Egy két szerver szabály újra gondolása, és íratlan szabály bele írása

Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
v2-fejleszt_-logo.png


Játékos (IG) neved:
< Adam La Royali >

Ötleted:
< Egy két szerver szabály újra gondolása, és íratlan szabály bele írása >

Megjegyzés:
< A címben minden benne van. jó lenne ha egy két szabály, jobban meg lenne fogalmazva, plusz íratlan szabályok bele írása. >

Pekxy válasza:
Zárom/Helyezem.
 
Moderátor által szerkesztve, ekkor:

Max

Be careful of your thoughts; they may become words
Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 08.
1 338
817
20
Szeged
V4 karakter
Cave L Johnson
LV karakter
Archie Castro
V2 karakter
Cave L Johnson
Írhatnál konkrétumokat, az segítene biztosan az ötleted bírálásában. :)
Plusz én is kíváncsi vagyok pár darabra.
 
  • Tetszik
Reactions: Bazsi

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
az a baj elég sok van. de a legfontosabb, az íratlan szabályok. szerintem úgy kéne a szabályt meg csinálni, mint a V3 szabályt, teljesen jól van megfogalmazva, és nem lehet belüle kibújni.
 
  • Vicces
Reactions: Flex. és Huskys

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Ha nem írsz példát, honnan kéne tudják milyen íratlan szabályt kéne szabályba foglalniuk? Szerintem úgy kéne egy ötletet írni, hogy tudatában vagyunk a dolgoknak, és összeszedjük a gondolatokat. Amíg nem hozol fel példákat, addig ezt nem tudom támogatni!
 
  • Vicces
Reactions: #Bálint#

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
hidd el a vezetőség tudja mi az íratlan szabályok. de az is jó lenne ha kicsit átláthatób lenne a szabályzat, nézd csak meg V3 szabályt.
 

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Nem is tudom, nem hiszem hogy a vezetőség sokszor gondolkozna ezen, főleg ha már olyan sok van. Én szeretném hogy az ötleted megvalósulna, de valószínűleg példák nélkül elég nehéz lesz.
 
  • Vicces
Reactions: #Bálint#

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
tudom hogy jó kötekedni, de na nem tudsz normális hszt írni, akkor nem kell.;) Plusz az is jó lenne ha az adminok jobba lennének tájékoztatva és betanítva sokszor találkoztam az utóbbi 1-2 évben hogy egyik admin ezt mondja a másik meg az ellenkezőjét.
 
  • Vicces
Reactions: Huskys és SzabyV2

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Ez nem kötekedés, hanem normálisan megfogalmazott vélemény. Ha nem bírod a kritikát, nem kéne ötletet írj. Ha már nem a zöld TÁMOGATOM szót küldöm, akkor már nem normális a hozzászólásom? Nem értelek. Én segítek próbáltam, de nekem mindegy.
 
  • Vicces
Reactions: #Bálint# és Nxrby

Huskys

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 21.
413
513
20
LV karakter
Max Hulderich
V2 karakter
Diego R Szega
Értem, én szerintem ezeket össze kéne gyűjteni és úgy beleírni egy ötletbe. De ez saját vélemény, azt csináltok amit akartok.
 

Zsiga

Az év illegális frakció leadere, 2019-ben.
2019. 01. 11.
220
276
V2 karakter
Shayne La Royali
Most példának felvetem, hogy console-ból tilos RP-t visszakeresni, mert "bind"-nek minősül. Ez egy szép és jó dolog. Csak a játékosok miből szűrjék le hogy akkor lehet-e vagy nem.
 

Nxrby

Írnok deák
Támogató
2019. 01. 10.
628
436
22
V2 karakter
Armandi Petra
Vezetőség körében is valaki szerint vannak, valaki szerint nincsenek azok a legendás "íratlan szabályok."
Először fent kéne tisztázni ezeket és az sem egy feltétlen jó döntés, hogy mindent bele kéne írni, mert szerintem nem akar senki 10.000 soros szerver szabályzatot olvasni ?
Mint ötlet jogos a felvetés, csak ezeket össze kellene gyűjteni, ami nem kis munka?
 

