amit elvárunk hogy mindenki tudjon úgy hogy sehol nincs leírva. Az lenne a legegyszerűbb megoldás.
ez meg ja, igazából úgy jönnek létre, hogy egy adott embernek nem tetszik valami, ezért mindent félretéve kitalálja, hogy ilyen nincs vagy van
 

_DaNi_

Újonc
2022. 01. 26.
18
46
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
V4 karakter
Arden Christian
LV karakter
Arden Christian
Alapvetően ez egy jó előrp, ha valaki a karakterével criminal mastermindot rpzik, és valóban minden részletre és eshetőségre gondol. Viszont két telepi utolsó buta drogos bűnözőtől ne várjuk már el, hogy az utolsó részletig átbeszélik és megtervezik előre A-tól Z-ig az egészet, mert egyszerűen már nem reális az egész az adott karakterre nézve. (Aztán lehet csak én gondolom így.)
Nem csak te gondolod így. Az ember ha rabol van egy fix terve álltalában, Aki nagyon magabiztos gondolja nem kapják el tehát ezt szóba se hozza. Az ideiglenes "búvóhely" is offos akkor. Ott áll meg ahol szerinte a legjobb éppen akkor. Illetve a --Mi a történés akkor, ha esetlegesen egy lövöldözés során megsérül egy társatok? kérdés is fölösleges szerintem. Helyzettől függ. A --Minden rabláshoz új ElőRP szükséges, az semmiképp sem játszik, hogy hétfőn megírtok egy ElőRP-t, majd szerdán amikor rabolni készültök arra hivatkoztok, hogy hétfőn minden át lett beszélve. Ilyen esetben nem vehető figyelembe az ElőRP-re is lehetne pár indok. Aki haverokkal jó pár hete ugyan úgy rabol mindig, ne kelljen már csak leírni huszadjára ugyan azt az RP-t. Persze ha más a terv akkor nyílván új RP. Vagy ha alapokban ugyan az csak 1-2 emberke mást fog csinálni akkor se kelljen újat írni. Csak IC mondani hogy a szokásos csak 1-2 emberke ezt meg ezt fogja most csinálni, mennyivel egyszerűbb lenne. Persze ez saját vélemény, lehet hogy full hülyeség amit most írtam, de javítsatok ki ha nem így van valami. :)
 
  • Tetszik
Reactions: aZsombi és Kojo