Bazsi

Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 10.
1 318
1 174
Győr
V4 karakter
carl evans
V2 karakter
carl evans
Íratlan szabályok mindig is lesznek. Ahogy @Norby is említette, ha ezeket beleírnánk a szerverszabályzatba, akkor az sok-sok oldalt jelentene.
A szerverszabályzatra főleg a kezdőbb játékosoknak van szüksége, nem azoknak akik már több éve játszanak a szerveren. Most mondhatjuk, hogy egyszerűbb lenne ezeket leírni, de egy végtelen hosszú, és akár heti szinten frissülő szerverszabályzattal minden kedvét elvennénk egy kezdőnek.
Íratlan szabálynak lehet nevezni pl, azt is, hogy "nem ugratsz le Mount Chilliad tetejéről", de ha jól belegondolsz, ez is NonRP. Tehát mégis benne van a szabályzatban valamilyen szinten.

Nem azt mondom, hogy nem támogatom a szerverszabályzat bővítését, de szerintem ha jól belegondolsz, beláthatod, hogy felesleges minden íratlan szabályt beleírni. A fontosabbak, nem annyira egyértelműek belekerülhetnének.


Plusz az is jó lenne ha az adminok jobba lennének tájékoztatva és betanítva sokszor találkoztam az utóbbi 1-2 évben hogy egyik admin ezt mondja a másik meg az ellenkezőjét.
Akármennyire is hihetetlen, az adminok is emberek, és van saját véleményük egy-egy esetről, ami alapján bírálnak. Ezért van, hogy valaki kérdés nélkül jailez, valaki pedig próbál "korrekt" lenni. Ha ilyen ügybe keveredsz, kérdezz meg egy tapasztaltabb admint, esetleg FA/SA-t, és Ő majd megmondja neked a tutit.
 
  • Tetszik
Reactions: Hayas és Nxrby

#Bálint#

Pötyögtető
Támogató
2019. 01. 10.
428
288
26
V4 karakter
Murakami Rui Misurugi
az a baj sokan nem tudják értelmezni a mondandomat. Az a gond hogy egyik admin betesz egy adót ügy véget, a másik úgyan azért meg nem, ez itt a baj. Az íratlan szabályokat bedig be kéne írni, mert szerintem nem mindenki úgy szeretne tudni rőla hogy jailt kap.
 
  • Vicces
Reactions: Huskys

og.saymol

Zöldfülű
2019. 01. 10.
201
530
19
Budapest
LV karakter
Sylvius Estrada
Ezzel az egésszel csak annyi a gond, hogy íratlan szabályok mindig is lesznek. -Találkoztam már párral.;)
Javításként először is ezeket kéne kevesebbre ütni. Másodszor jó lenne ha komolyabb hangvételű szabályzat lenne.
Ami szúrja szemem most így hirtelen az-az indoktalan fegyverviselés.
Bandában voltam sok évig, amikor be írták ezt a szabályt megakadt a szemem.
Ha jobban megnézzük ezzel a szabállyal ki nyírták a TEC-9, UZI árait is.
Elég valótlan, hogy egy bandásnál ne legyen minimum egy pisztoly úgy hogy a rendőrség meg honvédségi felszerelésben járőrözik.
 
  • Tetszik
Reactions: Max és Huskys

Max

Be careful of your thoughts; they may become words
Fő Globális Moderátor
v2
2019. 01. 08.
1 338
817
20
Szeged
V4 karakter
Cave L Johnson
LV karakter
Archie Castro
V2 karakter
Cave L Johnson
@sípos.
Az indoktalan fegyverviselés azok a személyek miatt íródott meg, akik ok nélkül saját maguk szórakoztatására járták a várost üldöztetve magukat(persze az indoklás mindig megvolt, kikerülve ezzel a jailt) fegyverrel a hátukon, majd amikor megálltak, szétdarálták a rendvédelmet. Ezt napi többször is, amennyiszer nem szégyellték.
Teljesen jogos, amit mondasz, én ebbe annó bele se gondoltam, kivételként hozzá lehet csapni, ezzel kicsit enyhítve a szabályt.
Majdnem nyitás óta játszok a szerveren, és még néha engem is meglep, éppenséggel milyen új "íratlan" szabályok keletkeznek pár hét leforgása alatt. :)
 

Buba

Az év Globális Moderátora 2020-ban.
Támogató
2019. 01. 13.
1 691
2 380
22
Kecskemét / Sopron
V4 karakter
Aleandro Guerrini
LV karakter
Taylor R Roosevelt
V2 karakter
Aleandro Guerrini
Mivel nyitottak már egy ezzel kapcsolatos /hasomló ötletet így ezt zárom/helyezem. A másik témánál fejtsd ki hozzászólás formájában az ötleted!
 
Állapot
A témát lezárták. A bejegyzéshez nem tudsz hozzászólni.